Forum Forum prawneCywilne

odszkodowanie za blad lekarski?

odszkodowanie za blad lekarski?

polakk89 / 2012-08-17 09:29
jakis czas temu przeszedlem operacje ucha, mialem perlaka, lekarze mi go wycieli, ale okazalo sie, ze niestety nerw mi jakis uszkodzili, w wyniku czego sparalizowalo mi pol twarzy, chce dochodzic swoich praw, myslicie, ze mam szanse? jesli tak to jak dochodzic swoich praw?
Wyświetlaj:
kajek111 / 89.66.130.* / 2019-02-05 18:55
Błąd medyczny często łatwo udowodnić, jeśli ma się dokumenty przed chorobą i błędem, oraz po.
Miałam sytuację (jest to dość prywatne, więc nie chcę się wgłębiać), ale lekarz popełnił duży błąd przez co wpadłam w depresję. Nie mogłam sobie poradzić. Wróciłam potem do siebie i postanowiłam walczyć o sprawiedliwość. Udało się i zdrowia nikt mi nie zwróci, lecz zadośćuczynienie dało mi chociaż poczucie, że nie zostawiłam tego bez odzewu...
Swoją drogą, polecam Międzynarodowe Centrum Odszkodowań. - https://www.facebook.com/mcodszkodowania/ Przywrócili mi wiarę, że ktoś chce pomagać i wspierać.
mariola33 / 5.173.40.* / 2019-01-18 11:46
Ja miałam taką historie z londyńskim pogotowiem, głośna sprawa ale co muszę napisać zakończona pozytywnie!! Obiecałam, żę za to co zrobili będę ich polecać szczególnie P. Łukasza Kaźmierczaka. Wejdź na sos-bphc.com. Pomagają przy różnych sprawach min. błędów medycznych co mało kto to robi!
gienek823 / 212.7.215.* / 2019-01-09 09:14
Mam sprawdzony kontakt z kancelarii z portalu sos-bphc.com. Mi akurat prowadzą sprawę błędu medycznego ale wejdź sobie i poczytaj więcej na ich stronie.
MartaMak / 94.254.133.* / 2018-08-27 23:26
Fundacja MAK pomaga pacjentom i ich rodzinom w walce o godne odszkodowania i zadośćuczynienia za błędy medyczne.
Doradzamy pacjentom oraz ich najbliższym jakie mają prawa, jak uzyskać odszkodowanie od pomiotów leczniczych i ubezpieczycieli oraz czym tak naprawdę są błędy medyczne.
Bezpłatnie oceniamy przebieg leczenia i jego prawidłowość oraz błędy popełnione przez personel medyczny. Analizujemy dokumentację medyczną, ustalamy szkodę i szanse na uzyskanie odszkodowania.
fundacjamak.org.pl/index.php/zdarzenia-medyczne
Reter / 83.10.111.* / 2018-02-21 11:06
http://med-legal.pl - Polecam skontaktować się z nimi
Dominika707 / 95.160.158.* / 2017-12-06 23:32
Udowodnienie błędu lekarskiego i uzyskanie z jego tytułu odszkodowania nigdy nie jest łatwe, sprawy potrafią ciągnąć się latami, dlatego jeśli nie ma się na to sił i czasu, lepiej od razu wynająć adwokata, który się wszystkim zajmie. Ja swoją sprawę powierzyłam mec. Agacie Koschel z Poznania i uważam, że była to słuszna decyzja. Gdyby jej nieoceniona pomoc, pewnie do tej pory wymieniałabym się pismami z firmą ubezpieczeniową, a pieniędzy bym nigdy nie dostała. A tak, wszystko poszło sprawnie i zakończyło się pozytywnie dla mnie.
Sylwester Kaźmierski / 80.51.138.* / 2017-12-06 12:34
Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, szkody lotniczej, wypadku rolniczego, NNW, UNWW itp.
Tel. 732 445 393
kot54-54 / 80.54.72.* / 2017-11-20 15:24
Udzielam pomocy w odszkodowaniach powypadkowych., błedach lekarskich, wypadek w pracy , zalania przez powódz itp.
Tathagatagarbha / 80.51.138.* / 2017-11-19 18:18
Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, szkody lotniczej, wypadku rolniczego itp. Tel. 732 445 393
Tathagatagarbha / 80.51.138.* / 2017-11-19 17:50
Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, szkody lotniczej, wypadku rolniczego itp. Tel. 732 445 393
Werk65 / 83.31.138.* / 2017-11-06 21:23
ja polecam adwokata od odszkodowań z katowic: www.piotrbanczyk.pl :-)
MS123413 / 31.182.159.* / 2017-10-29 23:00
Pamiętajcie Państwo, że pozywa się szpital, nie konkretnego lekarza. Sprawy karne, moim zdaniem, nie mają sensu, ciężko o skazanie. Ale na drodze cywilnej już jest dużo lepiej. Oczywiście decydujący jest biegły w sprawie ale zdarzają się i przypadki, kiedy ubezpieczyciel szpitala sam siebie i przed sprawą wypłaca świadczenie. Zależy od przypadku. Zawsze trzeba przemyśleć, skonsultować z lekarzem, obliczyć ryzyko... Teraz jest jeszcze opcja przed wojewódzkimi komisjami. Mniejsze ryzyko choć czy to działa? Można poczytać chociażby tutaj - http://notatkizprawa.blog.pl/blad-lekarski-postepowanie-przed-wojewodzka-komisja-ds-orzekania-o-zdarzeniach-medycznych/
też poszkodowany / 31.61.129.* / 2013-11-04 14:17
Ja też jestem ofiarą niekompetencji lekarza! Miałem robiony zabieg wycięcia nerwiaka w pachwinie, właściwie to nie był zabieg a operacja. W każdym razie, podczas operacji lekarz uszkodził mi nerw, teraz prawdopodobnie do konca życia będę musiał się zmagać z bólem. Byłem już u różnych lekarzy i każdy twierdzi, ze w moim przypadku operacja była niewskazana. Sprawa jest oczywiscie w sądzie, bo nie podaruję lekarzowi!! Wynająłem dobrego adwokata.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

ewelina.glowacka@interia.pl / 2014-06-12 02:10
Witam.

Czy udało się Panu uzyskać odszkodowanie????
Agatronek / 46.204.81.* / 2012-12-07 21:27
W Polsce dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy nieprawidłowych postępowań medycznych rocznie. Ludzie nie wiedzą, że za takie działania na nich przez niedouczonych pracowników służby zdrowia należą im się odszkodowania (różnorakie). Żeby udowodnić takie działanie należy przed sądem wykazać słuszność swoich pretensji. Służą do tego m. in. pozasądowe, pozaprocesowe opinie, w szczególności sądowo-lekarskie. Mają one wagę i to ogromną. W szczególności te które sporządza specjalista medycyny sądowej. W Polsce jest niewiele ponad 100 i w większości pracują w Zakładach Medycyny Sądowej, gdzie wykonują analizy i opinie na zlecenia sądów i prokuratur, a zwykły śmiertelnik nie ma do nich dostępu. Dobrze o tym wiem bo takie sporządzam. Obecnie wykonuję je już tylko dla zainteresowanych bo uważam, że tam są najbardziej potrzebne gdzie poszkodowani, skrzywdzeni ludzie sami nie potrafią przebrnąć przez skomplikowane meandry prawa i medycyny.
andrzej z kłodzka / 78.9.175.* / 2013-08-06 19:56
dowiadywałem się w Zakładzie Medycyny Sądowej o możliwości wykonania opinii lekarskiej o prawidłowości wykonania zabiegu chirurgicznego (palca trzaskającego).Takie opinie są wykonywane jedynie na zlecenia sądów.Lekarze nie nie chcą wydawać pisemnych opinii które potwierdzałyby niewłaściwe wykonanie operacji.W rozmowie tak potwierdzaja wadliwie wykonany zabieg, ale napisać absolutnie nie. Chciałbym wykonać taka opinie i byłbym niezmiernie wdzięczny za namiary na lekarza który takie opinie wykonuje. dziękuje i pozdrawiam.
dartanians / 89.70.52.* / 2012-09-05 18:36
Błędy lekarskie należą do spraw trudnych i długotrwałych, a po 3 latch mija termin ważności roszczenia. Tylko doświadczone, rzetelne i wytrwałe kancelarie prawne specjalizujące się w odszkodowaniach, mające wykwalifikowanych prawników i biegłych lekarzy są w stanie wywalczyć należne Panu odszkodowanie. Proszę nie działać pochopnie, bo zdecydowana większość firm odszkodowawczych idzie na ugodę z ubezpieczycielem, zamykając drogę poszkodowanemu do należnego świadczenia, albo bo długim nie wywalczy nic lub grosze i roszczenie się przedawni.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

T. / 81.190.61.* / 2012-12-08 13:50

wykwalifikowanych prawników i biegłych lekarzy są w stanie wywalczyć należne Panu odszkodowanie.


U nas ? W Polsce???
Proszę mi wskazać przypadek ,gdzie za śmierć pacjenta spowodowaną przez nieudolnego lekarza ten bezwzględnie idzie do więzienia lub ponosi wyraźne konsekwencje swojej nieudolności w zawodzie.
Ostatni przypadek 13 miesięcznego dziecka jest przykładem jak szybko może do takich zdarzeń!
Sześciu lekarzy nie potrafiło zdiagnozować dolegliwości dziecka co zakończyło się śmiercią tegoż.
Ojciec musiał trzy razy wozić dziecko do szpitala, bo w Polsce nie ma ambulansów ...
Jestem szalenie ciekawy czy ktokolwiek odpowie za to.
- W jakim kraju my żyjemy ???

W Kanadzie w szpitalach na dolnym holu przy wyjściu często można spotkać pracownika kancelarii prawnej pytającego wychodzących do domu pacjentów ,czy byli zadowoleni z obsługi podczas szpitalnego leczenia, bo gdyby było inaczej w każdej chwili są skłonni do wszczęcia postępowania odszkodowawczego, gdyby tylko taka sytuacja zaistniała.
-Przydałoby się coś takiego i u nas, tylko do tego potrzeba prawników z prawdziwego zdarzenia, gdzie poszkodowany pacjent byłby w pełni usatysfakcjonowany z orzeczenia sądu.

Najnowsze wpisy