Forum Forum dla firmKsięgowość

odzysk w wyniku rozsortowania towaru

odzysk w wyniku rozsortowania towaru

skupzlomumonia / 31.175.112.* / 2015-09-14 15:07
Witajcie,
proszę o wyjaśnienie w jaki sposób ujmować na stanie magazynowym towary, które są wynikiem rozsortowania innego towaru.
Dodam, że chodzi o metale stalowe i kolorowe. Działalność to skup złomu.

Przykład:
zakup 1500 kg złomu stalowego cena 1500 kg x 0,5 zł =750 zł zapłacone klinetowi i przyjete na magazyn Formularzem przyjecia odpadów.
pracownik w wyniku rozsortowania odzyskał (czyli powyjmował ) inne metale.
dla przykładu 25 kg Aluminium.
Za pomocą dokumentu przesunięcia wewnątrz magazynowego jest w stanie zaznaczyć Aluminium jako odzysk i wprowadzić go na stan magazynowy.

Do tego momentu wszystko jest dla mnie logiczne,
problem polega na tym, czy powinnam podać cenę odzyskanego surowca i zwiększyć tym sposobem kwotę zakupionych towarów ?
w tym wypadku 25 kg aluminium x 5 zł = 125 zł
oczywiście te 25 kg traktowane jest jednocześnie jako strata w grupie stali i odjęta od wartości ogólnej.

Problem jaki mi się nasuwa to również to, że średnia ważona cena towaru na magazynie z przypadku wykonania przez program inwentaryzacji może zostać mocno zaniżona poprzez wprowadzenie na stan Aluminium bez podania wartości.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam
Kamiś / 185.161.93.* / 2019-03-15 17:23
A moim zdaniem pomyślenie o jakimś sensownym biurze rachunkowym to nie jest głupi pomysł. W Warszawie jest tego trochę, ale moim zdaniem jest niewiele stosunkowo miejsc naprawdę godnych polecenia. Jesli miałbym coś zasugerować sam - preferuję dość twardy sposób prowadzenia takich spraw, dlatego w pełni odpowiada mi biuro Gama z Myśliborskiej. Mają nowoczesne rozwiązania, ale stare pdoejście do biznesu ;)

Najnowsze wpisy