Forum Forum emerytalneOFE

OFE a KRUS ??? Jak to jest.?

OFE a KRUS ??? Jak to jest.?

oriana / 89.76.189.* / 2009-01-29 17:19
Słuchajcie, mam do Was pytanie : Czy jako płatnik KRUS-u mogę zostać ewentualnie wylosowana? Ja się przestraszyłam , że mnie wylosują i się szybko do CU zapisałam. A teraz gdzies wyczytałam, że jak się KRUS płaci, to się nie podlega losowaniu.
Wyświetlaj:
mona lisa / 83.0.144.* / 2010-07-05 15:22
a ja myślę,że najlepiej samemu zadbać o swoją emeryturę-zainwestować w fundusze inwestycyjne albo grać na giełdzie bo banki dają kiepskie oprocentowanie-te ich lokaty to o tyłek potłuc...a jeśli ofe to tylko Generali
luxtoro / 77.253.131.* / 2010-04-25 09:23
A a mam takie pytanie ile wynosi składka na KRUS? bardzo mało w porównaniu z ZUSem a wiec powiedzcie jakie pieniądze popłynęły by do tego dużego gara zwanego OFE?? To były by tak śmieszne sumy ze gra w ogóle nie jest warta świeczki. A to twoje CU czyli teraz AVIVA to rozumiem ze zapewniłeś sobie trzeci filar a nie drugi, i pewnie chciałeś odkładać pieniążki na emeryturę a oni do tego dodają ubezpieczenie na życie które jest nie opłacalne generuje nowe koszty. pozdrawiam
any / 2009-01-30 14:01 / portfel / Bywalec forum

Czy jako płatnik KRUS-u mogę zostać ewentualnie wylosowana?

Nie, nie będziesz wylosowana. Płatnicy KRUS nie są objęci reformą emerytalną.
Pomimo zawarcia umowy żadne składki nie będą wpływały na rachunek w OFE, chyba że podejmiesz jakąś prace np. sezonową, z której spłyną składki do ZUS.
Jeżeli przez najbliższe dwa lata ZUS nie potwierdzi Twoich danych, to umowa zostanie skasowana...
jezabel / 83.5.211.* / 2009-01-30 00:58
Niestety, ale musisz to wyjaśnić dokładnie u źródła, czyli iść do KRUS. Ustawowo od obowiązku przystąpienia do OFE są wyłączeni rolnicy. Więc była to dość pochopna decyzja. Z tego co słyszałam KRUS nie przewiduje możliwości przesyłania części składek do OFE... Więc sugeruję przejść się i dokładnie wszystkiego dowiedzieć.
max7 / 85.222.26.* / 2009-01-31 13:09
Niestety rolnicy nie dostana wysokich emerytur dlatego warto rozejrzec sie za jakims sposobem odkladania pieniedzy ktore bedzie mozna wykorzystac bedac juz dziadkiem :)
Warto zainteresowac sie sprawdzonymi firmami np CU
edafton / 83.14.149.* / 2009-02-10 11:51
CU i sprawdzona firma, dobre sobie :) aż mnie brzuch boli ze śmiechu. Faktycznie mają obecnie 2 miejsce, ale od końca.
oriana / 89.76.189.* / 2009-02-02 12:10
Ten KRUS jest dla mnie tylko wyjściem tymczasowym, na jakieś 2-3 lata. chodziło tylko o to, żeby mieć na razie póki pracuję na umowę o dzieło składki płacone i świadczenia zdrowotne.
Nie ma jakiegoś wyjścia? Odkładać sobie na lokatę ?

Najnowsze wpisy