Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Odwołanie od decyzji orzecznika PZU. PILNE!

Odwołanie od decyzji orzecznika PZU. PILNE!

Megustaa121 / 87.205.51.* / 2014-05-14 20:32
Witam serdecznie. Sprawa wygląda w następujący sposób. Kilka tygodni temu doznałem wypadku w domu, mianowicie biegnąc przez mieszkanie uderzyłem głową o futrynę drzwi (dosyć solidnie, futryna wystawiona ze ściany), po czym upadłem na ziemię i uderzyłem o podłogę. POSIADAM POLISĘ PZU P PLUS, płacę najdroższy wariant 79zł na miesiąc, ubezpieczony jestem na kwotę 80 tys. zł.

Na czole wyskoczył mi gigantyczny siniak, po czym zacząłem odczuwać ból w okolicach kręgosłupa szyjnego. Udałem się na pomoc wieczorową, gdzie skierowano mnie do szpitala. Po przyjęciu przez lekarza, po wykonaniu zdjęcia RTG, ustalono u mnie skręcenie kręgosłupa szyjnego (rozpoznanie wg ICD10: S13) W szpitalu zapisano mi leki, zalecono oszczędny tryb życia i udanie się do ortopedy.

U ortopedy lekarz przebadał mnie, wystawił 2 tygodnie L4, i umówił następną wizytę 2 tygodnie później. Po dwóch tygodniach ortopeda stwierdził, że mój stan się polepszył, i że można zakończyć leczenie.

Ze wszystkimi dokumentami (wypis ze szpitala, skierowanie z pomocy wieczorowej, papiery z dwóch wizyt u ortopedy) udałem się do PZU, złożyłem wszystkie papiery.Po dwóch tygodniach otrzymałem odpowiedź:

Zgodnie z paragrafem 2 ust. 1 ogólnych warunków trwały uszczerbek na zdrowiu oznacza trwałe, nie rokujące poprawy uszkodzenie danego organu, narządu lub układu, polegające na fizycznej utracie tego organu, narządu lub układu lub upośledzeniu jego funkcji.
Według lekarza orzecznika, brakuje obiektywnych dowodów na stwierdzenie, że przebyty uraz skrętny spowodował trwałe, nieodwracalne następstwa w postaci niestabilności stawu. Brakuje również dowodów na trwałe upośledzenie innych funkcji uszkodzonego organu. Dostarczona dokumentacja zawiera dowody jedynie na występowanie bóli, obrzęku oraz innych objawów i dolegliwości o charakterze przejściowym i nieodwracalnym. Jednocześnie przypominam, że w ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwego wypadku wypłata świadczenia następuje wyłącznie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu powstałego wskutek wypadku, a nie za sam fakt wystąpienia wypadku.

Dodam tylko, że moja dziewczyna, jest ubezpieczona w dokładnie tej samej polisie, na takich samych warunkach. Pół roku temu skręciła kostkę wysiadając z auta, pojechaliśmy do szpitala, dostała 2 tygodnie L4, nawet gipsu nie nosiła, została wezwana na komisję, przyznano jej 3200 zł. Chodzi normalnie, nie ucieli jej nogi, więc pytam, na czym ma polegać ten uszczerbek na zdrowiu i czy mogę się odwołać od ich decyzji, i na jakiej podstawie to robić? Bo coś tu jest nie tak, że mamy takie samo skręcenie, a mi nie przyznają nawet złotówki. Tych, którzy dotarli do końca bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuję :)
Wyświetlaj:
krzyś60 / 185.35.199.* / 2019-11-25 09:26
orzeczenie są wydawane bez badania poszkodowanego - przez FZJOTERAPEUTÓW, a nie lekarzy !!!
marzena772 / 62.244.136.* / 2015-09-11 13:35
Mam problem ponieważ dostałam 1% uszczerbku na zdrowiu z PZU za złamanie wyrostka rylcowatego kośći promieniowej nadgartka gdzie lekarz orzecznik na komisji lekarskiej przyznał mi 6,5%. problem jest w tym że w 2014 miałam miałam też złamanie nasady dalszej kośći promieniowej i złamanie kośći łódeczkowatej i zostało to policzone jako ten sam uraz i została wypłacona różnica proszę o odpowiedz czy ktoś miał coś takego
gembus / 195.136.223.* / 2014-09-26 22:47
Mialem 3 tygodnie noge w szynie puzniej 3 tygodnie rechabilitacji i na koniec tydzien w domu i mi sie nic nie nalezy ?Zadzwonilem po pierwszej decyzji do centrali do warszawy to mi powiedzieli ze lekarz orzecznik sie pewnie pomylil.
marzena414 / 83.23.169.* / 2014-06-05 15:41
witam mam z pzu ten sam problem ta sama regułka orzecznika tlko mój mąż miał wypadek w pracy poparzenie 2 stopnia twarzy i ręki i nic nie dostał czy pan sie odwołał i czy cos Panu przyznali będe wdzięczna za odpowiedz
Estera984 / 62.87.219.* / 2014-08-25 18:39
mam to samo co Pan.To samo mi napisali . Dostarczona dokumentacja zawiera dowody jedynie na występowanie bóli, obrzęku oraz innych objawów i dolegliwości o charakterze przejściowym i nieodwracalnym. Jednocześnie przypominam, że w ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwego wypadku wypłata świadczenia następuje wyłącznie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu powstałego wskutek wypadku, a nie za sam fakt wystąpienia wypadku.Nie kumam tego nic a nic,człowiek płaci ale jak już coś się stanie to jest problem.Będę się odwoływać ale czy warto to już sama nie wiem:(:(
gembus / 195.136.223.* / 2014-09-26 22:41
Ja sie odwolalem bo mialem skrecone kolano wraz z zerwanymi wiazadlami oraz sciegnem piszczelowym i mi w pierwszej decyzji napisali kropka w kropke co wam a za ubezpieczenie place 126 zl miesiecznie .Powiem wam ze warto sie odwolac.
Gembus / 213.158.218.* / 2015-07-24 21:08
OK i wypłacili Ci coś?

Najnowsze wpisy