Forum Forum dla firmKadry

Od stycznia wzrośnie płaca minimalna i składki ZUS

Od stycznia wzrośnie płaca minimalna i składki ZUS

Wyświetlaj:
jakub2 / 37.47.131.* / 2012-09-27 22:22
A rząd się i tak jakoś wyżywi
Jerzy K / 2012-09-28 10:54 / Bywalec forum
no ale to pewnie już jedna z ostatnich podwyżek, bo Tusk zapowiedział pzrecież, ze nie może być tak, ze płaca minimalna będzie rosła w nieskończoność
Wk..nyNaMAxa / 31.63.149.* / 2012-09-24 08:59
By żyło się lepiej, ale nie wszystkim. Oszustwo jak wszystkie słowa gościa o kolorze włosów AmberGold.
Haracz do ZUSu to wyrzucenie kasy w błoto. Przed emeryturą musicie udowodnić ZUSowi że pracowaliście i pokazać dokumenty z uzyskanym dochodem, bo inaczej nici.
Adam9999 / 46.171.144.* / 2012-09-21 14:13
Dziwnym trafem Związki zawodowe chcą, by ta minimalna kwota była jeszcze większa, a pracodawcy, by była jak najnizsza. Dlaczego? Minimalna stawka to dla pracujacego wzrost dochodów - w końcu kazdy by chciał zarabiać więcej niz teraz. Komentarze są więc od pracodawców, bo to oni śrubują robotę za jak najniższą płacę. Sens w tym, że konkurencyjność działalności pracodawcy opiera sie na jak najniższych cenach własnych usług, czy wyrobów. Tak więc to pracodawcy są ciśnięci z jednej strony przez rynek odbiorców, a z drugiej rynek pracy. I z tego pracodawca-własciciel ma mieć jeszcze za co zyć, a chciałby żyć lepiej niż jego pracownicy. Rządzący na tym zarabiają - kwotowo, bo procentowo to i tak to samo (strona wydatków rośnie wraz ze wzrostem przychodów). Tylko przy obrocie większym procentowa prowizja jest wieksza kwotowo. Na tym zarabia NFZ - tam są wysokie płace, bo operując duzymi kwotami ze składek zdrwotnych zawsze ukrecą coś na swoje premie wynajdując błedy popełniane przez firmy typu ZOZ. Podobnie ceny paliw. Państwu jest na rękę wzrost cen paliwa, bo mają większe przychody kwotowe. Dlatego nie ma interwencjonizmu państwowych instytucji na ruch cen paliwa.
rembert2 / 2012-09-22 14:12 / Tysiącznik na forum
Pracodawcy po prostu beda mieli troszke mniejszy zysk-kpina jest bowiem ze sa cale regiony gdzie placa minimalna to makismum co pracodawcy placa,jak wiecej to do reki.Ogranicz y sie szara strefa i tyle ,nie ma co plakac ze beda zwalniac -jak nie potrzebuja to i tak zwalniaja
jura2007 / 178.36.230.* / 2012-09-21 09:30
Prędzej nauczysz strusia latać, niż używania mózgu naszych rządzących :(
julek333 / 80.54.215.* / 2012-09-20 21:59
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
Zniesmaczony123 / 83.10.37.* / 2012-09-20 19:05
I bezrobocie znów wzrośnie, ale Vincent i Donald mają to gdzieś, oni sobie podniosą pensje i swoim przydupasem też.
karior / 212.96.244.* / 2012-09-20 08:32
Czyli po raz kolejny podwyższamy zus dla przedsiębiorców ;-) Brawo - brak słów. Na szczęście od dawna mnie to nie dotyczy - udało mi się uciec z chorego kraju. Prowadzę działalność w Delaware, gdzie zusu po prostu nie ma. Polinvestor optymalizuje mi również podatek dochodowy i vat - radzę wam podobny kierunek.
edyskap / 2012-09-20 12:54
ja tez korzystam z takiego rozwiazania :D polecam kgtax.pl zalozylam spolke zoo, i nie musze nic robic. Bardzo mili ludzie tam pracuja, wszystko pomagaja zrobic serio.
Bąk12 / 2012-09-20 15:19 / Bywalec forum
Powiem szczerze ncizego innego od Platformy się nie spodziewałem. Ich lekarstwem na wszytko jest podwyższanie, podwyższanie wieku emerytalnego , podwyższanie podatków, no i podwyższenie płacy minimalnej , żeby ludzie widzieli jak hojni są !!
Józek i Henio / 46.113.220.* / 2012-09-17 18:43
Nie mogę odpędzić od siebie natrętnej myśli, że to jest robienie sobie z ludzi jaj.
Drogi kolektywie rządzący. W ten sposób to Szef dostanie "wściku" i jak jest nas pięciu we firmie zostanie czterech. (suma składek i darowizn wpłacanych do budżetu spadnie) Jak byście zluzowali te składki tak o 20% to szef by wzioł do zespołu szóstego. Robiło by się lżej a składki i inne takie w sumie by były większe. Z Heniem już po trzecim piwie przy liczeniu pijemy i nie chce być inaczej. Ale co my tam wiemy, prości obywatele jesteśmy, no i wybory niedługo.
zergu- / 83.4.252.* / 2012-09-16 15:33
Przydałaby się w artykule informacja, kto konkretnie jest odpowiedzialny za to powiększanie kłopotów finansowych obywateli.
szklarek / 2012-09-17 21:48
JEST taka informacja. Podwyżka jest wprowadzana ROZPORZĄDZENIEM Rady ministrów jako aktem wykonawczym do USTAWY
z dnia 10 października 2002 r.
o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Najnowsze wpisy