Forum Forum dla firmKadry

Odwołanie pracownika z urlopu

Odwołanie pracownika z urlopu

Money.pl / 2007-06-19 14:43
Komentarze do wiadomości: Odwołanie pracownika z urlopu.
Wyświetlaj:
marta Małgorzata / 79.190.1.* / 2011-03-21 10:16
Miałam zaplanowany wcześniej i juz opłacony wyjazd zagraniczny.Kiedy zwróciłam się formalnie o jego udzielenie niemal w ostatniej chwili pracodawca odmówił. Wpłacone pieniadze przepadły.Czy mam prawo domagać się ich zwrotu
szklarek / 2011-03-21 11:00
Jeśli "miałam zaplanowany" oznacza uwzględnienie go w zatwierdzonym i ogłoszonym w zakładzie planie urlopów- to co do zasady termin był wiążący i jego zmiana mogła dotyczyć tylko sytuacji z art. 164-167 K.p.

Kodeks;

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-pracy
Paweł Piotr / 83.7.199.* / 2007-06-19 14:43
Nieco spoznilem sie z przeczytaniem tego artykulu.
Ale mam pytanie zwiazane z urlopem,ale z nieco innej beczki.
Mianowicie:czy pracodawca moze ograniczyc czas (ilosc miesiecy) w ktorym mozna wziasc urlop.
W mojej pracy jest to coroczna praktyka.
Czas urlopow ogranoicza sie od polowy maja do pierwszego tygodnia lipca , a potem od ostatniego tygodnia wrzesnia do konca listopada.
Z urlopu w okresie wakacji nikt nie moze korzystac
Asiaaa / 2007-08-12 18:24
Urlop wypoczynkowy jest prawem pracownika, które pracodawca musi przestrzegać. Ale pracodawca wyrażając zgodę na urlop ma prawo uwzględniać potrzeby firmy. Więc jeżeli urlopy wypoczynkowe w pewnym okresie mogłyby spowodować dezorganizację pracy to pracodawca ma prawo odmówić udzielenia urlopu. Oczywiście urlop ten powinien być udzielony w innym terminie.
Według obowiązujących reguł urlop wypoczynkowy udzielany jest na podstawie planu urlopów, a w przypadku gdy nie jest on sporządzany - na zasadzie indywidualnego porozumienia z pracownikiem. W obu sytuacjach pracodawca bierze pod uwagę wnioski pracowników, co do terminu urlopu oraz konieczność zapewnienia normalnego toku pracy.
Tak więc Pana Pracodawca postępuje zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy.

Najnowsze wpisy