Forum Forum podatkoweOdliczenia

Odliczenie internetu 2010

Odliczenie internetu 2010

oswi1978 / 2011-01-04 13:20
Witam. Jestem zameldowany na stałe pod adresem A a wynajmuję mieszkanie i jestem zameldowany na czas określony pod adresem B. Umowę o internet mam jako nabywca na adres stałego zameldowania czyli A ale miejsce odbioru usługi i adres korespondencyjny jest na adres B. Nie mam złożone w urzędzie skarbowym deklaracji NIP-3. Pytanie więc czy mogę odliczyć internet od podatku.
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-01-04 21:39 / Tysiącznik profesjonalny
A właściwość US-a gdzie jest? podlegasz pod US A, czy B? a może obydwie miejscowości są właściwe dla jednego US?
oswi1978 / 2011-01-05 04:41
Adres stałego i tymczasowego zameldowania podlega pod jeden Urząd Skarbowy
belladonna / 2011-01-05 08:49 / Tysiącznik profesjonalny
Podatnik (nie związany z VAT) ma obowiązek aktualizowania swoich danych do 30 dni, tak w ogóle (zmiana adresu zamieszkania też do zaktualizowania)...
No ale jeśli masz zgłoszony w US adres A i na ten adres są też FV, to... wątpię, żeby ktoś wnikał w temat... tym bardziej, że w końcu wykorzystujesz Internet w miejscu zamieszkania, a nie finansujesz np Internet rodzicom itp.
han solo / 2011-01-04 18:58
Witam. Mam mieszkanie własnościowe gdzie dostarczana jest usługa internetowa , którą opłacam.Faktury przychodzą pod ten właśnie adres lecz zameldowany jestem na pobyt stały w innym lokalu ale w tej samej miejscowości. W miejscu gdzie dostarczana jest usługa nikt nie jest zameldowany. Czy w związku z powyższym mogę odliczyć od podatku internet ? Proszę o odpowiedź,
belladonna / 2011-01-04 21:42 / Tysiącznik profesjonalny
US właściwy jest wg adresu zamieszkania... czyli adres na FV powinien generalnie sie pokrywać z właściwością US (adresem zgłoszonym w US)... a US będzie chciał FV, a nie zaproszenia do domku :-)

Od 2011 zmieniają się zasady tej ulgi.... zniknie w miejscu zamieszkania, żeby nie było problemów z Internetem mobilnym oraz podstawą już nie będzie FV, a dokument na poniesiony wydatek :-)

Najnowsze wpisy