Forum Prawo - porady i tematy

ogloszenie upadlosci

ogloszenie upadlosci

wojtek123 / 81.151.199.* / 2007-01-07 19:18
Witam wszystkich, poszkuje informacji na temat sposobu przeprowadzenia upadlosci firmy - tzw. prowadzonej dzialalnosci gospodarczej. Nie bardzo wiem od czego mam zaczac i jakie niesie to za soba skutki prawne dla mnie i mojej rodziny. Mam na mysli ewentualne koszty itd. Gdzie moge sie dowiedziec czegos wiecej na ten temat .
Tym ktorzy zechca cos mi podpowiedziec dziekuje za pomoc
pf82 / 2007-01-23 17:24
Najpierw lektura ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze z dn 28 lutego 2003 roku (Dz. U. Nr 60, poz 535)
Wniosek o ogłoszenie upadłości składa się w sądzie rejonowym-sądzie gospodarczym (jest to sąd wlaściwy dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej przez Pana)
opłata od wniosku wynosi 1000 zł. Sąd może (i często to czyni ) odrzucić wniosek z powodu 'ubóstwa masy' tj: jeśli majątek nie wystarczy na pokrycie kosztów postępowania.
Co do reszty czyli skutków prawnych dla Pana i rodziny, jeśli sąd ogłosi upadłość straci pan zarząd nad swoim majątkiem, sąd ustanowi syndyka - osobę która będzie zarządzać pana majątkiem, syndyk spienięży majątek i zaspokoi dłużników z tych pieniędzy.
Co do szczegółów odsyłam do dobrego radcy prawnego.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy