Forum Forum prawnePracy

Ofiary mobbingu-gdzie się mogą zgłosić?

Ofiary mobbingu-gdzie się mogą zgłosić?

Gaudencja / 2011-06-27 12:27
Sprawa jest dosyć nie przyjemna. Zostałam przyjęta do nowej pracy, o wiele wyższe wynagrodzenie, lepsze warunki pracy, wszytko miło i wspaniale tylko że ludzie okazali się świniami i chamami, nie wiedziałam że ludzie którzy są wykształceni mogą takie świństwa robić drugiej osobie!! Zgłosiłam to szefowi, ale w odpowiedzi dostałam że jest to normalne... co mam z tym zrobić? Starcza mi coraz mniej sił!!
Wyświetlaj:
josephlitz / 178.36.219.* / 2021-09-27 18:54
Ja zwróciłam się po poradę do adwokata Cejrowskiego. Zmagałam się z mobbingiem w pracy i nie było łatwo, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić i się udało.
normalny_gość / 89.25.240.* / 2014-05-07 08:35
Witajcie
U mnie w pracy tez jest taka Pani "Marzenka" zresztą jedno z jej wieloczłonowego nazwiska to Wojna. Mówi samo za siebie.... Wyobraźcie sobie że ta "Pani" wykorzystuje mobbing do swoich prywatnych rozgrywek. A jako że w Gliwicach to instytucja państwowa to wszyscy się jej boją - jej i jej oskarżeń. Sama ma dziwne zachowania złośliwe i prowokujące. Jak jej coś nie pasuje to od razu mobing - oskarżenia. Potrafi oskarżać nie tylko swojego bezpośredniego przełożonego ale innych pracowników z kierownictwa, z którym nie ma wiele wspólnego. Rozumiem tych wszystkich ludzi, którzy są "nękani" przez pracodawcę ale weźcie pod uwagę iż ta ustawa daje potężny oręż w ręce psychicznym pokrętom, ludziom niedostosowanym do społeczności oraz tym co swoją pseudo krzywdą chcą coś ugrać na polu ustawiania "własnej pozycji" i umaczania innych w błocie.
lachon8382 / 2011-06-28 11:47 / Bywalec forum
uciekaj stamtad, dobra amtosfera w pracy jest bardzo wazna,a tutaj widac jej nie ma
evitoria / 83.15.145.* / 2013-11-23 20:46
Ucieczka nie zawsze jest dobra, ale jeśli to poprawi stan Twojego zdrowia, to nie zastanawiaj się! Ja jestem w tej samej sytuacji od 20 lat. Jeszcze trzymam straż, bo kocham swoją pracę, to, co robię, jakich mam wspaniałych niektórych ludzi koło siebie oprócz mojej szefowej i jej "poplecznicy". Zdrowie jednak mam zniszczone do tego stopnia, że nie potrafie już normalnie funkcjonować (lekarze, poradnie psychologiczne, pogotowie - silna nerwica z tragicznymi objawami). Ciagle sobie wmawiam, że bedzie lepiej, ale chyba się mylę. Nie wierzę już w nic. Wegetuję. Mam depresję, silną nerwicę i ... chcę normalnie żyć, chcę żyć!!!
jaruś / 2011-06-28 12:43
Tylko że czasami ludzie boją się zgłaszać takie rzeczy , żeby nie stracić posady! Bo kto ich wtedy utrzyma? Rodzina? Państwo?
szklarek / 2011-06-27 14:01
Nie jest to normalne, bo jednym z obowiązków (kodeksowych) pracodawcy jest przeciwdziałanie mobbingowi. Takoż jest z niereagowaniem na takie doniesienia.
Jest to podstawą np. rozwiązania umowy bez wypowiedzenia, co pewnie pani nie satysfakcjonuje. Jest to podstawą również skargi do PIP czy sądu pracy.
Pomijam skargę do związków, bo jak rozumiem albo ich w tej pracy nie ma, albo tak jak szef to tolerują czy wręcz same ( jako członkowie- pracownicy ) stosują.

Zastosowanie mają art.94-3, art.55 KP

Najnowsze wpisy