Forum Polityka, aktualnościKraj

Odszkodowanie za Smoleńsk: żona ofiary chce 1,5 mln zł

Odszkodowanie za Smoleńsk: żona ofiary chce 1,5 mln zł

Wyświetlaj:
asacz / 82.177.12.* / 2011-01-24 20:29
CO TO JEST CO TO ZA PRAWA W TYM KRAJU
-straciłam męża, lekarz pogotowia nie przebadał go zgodnie z prawem i zabawił się w śledczego/świadkowie/
-mąż płacił dodatkowe składki przez dwadzieścia lat, jako wdowa z dziećmi miałam dostać odszkodowanie/dokumenty i świadkowie/
-dostałam tylko połowę, bo lekarz nie napisał w karcie zgonu na co zmarł, a w tej sprawie wysłał mnie do kogo innego/świadkowie/
-w sądzie oszukał mnie prawnik z urzędu bo pewnie nie dałam w łapę, ma teraz już sprawę w izbie adwokackiej/nagranie i świadkowie/
-lekarz z Konina się wymigał
-prokuratura stwierdziła że wszystko OK. i nie będzie odszkodowania
-a ja chciałam tylko ekshumacji zwłok
-i chce wiedzieć na co zmarł mąż
- prosiłam o pomoc prezydenta Kaczyńskiego, miałam telefon z kancelarii iż pan prezydent mi współczuje ale oni nie pomogą,
I GDZIE TU /przepraszam/ K…..A sprawiedliwość

MOŻE MOJE DZIECI TO JAKIEŚ ZOOMMBI A MOŻE JA TO NIE CZŁOWIEK
maxmer / 89.73.13.* / 2011-01-23 16:14
najwieksze odszkodowanie powinni dostac tylko ci ktorzy w tym feralnym dniu pelnili sluzbe... reszta byla ubezpieczona przez kancelarie,wiec to borowcom , stewardesom, pilotom sie nalezy... reszta i tak sobie wycieczke urzadzila za nasze pieniadze... zatem... dlaczego my jako narod mamy zaplacic jeszcze za bledy organizacyjne pisu?...
mentorr / 89.79.216.* / 2010-10-24 18:39
Odszkodowania powinna wypłacić Rosja, bo to przez ich niechlujstwo i haos organizacyjny zgineli Ci ludzie. ( mam taką nadzieję że to był wypadek ale mogę się też mylić)
aśka 79 / 89.229.202.* / 2010-08-23 19:14
Kaczyńska jest dorosłą osobą ,a nie małoletnim dzieckiem które osierocone będzie musiało radzić sobie samo...Ma swoją rodzinę...Nie rozumiem kwoty odszkodowania...
Za co? I na co?
Bo była córką prezydenta??? Większy ból ??? Nie jest żoną której mąż zginą w katastrofie która samotnie będzie wychowywała dzieci którym musi zapewnić byt nie jest małym dzieckiem które straciło rodziców i nie ma perspektyw na życie....bo nie ma już rodziców.
pilot. / 83.26.104.* / 2010-06-30 07:38
Dostanie odszkodowanie od Rosjan,bo to ich wina.
ździcho / 87.205.195.* / 2010-06-19 20:44

Domaga się połowy kwoty, jaką według medialnych doniesień dostała Marta Kaczyńska

Dziwne. Przecież może dostać równowartość tego co Marta Kaczyńska. Czy jej mąż zginął o połowę mniej niż Kaczyński?
hryniu / 2010-06-21 14:33 / Bywalec forum
nie o połowe mnie tylko marta straciła wdoje rodziców czyli na głowe po 1,5 mln..
ździcho / 87.205.195.* / 2010-06-19 20:59
Nie! Faktycznie połowę. Zapomniałem, że Marta Kaczyńska straciła oboje rodziców. Ale zaraz, chwileczkę! KTO jej wypłacił odszkodowanie? Firma ubezpieczeniowa? Artykuł tego nie precyzuje. Bo jeżeli wypłacił jej to skarb państwa, to oznaczałoby, że adekwatne organa władzy państwowej biorą niejako odpowiedzialność za katastrofę, a zatem przyznają się do niedbalstwa jakiego się dopuściły i ono poskutkowało tak jak poskutkowało niestety. Proszę, robi się coraz ciekawiej wokół katastrofy smoleńskiej...
wielbicielkasy / 213.191.250.* / 2010-07-08 22:27
nie biorą odpowiedzialności za katastrofę wypłacając odszkodowania. wypłacają je dlatego że rząd nie ubezpiecza samolotu a w razie katastrofy roszczenia wypłaca z własnej kieszeni. a jeśli chodzi o marte to jej rodzice byli ubezpieczeni tylko że ubezpieczenie opłacała kancelaria prezydenta.szkoda tylko że kancelaria nie ubezpieczyła wszystkich których zaprosiła na organizowaną wycieczkę.
CIOCIA DOBRA RADA / 87.205.135.* / 2010-06-19 19:24
....a z jakie racji.?
Nie życzę sobie aby tak łatwo rozdawano moje pieniądze z podatków ,rodzinom katastrofy!!!!
ZŁA RADA / 83.31.239.* / 2010-10-24 20:11
Super nick CIOTA DOBRA RADA,
hryniu / 2010-06-21 14:37 / Bywalec forum
tylko że im się to należy bo lecieli tam pełniąc funkcje państwowe - a państwo popoełniło szereg uchybień przy organizacji lotu... i to jest prawda.. i prawde kolejna jest taka, że takie odszkodowania należą sie wszystkim którzy lecieli - dziekujemy panie L.K. że dzieki panu znowu musimy ponieść koszty bo wymarzył pan sobie lot do katynia z całą świtą polskiego państwa...
wielbicielkasy / 213.191.250.* / 2010-07-08 22:33
tak troszkę ściślej to nie poństwo popełniło tylko kancelaria prezydenta bo to ona była organizatorem i organizator ponosi odpowiedzalność a nie państwo. to kancelaria nie państwo ani rząd. rząd poza tym że udostępnia samolot nie ma nic do tego podobnie jak państwo.
jt / 62.87.164.* / 2010-06-18 13:26
A ja się pytam o co chodzi w tym artykule?.To jest bardzo ewidentne wprowadzanie ludzi w błąd.Chyba pracownikom Money.pl pomyliły się czasy w których żyją."Trybuna Ludu" już dawno nie istnieje.
Po pierwsze powinno być napisane kto (i czy rzeczywiście) Marcie Kaczyńskiej wypłacił 3 mln zł.,czy skarb państwa,czy firma ubezpieczeniowa.
Po drugie,widać tutaj działania R.Giertycha,który raczej nie jest przyjaźnie nastawiony do J.Kaczyńskiego,i w ten perfidny sposób prowadzi swoją grę.
ździcho / 87.205.195.* / 2010-06-19 21:03

widać tutaj działania R.Giertycha,który raczej nie jest przyjaźnie nastawiony do
J.Kaczyńskiego,i w ten perfidny sposób prowadzi swoją grę.

