Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Odwołanie od decyzji PZU. Brak przyznania świadczenia.

Odwołanie od decyzji PZU. Brak przyznania świadczenia.

jn19 / 2011-03-13 21:16
Witam. Dnia 10 stycznia br. miałam wypadek w domu. Wieczorem wskutek utraty przytomności uderzyłam twarzą o podłogę i wybiłam sobie dwa zęby (jedynkę i dwójkę) oraz uszkodziłam wargę (silna opuchlizna, krwawienie). Po omdleniu wystąpiła gorączka, wymioty. 11 stycznia zgłosiłam się do lekarza rodzinnego oraz do dentysty. Przebywałam na L4 od 11 do 28 stycznia. Leczenie zostało już zakończone. Na wardze pozostała mi blizna i małe zgrubienie. Całą dokumentację przedłożyłam w PZU (rachunek od dentysty (1000 zł), kopie kartoteki od dentysty oraz lekarza rodzinnego).

PZU odmówiło mi wypłacenia świadczenia. Tłumacząc, że zdarzenie nie zostało wywołane przyczyną zewnętrzną, w sposób nagły oraz, że PZU nie ponosi odpowiedzialności za skutki nieszczęśliwego wypadku, który powstał w wyniku chorób i stanów chorobowych nawet takich, do których ujawnienia doszło w sposób nagły. Posiadam ubezpieczenie typu P Plus.

Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Odwoływać się? Czy świadczenie faktycznie mi się nie należy?

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
kfmalina / 83.6.211.* / 2019-10-16 18:41
Mój partner 4 miesiące temu uległ wypadkowi. Przeleciał przez kierownik roweru w wyniku czego doznał dosyć poważnych obrażeń: Złamanie kręgosłupa piersiowego Th1 i Th2, Złamanie kości nadgarstka, duże rozcięcie na głowie i uszkodzenie kolana ( wdalo się zapalenie kaletki i trzeba było ciąć kolano i wykonać drenowanie). PZU uznało uszczerbek z tytułu złamania nadgarstka przyznając 2%, Pourazowe zapalenie kaletki przedrzepkowej prawej leczone przez nacięcie dali 1%, za rozcięcie głowy nie dali nic iza złamany kręgosłup też nic. Złamanie kręgosłupa opisali jako " Stłuczenie kręgosłupa piersiowego nie spowodowało trwałej dysfunkcji narządu". Paranoja za kręgosłup powinien coś dostać i zastanawiam się nad urazem głowy ponieważ na głowie jest dosyć duża blizna po tym upadku. Co mi radzicie?
odszkodowania -pozyskiwanie / 87.105.213.* / 2020-01-22 10:30
Czy sprawa została zokońcozna pomyślnie?
proszę napisać https://www.facebook.com/mjurkiewicz.kancelaria.odszkodowania/?modal=admin_todo_tour
Melianka223 / 185.183.107.* / 2019-11-01 00:12
Ale szczerze mówiąc... sa różnego rodzaju kancelarie a właściwie kancelaria voxveritas, która mi własnie bardzo pomogła. Jest to taka kancelaria, która po prostu specjalizuje się w pomaganiu osobom poszkodowanym, moze do nich najlepiej by sie zwrócić ?
Dzielca45 / 212.160.202.* / 2019-03-22 07:06
Czytam komentarze
i mam podobny przypadek
mam uznany wypadek z w drodze z
pracy (skręcenie z naderwaniem stawu skokowego)
w pierwszej wersji na infolinii przyznali mi 800 zł po odwołaniu lekarz orzecznik zabrał i to po odwołaniu z prośbą o komisje
drugi raz wirtualny lekarz odmówił mi i odszkodowania i komisji
W taki przypadku zostało mi tylko sprawa cywilna
jakieś rady bo nie odpuszczę?
pozdrawiam PJ
AniaMania 54 / 94.154.25.* / 2023-07-08 10:47
Witam mam taki sam przypadek jak pani sobie z tym poradziła?
UNICOVER / 185.93.94.* / 2019-06-16 14:48
Pomoc poszkodowanym i ich najbliższym oferuje Kancelaria Odszkodowawcza Unicover. Sprawy nam powierzone traktujemy priorytetowo. Prowadzone są przez zespół doświadczonych specjalistów. Od wielu lat skutecznie uzyskujemy satysfakcjonujące świadczenia odszkodowawcze dla naszych Klientów. Przekonaj się, że warto - skontaktuj się z nami! http://unicover.pl/
Pomoc poszkodowanym / 89.66.41.* / 2018-05-09 13:10
Jeśli chciałaby Pani przeprowadzić wnikliwą analizę sprawy (bezpłatnie), proszę o przesłanie swojego adresu e-mail oraz numeru telefonu na odszkodowania.inwestycje@gmail.com.

Polecam się również osobom, które wcześniej zgłaszały swoje problemy z ubezpieczycielem

Pozdrawiam
Celina1512 / 83.22.255.* / 2018-10-15 11:58
Nie mogę wysłać do Państwa wiadomości
Proszę o kontakt na adres mailowy
celinkah@interia.pl
SWS / 91.215.46.* / 2018-02-23 13:25
PZU TO NAJGORSI OSZUŚCI, LUDZIE UCIEKAJCIE STAMTĄD DOBRZE RADZĘ.JA SKRĘCIŁAM W TAMTYM ROKU NOGĘ I Z TEGO TYTUŁU STARAŁAM SIĘ O ODSZKODOWANIE, A NIE PRZYZNALI MI GO PONIEWAŻ 9 LAT TEMU TA SAMĄ NOGĘ MIAŁAM ZŁAMANĄ. BYŁAM W PZU 15 LAT I JUŻ 3 RAZ MNIE ODRZUCAJĄ. LEPIEJ TE 47 ZŁ SOBIE CO MIESIĄC DO SKARBONKI WŁOŻYĆ A JAK SIĘ COŚ STANIE TO SOBIE WYCIĄGNĄĆ Z NIEJ NA LECZENI, BO ZŁODZIEJE NIGDY NIE ODDADZĄ CI TWOICH PIENIĘDZY.
czrlson / 81.161.204.* / 2018-06-29 11:42
Zgadzam się ja skręciłem staw kolanowy i PZU też mi przysłało że to nie trwału uszczerbek....Brać kase 72zł miesięcznie to umią/Nie polecam PZU!! wg ich pism to musiałoby mi nogę urwać rękę głowę abym coś dostał ZENADA PZU ZENADA
bumclik / 83.25.62.* / 2013-02-04 17:47
proszę o poradę.chcę zgłosić szkodę.wbił mi się pręt w noge i została mi blizna 1cm2.czy to podlega odszkodowaniu?
KJ711 / 95.160.222.* / 2012-12-17 11:49
Skręciłem staw skokowy byłem na pogotowiu od razu po zdarzeniu. Złożyłem dostępną dokumentacje w PZU w celu likwidacji szkody i otrzymałem decyzję negatywną, która brzmiała:
( gdzie mam złożyć odwołanie i czy mam szansę odwołać się od tej decyzji.)
Szanowny Panie
W imieniu PZU SA informuję, iż po rozpatrzeniu zgłoszonych roszczeń nie może zostać przyznane świadczenie.
Zgodnie z postanowieniami § 13 ust.1 ogólnych warunków jednostkowego i rodzinnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków ustalonych uchwałą Zarządu PZU SA nr uchwałą Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej nr UZ/110/2008 z dnia 3 marca 2008 r. ze zmianami ustalonymi uchwałą nr UZ/569/2009 z dnia 29 grudnia 2009 r., uchwałą nr UZ/14/2011 z dnia 13 stycznia 2011 r., uchwałą nr UZ/21/2012 z dnia 20 stycznia 2012 r. oraz uchwałą nr UZ/116/2012 z dnia 29 marca 2012 r., ubezpieczenie obejmuje świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku ubezpieczeniowego przy czym, jeżeli ubezpieczony doznał 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu, PZU SA wypłaca świadczenie w pełnej wysokości sumy ubezpieczenia określonej w umowie ubezpieczenia, a w razie jeżeli ubezpieczony doznał mniej niż 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu, taki procent sumy ubezpieczenia określonej w umowie ubezpieczenia, w jakim ubezpieczony doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przy czym trwały uszczerbek na zdrowiu to trwałe, nie rokujące poprawy uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia.

Na podstawie oceny zaocznej wydanej w oparciu o zapisy w dokumentacji medycznej lekarz konsultant nie stwierdził u Pana trwałego uszczerbku na zdrowiu po urazie w dniu 20.11.2012r.
Wobec powyższego brak jest podstaw do wypłaty świadczenia.

Spełniając ustawowy obowiązek informuję, iż w przypadku braku akceptacji stanowiska ubezpieczyciela istnieje możliwość dochodzenia roszczeń także na drodze sądowej.
JUSTYNA1888 / 81.15.179.* / 2017-08-02 11:47
MAM PODOBNY PROBLEM MOŻ MIAŁ ZBITY BARK I SCIEGNA POZRYWANE I PZU NIE PRZYZNAŁO ODSZKODOWANIA BO STWIERZIŁO ZE NIE BYŁO USZCZERBKU CO ZROBIC
wiwan / 2017-08-18 09:43
Padło to już w tym wątku- odwołać się od tej decyzji w terminie, a jeśli nie przyniesie to skutku- wystąpić z pozwem cywilnym do sądu.
MM23 / 62.148.84.* / 2014-12-02 10:01
do tej pory piszą prawie to samo mnie napisali, że brak czynnika zewnętrznego, po tym jak na lekcji wf córka skręciła kolano, czepiają się tego czynnika zewnętrznego, odwołanie jedno nie pomogło piszę drugie zobaczymy czy to coś da, pewnie nic ale ich chociaż pomęczę. Do sądu nie mam czasu a ile też oni wypłacą za takie skręcenie z 200 zł? szkoda słów, szkoda tylko, że mało rodziców wie, ze to NWW nie jest obowiązkowe! ja też nie wiedziałam ;-( nie trzeba na siłę dziecka ubezpieczać a jak coś to lepiej samemu bo w szkole bhpowiec nawet nie wie gdzie ma ogólne warunki ubezpieczenie i nie wydobyłam ich od niego - sprawę wyjaśnia szkoła. PZU to złodzieje nie tylko oni
bogdann / 37.225.170.* / 2013-04-04 18:26
Widocznie mają już gotowe szablony żeby odsiewać jak największą liczbę petentów...
nexia / 2013-03-02 16:05
Odpowiedzią było by konkretne pokierowanie tej osoby ; jakie dokumenty powinien złożyć i jak opisać szczegółowo całą sprawę żeby mógł zrozumieć . Ponieważ przeciętny poszkodowany w wypadku /zdarzeniu nie jest erudytą i ma prawo nie wiedzieć że PZU stosuje choćby słowne (co to jest zdarzenie.co to jest wypadek) kruczki na podstawie których najczęściej zaocznie dyskwalifikują już w przedbiegach poszkodowanego którego (jak wyżej napisane)paragrafy ,ustawy ,numery uchwał itp. )
eme / 213.238.89.* / 2011-03-14 07:02
Oborowy ma racje. Trzeba bylo w czasie L-4 zajrzec tutaj na forum i zapytac co i jak robic.Moglas sie przeciez poślizgnąć na wytartej lub napastowanej świeżo podłodze.Wtedy byłaby przyczyna nagła i niezalezna od twojego stanu zdrowia. A tak na przyszłość znajdz sobie jakąś dziure w chodniku i o niej pamietaj :))
wasyl13 / 83.29.185.* / 2019-02-20 22:27
wypadek na śliskiej nawierzchni obarcza winą właściciela danej podłogi np;restauracja,hotel
we własnym domu;zaniedbanie właściciela BRAK ODSZKODOWANIA W TYCH PRZYPADKACH z NNW
AGA1038 / 79.184.131.* / 2018-12-12 17:09
Ja naprawdę skręciłam kostkę na dziurze w chodniku i uznali za zerowy uszczerbek
oborowy / 79.185.90.* / 2011-03-14 00:00
Gdybyś najpierw zrobil wpis tu na forum, to tacy jak ja by Cie pouczyli jak opisac zdarzenie.

Gdybys podał,ze sie POślizgnołeś, to byś odszkodowanie otrzymał.
To jest też dowodem na to,ze nie znasz OWU tego ubezpieczenia i dlatego kasa poszla Ci koło nosa.

Na drugi raz w takim przypadku najpierw przeczytaj OWU,a pózniej pisz o swiadczenie.


To wykluczenie, które tu podaleś wystepuje we wszystkich OWU we wszystkich ubezpieczeniach wypadkowych.

Teraz możesz sie odwolywać do Pana Boga o rozum.
MARK2 / 83.8.114.* / 2013-10-20 19:58
Miałem podobne zdarzenie,
miałem wypadek w pracy i opisałem to w zgłoszeniu likwidacji szkody, PZU wysłało mi pismo dokładnie takiej samej treści jak powyżej. Właśnie piszę odwołanie...
ogdann / 37.225.170.* / 2013-04-04 18:28
Czy użyte słowo określające wypadek od zdarzenia ma wpływ na wypłatę odszkodowań? szkoda tylko że jak biora pieniądze na poczet ubezpieczenia to się nikt do takich szczegółów nie czepia...

Najnowsze wpisy