OFE "rozsadzają" GPW

skomentuj
Axon / .* / 2003-07-28 14:08
Komentarze do wiadomości: OFE "rozsadzają" GPW.
Wyświetlaj:
SZARAK / .* / 2003-07-29 07:22
obchodzi, prwda jest taka, że GPW juz dawno przestała interesować 99,999% Polaków, wiekszości jest juz wszystko jedno, która "grupa" ich znowu wyroluje, czarna,czerwona, prawa , lewa czy środkowa, na spadkach tez mozna zarobić, a na OFE najmniejszy interes zrobią przyszli emeryci :(
szarak / .* / 2003-07-29 07:23
patrz: "sukces" NFI
Twój doradca / .* / 2003-07-28 18:29
Dla OFE i całej polskiej gospodarki są potrzebne prawdziwe inwestycje a nie spekulacja na GPW akcjami która nie przynosi wzrostu gospodarczego tylko korzyści wygranych kosztem przegranych.Jest parę dziedzin bardzo rozwojowych w które można inwestować bez ryzyka pomnazając kapita i tworząc nowy stabilny biznes,miejsca pracy w produkcji.Ekonomości z OFE zapomnieli że trwały dobrobyt społeczeństwa powstaje z inwestycji w produkcję łatwo zbywalną.Każdemu kto chce zainwestować w produkcję łatwo zbywalną mogę pomóc wzbogacić się.
tedi / .* / 2003-07-29 17:24
o jakim stabilnym biznesie mowisz?
Axon / .* / 2003-07-28 14:08
jest to szansa na większą atrakcyjność parkietu w Warszawie i przyciągnięcie spółek, które już dawno powinny być na giełdzie. OFE jest zazwyczaj inwestorem dość pasywnym - czyli dość wygodnym dla polskich przedsiębiorców (szczególnie prywatnych). Poza tym jest wiele dużo bardziej niebezpiecznych rzeczy w gospodarce niż hossa na giełdzie...
Marta / .* / 2003-07-29 14:22
Obecność na GPW wielu spółkom najzwyczajniej sie nie opłaca. Moim zdaniem lepiej by dobre, perspektywistyczne krajowe spółki trzymały się od niej daleko. Wejście na GPW to może być początek ich końca.
B&B InVest / .* / 2003-07-28 16:24
Myślę, że to dobrze iż polskie OFE napędzaja polską giełdę. Lepiej, że inwestuja u nas, a nie za granicą. FAktem jest, że spółki sa napompowane i to dodaje dreszyk emocji. Poza tym OFE często grają między sobą i o spadki nie łatwo. Co do wakacji to coż czasami można je poświęcić latem, za to zima w tropikach...
Marta / .* / 2003-07-29 14:15
Kasa przyszłych emerytów kolego, napycha kiesę głównie zarządów firm - wystarczy poczytać odpowiednie raporty.Pieniądze w małym stopniu przenaczane są na rozwój firm.
Janusz / .* / 2003-07-29 09:11
Pewnie. Bardzo dobrze. Kiedys to wybuchnie i wtedy to dopiero bedziemy mieli emerytury.
Marta / .* / 2003-07-29 14:30
Jak szlak trafił emerytury wielu Amerykanów po pęknięciu bańki internetowej, to 65 latkowie spokojnie wrócili do pracy. Ale to jest Ameryka, bez naszego polskiego przeszło 20% bezrobocia.
G. / .* / 2003-07-29 15:55
chyba jakies nieporozumienie - w USA emerytury ludzi jak byly tak sa i to bez wzgledu czy pekla banka internetowa czy tez nie - miedzy innymi dlatego, ze tam tradycja inwestowania srodkow na rynkach kapitalowych liczy dziesiatki lat. Stopnialy faktycznie oszczednosci Amerykanow lokowane w funduszach "agresywnych" nastawionych spekulacyjnie do rynku, jednak to nie w nich Amerykanie oszczedzaja na swoja "zlota jesien". Robia to za pomoca funduszy "stabilnych", które inwestuja srodki w pewne spolki posiadajace silna pozycje na rynku oraz majace swoja "gieldowa historie". I tak dziala to juz od bardzo dawna, a gielda sie rozwiaja. W Polsce niestety gielda zamiast sie rozwijac utknala i od jakichs 2 lat "stoi", a jak wiadomo ze w tym swiatku jesli sie stoi to znaczy ze sie cofa. Zaintersowanie inwestorow indywidualnych jest niemal sladowe, spolek gieldowych ubywa, zapowiedzi nowe debiutow to tylko puste slowa - a na dodatek dostaniemy jeszcze nowy podatek. Dobrze wiec nie jest...
Marta / .* / 2003-07-30 11:32
W Rzepie było trochę artykułów o Amerykanach, którzy stracili dorobek życia.Sporo ludzi inwestowało tylko np. w akcje własnych firm oraz w funduszach agresywnych i nie zdążyło przenieśc przed krachem oszczedności do funduszy bezpieczniejszych. Sytuacja ludzi tuż przed emeryturą jest najcięższa bo oni raczej juz strat nie odrobią. Zeby było ciekawiej Prof. Góra chce u nas zwiększyć % udział w akcji w portfelach OFE i obnizyć restrykcje dotyczące minimalnej wymaganej stopy zwrotu. W przypadku obowiązkowego udziału w OFE moim zdaniem mozna zwiększyć udział akcji tylko w przypadku zwiekszenia gwarancji realnej ( nie nominalnej ) ochrony środków członków OFE. W końcu sporo zarabiajacy zarzadzający powinny ponosić konsekwencje nietrafionych inwestycji.
pionek / .* / 2003-07-30 07:44
wchodzimy do Unii i czas pomysleć o nowym parkiecie nasza gospodarka jest i bedzie i tak zalezna od tego co sie dzieje u sąsiadów, IMO GPW nie ma szans chyba że polaczą sie w jeden parkiet z Praga i Budapesztem, a OFE muszą miec pełna swobodę i dostep do rynków strefy Euro.
skomentuj

Najnowsze wpisy