Nie wydaje mi się, żeby Giertych tu bruździł. Znając go skądinąd (MEN) wydaje mi się, że jemu by się najzwyczajniej w świecie NIE CHCIAŁO bawić w takie duperele.
SFASD / 83.238.74.* / 2010-06-18 12:43
OTO PROGRAM WYBORCZY - 11.12.2009 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i prezydent Izraela Szimon
Peres spotkali się w Jerozolimie. Bronisław Komorowski powiedział, że polski rząd przygotuje
ustawę rekompensacyjną. Stanowiłaby ona podstawę do wypłaty 'odszkodowania' za pozostawione w
Polsce w okresie II wojny światowej mienie żydowskie.
Komorowski nadmienił, że rozmowa z prezydentem Izraela częściowo miała charakter prywatny. W
trakcie rozmowy z prezydentem Izraela Szimonem Peresem marszałek Komorowski zaznaczył, że
faktyczny zwrot mienia pozostawionego w wyniku wojny byłby raczej trudny, wskazał jednak na
możliwość wypłaty rekompensat w wysokości aż około 25 proc. wartości mienia. Jak podkreślił,
miałyby być one wypłacane w częściach. W przeciwnym wypadku wiązałoby się to z kompletnym
zrujnowaniem budżetu Państwa Polskiego. Po tym spotkaniu prasa żydowska napisała, że Polska
zapłaci odszkodowania 'po zmianie reżimu w Polsce'!
Wklejajcie tą wiadomość na fora, bo ludzie nie wiedzą o powyższych deklaracjach Komorowskiego!
wielbicielkasy / 213.191.250.* / 2010-07-08 22:40
ale wy jesteście hipokryci. ale od niemców to się dobrze brało odszkodowania. jak kali.wszyscy powinni dawać nam a my my jak zwykle jesteśmy z******** i najlepsi na świecie i nic nikomu nie musimy to wszystkie kraje powinny nam dawać a nie my komuś.
glor23 / 89.200.210.* / 2010-06-18 20:44
Komorowski powiedział, że będziemy mieli Złoty Wiek, a w złotym wieku:Znaczną rolę w miastach odgrywali Żydzi, którzy od połowy XIV w. napłynęli falami z zachodniej Europy, gdzie okresowo występowały prześladowania. Za Kazimierza Wielkiego uzyskali oni poważne przywileje osadnicze, jakie ułatwiały im działalność gospodarczą, zwłaszcza handel i rzemiosło oraz nabywanie gruntów i nieruchomości.
KONIECZNIE CZYTAĆ
http://antydziad.salon24.pl/188973,glowa-zdrajcy
Wileu / 77.79.232.* / 2010-06-18 13:43
Jeśli ktoś został okradziony ze swoich dóbr, to powinien dostać odszkodowanie. Czyż nie? Niesprawiedliwe zadośćuczynienie? Dlaczego? Dlaczego mentalnością człowieka jest patrzenie na innych, którzy do czegoś doszli jako tych niedobrych i godnych wyłącznie kary bo..ja nic nie mam to niech go szlag i hip hip hurra, kiedy tylko coś mu się stanie.
wielbicielkasy / 213.191.250.* / 2010-07-08 22:52
i tu się z tobą zgadzam.właśnie przypomniała mi się anegdota na temat nas polaków. jeden ma kurę która znosi złote jaja a drugi ma życzenie do spełnienia to nie zażyczy sobie takiej samej kury tylko zażyczy sobie żeby temu pierwszemu kura zdechła i tacy właśnie jesteśmy my za...biści polacy tylko ciężko nam to u siebie zauważyć. proponuję trochę więcej samokrytyki i obiektywizmu tak jak zrobił to przedmówca.
/ 78.155.124.* / 2010-06-24 21:07
dlaczego jesli nie wykorzystam urlopu to po trzech latach przepadaja wszelkie roszczenia z tego tytułu u pracodawcy,to samo jesli nie otrzymam wynagrodzenia za pracę i inne swiadzcenia finansowe też przepają po tym okresie??,a żydom oddaje się majątki po 100latach?
wielbicielkasy / 213.191.250.* / 2010-07-08 23:06
bo trzeba diałać szybko moje tam nie przepadły. mój pracodawca nie wypłacał mi pełnej kwoty wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych przez dwa lata. a teraz wypłacił i to bardzo szybko. 2500 godzin nadliczbowych w dwa lata. sprawa w sądzie i kasa jest na koncie. nic nikomu nie przepada tylko trzeba o to powalczyć. a wypłacił bagatela 25000 a teraz nawet dzieńdobry mi nie odpowie ale mam to gdzieś. pracowało tam 200 osób i nikt nie chciał kasy a ja mam satysfakcję i kase.
/ 78.155.124.* / 2010-06-24 21:09
dlaczego nie ma mojego nicka przy komencie?
< S B > / 78.155.124.* / 2010-06-24 21:11
i znowu nie ma!!! CENZURA DZIAŁA! nic to było:eSBe!
SOKRAtes1 / 78.8.64.* / 2010-06-18 14:02

Jeśli ktoś został okradziony ze swoich dóbr, to powinien dostać odszkodowanie. Czyż nie?
Niesprawiedliwe zadośćuczynienie? Dlaczego? Dlaczego mentalnością człowieka jest patrzenie na
innych, którzy do czegoś doszli jako tych niedobrych i godnych wyłącznie kary bo..ja nic nie mam
to niech go szlag i hip hip hurra, kiedy tylko coś mu się stanie.

