Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

OFE w jeden dzień straciły miliard

OFE w jeden dzień straciły miliard

Money.pl / 2008-01-23 16:32
Komentarze do wiadomości: OFE w jeden dzień straciły miliard.
Wyświetlaj:
obserwator / 2008-01-24 01:46 / Tysiącznik na forum
Zwracam uwagę że oszczędzanie na emeryturę jest obowiazkowe i nie można samemu inwestować. Zatem to fachowcy inwestują za nas. Z artykulu wynika że do 40% w akcje, to duzo, tym bardziej że akcje to czysta spekulacja. Nie rozumiem wypowiedzi internautow narzekających na piszącego autora, on tylko uswiadamia że globalny system oparty na papierze a nie złocie wymiata oszczędzane pieniądze i topi je w spekulacji. Fundusze zarządzające biora za zarządzanie duzą kasę , doliczyc do tego straty na gieldzie, bilans dla emerytów staje sie nieciekawy. Każdego miesiąca ZUS przekazuje duże prawdziwe pieniądze, fundusze emerytalne topia te pieniądze w akcje, czyli w spekulacje. Wszelkie inne fundusze nie emerytalne sprzedaja jednostki uczestnictwa aby oddać pieniądze inwestorom indywidualnym ze strata. Te fundusze przedtem kupowały akcje w wyzszych cenach, OFE caly czas dokupywały aby zwiększać swój udział w portfelach inwestycyjnych. Zatem na tej linii współpracy wypłynęły olbrzymie realne pieniądze ZUS przekazane do OFE. Zatem niewidzialna ręka globalizmu te pieniądze zabrala i długo trzeba bedzie czekać aż spekulacja wydźwignie ceny akcji aby OFE wykazały plusy a nie minusy. Uważam że emeryci powinni się bać, przyklad roszczeń jakie wyznaczyl partner PZU każe obawiać się że spekulanci chca zniszczyć fundamenty finansowania i ubezpieczeń. Jeżeli nie inwestuje się w rzeczy trwałe a w wiekszości w akcje, inne fundusze, obligacje wiedząc że zadłuzenie państwa rośnie lawinowo, na same odsetki państwo musi wydawać rocznie ok 30 miliardow złotych, to skala przekrętow juz staje sie widoczna. System partyjny nie pozwala wybierać fachowców posłów a na listy sa wyznacznie prawie ci sami ktorzy zawsze byli i niewiele dobrego zrobili a jeszcze więcej złego naknocili, dziwi beztroska tworzenia złego prawa, jakby komuś zalezało żeby woda zawsze była mętna.
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-11 16:38
Istnieje coś takiego jak raport z KNF-u ,może Pan przeczyta,i zorientuje się Pan,ile i jak zarabiają fundusze ,wtedy możemy porozmawiać......Co ma do tego system partyjny,proszę najpierw poznać całą ustawę emerytalną......Pan nie ma o niczym zielonego pojęcia....
hanka""" / 83.4.38.* / 2008-01-29 23:40
Wspaniała wypowiedź, też jestem tego zdania!!! Ciekawe z jakiś środków będą wypłacane emerytury???
tata Stasia / 62.21.110.* / 2008-01-28 20:57
zważając na to, że pieniędzy, które pozostały w ZUS i 60% z OFE, które są inwestowane w obligacje skarbu państwa możesz nigdy nie zauważyć, to i tak dobry interes. :)
kloszar / 83.19.96.* / 2008-01-25 22:57
Własnie sprawdziłem stan rachunku w OFE dopłaciłem w ciągu roku 3000 zł a mam 1000 mniej niz rok temu.Wzywam prezesa ZUS aby wstrzymał przekazywanie składek z ZUS do OFE dosc przelewania publicznych pieniedzy na prywatne rachunki zarządzane przez opłacanych smarkaczy
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-19 18:15
Regulamin forum
hakim / 62.181.191.* / 2008-01-27 14:40
Chcesz w końcu zacząć oszczędzać? Zerknij na swinkabezszans.pl , a dowiesz się jak to się robi. Od czegoś trzeba zacząć...
:/ / 85.219.198.* / 2008-01-23 22:03
do IDIOTY który jest autorem tego artykułu:

na emeryturę nie odkłada się przez rok, to jest inwestycja na długie lata, pisanie takich durnych artykułów, straszenie ludzi takimi tytułami jest KRETYŃSKIE, zajmij się człowieku pisaniem o wyprzedażach w supermarketach, choć pewnie i tak pomylisz się w nazwenictwie kart płatniczych...
qqqqqq / 87.96.33.* / 2008-01-30 00:13
zgadzam się z artykułem, najwyraźniej nie znasz reali panujących w ofe że obrażasz autora!!!!!!! To raczej o sobie pisałeś cytuję "do IDIOTY..." w 100% do Ciebie pasuje
Paweł.Satalecki / 2008-01-29 15:13 / Analityk Money.pl
Ach nie wie Pan co pisze! Wyprzedaże w supermarketach są jeszcze większym polem do siania paniki...mielonka leci łeb na szyję, cena pszenicy a cena chleba lub OFE spadają - przyszli emeryci bez szans w supermarketach - to by były tytuły!
Pozdrawiam!
under-inter / 79.184.6.* / 2008-01-26 14:50
polecam film "orwell przewraca się w grobie" szukajcie w google, może to wam naświetli do czego to wszystko prowadzi
ask / 83.3.19.* / 2008-01-23 17:56
Dlaczego nie piszecie jak są wzrosty że emerytom przybyło 1 mld PLN w jeden dzień ?!

OFE nie straciły akcji które posiadają, spadła ich cena - ofe inwestyją długoteminowo, posiadają ogromne aktywa `200mld PLN i systematycznie zakupują akcje uśredniając wynik

Nie rozumiem dlaczego autor podgrzewa tylko złe nastroje...

Może nie wie na czym polega inwestowanie?

Ktoś cytuje Sorosa - na czym się Soros dorobił ? na wywoływaniu Paniki na rynkach - zarabiał na ludziach który podgrzani przez dziennikarzy takich jak autor tego artykułu do srzedaży za bezcen akcji które posiadali.

Tak samo teraz spanikowani inwestorzy umarzali fundusze - które musiały sprzedawać wszystko co miały w portfelu niezależnie od tego czy spółka była ok czy nie

Tak więc więcej takich artykułów i na pewno będzie źle
gosc piatkowy chociaz dzisiaj czwartek / 62.141.180.* / 2008-01-24 08:52
i teraz Ci, ktorzy maja troche wiecej rozumku, dokupia sobie akcji czy funduszy usredniajac cene juz posiadanych w dol
pozdrawiam cierpliwych i konsekwentnych
mechanizm finansowy / 2008-01-26 13:18 / Bywalec forum
Życzę dalszego uśredniania w dół- bo bessa się jeszcze nie skończyła..."trochę więcej rozumku"!
Hahaha!
arch / 2008-01-23 17:21 / Tysiącznik na forum
polecam artykuł - FT 23.01.2008 Soros: To najgorszy kryzys od 60 lat
"Niebezpieczeństwo polega na tym, że wynikające stąd napięcia polityczne, w tym protekcjonizm w USA, mogą zakłócić funkcjonowanie globalnej gospodarki i pogrążyć świat w recesji lub czymś gorszym."
http://ft.onet.pl/11,5558,soros_to_najgorszy_kryzys_od_60_lat,artykul.html
studentMIM / 2008-08-28 12:29 / Tysiącznik na forum
Soros ma pewnie jakiś cel w takim mówieniu. Na razie chyba recesji wciąż nie doświadczamy...
manko / 85.89.191.* / 2008-01-23 20:11
dobry tekst. Najbardziej przemawiające to:
"Łatwość kredytu generuje popyt zwiększający wartość nieruchomości, co z kolei zwiększa wartość dostępnego kredytu."
Ja p********, jak to wszystko jest powiązane
Cesar_Cesar / 2008-01-24 17:51
Tu masz rację, wysokie ceny nieruchomości przysparzają korzyści głównie bankom...

pozdr...
:-(dff / 79.188.127.* / 2008-01-23 16:32
spadki ju funduszy powyzej sa wliczone w wycene z dnia 22.01
Mano / 83.6.78.* / 2008-01-29 16:15
Te spadki szybko prowadzą mnie do wniosku, że na ten moment inwestowanie w fundusze to nie jest najlepszy pomysł. Dobrą alternatywą są lokaty strukturyzowane, parę ośrodków ma ruszyć z takim produktem. Zyski jak na lokacie, a gwarancja zachowania kapitału.
ewaj32 / 83.5.11.* / 2008-02-13 23:06
witam,czy ktos sie pofatygował i policzył ile faktycznie zarobił przez 6 lat bo akurat znalazłam wyciągi z funduszu do 2006r bo ja zarobiłam 8876.25 to chyba nie jest tak zle?
Realistka / 87.205.163.* / 2008-09-22 14:24
A ja Szanowni Rodacy jestem za tym, aby nikt nie usilowal uszczesliwiac nas na sile. Preferuje wolnosc i samostanowienie odnosnie moich wypracowanych pieniedzy. Nie chce ani skostnialego, niewydolnego zusu, nowych pomyslow w ofe , bo to wszystko jest niestety bardo FE i tyle. Caly ten system jest dobry do eksperymentow, ale nie na zywych organizmach. Najlepiej wyslac ta polityke spoleczna daleko bez mozliwosci powrotu na ziemie.A do rzadzacych, pseudo politycznych uzdrawiaczy wszystkiego i kazdego oraz innych pomyslodawcow jak dobrac sie do cudzych pieniedzy - odpietruszcie sie!
A ja Szanowni Rodacy jestem z tym, aby nikt nie usilowal uszczesliwiac nas na sile. Preferuje wolnosc i samostanowienie odnosnie moich wypracowanych pieniedzy. Nie chce ani skostnialego, niewydolnego zusu, nowych pomyslow w ofe , bo to wszystko jest niestety bardo FE i tyle. Caly ten system jest dobry do eksperymentow, ale nie na zywych organizmach. Najlepiej wyslac ta polityke spoloeczna daleko bez mozliwosci powrotu na ziemie.A do rzadzacych, pseudo politycznych uzdrawiaczy wszystkiego i kazdego oraz innych pomyslodawcow jak dobrac sie do cudzych pieniedzy - odpietruszcie sie!
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-19 18:20
Regulamin forum
Realistka / 87.205.163.* / 2008-09-22 14:07
A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu.Realistka.
A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu


A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu.Realistka.
A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu



A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu.Realistka.
A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu


A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu.Realistka.
A ja Szanowni Rodacy jestem za tym , aby nikt nas nie uszczesliwial na sile. Nie chce ani skostnialego i bezstroskiego zusu , ani ofe , ani fe , bo to wszystko jest bardzo FE i tyle.
Najlepsza wolnosc i samostanowienie co z moimi pieniedzmy mam robic. Taki front nalezy tworzyc i domagac sie wolnosci. Szanowni rzadzacy, pseudo politycy i wszyscy inni, ktorzy chetnie biora sie do cudzych pieniedzy odpietruszcie sie , a kazdy bedzie wiedzial co zrobic.Caly ten system jest do wyslania w daleka przestrzen bez mozliwosci powrotu


Niezalezny / 87.205.163.* / 2008-09-22 14:12
POPIERAM W CALEJ ROZCIAGLOSCI POPRZEDNIA WYPOWIEDZ.

Najnowsze wpisy