Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Odpowiedzialność karna.

Odpowiedzialność karna.

skomentuj
chrisdmx / 2007-12-26 09:28
Drodzy Państwo!
Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą związaną z handlem lub pośrednictwem w handlu. Jednak z uwagi na obawę o powodzenie chciałbym rozpocząć świadczenie usług przed formalnym założeniem działalności gospodarczej (nie ukrywam, że chodzi o koszty założenia). Czy zamieszczając ogłoszenie w prasie a następnie wykonując usługę w odpowiedzi na to ogłoszenie złamię przepisy i będę mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej?
Pozdrawiam.
Krzysztof.
Wyświetlaj:
Aonawie / 77.112.57.* / 2007-12-26 22:49
Witam,

Znam sytuacje z własnego doświadczenia, ale już rejestruje działalność, bo na dłuższą metę tak się nie da. Nie można rozwijać firmy nie mając jej prawnie, to pochłania zbyt wiele stresu.
Moze dałoby się tak zrobić żeby się reklamować i zarabiać a nie mieć dzialalności, tyle ze na malenką skalę. Wszędzie wykupując reklamę musisz podać dane firmy, także w kwestiach rozliczenia z tą gazetą musiałabyś się dogadać, bo pewnie chcieliby na normalną fakturę.
Można bawić się w biznes na pól gwizdka ale nie polecam gdy chcesz się już reklamować. To nie służy wiarygodności Twojej firmy i dobremu PR - no bo jesteś a cię nie ma?
Zastanów się nad tym i życzę powodzenia.
chrisdmx / 2008-01-02 19:51
Ślicznie dziękuję za odpowiedź.

Masz rację, jednak na początek zaryzykuję i dam ogłoszenie w gazecie. Nie wiadomo czy będzie wogóle odzew na ogłoszenie nie mówiąc o wykonaniu usługi.

Pozdrawiam serdecznie.
skomentuj

Najnowsze wpisy