Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ogórek: WOŚP, czyli jak zbudować silną markę

Ogórek: WOŚP, czyli jak zbudować silną markę

Wyświetlaj:
urodzony sceptyk / 83.23.189.* / 2009-01-12 14:31
Pamiętajcie, że można przekazać na WOŚP 1% podatku! WOŚP to nie tylko styczniowy finał. Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli. Się ma!
fanasia / 83.26.199.* / 2009-01-11 23:40
Pani Ogorek , radzę najpierw zasiegnac sprawdzonych informacji a nie szukac taniej sensacji, jesli Pani ma watpilwosci ,to zespol IRA owszem nadal istnieje wiec jakikolwiek znak zapytania przy słowach "nadal istniejacy" jest niestosowny. Prosze tez publicznie nie oczerniac w/w zespolu, gdyz jako osoba wspolpracujaca z IRA moge oświadczyc iż muzycy NIGDY(sic!) NIE ZARZĄDALI ZAPŁATY ZA WYSTĘP NA WOŚP!
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-11 19:51
WOSP jak widac nie tylko łaczy ale i dzieli, co ciekawe niechęc do WOSP deklaruja ludzie z róznych powodów,
Powodów jest tyle ile frustracji, a frustracje sa różne, jedni maja za złe Owsiakowi jego popularnośc, inni ze nie jest to inicjatywa katolicka, inni znowu ze to państwo powinno zajmowac się tym czym zajmuje sie fundacja której główna twarzą jest Owsiak, jest jeszcze wiele innych frustracji, ale tak naprawde co to ma współnego z WOSP?
Ktos napisał że nie da, bo Owsiak zbiera zaledwie czastke tego co NFOZ bierze jako obowiazkowy datek od obywateli, inny znowu ze nie da , bo nie chce być taki jak co co daja na pokaz, inny nie hce dowartościowywac się w ten sposób,
tylko co to ma wspólnego z ideą, tym bardziej niezrozumiałe sa dla mnie argumenty które potepiaja WOSP bo np nie czepiaja sie orkiestry dziennikarze, co jes nieprawda, bowiem nie raz czytałem wiele krytycznych artykółów, czesto nieprawdziwych , ale krytycznych , w złym świetle przedstawiających WOSP.
Nikt nikogo nie zmusza do dobroczynności, do dawania jałomuzny, czy do aktywnego właczania sie, w jakąs działalnosc pro społeczną,
Są organizacje czy fundacje działające ciagle, stale, które prowadza róznoraka działalnośc, przez 365 dni w roku, prowadza rózne przytółki, domy pomocy społecznej ect.. np Caritas, czy fundacja Pani Ochojskiej, wielkie uznanie, jest to bowiem działalnosc nie do przecenienia, niezbedna, o wiele lepiej wykorzystująca srodki, niz jest to w stanie uczynic zozbudowana administracja państwowa.
WOSP jest akurat taka która ma raz w roku spektakularny finał, ale wynik tego finału jest wazny, oraz ośrodki medyczne które wspomagane darem ludzkiego serca, uratuja niejedno zycie, czy to mało?
O ile jeszcze jestem w stanie rozumiec, rózne zarzuty ludzi którzy w ten sposób usprawiedliwają swoją zawiśc czy egoizm, tak samo jak sa osoby skore do pomagania, tak samo jest sporo osób zupełnie nieskorych do pomagania.
To zarzyty "konkurencji" sa dla mnie absurdalne, czy to jest zazdrosć o środki jakie zbiera WOSP? Czy uwarzacie że z tego powodu wasze organizacje czy fundacje zbiorą mniej?

strae polskie powiedzenie "zgoda buduje, niezgoda rujnuje", moze juz niekoniecznie musicie zgadzac się ze soba, ale przynajmniej nie działajcie na szkode sobie nawzajem.
Raczejjj / 77.253.104.* / 2009-01-11 00:58
Pytanie tylko czy pan Owsiak buduje markę czy ktoś w niego inwestuje dając mu czas antenowy, promując nieustannie, strugajac na drugiego "człowieka honoru", a już na pewno przywódcę młodego pokolenia. Ile orkiestra zebrała przez te 17 lat... Tyle ile NFZ pobiera od podatników na przymusowe ubezpieczenie zdrowotne w parę(naście) dni !

A ile TVP wyrzuciła w błoto powierzajac Owsiakowi setki godzin czasu antenowego(czemu nie zrobi tego TVN albo Polsat skoro tak go hołubią?) od początku działalności WOŚP? Ano dlatego, że za autopromocję Owsiaka mają płacić podatnicy. Ja osobiście nie mam zamiaru finansować pijacko-narkomańsko-sekciarskich schadzek na Woodstocku w ramach dotowania przez tv publiczną pana Owsiaka i jego czeredy. Niech demoralizuje, deprawuje i rozpija młodzież za pieniądze swoje i swoich sponsorów.

PS. Warto jeszcze dodać o swoistym traktowaniu krytyków WOŚP przez "niezawisłe sąd" III RP. Za pokazanie prawdy
http://www.youtube.com/watch?v=oJTgE51EyKY&feature=related
można zostać skazanym na grzywnę lub nawet więzienie.
edek567567 / 85.221.185.* / 2009-01-11 18:21
Ja tam chodzę na fajerwerki z dzieciakami , Oczywiście na tego pajaca nie daję ani grosza. bo w końcu na Owsiaka co roku Poznań wydaje parę milionów z budżetu więc chcąc nie chcąc dowalą mi w podatkach i tak. :) Zresztą Tusk już dowalił polaczkom dodatkowo po cichu 1% na składkę zdrowotną.
alex / 2009-01-10 22:10
1. Ile z tego co dasz zostanie wydane na koncerty gwiazd?
2. Ile z tego co dasz zostanie wydanie na fajerwerki?
3. Ile zostanie wydane na zapłatę dla tzw. wolontariuszy
4. Ile procent zostanie przeznaczone na Przystanek Woodstock?
5. Ile pochłonie fundacja jako "koszty operacyjne"?

Pewnie nie wymieniłem wszystkiego, ale biorąc pod uwagę powyższe - ILE POZOSTANIE NA SPRZĘT MEDYCZNY? Zapewniam że wielu z was zdziwiłoby się dowiadując się ile z tego co dajecie TAK NAPRAWDĘ jest przekazywane na szczytny cel ratowania ludzi...
niewszystko / 89.78.200.* / 2009-01-11 21:07
rzecz w tym, ze w raportach fundacji nie ma wydatkow typu (sponsorowane przez miasto fajerwerki i koncerty). Zgodnie z publikowanymi informacjami koszt typowego finalu w srednim miescie to ok 100-200 tys takich finalow jest ok 20-30 (wazniesze dawne miasta wojewodzkie).
czyli ok 2-3 mln. ktore sa wydawane i nie ma ich w raportach.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-10 23:13
tak sie składa że, fundacja składa (jak kazda inna fundacja) raporty czy sprawozdania ze swojej działalnosci, czesto była atakowana ze strony radykalnych ugrupowań , takrze zwiazanych czy współdziałających z róznymi kosciołami.
Jest dokładnie przeswietlona, chocby z powodu wielu wrogów jakich posiada, co jest niezrozumiałe, ale widocznie i w czynieniu dobra musi byc jakas rywalizacja i nietolerancja.
Podobne pytania tak naprawde mozna postawoc każdej ale to absolutnie kazdej inicjatywie, fundacji itp.

pytania alexa swiadcza o nim samym (może nawet bardziej niż swiadomie chciałby to okazać)

