Forum Forum inwestycyjneFundusze

Odpowiedni czas na inwestycje w fundusz...?

Odpowiedni czas na inwestycje w fundusz...?

tjakubik / 2007-04-07 13:10
Witam serdeczne wszystkich. Jestem nowym inwestorem od 2ch lat lokuje w fundusz Arki Akcji, w marcu wystraszyla mnei korekta wiec skonwertowalem jednostki na obligacje. Teraz mam problem, bo nie wiem czy wrocic znow do Arki Akcji czy wstrzymac sie jeszcze do ogloszenia wynikow za kwartal. Mam w alternatywie rowniez chec sprobowania zakupu jednostek Funduszu Akcji sr. i wsch. europy oraz zagranicznych - mysle tylko o Arce nie wiem co bedzie korzystniejsze, czy moze rozbic kapital na wszystkie 3 fundusze? I kiedy to zrobic - czy juz - czy sie wstrzymac? Mam do zaiwestowania 60000 zl. Ktos mi moze poradzic? Dzieki - Wesolych Swiat. ;-)
Wyświetlaj:
E. Szydłowska / 83.21.2.* / 2007-04-17 06:49
Byłoby dobrze zainwestować w VIP - wtedy mozna w jednej inwestycji częściowo w fundusze akcyjne, częściowo dynamiczne i mieszane- dobrze i bezpiecznie, prosze o kontakt, prześlę ofertę -elkana1@op.pl pozdrawiam
TraderXXX / 83.24.48.* / 2007-04-12 20:52
Cóż widze że wiele osób przyklada dużą rolę do zysku w ciagu roku. Ten fund zarobil tyle ten tyle hehe. Kochani liczy się efekt końcowy !!!. Arka świetnie sobie radzi nawet jak stopa zwrotu wynosi mniej niż innych. Minimalny okres w którym powinno się analizować fundy to 5 , a najlepiej 10 lat, chyba że ktoś lubi spekulacje :)
radziej / 2007-04-14 20:39 / Bywalec forum
a ja myśle ze nie masz racji i w wielu punktach się mylisz. po pierwsze do perspektywy 10 lat jesli chodzi o nasze tfi to jeszcze brakuje, wiec z analizami bedziesz musial jeszcze poczekac, nie maja zwyczajnie tak dlugiej historii, po drugie, zadnego inwestora nie powinna interesowac historia tfi, poniewaz nie jest ona gwarancja osiagania tak samo obiecujacych wynikow jak np dotychczas w historii, po trzecie dla kazdego gracza, czy spekulanta czy nie spekulanta wazne jest aby wycisnac z rynku jak najwiecej, miec jak najwiekszy zwrot z inwestycji , wiec nie widze azdnych powodow aby zdawac sie na jakiekolwiek rankingi czy sugerowac czyimis opiniami, najlepiej sledzic samemu okresy w jakich sie inwestuje i wyciagac wnioski z tych okresów, które fundy w jakim czasie daja zadowalajace wyniki i ludzic sie ze jak zmienimy fund to usmiechnie sie do nas szczescie. zadaj sobie tez pytanie, kto trzyma kase w tak dlugich okresach, moze powolac sie na jakies dane statystycznie ile przecietnie kolwalski w polsce trzyma kase na fundzie zanim poczuje satysfakcje i wyplaca kaske. i ostatecznie 5 i 10 lat to smiech na sali dla mnie takie perspektywy, jak widze ze w ciagu roku alianz zarabia 25% a ing mis 70% to gon alianz inga i to szybciutko, wcale sie nie zastanawiam wowwczas w co zainwestowac wybor jest prosty, alianza to nawet 10letni okres (tak podejrzewam choć zycze im odmiany losu) nie uratuje w ogolnym rozrachunku. wniosek: sprawdz z czystym sumieniem za 10 lat ile zarobiles a ile daly inne fundy i wtedy zycze ci zebys byl w pierwszej trójce tfi z przwaga kilkuset 100% nad pozostalymi, ale jak bedziesz w trzeciej dziesiatce to sie nie przejmuj bo miales strategie, a strategia jest wazna przy inwestowaniu. pozdrawiam
jertom / 2007-04-11 20:22 / portfel / Bywalec forum
arka straciła miano najlepszego funduszu na rzecz legg masona-dawne citi
niezłe wyniki osiąga pionier akcji polskich i ing akcji a co byś powiedział na zainwestowanie w te cztery fundusze
unikaj hybryd typu zrónoważone i stabilnego wzrostu bo zachowuja sie odwrotnie proporcjonalnie do nazwy lepiej konstruj sam sobie fundusz "zrównoważony na bazie akcyjnych i pieniężnych"raczej unikaj obligacji możliwość podniesienia stóp procentowych
tjakubik / 2007-04-12 17:57
Witam, a co z funduszami Akcji zagranicznych? Europy sr. wsch i innymi. Ja wspomnialem o inwestycji w arke bo... jestem poza granica kraju i bede tu do sierpnia bez mozliwosci wyjazdu dlatego nei moge inwestowac w nic innego niz to co oferuje arka, bo tam mam swoje konto. Zastanawiam sie nad wejsciem jak pisalem w 3y fundusze akcyjne arki. Zagraniczny, europy sr. wsch i nasza GPW - niewiem czy to dobry pomysl czy czekac teraz na powazny spadek ceny... Potrafi pan doradzic?
mruwa / 83.25.199.* / 2007-04-09 13:39
W sumie to zainwestuj na jeszcze dwa lata. Długi okresa czasu sprzyja inwestowaniu (sam wiesz). Wydaje mi się żebys nie tracił czasu (bo to jest pieniądz) tylko wykup coś teraz. Fakt jest taki że w okresie letnim w zeszłym roku nie było takich szybkich wzrostów, ale w tym roku nie musi byc tak samo. A jeśli nie chcesz ryzykowac to mam cos innego dal ciebie. Zadzwon do GetInBanku tylko jak najszybciej - jutro, pojutrze. Maja tam ciekawa oferte lokaty - babeczka mi mowiła że 20%, ale tylko na 5 czy 6 miesiecy. Tylko nie czytałem regulaminu. No i po wakacjach jak lokata minie to wejdziesz dalej w fundusze. Ja mam 35000 w zrównowazonym i dwa fundusze akcyjne po 125000. Zastanawiałem się czy nie przejsc z akcyjnymi do tej lokaty, ale zaryzykowałem i zostałem w funduszach. Zobaczymy co czas przyniesie. Pozdrawaim wesołych świąt.
jertom / 2007-04-14 20:18 / portfel / Bywalec forum
trochę ci sie pomyliło oferta getinu to 5.5% na lokacie 6 miesiecznej ale w skali roku a nie miesiąca swoją drogą chętnie ulokuję w lokacie z zyskiem 20% rocznie
tjakubik / 2007-04-12 17:57
Witam, a co z funduszami Akcji zagranicznych? Europy sr. wsch i innymi. Ja wspomnialem o inwestycji w arke bo... jestem poza granica kraju i bede tu do sierpnia bez mozliwosci wyjazdu dlatego nei moge inwestowac w nic innego niz to co oferuje arka, bo tam mam swoje konto. Zastanawiam sie nad wejsciem jak pisalem w 3y fundusze akcyjne arki. Zagraniczny, europy sr. wsch i nasza GPW - niewiem czy to dobry pomysl czy czekac teraz na powazny spadek ceny... Potrafi pan doradzic?
mruwa / 83.25.199.* / 2007-04-09 13:41
sorki za błąd - akcyjne mam po 12500 - o jedno zero za dużo :-) aż tak bogaty nie jestem. Sorki
DAN2323 / 83.19.19.* / 2007-04-09 02:02
czesc mysle ze arka niezarabia tyle ile w popszednich latach ale jestem zdania ze warto wciasz inwestowac w ten fundusz ja na twoim miejscu zainwestował bym tak ze 20000 fundusz akacji 25000 zrównzowarzony gdy teoretycznie ryzykojest mniejsze albo nawet 30000 reszte kasy na lokate terminowa jaks wmiare wysokaa mysle ze arka jeszcze da zarobic dobrze wyniki finasowe nie sa juz tak imponujace mysle ze to dlatego ze jest badzo rozreklamowana co wiaze sie z tym ze obeca teraz gigantyczna kasa i to juz niejest takie łatwe jak utszymC DYNAMICZY WZROST CENY JEDNOSTKI ALE WSZYSTKO POWOLI I DOPSZODU
POZDRAWIAM
TiBO / 2007-04-09 22:09
Co wy z tymi funduszami zrównoważonymi? To jest twór, na którym tak samo się traci jak na akcyjnym, a zyskuje prawie o połowę mniej. Jak są spadki na giełdzie to mając zrównoważony fundusz też się traci. Lepiej jest operować na funduszach akcyjnych, obligacji i rynku pieniężnego, a nie bawić się w jakieś wymyślone twory (czytaj: fundusz zrównoważony).
marekdoradca / 2007-04-08 19:50 / Uwaga: spamuje, łamiąc regulamin tego forum
Regulamin forum
dan2323 / 83.19.19.* / 2007-04-09 01:57
widze kolego ze wszystkim piszesz to samo i wyglada to bardzo ładnie profesjonalnie to bzdury do analizie finasowej piepszenie o szopenie szkoda czasu
tjakubik / 2007-04-12 17:58
Witam, a co z funduszami Akcji zagranicznych? Europy sr. wsch i innymi. Ja wspomnialem o inwestycji w arke bo... jestem poza granica kraju i bede tu do sierpnia bez mozliwosci wyjazdu dlatego nei moge inwestowac w nic innego niz to co oferuje arka, bo tam mam swoje konto. Zastanawiam sie nad wejsciem jak pisalem w 3y fundusze akcyjne arki. Zagraniczny, europy sr. wsch i nasza GPW - niewiem czy to dobry pomysl czy czekac teraz na powazny spadek ceny... Potrafi pan doradzic?
jertom / 2007-04-14 20:26 / portfel / Bywalec forum
pomysł niezły ale osobiście zrobiłym małe korekty i tak ja to widzę
30% akcje zagraniczne 20% akcje europa i 10% akcje nasze a 40% ochrona kapitału
są powody przypuszczać że może być w najbliższym czasie korekta i biorąc to pod uwagę dzisiaj bym tak inwestował obserwując rynek by na dnie korekty wejść z ochrony w akcje
ogólnie mówiąc to właściwie wszelkie manewry są ograniczone i przez mozliwości i krótki czas po powrocie ustaw tak sie abyś mógł zarządzać przez internet obojętnie gdzie w danej chwili się znajdujesz możesz robić to sam lub za niewielką opłatą zlecic firmom
LBas / 2007-04-14 21:02 / Bywalec forum
nie widze powodu pakować sie w F. zagraniczne ,jak nasze dużo lepiej stoją ,a niektóre zagraniczne są nawet na minusie przy hossie , to jak będą sie zachowywać przy spadkach ?
mruwa / 83.25.199.* / 2007-04-09 13:32
a no powtarza się. Zapewne szuka klientów dla siebie i zawraca tu gitare. POzdro
wojcher / 2007-04-09 16:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak, to ten sam uparty gość, poprzednio występował jako "doradca" ale został zbanowany (teraz czeka go to samo ale zapewne po świętach :-) )
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy