OFE Hestia

sławek635 / 193.109.244.* / 2016-04-06 12:16
Kilka lat temu, jeszcze zanim zacząłem studiować podjąłem kilku miesięczną pracę. Jakiś czas później otrzymałem list od Ergo Hestii, że zostałem drogą losowania przydzielony do ich funduszu przez ZUS. Potem zacząłem studia, mój ojciec rolnik zapisał mnie do KRUSu. W trakcie studiów pracowałem i jako student nie odprowadzałem składek na ubezpieczenie rentowe i emerytalne. W grudniu ubiegłego roku "do moich drzwi zapukał" komornik, ściągając mi z konta 600 złotych, wierzycielem była Ergo Hestia.

Czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć dlaczego Hestia zleciła egzekucję komorniczą?
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-04-06 13:03
A nie było w międzyczasie jakiejś relacji z Ergo Hestia innej niż OFE, tj. innego produktu ubezpieczeniowego ?

Wszystkie opłaty za funkcjonowanie rachunku OFE były (kiedy istniało jeszcze pod tą nazwą, obecnie to Aegon OFE) i są obecnie pobierane z aktywów- za zarządzanie, czy jako prowizja od przekazanej przez ZUS składki i są wymienione w prospekcie. I to się przez lata nie zmieniło, poza stawkami procentowymi.

Opłaty obciążające uczestnika OFE bezpośrednio, gotówkowo to jakieś ewentualne opłaty techniczne typu wydanie zaświadczenia o członkostwie, wyciąg z rachunku jednostek wydany na żądanie itp. Tylko to mi przychodzi do głowy.

Zatem jeśli opisałeś całość sytuacji i o ile dług jest rzeczywisty to nie jest związany z OFE.
sławek635 / 193.109.244.* / 2016-04-06 13:13
Dzięki za odpowiedź.
Dziwna sprawa, bo nie przypominam sobie, żebym w jakikolwiek inny sposób mógł być związany z tym TU. Wiesz może pod jakim numerem telefonu mógłbym dowiedzieć się więcej w tej sprawie u Hestii?
wiwan / 2016-04-06 13:19
Wyszukiwarka...
Śmiem twierdzić, że przez telefon nikt nie udzieli informacji o zadłużeniu osobie, która nie ma ustalonego tego kanału łączności z firmą - chodzi o identyfikację.

A w zakresie OFE- jak pisałem- następcą prawnym jest Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. bo jesteś członkiem AEGON OFE.
sławek635 / 193.109.244.* / 2016-04-06 13:22
Wyszukiwarka wyszukiwarką, wydzwaniałem na chyba wszystkie numery dostępne w sieci, zarówno spółki ARGON, jak i Hestia, byłem przełączany od jednej osoby do drugiej, niestety nikt nie odnalazł, żadnych moich danych.
wiwan / 2016-04-06 13:31
Skoro zostałeś wylosowany to była min. 1 składka emerytalna przekazana do ZUS, a potem jej część do OFE. Nawet przy braku ówczesnej korespondencji- co roku powinieneś mieć raport od OFE o składkach - dawniej w Hestia Ergo OFE, obecnie w AEGON OFE.

Zacząłbym więc od trzeciej strony, tj.
- od wizyty w swoim ZUS (bo pewnie nie masz uruchomionego PUE) z dokumentem tożsamości- od ręki uzyskasz informację jakiego OFE jesteś członkiem.
- od kontaktu z komornikiem, szkoda że tak późno - w celu ustalenia podstawy zajęcia, chyba takie dane powinien mieć - ale nie znam się na zajęciach...

Najnowsze wpisy