Przyjacielu .... Mnie obrabował Balcerowicz - jego szokowa terapia pozbawiła mnie zarobków 5 lat pracy na kontrakcie na pustyni /taaak na pustyni / w Iraku - w koszmarnych warunkach - /w czasie gdy trwała wojna z Iranem/ Wielu wróciło chorych i leczy się do dziś , kilku tam zmarło ...... Zarabiałem tam 12 razy więcej niż w Kraju ......... czyli .... zostałem obrabowany z kwoty rownoważnej 5x12 = 60 lat pracy w Polsce. Stało się to w majestacie bezprawia w nowym Solidarnościowym ustroju w wyniku szokowej terapii wprowadzonej przez OSZOŁOMA i JEGO BANDĘ OSZUSTÓW . No i do kogo mam zwrócić się po moje ?
hryniu / 2010-06-21 14:43 / Bywalec forum
to jakaś bzdura kolego.. przecież to nie to samo. ciebie nikt nie wypier... z miejsca w którym żyłeś od wielu lat do tego miałeś tu dorobek życia.. mylisz pojęcia albo nie rozumiesz o co chodzi. Przecież możesz w pozwie cywilnym pozwać p.Balcerowicza do sądu niech ci oddaje - tylko jak tyo udowodnisz...
Myszek / 77.236.0.* / 2010-06-18 22:00
Sam jesteś sobie winien, bo zamiast zainwestować pieniądze, np. w akcje na GPW, z czego miałbyś przebicie kilkaset procent w tym czasie, to trzymałeś dulary w skarpecie lub na koncie w PeKao na lokacie...... 2,1 % i zamiast mieć zysk, dostałeś w pysk.

Nie nazywaj jednak tego złodziejstwem.
maxio2000 / 94.75.121.* / 2010-06-19 13:49
a niby czym to bylo jak nie zlodziejstwem? co to kazdy obywatel ma byc ekonomista by wiedziec jak inwestowac pieniadze? po to sie placi podatki aby panstwo chronilo obywatela, a nie go golilo z kasy
gall anonimski / 89.79.216.* / 2010-10-24 18:46
A Cimoszewicz wiedział jak inwestować duliary swoich dzieci, a że zapłacił za to politycznie, to to już jest całkiem inna bajka
rozwado / 2010-06-18 11:33 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Andre7 / 2010-06-18 10:53 / Tysiącznik na forum
Dlaczego Marta Kaczyńska ma dostac odszkodowanie za rodziców a żona nie ? Zołnierz BOR też był na służbie, a życie ludzkie jest prezydenta i szeregowca jest warte tyle samo.
always-stay-up / 89.126.6.* / 2010-06-18 10:36
A czy rodziny ofiar powodzi też dostaną po 3 mln zl od rządu za to że ten nie zrobił nic żeby zapobiegac klęska tego rodzaju? To jest kpina z całego społeczenstwa.
hryniu / 2010-06-21 14:48 / Bywalec forum
nie ponieważ panstwo przed powodzią tego rozmiaru niewiele mogło zrobić.. tzn. mogło zrobić ale musiałoby to się zacząc jakieś 60 lat temu - bo tyle trwają inwestycje przeciwpowodziowe - ale komuna miała to w du**e i w imie kolektywu budowała osiedla wielopiętrowe na terenie zbiorników retencyjnych (kozanow we Wrocławiu). wiec wystąpcie do pana gierka,bieruta i innych żeby wam płacili za swoje nieróbstwo i okłamywanie ludzi.
wielbicielkasy / 213.191.250.* / 2010-07-08 23:09
a kaczyński powiedział że gierek dobrze budował. hahaha
Stuttgart / 159.41.1.* / 2010-06-18 09:38
Zastanowmy sie czy nas stac na kolejnego tak upartego prezydenta. Oprocz cierpien bliskich wszyscy za to placimy...
prawyisprawiedliwy / 188.146.215.* / 2010-06-18 09:30
Widze ze hieny juz zaczynaja a za te roszczenia zapłacimy jak zwykle my wszyscy.
ździcho / 87.205.195.* / 2010-06-19 21:09
Jeżeli hienami nazywasz rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, to masz tupet, w morde jeża.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy