Forum Forum prawneCywilne

ograniczenie prawa rodzinnego

ograniczenie prawa rodzinnego

rema21 / 2008-08-10 15:48
Witam. Mam problem z mężem. Mamy 1,5 rocznego synka. Mąż cały czas kłóci się ze mną, chce brać dziecko wieczorami po godzinie 19. Ja się na to nie zgadzam, wtedy są te kłótnie. Doszło nawet do tego że zabroniłam mu zabrać dziecka na wesele to zaczął rzucać dzieckiem po łóżku, wykręcać mi ręce, odpychać mnie. Musiałam wezwać policję. Wyrywa z rąk dziecko moim rodzicom czyli dziadkom. Cały tydzień pracuje, ale za to w sobotę potrafi (często go któś przywozi, najczęściej dziewczyny z kolegami) wrócić do domu o godz. 24, nawet 2 w nocy. Rano w niedzielę robi mi awanturę nawet o to w co chcę ubrać dziecko. Ostatni nawet wypchnął mnie z samochodu, i uciekł z dzieckiem. Wrócił po 3 godzinach (o 21 wieczór). Dziecko było głodne, zmarznięte, obsikane. Nawet nie umiał ugotować kaszki. Mało tego dzisiaj nie pozwolił mi iść Z nimi na spacer, a później wygonił mnie z pokoju i zamknął drzwi.
Chciałabym zapytać czy takie zachowanie wystarczyłoby do ograniczenia prawa rodzicielskiego?
Czy żeby udowodnić takie zachowanie ojca dziecka mogłoby być między innymi: nagranie na dyktafonie awantur, kłotni; oraz interwencja policji?
Czy ojciec może brać i przewozić dziecko o każdej porze dnia bez mojej zgody? Od ilu lat może? Jeżeli tak, to czy jest na to jakiś przepis prawny?

Najnowsze wpisy