Forum Forum prawneBankowe

Odsetki karne

Odsetki karne

Gollum112 / 2009-04-30 08:01
wziąłem jakiś czas temu kredyt , niestety wtopiłem spłaty nieterminowe , i niepełne , po dłuższym czasie wypowiedzenie kredytu itp. Przyjechał Pan z banku i w związku z tym że sytuacja moja trochę się poprawiła zawarliśmy ugodę co do terminów i wielkości spłat ( ugoda miała wstrzymać naliczanie odsetek karnych i w końcowym rozliczeniu cofnięcie tych już naliczonych) przez rok płaciłem i wywiązywałem się z uzgodnień.
Teraz wystąpiłem do banku o historię spłat i okazało się że odsetki karne są naliczane , a całe moje spłaty szły tylko na ich zaspokojenie - wiem już że popełniłem błąd , nic z bankiem " na gębę" .
Zastanawia mnie właśnie wysokość tych odsetek karnych i sposób ich rozliczania. W ciągu 3.5 roku spłaciłem łącznie 102.000 z czego 18.000 to spłata kredytu , a reszta to odsetki (cały kredyt 110.000). Ile tych odsetek mogą jeszcze naliczać ? Termin zakończenia pierwotnej umowy kredytowej wygasa w X.2009 , czy spłacając do tego czasu łączną kwotę wziętego kredytu + odestki ( z umowy wynikała kwota ok 150.000) , będę dalej ścigany przez bank ?
Jak to rozwiązać , Odsetki karne są bardzo wysokie , przy takim ich naliczaniu to raczej nigdy tego nie spłacę.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
a1a2a3 / 62.159.77.* / 2012-07-03 13:08
Ten kalkulator zle liczy odsetki dla "zobowiazania umowne"... stosuje zaaokraglenia do 1zl jak w przypadku "zobowiazan podatkowych", ktore obecnie i tak juz nie maja zastosowania...
po / 93.105.86.* / 2009-05-07 20:55
Witam.Skorzystaj z...
http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/kalkulatory/odsetek/
powodzenia
Gollum112 / 2009-05-07 21:24
Dzięki ale ni o to mi chodziło , odsetki to już ONI dobrze wyliczają , chodzi mi o to czy mogą tak bez końca ? i wszystkie wpłaty zabierać na odsetki , a nie na kapitał ?
po / 93.105.86.* / 2009-05-08 17:28
Witam.W podobnej sytuacji kolega na przelewie wyraźnie zaznaczał na jaki cel kieruje przelew -kwota łówna.lub odsetki karne.Ja bym na Pane miejscy jeszcze raz udał się do prezesa banku i restrukturyzował zadłużenie.Myślę ,że jest duża szansa.Powodzenia.

Najnowsze wpisy