Forum Forum podatkoweOdliczenia

odlicznie VAT za materiały budowlane

odlicznie VAT za materiały budowlane

adpiotrowski / 2009-02-28 13:24
Mam pytanie - czy mogę odliczyć VAT za materiały budowlane za następujące materiały:
1. lustra łazienkowe (wyczytałem w internecie że można je zaliczć do PKWiU 26.12.13-90 ale też wyczytałem, że nie jest możliwe odliczenie tego produktu - wszystko ponoć zależy od Urzedu Skarbowego
2. drzwi wenętrzne w mieszkaniu (do pokoju i WC)
3. transformatory, kable i oświetlenie (do mebli kuchennych)
4. profile metalowe dościan gipsowych i podwieszanych sufitów
5. wełna Rockwool.

I jescze jedno pytanie. Mam faktury na zakup materiałów od 1 maja 2004 r. do chili obecnej, których jescze nie odliczałem. Jaką mam przyjąć cenę za 1 m2 wymaganą w formularzu VZM-1 - czy za kwartał poprzedzający kwartał w którym złożę wniosek, czy za każdy rok osobno (a jeśli tak to który przyjąć kwartał?). Czy mogę odliczyć materiały w stosunku do lokalu którego nie jestem już właścicielem (bo sprzedałem) ale w chili ponoszenia wydatków byłem właścicielem?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-02-28 15:23 / Tysiącznik profesjonalny
W moim 1 nie odliczysz, jak i 3, bo meble to wyposażenie, wiec oświetlenie użyte do mebli jest też wyposażeniem mebli.
Reszta wchodzi.

Cenę metra wpisujesz jedną obowiązującą w chwili składania wniosku (do końca marca jest 3.478 zł).

Wg mnie możesz odliczyć te wydatki, bo w chwili ich poniesienia i remontu byłeś właścicielem tego lokalu :-))
magdusia31 / 88.156.74.* / 2009-03-04 13:44
również mam pytanie i proszę o radę!
mąż jest właścielem domu,ponieslismy na niego wiele kosztów ,mamy faktury od maja 2004r.Do 2006roku odliczalismy faktury jako ulga budowlama do pit 37(rocznego)po zlikwidowaniu tej ulgi nie odliczalismy juz faktur,lecz słyszałam że mozna odliczyć sobie jeszcze te 15% róznicy między 7 a 22%.Czy faktury które były rozliczne też się kwalifikują do odliczenia czy te już nie.
jezeli nie to czy pozostałe faktury które nie były rozliczane mozna rozliczyć.I jak to dokonać?
prosze o pomoc
belladonna / 2009-03-06 21:54 / Tysiącznik profesjonalny
Ulga budowlana była do 2004, a remontowa do 2005, więc faktury z tych lat (o ile były odliczane w PIT) wykazujemy na VZM-1/B... reszta na VZM-1/A.
Wejdź na forum VAT, to tam poczytasz :-))

Najnowsze wpisy