Forum Forum dla firmKadry

Ofert pracy w sieci o jedną trzecią więcej niż przed rokiem

Ofert pracy w sieci o jedną trzecią więcej niż przed rokiem

Wyświetlaj:
Mat3o / 212.46.132.* / 2010-03-22 19:27
(mam30lat)8lat w UK,3 mieszkania w Poznaniu i hektar budowlanej ziemi pod Poznaniem. Tyle sie juz dorobilem w ciagu 8 lat. W polsce co najwyzej uzbieraliscie na nast.flaszke by utipc w niej swoje smutki. to WY polskosci splaciliscie mi kredyty mieszkaniowe - nic na nie nie wylozylem procz depozytu. jestescie durnota i tylko szydzicie na tych co za granica zap..laja na swoja starosc. zalosni jestescie...
maverix / 85.221.131.* / 2010-03-18 17:41
Moja kuzynka w zeszłym roku skończyła politechnikę poznańską. Była jednym z najlepszych studentów - pracy nie ma do tej pory. Podziękowania za bezrobocie wysyłamy do pań i panów polityków. Wysokie podatki, długi i bezmyślne prawo - tego nam trzeba! A zapomniałem o jałowych dyskusjach fanów PO i PiS na forach dyskusyjnych - tak, to jest istotny element do poprawy sytuacji na rynku pracy.
PerunLbn / 193.109.225.* / 2010-03-19 15:02
komentarz 10/10 :-) zwłaszcza jego druga część o forumowych wojnach idiotów
~jurga / 89.230.200.* / 2010-03-18 16:56
A informacja o wzroście bezrobocia w lutym utrzymała się w serwisie z dwie-trzy godziny i ją wycofano. Gdyż w serwisie trzymającym jedynie słuszną linię w czołówce i cały dzień mają być prawo wiadomości potwierdzające skuteczność rządzenia przez przewodnią siłę narodu ( czytaj PO ).
dgen / 2010-03-18 12:24 / Tysiącznik na forum
miałem napisać, że znowu winni są kaczyńscy ale to chyba nie ten moment
janiszek72 / 2010-03-18 12:37 / Tysiącznik na forum
Głupota i szopenfeldziarstwo takich wpisów nie zna już granic. Napisać, że winny jest Tusk i ferajna ćwierć mózgów z PO, to towarzystwo od razu się wzburza i ostro reaguje. A sami wypisują o obecnym Prezydencie i poprzednim rządzie takie rzeczy, że włosy stają wraz z cebulkami. Ludzie ogarnijcie się, zmieńcie wreszcie płytę. Przetrzyjcie ten schetynizm i tuskoholizm z Waszych zacietrzewionych oczodołów i zacznijcie spokojnie i obiektywnie patrzeć na otaczającą Was rzeczywistość. Fachowcy od siedmiu boleści z grupy specjalnej troski od Donalda Tuska nie potrafią zrobić niczego pożytecznego dla Polski i Polaków. W najbliższą niedzielę o 13 bezie kulminacja i dwaj panowie kandydaci na kandydata zaczną szczytować w obecności rozanielonych mediów. To są kpiny z Polski, Polaków i z demokracji, której zwyczajnie nie ma w naszym kraju. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
everettt / 95.160.206.* / 2010-03-20 22:19
jak Cimoszewicz wejdzie do gry to by zwyciężyć w wyborach PO będzie musiało go chyba ukatrupić...

Sami żeście wybrali PO i PIS, PSL,SLD, to teraz macie. To są wasi kandydaci, wasi posłowie. Myślę, że są odpowiednim odwzorowaniem Narodu. Godnymi synami i córami społeczeństwa.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-03-22 08:56

Myślę, że są odpowiednim odwzorowaniem Narodu. Godnymi synami i córami społeczeństwa.

tylko tej głosującej - głupszej i bardziej naiwnej części narodu.
Binarek / 2010-03-18 13:33 / Tysiącznik na forum
Fajnie popatrzeć jak się wzajemnie podniecacie :)
PiSowiec Dgen prowokuje a Janiszek72 wpada w histerię.
janiszek72 / 2010-03-18 14:03 / Tysiącznik na forum
Binarku najwięcej szczytów zaliczają ludzie Twojego pokroju. Fascynujesz się kłamstwami i sam siejesz obłudę i zgorszenie. Myślisz, ze pozjadałeś wszystkie rozumy i masz do czynienia z ludźmi z niższej kasty niż Twoja. Ale sytuacja diametralnie się zmieni kiedy ciemnogród podniesie rękę na swoich chlebodawców i wystawi im bolesny rachunek za ciągłe przykręcanie śruby. To Ty nakręcasz spiralę siania fermentu. Swoimi komentarzami starasz się wyprowadzić adwersarza z równowagi psychicznej. Chętnie spotkałbym się z Tobą w realu i wytłumaczył zasady obowiązujące w kulturalnej rozmowie. Ale Tacy jak Ty nigdy nie spotkają się w cztery oczy, bo wolą anonimowo odgrywać twardzieli. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2010-03-18 14:43 / Tysiącznik na forum

Ale sytuacja diametralnie się zmieni kiedy
ciemnogród podniesie rękę na swoich chlebodawców i wystawi im bolesny rachunek za ciągłe
przykręcanie śruby.

Wow Świetny tekst Pełną garścią czerpiecie z bolszewickiej tradycji

Nie wiem o co chodziło ci z tym spotkaniem w realu??
Pewnie nauczyłeś się od rodziców, że przy braku argumentów stosuje się przemoc.
Znam takich szczekaczy. Poszczekają a jak wyjadą to po jednym, dwu strzałach stają się "grzeczni"
Chyba, że chodziło Ci, że masz pociąg do chłopców - źle trafiłeś, umawiaj się z kim innym.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-03-22 09:02

Znam takich szczekaczy. Poszczekają a jak wyjadą to po jednym, dwu strzałach stają się
"grzeczni"

mówisz więc że

Pełną garścią czerpiecie z bolszewickiej tradycji

typowe zachowanie gościa z PO - "dwa strzały" i oponent leży.

Pewnie nauczyłeś się od rodziców, że przy braku argumentów stosuje się przemoc.

ciebie widzę tego właśnie rodzice nauczyli.
a na koniec coś jakby ciche sondowanie typu - "a nóż coś nas łaczy

Chyba, że chodziło Ci, że masz pociąg do chłopców

ale oczywiście za wysokie progi

źle trafiłeś, umawiaj się z kim
innym.

ot POwski inteligient - wyciągnięty z mrocznej bramy swej kamienicy burak który zdziczał jak wpuścili go na sralony.
Specjalista Szwajcaria / 86.181.235.* / 2010-03-18 11:04
w POlsce wylacznie szuka sie stazystow i praktykantow,ktorym mozna wyprac mozgi obiecujac swietlana kariere za harowke po 14 godz na dobe i za 2500 brutto. Bo podstawowa zaleta, jaka powinien posiadac pracownik w Polsce jest taniosc i dyspozycyjnosc jednoczesnie.
everettt / 95.160.206.* / 2010-03-20 22:22
ciężko jest płacić więcej niż 2500 brutto, jeżeli rynek jest tak k******* konkurencyjny. Alternatywą jest zwolnienie pracownika lub zatrudnianie na czarno.

staże to porażka. Jak najdalej do PUP
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-03-18 17:08
Jakie 2500 brutto. Stażystom proponuje się 800 zł brutto, czyli mniej niż najniższa pensja.
Pilsener / 2010-03-18 12:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, bo staże są refundowane albo dotowane, powstają absurdalne programy typu "absolwent", gdzie żeby zatrudnić stażystę trzeba zwolnić od 5 do 15-stu normalnych pracowników z rentownych sektorów gospodarki, nie mówiąc już o tym, że zamiast na normalnych pracownikach firmy często "jadą" na stażystach. Ktoś w USA policzył, że utworzenie jednego miejsca pracy kosztuje rząd USA 400 tys. $ a firmę prywatną tylko 15 tysięcy, dlatego właśnie żadna gospodarka oparta o państwowy interwencjonizm nie odniesie sukcesu gospodarczego, a przypominam, że w polsce tylko 25% osób w wieku produkcyjnym pracuje w sektorze prywatnym.
RozmarzyłamSię... / 83.10.73.* / 2010-03-18 10:01
Propaganda jak za PRL. Łza się w oku kręci....
Philippe / 113.190.135.* / 2010-03-18 10:54
We are looking for a Representative for Poland, Slovakia, Hungary and Czech Republic localized in Poland. You can contact us: buildyourcv/at/consultant.com or:
http://buildyourcv.co.cc Employment and Practices opportunities. Don't hesitate to contact us! Philippe Stones www.buildyourcv.co.cc
thanks for nothing / 85.181.74.* / 2010-03-18 11:07
A RZĄD ZNÓW NIC NIE ROBI
Pilsener / 2010-03-18 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Mówią "zadzwonimy" a potem to Ty musisz dzwonić, albo dzwonią dopiero po 3 miesiącach a Ty nie wiesz, na czym stoisz - kiedyś sam dzwoniłem, teraz mam to głęboko, to pracodawcy zależy na pracowniku skoro daje ofertę i to niech on się martwi.

2. Ukrywają fakty lub łżą w ogłoszeniach, nie chcę jechać 300 km na rozmowę by się dowiedzieć że:
- umowa o pracę nie wchodzi w grę
- mogę liczyć najwyżej na minimalną +5% premii
- nie wiem nawet, dla kogo będę pracował
- mam zbyt wysokie kwalifikacje (czego oczywiście nikt Wam nie powie) - zastanawiacie się czasem, że mimo świetnego CV nikt nie dzwoni? Bo szukają durnia, który będzie pracował za 50% średniej krajowej, ale wymagania w ogłoszeniu takie, jakby szukali pilota Pirxa za znajomością papiamento, żalowo i zerowo wyglądają także oferty pisane po angielsku, zwłaszcza na stanowiska typu myjnia w Jelonkach - myślicie, że jak napiszecie po angielsku to oferta będzie wyglądała poważniej?

Należy telefonicznie domagać się informacji, a jeśli coś ukrywają, to znaczy, że oferta pracy to po prostu pułapka.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-18 09:43
W zimie jest zimno, potem wiosna a w lato nie zawsze ciepło i tyle na temat powyższego artykułu!
janiszek72 / 2010-03-18 09:23 / Tysiącznik na forum
To ciekawe, że ofert przyrasta wprost proporcjonalnie do wzrostu stopy bezrobocia. Czyżby kolejny fenomen i cud Donalda Tuska i jego nieudolnej ferajny szopenfeldziarzy? I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Pilsener / 2010-03-18 09:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo przy niskim bezrobociu nie ma sensu zamieszczać niektórych ofert, a tak większa szansza, że ktoś się skusi.
janiszek72 / 2010-03-18 10:13 / Tysiącznik na forum
Skusić to się może student, który zaczyna swoją przygodę w wielkim mieście i wówczas starcza mu na pokrycie wydatków. Natomiast najczęściej oferty obarczone są koniecznością założenia własnej działalności gospodarczej, niewielką stałą zapomogą i koniecznością posiadania własnego portfela klientów. Jak młody człowiek bez rozeznania i doświadczenia może sprostać tym wymaganiom. Lepiej już samemu otworzyć własną działalność i prowadzić samodzielnie własny biznes niż znosić humory swojego pseudo przełożonego (kierownika czy menadżera grupy), który ciśnie na zwiększenie sprzedaży, bo ma z tego dodatkowe profity. Takie budowanie łańcuchowego imperium przypomina mi zasady panujące w Amway, czy Avans, które w sekciarski sposób wkręcały kolejnych ludków w swój system sprzedaży bezpośredniej. Katastrofalne w dzisiejszych czasach jest to, że ludzie zmuszają innych zatrudnionych do tzw. "wykreowania potrzeb klienta". Doszło do tego, że to producent ustala, co klientowi jest potrzebne, a nie odwrotnie. Masz pięć kart kredytowych, musisz mieć szóstą, bo bez niej nie udzielimy Ci kredytu, itp, itd. Człowiek staje się marginalnym trybikiem zabawki wspaniałomyślnego i wszechmogącego właściciela, który decyduje o tym, jak mają być pisane ustawy i trzyma wszystkich w kieszeni. To śmieszne, że najważniejszą sprawą w Polsce są śmieszne, dziecinne i groteskowe prawyborcze rozgrywki wewnętrzne w PO, sprawa dopingu naszej biegaczki, a zapomina się o patrzeniu na ręce tym, którzy są odpowiedzialni za katastrofalną sytuację w Polsce. Komu ma służyć zakrojona na szeroką skalę przez media akcja okłamywania społeczeństwa i robienia wody z mózgu ludziom odnośnie fenomenalnych wyników gospodarczych, jeżeli za chwilę skutki tej sytuacji dotkną również bezpośrednio ludzi, którzy takie informacje rozprzestrzeniają. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w dobie rządów Donalda Tuska powstał nowy zawód, a mianowicie Forumowy Cenzor Wypowiedzi Niezgodnych z Linią Partii Rządzącej. Przewodniczący PO przykłada ogromną wagę do tej znamienitej funkcji. Polska zatacza szerokie koło i powraca do niechlubnych korzeni głębokiego PRL-u. Ludzie, którzy pociągają za sznurki są wciąż Ci sami, teraz czas wrócić do tych samych metod działania przy wykorzystaniu nowoczesnych technik i technologii, których wówczas jeszcze nie było. Putin rozgrywa swoją fenomenalną partię i niedługo, a dokładnie po katyńskich obchodach usłyszymy w mediach o pacie w stosunkach z Rosją. Obudzimy się niebawem w nowych okolicznościach przyrody profesjonalnie zaszachowani ze wszystkich możliwych stron i nikt nie ruszy palcem żeby nam pomóc. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
FirezeuG / 2010-03-18 17:23 / Tysiącznik na forum
Że ile to masz lat ?
Z twojego tekstu wynikają mi 2 możliwości. Pierwsza: masz koło 50, więc może nie wypowiadaj się za swoje dzieci, albo wnuki. Druga: masz 25, to może się zastanów czemu ktoś się decyduje na taką posadę. Może nie jesteś sobie w stanie wyobrazić takiej sytuacji ale są ludzie którzy nie boją się takich wyzwań.
051 / 77.95.48.* / 2010-03-18 07:27
oferty pracy z warszawy i okolic to 10 -12 zł brutto ,sektor przemysł ,handel usługi budowlane od 2 miesięcy szukam pracy i niedobrze mi się robi na myśl o takiej pracy i pracodawcach na następnym spotkaniu spytam wprost ,co i ile moge ukraść aby starczyło do wypłaty ,. na kasach w marketach i za kierownicą miejskich autobusów ukraińcy ,na budowach chińczycy tylko w sejmie sami ,,dobrzy,, polacy
Pilsener / 2010-03-18 09:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapraszam na Warmię i Mazury - niedawno szwagier załatwił znajomej pracę w markecie, 1100-1200 na rękę (zależy od godzin). I gdzie masz te 10-12 brutto? Ja widzę, że pracownik na budowie może liczyć nawet na 15 zł - i to nie brutto. Zaczep się byle gdzie i szukaj lepszej roboty - jak każdy.
janiszek72 / 2010-03-18 09:36 / Tysiącznik na forum
Jeżeli masz kosztów utrzymania na 3000 zł plus dziecko, które jest jak worek bez dna, to nawet jeśli razem z żoną zarabiacie w sumie 2400 to i tak 600 zł brakuje Wam do związania końca z końcem, więc nie opowiadaj bzdur, że jest tak kolorowo. Polak w Polsce nie jest murzyńskim niewolnikiem, tylko niejednokrotnie o sto razy lepszym fachowcem niż nie jeden ćwierćinteligent z Wielkiej Europy. To wina rządzących Polską szopenfeldziarzy, że chcą zrobić z Polski tanią siłę roboczą, która będzie zarabiać kuroniówkę, z której panowie i panie z Platformy Antyobywatelskiej będą odcinać jeszcze kupony na własne zabawy i gierki (patrz spektakularne i bardzo potrzebne Polakom prawybory). I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Garand / 2010-03-18 11:01 / portfel / Bywalec forum
Oczywiście, lepiej okradać państwo siedząc na bezrobotnym lub rencie i narzekać na to, że nikt nie chce mi płacić 5000 PLN na rękę, niż pójść i zacząć samemu legalnie zarabiać...
janiszek72 / 2010-03-18 12:09 / Tysiącznik na forum
Zacząć legalnie zarabiać? W tym Państwie możesz o tym chłopcze zapomnieć. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Garand / 2010-03-18 14:15 / portfel / Bywalec forum
Jakoś nie znam nikogo, kto chce pracować i nie może nic znaleźć... Wystarczy odrobina chęci i samozaparcia, a nie wygórowane potrzeby jak właśnie 5000 netto przy pierwszej pracy u pierwszego pracodawcy. Więcej wiary w siebie, a na pewno przestanież tak czarno widzieć otaczającą Cię rzeczywistość.
HEEELLLOOO / 195.238.227.* / 2010-03-18 14:00
Legalnie to tu się można garba jedynie dorobić, bo oszędności to napewno nie ma szans.
Pilsener / 2010-03-18 09:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolorowo nie jest to prawda - ale lepsza marna praca niż jej brak, a w Warszawie najprawdę są możliwości, a nie tylko znajomości, jak ktoś ma fach w ręku i chęć do pracy to sobie w takim mieście poradzi. Niestety żebyś dostał 3 tysiące to pracodawca tylko kosztów płacowych musi zabulić prawie 6, dlatego sporo racji w pretensjach do rządzących.
Binarek / 2010-03-18 08:54 / Tysiącznik na forum

oferty pracy z warszawy i okolic to 10 -12 zł brutto

Chłopie a ile Ty chciałbyś dostać na początek? Wykaż się najpierw, doucz się, postaraj się aby pracodawcy się o Ciebie bili i starali się Ciebie podkupić.

Ukraińcy i chińczycy nie mają różowo, często bez znajomości języka, na niskich stawkach a jednak pracują.

Nie popadajmy w samouwielbienie, charakterystyczne dla UK gdzie angole wyobrażają sobie, że już za same pochodzenie należy im się super robota.
janiszek72 / 2010-03-18 09:27 / Tysiącznik na forum
Binarku czasy kiedy pracodawcy się o kogoś biją minęły bezpowrotnie. Widać, że cały czas poruszasz się w wirtualnym świecie. Teraz lepiej zatrudnić zielonego jelenia za psie pieniądze lub Ukraińca lub Wietnamca niż pielęgnować dobrego i efektywnego pracownika z doświadczeniem, który potrafi się cenić. Więc takie bajki wsadź głęboko do worka z katarskimi opowieściami o wiarygodnych inwestorach. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2010-03-18 09:39 / Tysiącznik na forum
Janiszku nigdy nie było czasów gdy pracodawcy pielęgnowali pracowników.
Biją się o pracowników często, choć Ty pewnie nigdy tego nie doświadczyłeś.
janiszek72 / 2010-03-18 10:22 / Tysiącznik na forum
Doświadczyłem tego niejednokrotnie. Zapewne jesteś doskonałym fachowcem, który buduje swoją grupę współpracowników na bazie własnych doświadczeń. Życzę Ci jak najlepiej, ale nie zdziw się, jeśli w najbliższym czasie zapuka do Ciebie opiekuńczy fiskusik i zażąda zwrotu grubej części Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Wówczas zaczniesz śpiewać troszkę inaczej i przestaniesz tak ochoczo zachwalać realia, w których teraz doskonale funkcjonujesz. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2010-03-18 11:30 / Tysiącznik na forum
Z fiskusem nie mam problemu.
Płacenie podatków to raczej nielubiany ale jednak obowiązek obywatelski.

Dziwię się, że otrzymując oferty z firm tak narzekasz na rynek pracy :-/
Głowa do góry
Garand / 2010-03-18 11:04 / portfel / Bywalec forum
A to wszystko wina szopenfeldziarzy Tuskowych, to wiemy już. Nie musisz się powtarzać...
janiszek72 / 2010-03-18 12:12 / Tysiącznik na forum
No a czyja to robota jak nie ludzi Waszego pokroju? Szukacie Jeleni, którzy będą zasuwać na realizację Waszych życiowych, przerośniętych ambicji. Jesteście mocni w gębach, ale efektów Waszej pracy jakoś w tej Polsce nie widać. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Garand / 2010-03-18 14:30 / portfel / Bywalec forum
Efektem mojej pracy jest to, że mam fajną robotę, zarabiam na swoje potrzeby, rozwijam się i mam plany na przyszłość. Ani Tuski ani Kaczory i Kwaśnewskie nic do tego nie mają i mam ich wszystkich w serdecznym poważaniu. To co mam, zawdzięczam jedynie sobie, więc nie mam potrzeby nawiązywać do rządzących i obwiniać ich o cokolwiek.
Powtórzę więc jeszcze raz, jak w innych odpowiedziach. Weź się za siebie, zacznij myśleć o sobie, nie narzekaj i wstań wreszcie od tego kompa. pozdr
o51 / 77.95.48.* / 2010-03-18 09:21
chłopie menadzerowie po kursach zarządzania zwanych potocznie studiami potrafią tylko oprócz obsługi komputera gnać do roboty tak jak stalin gnał ukraińswie bataliony pod stalingradem.,wsiora wno gawno,byle było zrobione , podkupionego pracownika łatwo zastąpic pod warunkiem że się go przeszkoli ale tego nie uczą magistrów w szkółkach niedzielnych
Binarek / 2010-03-18 09:42 / Tysiącznik na forum
"że się go przeszkoli "

Umiesz liczyć, licz na siebie.
Jeżeli sam nie potrafisz się niczego nauczyć to nie wiem jak chcesz zdobyć wysoko płatną pracę.
janiszek72 / 2010-03-18 10:26 / Tysiącznik na forum
Możesz być Alfą i Omegą, mieć piętnaście fakultetów i władać siedemdziesięcioma językami, a i tak bez pleców w banku albo w urzędzie przyznającym dotacje Unijne lub też bez własnych środków na rozruch przedsięwzięcia (czytaj danie w łapę urzędnikom) nie masz większych szans na zaistnienie na rynku. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2010-03-18 11:24 / Tysiącznik na forum
Właściwie to mam inne doświadczenia.
Po moich znajomych patrzę, że jak ktoś ma fach/wiedzę i chęć do roboty to na brak pracy nie narzeka i może negocjować stawki.

Właściwie to taka dyskusja jest bezsensowna, dobrze że coraz więcej ofert jest na rynku to dobrze rokuje na rynku pracy :)
janiszek72 / 2010-03-18 12:20 / Tysiącznik na forum

Po moich znajomych patrzę, że jak ktoś ma fach/wiedzę i chęć do roboty to na brak
pracy nie narzeka i może negocjować stawki.

To ciekawych masz kolegów, pewnie są w gronie kolesi z partii rządzącej. To fajnie, że w Polsce jest więcej ludzi pokroju Rosołów i Sobiesiaków, ale dumy to oni naszemu krajowi nie przynoszą. Oferty są zwykłymi pustymi ogłoszeniami nie mającymi potwierdzenia w rzeczywistości, są kolejnym PR-owskim zabiegiem rządu Donalda Tuska. I takie są realia. Rzeczywistości nie da się tak łatwo oszukać. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Garand / 2010-03-18 11:10 / portfel / Bywalec forum
A skąd masz takie informacje?!
Bez problemu mogę rozkręcić interes, wystarczy konto bankowe, REGON i NIP. I mam przedsiębiorstwo. Funduszy unijnych jest tyle, że jest z czego wybierać. A będąc młodym przedsiębiorcą dostajesz takie granty, że złodziejskie ZUSy opłacane są z kasy Unii.
A tak w ogóle to:
Zamiast narzekać doucz się, poczytaj trochę, porozmawiaj z mądrymi ludźmi i palnij się w głowę na zachętę. Wtedy zamiast ciągłych narzekań na Tusków i innych z PO sam sie weźmiesz do roboty. Ani oni ani inni politycy nie stworzą Ci raju. Sam to zrób, więc się ogarnij i zacznij myśleć.
janiszek72 / 2010-03-18 12:25 / Tysiącznik na forum
Chłopie chyba zerwałeś się z choinki. Jest tak dobrze, to czemu tylu ludzi ucieka za granicę? Schetyna dał Ci kopa, żebyś wypisywał takie bzdury? Po Unijne środki trzeba się zapisywać w kolejkach społecznych. Zresetuj się i zmień procesor i płytę główną, to może RAM Ci zaskoczy i zrozumiesz jakie bzdury wypisujesz. Na leczenie w zrestrukturyzowanej przez wspaniałą Panią Minister Kopacz służbie zdrowia nie jest nigdy za późno. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Garand / 2010-03-18 14:12 / portfel / Bywalec forum
Jakie kolejki społeczne?! Co to za katastroficzne wizje. Inkubatory przedsiębiorczości, EFS dają pieniądze "od ręki" wystarczy poprawnie i mądrze wypełnić dokumenty i tyle.
Nie fosz, nie denerwuj się, tylko otwórz oczy i wstań sprzed kompa popatrz ile masz możliwości, a nie ciągłe ujadanie i użalanie się.
A i dzięki że tak troszczysz się o zdrowie współobywateli, na szczęście jestem zdrowy ;)
ElaP / 77.65.92.* / 2010-06-15 07:02
od dotacji unijnych lepiej się trzymać z daleka. A przynajmniej tak powinni robić Ci, którzy dopiero startują i nie mają kapitału. Dlaczego? Bo żeby dostać dotacje, trzeba
- bawić się w papierkologię przed ich otrzymaniem
- najlepiej zapłacić 10% sumy (którą się ma otrzymać osobie przyznającej dotacje), inaczej prawdopodobieństwo otrzymania jest marne
- posiadać kapitał przynajmniej takiej samej wartości, bo najpierw się kupuje za własne, a potem czeka na zwrot kasy z unii (dla banków osoba która otrzymała dotacje nie jest wiarygodna, więc na ten cel nie przyznają kredytu)
- uzbroić się w cierpliwość, bo rząd sobie dotacjami łata dziurę budżetową, dlatego wypłaca je z duuuużymi opóźnieniami
- bawić się w jeszcze większą papierologię po otrzymaniu dotacji i liczyć z tym, że w każdej chwili trzeba będzie zwrócić część lub całość (to, że pewne wydatki są kwestionowane nie jest niczym nowym).

Ale to nie zmienia faktu, że jeżeli się chce, to można rozwinąć firmę, nie tylko nie mając na koncie żadnego kapitału, ale nawet mając długi. Wystarczy znaleźć sobie niszę w usługach, najlepiej świadczonych przez Internet i zaczynać od zera (da się, sama tak zrobiłam, teraz mam prosperującą firmę). ZUS co prawda na początku trzeba płacić (ok. 300 miesięcznie), ale można nie płacić - ściągają dopiero po ok roku razem z procentami, ale te procenty są mniejsze niż koszt kredytu, więc nie jest tak źle.

-
janiszek72 / 2010-03-18 14:55 / Tysiącznik na forum
Kochany, jak na razie to mój kapitał zakładowy w zupełności mi wystarcza i nie muszę uzależniać się od niepewnych środków, które dziś Ci są dane, a pojutrze będą Ci podwójnie odebrane. Nie ucz ojca dzieci robić i użyj teorii w praktyce. Wtedy szybko się przekonasz jak łatwo jest w Polsce prowadzić jakąkolwiek działalność. Dobrze że słowa "od ręki" umieściłeś w cudzysłowie. W Polsce niczego nie da się uzyskać od ręki i Ty dobrze o tym wiesz i ja o tym dobrze wiem, więc bądźmy poważni. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Garand1 / 188.33.126.* / 2010-03-18 21:08
Mój kapitał wystarczy mi do końca życia. Raczej mi tego nikt nie odbierze, bo już go mam. Ale robię to co lubię i nie siedzę i nie narzekam. A moje interesy już dawno poszły w inne pracowite ręce i świetnie się mają. Wystarczy chcieć
weź się do roboty / 95.50.79.* / 2010-03-18 13:31
nie dziwię się że tak narzekasz, myślisz że twoje doświadczenie w postaci pisania setek postów na forum to wystarczający powód żebyś miał dobrze płatną pracę? Skończ się tu udzielać i do roboty.
A tak nawiasem to co narzekasz, że ludzie wyjeżdżają za granicę, wszak najwięcej ich uciekło za rządów Kaczyńskiego. No i o co ci chodzi ze służbą zdrowia? Toć taki stan rzeczy pozostawił po sobie PIS więc do nich reklamacje.
janiszek72 / 2010-03-18 14:12 / Tysiącznik na forum
Reklamacje zgłaszam w tej chwili nie do PiS-u, bo nie wiem czy wiesz ale obecnie rządzi wybrana przez Takich szopenfeldziarzy jak Ty opcja cudownych fachowców od siedmiu boleści. Jeżeli jesteś dumny z dokonanego przez siebie wyboru, to Ci z góry gratuluję i krzyżyk na drogę. Tusk obiecał stworzyć drugą Irlandię właśnie dla tych dobrze zarabiających za granicą i co z tego wyszło? Szkoda gadać. Ale mam nadzieję, że drugi plan B doskonalej Minister Kopacz uzdrowi ten tragiczny stan służby zdrowia zastany przez ekipę Twojego najcudowniejszego inaczej Donaldunia. Tak się składa, że sam prowadzę własną działalność i swoją pracę wykonuję głównie w godzinach wieczornych, tak więc w ciągu dnia relaksuje się dyskusją z takimi bucami jak Ty, którzy muszą zaiwaniać w ciągu dnia. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
~jurga / 89.230.200.* / 2010-03-18 07:25
Baju, baju będziesz w raju.
Andii / 95.49.139.* / 2010-03-18 09:02
Aż się nie chce wyjeżdżać z tego Kraju.
olka040 / 193.138.118.* / 2010-03-19 09:41
chyba powinnismy sprowadzic polityków z innych panstw Unijnych zeby pokazali na czym polega polityka bo polak i przed i po szkodze głupi .....cofamy się

Najnowsze wpisy