nikt nikogo nie zmusza, do dawania datków,

zastanawiam się czy tylko w Polsce zawiśc ma tylu wyznawców?
alex / 2009-01-11 00:55
Nigdy, a w szczególności w powyższym poście, nie zaprzeczałem temu, że fundacja składa raporty ze swojej działalności. Chodzi mi tylko o dostępność do tych raportów i o niewspółmierne nagłaśnianie ich w stosunku do reklamowania działalności Owsiaka i spółki. Przykład? Fundacja Kwaśniewskiej była besztana wielokrotnie za niejasne reguły wydawania pieniędzy i za podejrzane kontakty ludzi związanych z zarządem fundacji. Nie mówiąc już o zarzutach nt. prania brudnych pieniędzy itp.. Inne fundacje były wielokrotnie "prześwietlane" przez dociekliwych dziennikarzy, nawet najstarsza z nich - Janiny Ochojskiej. Jakoś dziwnym trafem wszyscy dziennikarze omijają szerokim łukiem Owsiaka i nigdy nie widziałem ani nie słyszałem o żadnym artykule, reportażu czy nawet materiale filmowym w programach informacyjnych, nt. wydawania pieniędzy przez WOŚP.
Druga sprawa to osobista uwaga nt. tego że pytania moje same o mnie świadczą - przyjmuję to jako komplement - tak zgadzam się, świadczą o mojej dociekliwości mimo ogólnego przyklaskiwania ogółu. Świadczą też o tym, że staram się zadawać pytania (nie zarzucać cokolwiek) a nie ślepo wierzyć i ustawiać się w sznurku za pierwszym lepszym, który postanawia zwołać jakąś zbiórkę...
Jerzy_ / 2009-01-11 09:22
alex, zamiast wypisywać dydrymałki (czyli pytania i "problemy", na któreznane są odpowiedzi), zajrzyj sobie do danych tej fundacji. Były (i pewnie są ) na tym portalu.
alex / 2009-01-11 12:55
Już dawno tak właśnie zrobiłem. Ze sprawozdań finansowych wynika, że np. za rok 2006 z zebranych 35 mln zł tylko około 25 mln zł zostało przekazane na te cele na które była organizowana zbiórka - cele medyczne. Stanowi to jakieś 72% zebranych środków. Pozostała część kwoty ze zbiórki to organizacja przystanku Woodstock (około 5% zebranych pieniędzy) oraz "koszty administracyjne" - czyli wynagrodzenia dla zarządu fundacji (p. Owsiak z żoną) i pracowników.
Pytanie brzmi: dlaczego TO nie jest nagłaśniane? Dlaczego większość ludzi nie ma świadomości, że wrzucając 10zł do puszku tylko 7 zł zostanie przekazane na cele dobroczynne? Czy zadawanie takich pytań to przejaw "zawiści" tak jak to ktoś napisał powyżej?
Jerzy_ / 2009-01-11 14:43
1) Co niby ma być tak nagłaśniane? Że są koszty takiej ogólnopolskiej akcji, to jest oczywiste. Realne wykorzystanie ponad 70% to, w mojej ocenie, dobry wynik. Sądzisz, że młodzieży nie należy się koncert? Nic nie kosztuje organizacja tego przedsięwzięcia? Nie muszą funkcjonować struktury administracyjne?
2) Nie mógłbyś mieć pretensji o ową "zawiść", gdybyś tendencyjnie nie podkreślał, że J. Owsiak (i o zgrozo!!!) jego żona muszą zarobić na swoje utrzymanie. Mają iść do pomocy społecznej po pomoc na swoje życie?
3) No i mam np. takie pytanie: Jaki procent pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej poszło na ten właśnie cel ze zbiórki organizowanej przez RM?
alex / 2009-01-11 20:16
Co do koncertu to wątpię, aby którekolwiek z kwestujących dzieci wybierało się na ten zlot dzikusów który się co roku odbywa w Kostrzynie. Co do wynagrodzenia dla p. Owsiaka i małżonki to nie mam nic przeciwko tylko że jak następnym razem wpadną do szkoły naszych dzieci to niech uprzedzą, że od tego co każde dziecko wrzuci do puszki p. Owsiak zainkasuje "co mu się należy". A co do pkt. 3 to nie wiem co to jest "RM" (chodziło o "RMF"?) i nie słyszałem nic nt. jakiejś zbiórki na Stocznię Gdańską. Widać było to dużo mniej nagłośnione niż WOSP. Ale nie bardzo widzę związek między Stocznią Gdańską a nabijaniem w butelkę dzieci w szkołach przez zbieraczy p. Owsiaka. Przynajmniej do moich dzieci nikt w szkołach nie przychodził zbierać na żadną stocznię...
kolegapl / 83.145.145.* / 2009-01-11 21:42
Jezu ALEX ty chyba masz coś z głową, Owsiak przeleciał Ci żone?
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-11 21:41
nie ma obowiązku dawać jałomużny,

prawdę mówiąc staram się zrozumieć wywody alexa ,
nie bardzo rozumiem te zastrzeżenia , tym bardziej tylko do WOSP,
tym bardziej ze jest to fundacja sprawniejsza i przeznaczająca o wiele więcej środków na statutową działalność, niż na funkcjonowanie własne, inne fundacje nie mogą pochwalić się takimi wynikami , tzn proporcją zebranych środków, proporcją pomiędzy środkami przeznaczonymi na własne utrzymanie, a przeznaczonymi na pomoc.
Trochę mnie śmieszą te zarzuty , odnośnie czasu antenowego TV, tak się składa że transmisje WOSP cieszą się sporą oglądalnością, jedną z większych, pomiędzy puszczane są bloki reklamowe, na których TV zarabia, poza tym tv sporo zaoszczędza na programach których emisja kosztuje, produkcja, zakup licencji, ect.
możliwe że TV na transmisje WOSP niewiele dokłada lub wręcz zarabia, nie rozumiem dlaczego transmisje WOSP, traktuje się jak reklamę i tak rozlicza, to tak samo jakby patrzeć na transmisje meczów, lub nie daj Boże Semu, z tym że Sejm jak podejrzewam jest baardzo niedochodowy.

no cóz stronniczość powoduje różne absurdalne zarzuty,

PS. RM to zapewne skrót do Radia Maryja, prowadzonego przez Redemptorystów, których znana twarzą w Polsce jest o Rydzyk. To właśnie RM organizowało, znana w Polsce , zbiórkę pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej i do tej pory nie rozliczyło się z tej zbiórki.
Jerzy_ / 2009-01-11 21:15
1) alex, młodzież też zbiera i bawi się na koncercie np. w Kostrzynie.
2) Na innym forum ktoś podał, że ze świecy sprzedawanej przez Caritas po 6 zł, na pomoc idzie podobno 10 gr. Pewnie informacja przesadzona, ale może Ci uświadomi, że zorganizowanie czegoś dużego też kosztuje. Jeśli będziesz tak mądry jak J. Owsiak, i zorganizujesz podobną akcję, masz szanse też zarobić na zwykłe życie.
3) Na stocznię Gdańską nie zbierano u dzieci. No chyba że u zdziecinniałych słuchaczy znanego radia z Torunia. (To, oczywiście, analogia do Twojego skojarzenia RM z RMF.)
alex / 2009-01-11 22:59
Jakoś nie przekuje mnie argument typu "przecież wszyscy kradną". Mówiąc szczerze nie wiem ile ze świec Caritas idzie na na pomoc. Nie wiem też jakie są koszty administracyjne działania Ochojskiej, Kwaśniewskiej czy fundacji Polsatu. Natomiast jedno jest pewne - żadna z tych fundacji nie jest w mediach tak szeroko promowana jak WOŚP. To co próbuje cały czas wam uświadomić to dysproporcja pomiędzy tym jak to jest promowane a jak mało jest uświadamiania ludziom nt. tego ile faktycznie idzie na pomoc.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-11 23:41
czyli .. alexa interesuje tylko WOSP, a nie inne fundacje,
no cóż, niech i tak będzie, ale wypadałoby zachować jakieś proporcje w uprawdopodobnianiu :)
Mówiąc
szczerze nie wiem ile ze świec
Caritas idzie na na pomoc. Nie wiem
też jakie są koszty administracyjne
działania Ochojskiej, Kwaśniewskiej
czy fundacji Polsatu.

ale alex wie jakie są koszty działania WOSP,
WOSP powino czuć się wyróżnione takim specjalnym zainteresowaniem :)
Nie jest tajemnica ze to TVP wylansowała ideę WOSP, i że teraz sukcesywnie ja wspiera, bardzo widowiskowo ale przez jeden dzień w roku, w pozostałe dni informacji o WOSP na antenie TVP jest "jak na lekarstwo"
Jeżeli chodzi o Fundacje Polsat to ta jest bardzo często reklamowana na antenie Polsatu, i to przez cały rok dzień w dzień na wszystkich kanałach Polsatowskich które oglądałem, zetknąłem się z reklamami fundacji Polsatu kilka razy dziennie :), czy mam to mieć za złe Polsatowi? a to są faktycznie reklamy a nie transmisje z akcji. Gdyby zsumować reklamy fundacji Polsat ze wszystkich kanałów, wyemitowane przez 365 dni, to kto wie może okazało by się że czas antenowy jest większy niż WOSP-u na kanałach TVP.
To co próbuje
cały czas wam uświadomić to
dysproporcja pomiędzy tym jak to jest
promowane a jak mało jest
uświadamiania ludziom nt. tego ile
faktycznie idzie na pomoc.

tu widzę niekonsekwencje, polegającą na tym że, nie interesuje alexa ile idzie ze świec Caritas na pomoc , sam o tym mówi ze nie wie, a skoro nie wie to znaczy ze Jego (alexa) to nie interesowało, ale interesuje alexa ile na pomoc idzie ze zbiórek WOSP.
WOSP powinno czuć się specjalnie wyróżnione tym że, alex tak się nią interesuje :)
alex / 2009-01-12 00:05
Skąd w Tobie tyle zawiści? Jesteś wolontariuszem WOŚP? To co Polsat robi w swojej telewizji to sprawa Polsatu i jego widzów. To co robi telewizja publiczna to już sprawa całego narodu płacącego abonament i mającego prawo do programu o pewnej formule a nie do oglądania reklam fundacji działającej bądź co bądź bardzo kontrowersyjnie... Naprawdę nie zauważasz różnicy?
Jerzy_ / 2009-01-12 10:48
alex, o efektach wczorajszej zbiórki WOŚP możesz sobie przeczytać na większości portali. Tak, to była zbiórka ogólnokrajowa. Ludzie w naszym kraju zdecydowanie ją popierają. Z wyjątkiem malkontentów (masz jakiś dowód na kradzież w ramach WOŚP?) takich jak Ty. Dlatego dobrze, że telewizja publiczna włączyła się tę akcję. Wszak jest publiczna, a nie alexowa lub rydzykowa.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-12 09:07
no i doczekałem się, okazało się że to co napisałem skłoniło alexa do napisania
Skąd w Tobie tyle zawiści?

naprawdę? znalazłes powód aby napisać to zdanie?
zaprawde różnymi drogami chodzi ludzkie rozumowanie, ale zeby az tak krętymi?
lolek000 / 2009-01-10 19:08 / portfel / Tysiącznik na forum
..albo się nie ma. Niesiołowski też jest nieszablonowy (co za delikatny eufemizm) i też chce by żyło się lepiej, ale tak jak Owsiak jest dla mnie personą, która w pierwszej kolejności chce, by żyło się lepiej jemu.
Giclat / 2009-01-10 17:48
zespół IRA istnieje się i ma się dobrze... Moze lepiej najpierw sprawdzić a nie pisać zbednych komentarzy w nawiasie - to może byc obraźliwe dla kogoś! A szczególnie dla samego artysty...

A wracając do głównego tematu... To co osiągnął Owsiak, nie ważne w jaki sposób, jest fenomenem. Żadne akcje i fundacje nie zbierają tyle pięniędzy co on w jeden dzień.
Dlaczego czy człowiek chce zrobić coś dobrego jest od razu posądzany o jakies nieczyste interesy dla siebie? Może po prostu pomyślmy, popatrzmy ile dobra i pomocy z tego płynie... Nie trzeba się przyglądac niczemu innemu...
lolek000 / 2009-01-10 19:13 / portfel / Tysiącznik na forum
No tak, ale jak ty chcesz komuś pomuc, to pomagasz i nie bierzesz za to 9 tyś za śpiew. Jak charytatywnie to (zgodnie z definicją) : miłosiernie, dobroczynnie, wspierając ubogich.
Nie lepiej znaleźćartystę, który faktycznie zaśpiewa GRATIS? Nie wspomnęo tym, żeby dał jeszcze coś od siebie.
lolek000 / 2009-01-10 19:21 / portfel / Tysiącznik na forum
errata: pomóc
, oczywiście.
kiepsky / 83.31.212.* / 2009-01-10 16:53
Budowa marki za cudzą kasę. Ciekawe jak by szła budowa gdyby "gwiazdy" nie chciały występować za friko
man13 / 2009-01-10 13:58 / Tysiącznik na forum
Panience, Ogórek, widać brakowało ogniwa pomiędzy dobroczynnością a fizyczną pomocą i "wykontestowałaĺ sobie hipokryzję na kształt katolickiej moralności biednego Jana i bogatego Pawła.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-10 15:32
jaką moralność wykreował sobie man13?
taksiętomieszaostattnio / 213.158.199.* / 2009-01-11 13:47
essesmańska oczywiście!, choć nie wykluczone, że urlop spędził w Gazie.
olo1 / 89.76.106.* / 2009-01-10 11:03
...Polubili prowadzącego, bo przez ostatnich kilkanaście lat zdążyli go dość dobrze poznać. ... ?

...orkiestra jest marką godną zaufania, autentyczną i ciągle zyskującą na popularności. Marką, czyli znakiem towarowym, a w gospodarce rynkowej - jak podaje Wikipedia - marka ma swoją cenę. Dobra marka jest podstawą sukcesu biznesowego. ...

Czyli w końcu pomagamy dzieciom czy budujemy markę?

P.S.
...Nie lubię natomiast hipokryzji. ...
A lubi Pani to co robi?
picowni5 / 89.77.99.* / 2009-01-10 13:41
ja też nie lubie hipokryzji! po co bronić kogoś lub coś co samo winno się obronić , pani Janka Ochojska mówi; ludzie nie interesują się co dzieje sie kasą którą wpłacają do puszek, to nie tak , nie mogą tego sprawdzc! .Ostatnio wpłacilam na konto jednej organizacji ,raczej pokazną sumę mialam dostać podziękowanie nie dostalam zadzwoniłam chcąc sie upewnic czy darowizna dotarła pan ktory rozmawiał powiedział; no wie pani my wysylamy podziękowania ; politykom gwiazdom no i co powiecie????
MN4 / 79.186.72.* / 2009-01-10 12:48
A potrafisz pomóc bez marki?
Floyd / 2009-01-10 14:11 / Tysiącznik na forum
I dlatego nie dam ani 5 groszy. Nie muszę się dowartościowywać jak ci, co najpierw obłupili by do gołej skóry biedaka, a potem rzucali ochłapy, oglądając się jeszcze czy wszyscy widzą jacy szczodrzy i miłosierni.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-10 15:37
twoja sprawa co zrobisz, w kazdym bąź razie to co napisałeś wygląda jak jakies usprawiedliwienie dlaczego czegos nie zrobisz.
z róznych pobudek ludzie daja datki,
osobiscie mam taka nadziejeję ze wiekszośc z nich, czyni to z potrzeby serca, ale jezeli ktos chce sie dowrtosciowac w oczach innych .. no cóż .. niech i tak bedzie,
w kazdym razie , postepki innych nie są usprawiedliwieniem dla moich zaniechań.
Floyd / 2009-01-10 17:19 / Tysiącznik na forum

co napisałeś wygląda jak jakies
usprawiedliwienie dlaczego czegos nie zrobisz

Oczywiście, że to co robię lub nie robię musi być w pełni świadome i z uzasadnieniem. a leczenie czy sprzęt dla szpitali powinien być finansowany z całkiem innych źródeł niż dobrowolne datki i ja gotów byłbym ponosić takie koszty. Tak się jednak dziwnie składa, że ci co łaskawie rzucają datki jednocześnie głośno krzyczą: Nie!!! z moich pieniędzy leczyć innych bo za swoje pieniądze chcę się leczyć tylko sam,
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-01-10 09:18
Eskimos Owsik i jego eskomoska hucpa to drwina z myślących Polaków. Sam czas antenowy przeznaczony na pokazywanie, w eskimoskich mediach dla Polaków, owsikowej hucpy kosztuje dużo więcej niż dochody z żebraniny. Ponadto wolontariat jest profanowany, poprzez płacenie wolontariuszom, tylko po to aby utrzymać eskimoskie hucpy, ogłupiające Polaków z Owsikiem na czele. Ponadto w obliczu kręcenia lodów przez eskimoską Platfotmę, zwaną dla niepoznaki Obywatelską, Owsikowa hucpa czyni kręcenie lodów w obszarze tzw. Służby zdrowia, prawdziwym deal'em. Ja mam serdecznie dość tego owsikowego wrzasku i kakofonii rozlewajacej się z telewizorni. Róbta co chceta eskimosi ale w piekle a nie na Ziemi!!!
dorka3 / 2009-01-12 19:27
http://www.polonica.net/Jerzy_Owsiak.htm

http://hotnews.pl/artpolska-31.html

http://tech.wp.pl/kat,1009785,oid,3009023,title,WOSP-20-tysiecy-
zl-za-numer-Gadu-Gadu,wid,10714909,opinie.html?ticaid=174b7

http://wiadomosci.onet.pl/1465133,11,item.html

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?forumhash=MSwxNSwxMSwyNjY4NzY4NSw3Mzc4Mjc5NCwyODU0MTMwLDAsZm9ydW0wMDEuanM=

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?forumhash=MSwxNSwxMSwyNjY4ODA1Niw3Mzc4Mzg0MiwyODU0MTMwLDAsZm9ydW0wMDEuanM=

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?forumhash=MSwxNSwxMSwyNjY4NzczOCw3Mzc4Mjk1NiwyODU0MTMwLDAsZm9ydW0wMDEuanM=

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Owsiak

http://wiadomosci.onet.pl/4990,1150521,,5,temat.html

to są stronki na których można poczytać gdzie tak naprawdę idą pieniądze ze zbiórki WOŚP... Ratując życie kilku osobą przez zakupione aparaty ile osób swe życie straci np. na Woodstocku zaćpając się czy zapijąc. ??
W wielkim skrucie na co m. in. idą pieniądze z WOŚP:
-Pan J.O. wspiera finansowo sektę Hare Kryszna
-Całoroczna pensja dla pana J.O. i jego ekipy
-organizowanie Woodstocku (haha jako podziękowanie dla wolontariuszy?)
-wielkie, rozgłaśniane finały
(powyżej wymienione adresy stron potwierdzają)

Jeśli chcę pomóc dzieciom jest wiele organizacji charytatywnych na które można wpłacić kasę i te organizacje naprawdę dużo robią dla DZIECI....
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-10 15:44
tyle zawiśći,
tyle nieusprawiedliwionej agrasji, albo raczej usprawiedliwionej zawiścią,
Ciekawe skąd masz takie dane o kosztach, przedsięwziecia?
nie przyszło chłop-u do głowy że to tez jest rodzaj datku? (transmisje, wolontariusze),
nie tylko Caritac ma monopol na dobroczynnośc, choc chwała Caritasowi za to co czyni, myslę ze nie ma tu konkurencji, bo jaka konkurencja moze byc w czynieniu dobra,
jezeli pojawia się jakas zwiśc, i dokładnie nie wiadomo jakie jest jej podłoze, to zapewne chodzi o wpływy czy pieniadze, a to to juz domena innych sił?
MN4 / 79.186.72.* / 2009-01-10 10:09
O co ci chodzi? Tak po ludzku?
O formę?
jjjjj / 84.10.205.* / 2009-01-11 16:14
wielkie mi ajwaj, zawsze chodzi o kasę, ile jej jest oraz o pytanie kto ją dostanie i czy to ten co powienien ją dostać ją dostał. Każdy z nas uważa że ma prawo do opinii w powyższym zagadnieniu i uważa że ma 100% racji.
Prawdziwy Polak / 85.222.83.* / 2009-01-13 01:55
Zawsze sie znajda jakies k......y z rzadu itp ktore chca wyciagnac lape po nie swoje , bo im przeszkadza ze taka kasa i ONI nic z tego nie maja. Ciekawe kto Ci k.....a ALEX placi, pewnie ekipa rzadzaca.
A pani Katarzynie Ogorek tylko pogratulowac gruntownej wiedzy - jak chcesz pisac sensacje to moze zamiast tu pisz dla SUPER EXPRESSU

Najnowsze wpisy