Forum Forum emerytalneOFE

OFE czy ZUS? Donald Tusk już zdecydował

OFE czy ZUS? Donald Tusk już zdecydował

Money.pl / 2014-03-30 17:53
Komentarze do wiadomości: OFE czy ZUS? Donald Tusk już zdecydował.
Wyświetlaj:
Cursor / 91.222.149.* / 2014-08-04 17:28
Faktem jest, że biorąc pod uwagę wartość wpłaconych na konto funduszu środków nawet najgorszy OFE zarobił swojemu klientowi więcej kasy niż zarobiłby ZUS. Czyli jak zwykle ściemniaczu Tusku opowiadasz bajki.
Rozczarowana Polka / 87.205.181.* / 2014-10-03 23:05
Szanowni Państwo, Forumowicze,
Kwestia emerytur w Polsce, to kwestia, która już za kilka lat stanie się prawdziwym boleśnie odczuwalnym problemem dla wielu Osób i ich Rodzin. Wysokość emerytury to będzie kwota znacznie niższa niż obecne najniższe wynagrodzenie… Kto z emerytów przeżyje za takie pieniądze? Jeśli w ogóle dożyje tej emerytury? Do tego przecież mamy w Polsce takie prawo, że jeśli umrze jedno z małżonków (mimo, że oboje małżonkowie np. pracowali przez całe życie), ZUS kradnie nam jedną emeryturę… mało tego: małżonek, który jeszcze żyje otrzyma jedynie 85% tej jednej emerytury – która z łaski na uciechę jest – ku radości wszystkich – tą wyższą niż ta druga! To naprawdę łaskawość! Byłoby to zrozumiałe w sytuacji, gdy jedno z małżonków nie pracowało zawodowo, ale gdy pracowali oboje? Jak to możliwe, że wszyscy się na to zgodziliśmy jako naród? Czy dlatego tłumaczy się nam, że mamy pracować całe życie, wówczas my i nasze rodziny będziemy korzystać z wypracowanych emerytur? Przecież to jawna nieprawda i zwykłe złodziejstwo! Polacy, pora więc otworzyć wreszcie oczy. Bo tak naprawdę dotychczas, aby uzyskać „godnie wysoką emeryturę” wystarczyło przepracować ustawowe minimum 25 lat rozpoczęte na tyle późno, żeby skończyły się, gdy nam wypadną 65 urodziny - ale za godne konkretnie wysokie wynagrodzenie! Kto z Nas o tym wiedział? Tak! Kto wiedział i mógł to wykorzystać, zrobił to! A co będzie z nami? Jeśli dożyjemy wieku emerytalnego, to albo będziemy wegetować do kolejnego świadczenia po opłaceniu rachunków (dobrze jeśli wystarczy na mleko i chleb), albo zjemy coś lepszego od czasu do czasu, ale „pójdziemy pod most” za niezapłacone rachunki. I jak tu pozwolić swoim Dzieciom mieszkać w tym kraju? Jak mają patrzeć w przyszłość, w kraju, gdzie największy „oszust” to rząd, który najpierw pozwala Nam wierzyć, że będziemy oszczędzać sobie część składki ubezpieczeniowej na swoją przyszłą emeryturę, a następnie informując, że „źle sobie policzył” podstępnie okrada swój naród pozornie dając Nam możliwość wyboru w czasie, kiedy większość z Nas ma okazję odpocząć wraz z Rodziną korzystając z odrobiny słońca. Nie takiej przyszłości Wszyscy oczekiwaliśmy!
Rozczarowana Polka
wiwan / 2014-10-08 07:08
Małe sprostowanie- po zmarłym jest renta rodzinna z innego ubezpieczenia. Jak sama Pani zauważyła na tej samej zasadzie na której pod względem emerytalnym na skutek śmierci jednego z małżonków, gdy oboje pracowali jedna emerytura jest 'zmarnowana'- w tym samy systemie są małżeństwa, które przy odpowiednich warunkach np. wiek wdowy- na tym 'zyskują' bo nigdy nieubezpieczona wdowa/wdowiec może uzyskać z systemu nawet dożywotnią rentę rodzinną wielokrotnie przekraczającą wkład składkowy zmarłego...
wiwan / 2014-08-04 21:02
ZUS nie zarabia. Natomiast jeśli chodzi o efekt finansowy dla ubezpieczonego- to zależy za jaki okres, które OFE, bo skumulowana waloryzacja składek w ZUS dała efekt rzeczywisty (dla tych co przeszli na emeryturę) i księgowy (dla tych przed emeryturą) często lepszy niż wzrost wartości jednostki OFE w tym samym czasie- dotyczy to zwłaszcza ujęcia z uwzględniającego ostatnie kryzysowe na rynkach finansowych lata.
rk12 / 31.182.69.* / 2014-06-22 21:42
"Wprost" ujawni też nagranie rozmowy biznesmena Piotra Wawrzynowicza z wiceministrem środowiska Stanisławem Gawłowskim. Wawrzynowicz powiedział, że "za 30 lat będzie kompletnie ro....y system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje". Jak dodał, "wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką, żeby przeżyć (...). Bo to jest ten problem właśnie, który ja mam z tymi emeryturami. Że ja nie wierzę, że to dojedzie." - mówi Wawrzynowicz. "Ja też..." - przyznał mu wiceminister.
hen235 / 89.79.83.* / 2014-05-24 16:35
bez czytania kazdy wie co wybral
petels / 31.61.140.* / 2014-04-11 18:33
Kto zabronił OFE inwestowania w obligacje i nakazal w akcje pan premier a teraz pan premier nie powierzylby swoich środków na emeryture OFE . Czy ten czlowiek kpi czy ma amnezje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ważniak / 83.27.143.* / 2014-06-07 10:29
ma 10 lat do emerytury więc nie musiał wybierać bo jego środki przez 10 lat teraz będą wyciągane przez suwak bezpieczeństwa więc mówienie że wybrał jest kłamstwem no chyba że myśli że głosował za ustawą to można powiedzieć że dokonał wyboru ale nie wybrał.
qwertyui / 88.156.99.* / 2014-04-07 19:16
on juz tyle odłożył, że emerytura mu niepotrzebna. będzie "pracował" tyle ile będzie chciał
dziadubidny / 194.33.72.* / 2014-03-30 22:24
Żałosne. Ja zdecydowałm o OFE już kupę lat temu. Nie mogę zrozumieć jakim prawem ktoś zmienił mą świadomą decyzje i musze się ponownie okreslać. Widać prawo "nie działa wstecz". Idąc tym systemen zaraz może się np. okazać że nasze małżeństwa są nieważne i trzeba je ponowić. Za skromną opłata. A czemu by nie?
zygfryd II / 159.205.218.* / 2014-03-30 22:34
Sprawdź jak wartość jednostki w Twoim OFE była przed, w trakcie i po oddaniu kasy do ZUS, a zobaczysz jak skończy się żenada pod nazwą emerytura z OFE, gdy dobijesz do wieku emerytalnego. Mnie AVIVA świsnęła w dniu przekazania w następujący sposób przed wartość 37,5 i po przekazaniu , a w dniu oddawania kasy -cud ! nagle zjechało na 35 -więc gdzie jest te 2,5 za każdą jednostkę ? Tak się kończy prywatyzacja emerytur !
matmarh / 31.61.140.* / 2014-04-11 18:41
A gdzie jest te 51, 5 % zgromadzonych środków , zostało umorzone i to cie nie wkurza, tylko te 2, 5 za akcje .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2014-04-11 19:53
Poszło do ZUS i będzie rozksięgowane na indywidualnych subkontach, które powstały w maju 2011 r.
rywert / 83.7.72.* / 2014-03-30 20:42
stroji sobie zarty. Syn po aferze Amber Gold zapewne nie musi pracowac a jak corka sprzeda Mercedesa i mieszaknia to uzyska około 2 mln. Wystarczy ,- i to sa zapewne kulisy całej sprawy.
zula1970 / 93.105.241.* / 2014-03-30 20:14
Pan Premier Donald Tusk urodził się 22.04.1957 więc zgodnie z ustawą nie ma wyboru, ponieważ osoby, które mają 10 lat lub mniej do emerytury (22 kwietnia kończy 57 lat) nie dokonują wyboru. Ich bieżąca składka w całości trafia do ZUS i kapitał zgromadzony do tej pory zaczyna być przenoszony do ZUS w comiesięcznych ratach. Tak więc mówienie przez Pana Premiera o wyborze w jego przypadku jest mydleniem oczu niezorientowanym w temacie obywatelom. Jego możliwość wyboru jest żadna.
yes..... / 81.190.62.* / 2014-03-30 20:12
Po dwudziestu pięciu latach składanie kasy do OFE okaże się,że jeden Kowalski wyjechał do Brazylii drugi do Argentyny a trzeci do RPA i szukaj emerytury w polu.
gd -zachod / 93.167.218.* / 2014-03-30 19:40
===ja pracowalem w polsce tylko 4 lata i mam emerytury wypracowanej w ZUS 5zl ! bez bajeru !
z ofe chyba 20zl, jestem w ofe chyba tylko 6 m-cy!

===a teraz jestem w innym kraju i mam przez 4,5 roku wypracowane 400zl netto.

i co na to rzad???
gd -zachod / 93.167.218.* / 2014-03-30 19:59
a do emerytury zostalo mi jeszcze 30 lat
czyli 8 razy wiecej
plus procenty ktore tu wypracowuje tzw zus.
jestem zwyklym pracownikiem !

mysle ze nie mniej 5500 ale nie wiecej niz 8000zl
p2014pl / 83.11.38.* / 2014-03-30 19:28
Komunistom zawsze wydaje się że mają rację ale nigdy ich prognozy nie sprawdzają się.Tusk nie odróżnia się tutaj niczym oryginalnym od swoich poprzedników.Potrafią zabierać owoce pracy innych ale nigdy w historii nie przyniosło to dobrych rozwiązań.Do tej pory zdolność przewidywania Tusk pokazał na przykładzie inwestora z Kataru,wstąpieniu Polski do strefy euro,odkryciu zagrożnia sowieckiego.Ile ludzi wierzy jego demagogii i populistycznym obietnicom?
rembert2 / 2014-03-30 19:01 / Tysiącznik na forum
Kitus bajdus ble bleble,szczyt zaklamania i obludy.Zgarneli 150 mld z OFEi jeszcze mowia ze to dla naszego dobra.Jak premier ma takie zaufanie do ZUSu to ciekawe jak przezylby za 900 zl emerytury po 40 latach pracy.A za kilka lat ZUSjuz bedzie bankrutem i juz nie bedzie skad krasc kasy.Jednym slowem-Goncie sie
Ahhaa / 89.68.93.* / 2014-03-30 18:52
Moim zdaniem ten pan zdecydowanie juz mial swoje 5 minut.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 87.205.154.* / 2014-03-30 18:46
Ja nie mam zaufania do ludzi zakłamanych i obłudnych.
My nie żyjemy w państwie praworządnym o znamionach ciągłości państwa.
Dlatego ...
Kłania się stare POrzekadło umiesz liczyć Licz na siebie !
Wkrótce emerytura tzw."solidarnosciowa" czyli składane pieniądze pod rygorem USTAWY zostaną zrabowane ...w imię "solidarnosci społeczej' albo raczej z powodu nieudolności rządu PO&PSL.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy