Forum Forum motoryzacyjneWydarzenia

Odliczenia VAT i amortyzacja samochodu ciężarowego

Odliczenia VAT i amortyzacja samochodu ciężarowego

Wyświetlaj:
Przemek_Wolomin / 79.188.52.* / 2009-06-24 10:48
Pan prawnik, odpowiadając na to pytanie chyba nie przyłożył się zbytnio do jego uprzedniego zrozumienia, nie mówiąc już o kontekście. Pytającemu chodziło zapewne o odzyskanie naliczonego wcześniej VATu za zakupiony samochód i stąd zapewne to pytanie o amortyzację. "Czy jak samochód był kupiony rok temu to czy nadal mogę odzyskać 100% VATu czy będzie on pomniejszony o amortyzację".

Ponadto odpowiedź "Mimo że planowany do nabycia samochd ma wymagane parametry, to nie obejmuje go ograniczenie odliczenia VAT [...]" również jest niejasna...
anonim 1017 / 83.5.199.* / 2009-12-07 00:09
ja tego poprostu nie rozumiem , prawie cala moja rodzina to prawnicy i walcze z nimi zeby wyrazali sie w sposob zrozumialy dla ludzi ktorzy maja inne specjalizacje ale problem dotyczy oczywiscie prawie całej tej grupy zawodowej ( zeby nie generalizowac pochopnie) .Powiem wiecej , w wypowiedzi powyzej ów prawnik wykazał sie nie tylko niezrozumieniem pytania ale również pełną arogancją wobec pytającego a jego prawniczy bełkot totalnie nic nie wyjasnia. Tak na przyszłość : zamiast powolywac sie na pragrafy ustawy powinien szanowny pan mecenas je zacytowac i skomentowac w sposob przystępny i wtedy odniesc sie bezposrednio do pytania . W przyszlosci proponuje dac szanse wykazania sie innemu specjaliscie

Najnowsze wpisy