Forum Forum prawnePracy

odmowa pójścia na urlop w okresie wypowiedzenia

odmowa pójścia na urlop w okresie wypowiedzenia

szkucik / 2009-02-18 09:31
właśnie się dowiedziałam, że dostanę wypowiedzenie i pracodawca chce mnie wysłać na 2 tygodniowy urlop na tym wypowiedzeniu. Czy mam prawo domówić pójścia na urlop i domagać się od pracodawcy zapłaty za ten urlop? I jeżeli pójdę na chorobowe przed wypowiedzeniem czy ma prawo wręczyć mi wypowiedzenie w trakcie chorobowego?
Wyświetlaj:
MALUTKA15 / 83.27.245.* / 2009-02-23 14:47
Czy mam prawo domówić pójścia na urlop i domagać się
od pracodawcy zapłaty za ten urlop?

ODP: art. 167 (1) KP jeżeli pracodawca udzieli Ci urlopu w okresie wypowiedzenia, masz obowiązek go wykorzystać.

Czy mam prawo domówić pójścia na urlop i domagać się
od pracodawcy zapłaty za ten urlop?

ODP:Nie (Patrz wyżej)

I jeżeli pójdę na chorobowe przed wypowiedzeniem czy ma
prawo wręczyć mi wypowiedzenie w trakcie chorobowego?

ODP: Nie, a jeżeli wyśle to i tak jest nie ważne (czyt. KP)

JEŻELI ZACHORUJESZ PO USTANIU STOSUNKU PRACY, NALEŻY CI SIĘ CHOROBOWE, POD WARUNKIEM, ŻE ZWOLNIENIA SĄ W CIĄGU I ŁĄCZNIE WYNIOSĄ CONAJMNIEJ 30 DNI, CHOROWANIE MOŻESZ ROZPOCZĄĆ DO 30 DNI OD OSTATNIEGO DNIA UMOWY, WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ W ZUS.
podatnik / 2009-02-24 14:44 / Bywalec forum
Ale pracodawca może skontrolować ,czy L4 jest prawidłowe i wnioskować o powołanie komisji lekarskiej .
Co to wogóle znaczy pójdę na L-4 - chorobowe jest dla chorego faktycznie , a nie dla uciekajacego przed wypowiedzeniem.
Załatwianie L-4 to przestepstwo - tylko w tym kraju jakoś nikt o tym nie wie.
Co to znaczy należy Ci się po zwolnieniu 30 dni zwolnienia płatnego.Zwolnienie płatne należy sie choremu naprawdę choremu. Jeżeli ZUS udziela informacji jak naciagać przedsiebiorstwa na 30 dni patnego wolnego to też jest skandal i sprawą powina się zająć prokuratura.
Obserwator55 / 83.238.196.* / 2009-11-22 15:21
Nie zabieram często głosu na różnych forach ale twoja wypowiedź mnie do tego zmusiła. Chyba jesteś młody i "G" wiesz o życiu. Z chorobowego koleżko to sie korzysta albo nie. A najczęściej ludzie chorzy chodzą do pracy, bo nie maja innego wyjścia. Jeżeli ich postawią pod "ścianą zwolnień", to idą do lekarza i nie muszą nikogo oszukiwać. Lekarz rodzinny dobrze wie, co danemu petentowi dolega. A ty kryształowy bez skazy, kamienie w rękę i wio...
Gdańszczanin / 89.72.147.* / 2011-09-10 13:07
Po wypowiedzi Obserwatora wiecie już, czemu ten kraj wygląda,jak wygląda - nie tylko jest źle,ale jeszcze typowy,"doświadczony życiem" Polak będzie szedł w zaparte,że jest dobrze.A kto respektuje prawo i kontrakt społeczny,ten frajer..
qwerty2 / 2009-02-20 10:15
1. Ty masz prawo do urlopu, a pracodawca ma obowiązek Ci go udzielić. Ekwiwalent w ideologicznym świecie prawa pracy wypłacany jest wtedy, gdy pracodawca bardzo Twojego czasu pracy potrzebuje. Bardziej niż tych pieniędzy.
Masz dostać wypowiedzenie, czyli w ogóle nie potrzebuje.
2. Jak jesteś na chorobowym nie możesz dostać wypowiedzenia.
Nie dostaniesz też więcej niż 80 procent wypłaty.

PS. Zamiast szukać sposobu na naciąganie pracodawcy w ostatnich tygodniach współpracy, zacznij szukać pracy.
reichstadt / 83.25.26.* / 2009-05-04 10:34
Myślę, że nie są potrzebne tak radykalne wezwania. Jest różnica pomiędzy naciąganiem a wykorzystaniem wszystkich możliwości, jakie daje prawo. Brak równowagi pomiędzy pozycja pracownika a pracodawcy jest kolosalny. Pracodawca dysponuje profesjonalnymi komórkami, pomocą radców prawnych a pracownik? - zostaje sam ze skomplikowanymi i nieczytelnymi przepisami. Kto choć raz nie był zwolniony z pracy, nie zrozumie sytuacji psychicznej takiego człowieka - pozbawionego źródła utrzymania często po wielu latach nienagannej pracy, na podstawie zmyślonego powodu. Co do chorobowego - ile jest takich przypadków, kiedy w trosce o opinię w pracy, zaniedbujemy zdrowie, unikając zwolnień i prawidłowego leczenia. Jeżeli przyczyny pójścia do lekarza są rzeczywiste, to jestem jak najbardziej "za". Pozdrawiam,
izia99 / 89.231.163.* / 2009-03-21 16:02
PS. Zamiast szukać sposobu na naciąganie pracodawcy w ostatnich tygodniach współpracy,
zacznij szukać pracy.


nie bez powodu robi sie takie rzeczy jesli dają nam wypowiedzenie. ja odstalam i sie z tym nie zgadzam, nie dali mi zadnej przyczyny dlaczego akurat ja, jestem baaardzo zla, dobrze mi sie pracowalo i nikt na mnie nie narzekal, az tu nagle...?? wypowiedzenie! z mila checia ide na chorobowe w tym czasie!! a co jeszcze mam dla nich pracowac, chyba zartujecie!!

Najnowsze wpisy