Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Odmowa wyplaty z PZU po smierci brata

Odmowa wyplaty z PZU po smierci brata

marie_ter50 / 2010-02-08 19:55
Witam,
Jestem zrozpaczona nie tylko nagla smiercia brata, ale i wszystkim co po tym nastapilo. Jednym z wielu problemow, z ktorymi sie obecnie borykam jest odmowa wyplaty ubezpieczenia na zycie z PZU gdzie brat wykupil polise i wskazal mnie jako uposazona. Problem w tym, iz lekarz stwierdzil zawal po przybyciu, ale w akcie zgonu napisal, ze smierc nastapila w wyniku naglego zatrzymania krazenia. PZU twierdzi, ze jesli nie ma stwierdzenia zawal badz krwotok srodmozgowy to nic nam nie przysluguje. Czy to mozliwe? Czy to gra slow? Semantyczny kruczek? Czy tez moze ubezpieczajacy powinien byl przewidziec jaka smiercia umrze?...
Wyświetlaj:
UNICOVER / 185.93.94.* / 2019-06-16 14:51
Pomoc poszkodowanym i ich najbliższym oferuje Kancelaria Odszkodowawcza Unicover. Sprawy nam powierzone traktujemy priorytetowo. Prowadzone są przez zespół doświadczonych specjalistów. Od wielu lat skutecznie uzyskujemy satysfakcjonujące świadczenia odszkodowawcze dla naszych Klientów. Przekonaj się, że warto - skontaktuj się z nami!

http://unicover.pl/
zimna / 83.20.142.* / 2018-01-31 00:05
Wątek sprzed lat, ale moze komuś się przyda, bo nie mogę juz czytać tych bzdur. Orzecznictwo ostatnich lat stanowi wyraźnie, że w takiej sytuacji można domagać się zapłaty, jednak jest to sprawa dość skomplikowana (ale wygrana bardzo prawdopodobna). Polecam skorzystać z usług dobrego radcy prawnego lub adwokata. W praktyce dwa razy wygraliśmy taka sprawę.
kasia fiananse / 2010-02-11 23:10
istnieje taka instytucja jak KNF, Krajowa Komisja Nadzoru Finansowego, pomagam osobom którym odmiawia sie wypłaty świadczenia, jak coś podaje kontakt 509-211-859,
lezdrub@interia.pl / 79.185.93.* / 2010-02-12 00:44
Kasiu. Pszeczytaj wszystkie szczegóły tej sprawy.
Nie ma podstaw się zalić, bo to nie było ubezpieczenie na życie,lecz ubezpieczenie wypadkowe.
lezdrub@interia.pl / 79.185.96.* / 2010-02-08 20:48
Jak nazywalo sie to ubezpieczenie??Konkretna nazwa???

Ja jeszcze niespotkałem sie z takim przypadkiem,aby ubezpieczenie na życie nieobejmowało wypłaty odszkodowania utraty zycia z wszystkich chorób.

Może on miał ubezpieczenie nnw z dodatkowym zakresem asekuracji zawału i udaru mózgu.Ubezpieczenie takie jest wypłacane wówczas jessli przyczyną smierci w wypadku był wczesniejszy zawał lub udar.
Może to o to chodzi.
marie_ter50 / 2010-02-09 16:15
Jest to polisa od nnw (grupa statystyczna 66). Nie ma tam nic co mogloby zaskoczyc typu maly druk czy cos podobnego. W czesci: zakres ubezpieczenia, rodzaje swiadczen i ryzyk sa wyszczegolnione 2 punkty: 1. swiadczenie z tytulu trwalego uszczerbku na zdrowiu - z ryzykiem zawalu serca i krwotoku srodczaszkowego; 2. swiadczenie z tytulu smierci ubezpieczonego - z ryzykiem zawalu serca i krwotoku srodczaszkowego. Wyglada to na normalna polise, nic szczegolnego...
lezdrub@interia.pl / 79.185.73.* / 2010-02-09 19:11
Tak jak napisałem Powyżej. Wypłata by byla, jezeli brat zginąłby w wypadku spowodowanym wcześniejszem zawałem.

jezeli zmarł na zawał. wypłaty nie bedzie.

To nie było ubezpieczenie na życie. To było czystowypadkowe ubezpieczenie.
Zaznaczam,że nie jestem przedstawicielem PZU.
xyz222 / 79.190.24.* / 2010-12-01 13:46
Witaj, bardzo mi przykro z powodu straty brata i nie wypłaty odszkodowania. Jednak z tego co piszesz, wyraźnie wynika, że była to polisa obejmująca NNW (zawał w tym przypadku ma o tyle znaczenie, o ile był bezpośrednio związany z wypadkiem, jeśli nie był związany z wypadkiem to wypłaty nie będzie). Nie nazwałbym tego przypadku oszustwem, lub kruczkiem prawnym, czy tez grą słów, bo ubezpieczenie NNW po prostu nie obejmuje naturalnej śmierci, tak jak i chorób. Wszystko jest jasno napisane w polisie i dotyczy to nie tylko PZU, lecz wielu innych ubezpieczalni.
Polisy NNW są tanie i dość powszechne, ale też i wiele przypadków pomijają, niestety sa wybierane głównie dlatego, że są tanie...
Margareth / 2010-12-26 21:40 / Bywalec forum
Kolejny przykład nie zapoznania się z umową - to, co jest w niej zapisane naprawdę ma znaczenie

Najnowsze wpisy