Forum Forum podatkoweInne

Odszkodowanie za źle wykonaną usługę

Odszkodowanie za źle wykonaną usługę

skomentuj
Weronka123 / 2015-08-12 22:21
Czy wypłacone odszkodowanie za źle wykonaną usługę będzie kosztem uzyskania przychodu?
Konkretnie sytuacja wygląda tak:
Prowadzimy pralnie. W ostatnim czasie doszło do zniszczenia odzieży klientki. Płatności otrzymujemy dopiero po wykonanej usłudze. Tutaj została wykonana źle stad, pieniążków nie dostaliśmy.
Ponadto klientce zostało wypłacone odszkodowanie z tytułu zniszczonej odzieży.


Czy wypłacone odszkodowanie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Jeśli tak, to powinno być wykazane w kolumnie 11 w PKPIR?
wiwan / 2015-08-13 09:54
Nie, nie jest to koszt- co wynika wprost z art. 23, ust. 1, pkt. 19 ustawy o PIT
skomentuj

Najnowsze wpisy