Forum Forum prawneGospodarcze

odebranie adresu internetowego

odebranie adresu internetowego

kamyq / 2010-11-24 10:23
Witam,

jestem oficjalnym dystrybutorem pewnej marki w naszym kraju. Marka ta jest bardzo dobrze znana i rozpoznawalna w świecie i w każdym kraju ma swoją stronę internetową zawierającą nazwę firmy z rozszerzeniem .com , .com.pl (tak by było w przypadku Polski) lub nazwę firmy z dopiskiem(na całym świecie tym samym - jest to strona centralna, międzynarodowa w wersji com - wybór kraju i com.pl / com.de / com.au itp. dla poszczególnych krajów).
W Polsce wszystkie te adresy internetowe zajęte są przez osoby z branży dystrybuujące inne produkty, które to wykupując te domeny zabezpieczyły się przed powstaniem strony o typowym dla marki adresie.
Proszę mi powiedzieć, czy ja jako oficjalny dystrybutor, bądź firma z centrali Europejskiej lub światowej może ubiegać się o przekazanie tych adresów pod nasza opiekę? Czy też w związku z tym, że kto inny tę domenę wykupił mamy jedynie możliwość jej odkupienia (a wszystkie te osoby chcą za to nieadekwatne kwoty)?
szklarek / 2010-11-24 11:35
Może to pomoże :-)

http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/domena;internetowa;jako;znak;towarowy,233,-1,708329.html

Najnowsze wpisy