Forum Forum prawnePracy

oddanie krwi

oddanie krwi

dorrota / 2012-07-23 08:46
Słyszałam, że teraz - w okresie wakacyjnym, jest większe zapotrzebowanie na krew, zdecydowałam się, że podjadę od punktu krwiodawstwa i oddam krew, ale mogę to zrobić tylko w ciagu tygodnia, bo weekendy wyjeżdzam zawsze. Czy mogę liczyć na dzień wolny czy muszę to załatwić po pracy?
Wyświetlaj:
alunia09 / 2012-07-23 10:37 / Bywalec forum
nalezy Ci się jeszcze zwrot kosztów przejazdu do miejsca, gdzie krew oddawać zamierzasz, coś na zasadzie diety za podróż służbową
saad / 91.213.162.* / 2012-07-23 09:19
jeśli idziesz oddać krew to z tego co mi wiadomo wystawiają zaświadczenie że tam byłaś i to jest traktowane jako dzień wolny inna sprawa że fajnie by było szefa poinformować że Cię nie będzie:)
szklarek / 2012-07-23 11:27
Uściślijmy- jest to płatny Czas potrzebny na oddanie krwi. Jest to cały dzień wolny, o ile krwiodawca uzyska takie zaświadczenie ze stacji- że akcja tyle trwała lub, że ze względów medycznych tego dnia już wrócić do pracy nie może.

Nie ma automatu- oddanie krwi = dzień wolny.

Podstawa:
Art. 12 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

Najnowsze wpisy