Forum Polityka, aktualnościKraj

Ojciec Rydzyk dostanie od państwa milion złotych

Ojciec Rydzyk dostanie od państwa milion złotych

Wyświetlaj:
z nie smaczony / 78.8.16.* / 2008-09-03 00:03
Regulamin forum
andowc / 83.30.94.* / 2008-08-30 20:45
"Ojciec" jest mądrzejszy od całego "Rządu".
andowc / 83.30.94.* / 2008-08-30 16:50
Głupie skojarzenie.

(http://www.wrzuta.pl/audio/iOPEZJVdME/helena_majdaniec_-_rudy_rydz_old_rock_meeting_1986).
Obserwator! / 193.59.255.* / 2008-08-30 15:12
Patrzę, czytam i śmiech mnie pusty ogarnia a potem litość i trwoga. Ile tu stresów odreagowano, ile życzeń "wszystkiego najgorszego" sformułowano. W imię czego, dla kogo i poco? Jan Paweł II, którego śmierć stosunkowo niedawno opłakiwaliśmy, nawoływał aby kochać nieprzyjacioły swoje. Przez pamięć i szacunek dla Niego, który szerzy i utrwala Radio Maryja i Telewizja TRWAM, apeluję aby ci co w Jego nauki wierzą nie dali się prowokować różnym nieodpowiedzialnym głosicielom ideologii nienawiści. Najwięcej na temat RM i wspomnianej telewizji zwykle mają do powiedzenia Ci co nigdy lub prawie nigdy ich nie słuchali i nie oglądali. Jako źródło "wiarygodnej" informacji, z którego zaczerpnęli wiedzę, podają zwykle GW i TVN. Apage satanes - chciało by się rzec. Czy to tak trudno samemu się przekonać jakie to "herezje" głosi ten straszny Rydzyk. Panie odpuść im albowiem nie wiedzą co czynią.
khokon / 2008-08-31 00:12
to fałszywy prorok tego wieku,d..a nie ojciec tyle co powiem!
lasse / 2008-08-30 00:39
dla T. Rydzyka chętnie uścisnąłbym grabę i pogratulowałbym pomysłu na zbicie fortuny już dawno. świetny też nośnik reklamy znalazł.
dobry jest.
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-08-29 19:01
To że Rydzyk od kilkunastu lat okrada polskich emerytów i wyłudza od nich ostatni grosz na WŁASNE dobra doczesne i rozkręcanie biznesu - trudno.
Dawno już powinien za to gnić w kryminale.

Ale żeby w ten sam sposób dawało się okradać PAŃSTWO??

Rozumiem rząd PIS - musiał spłacić haracz za wygrane wybory.
Ale obecny?

Ciekawe, jaki związek z ochroną środowiska ma geszeft Rydzyka?
Co za brednie???

No i w końcu - ten przestępca, ani jego media, nie mają NIC wspólnego z kościołem. Są żywym dowodem na brak obecności Boga.
Bo gdyby Bóg istniał, to na takie niegodziwości by nigdy nie pozwolił...
@@@ / 195.90.107.* / 2008-08-30 15:41
Twoj wpis jest zywym dowodem na brak obecnosci rozumu w Twojej glowie.
Gdyby on istnial takich glupot bys nie wypisywal.
Davit / 62.121.97.* / 2008-08-30 01:25
nieważne czy ten czy inny rząd. Władza boi się "kościoła" i pod tym względem wciąż jesteśmy w średniowieczu.
Poczytajcie co robi komisja d.s. zwrotu mienia Kościoła:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34887,5578817,Hektary_w_Bialolece_dla_poznanskich_zakonnic.html
I od lat wszystkie rządy boją się temu przeciwstawić. Gdyby w tym kraju premier "podniósł rękę" na Kościół to musiałby w parcianym worku na kolanach ...do Torunia iść...
@@@ / 195.90.107.* / 2008-08-30 15:39
A zwracanie majatkow gminie zydowskiej Ci nie przeszkadza? Dlaczego?
katolik / 83.25.31.* / 2008-08-29 19:52
Nikt większego nie znał zuchał jak był Stefek Burczymucha.....
marucha gajowy / 79.188.238.* / 2008-08-29 13:07
KUL lubelski tez był za czasów Gomułki i Gierka zwalczany tymi samymi sposobami. Nie ma co patrzeć na gnidy.
Komusze gó...wno przetrwało 50 lat w Polsce. Kościół jest na WIEKI.
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 14:32
nie takie WIEKI....

tutaj masz zebrana w pigulce historie Kosciola Katalickiego:

http://grzegorj.w.interia.pl/pl/historiakk.html

Jak widac, przez lata zostal odpowiednio "zmodyfikowany" przez swoje wladze i gdzies sie po drodze powoli gubi sens nauk Jezusa... a szkoda ;-(
FirezeuG / 2008-08-29 13:16 / Tysiącznik na forum
Oj ty raczej nie czytasz tego co jest poniżej napisane.

Nikt kościoła nie atakuje na tym forum. Zgaduję że 90% wypowiedzi pochodzi od katolików. Natomiast nie można nazwać Kościołem Radia Maryja. To o nich są te wszystkie wypowiedzi. Kościoła jako wyznania nikt nie dotyka.

Pozatym KUL nie wnioskuje o 1,2 mln dotacji od Państwa. Dla nich w mojej Parafii daje się raz do roku na tacę i chyba wystarcza bo na razie nie krzyczą o więcej.
FirezeuG / 2008-08-29 13:19 / Tysiącznik na forum
Pozatym gratuluję sposobu na ominięcię skanera wyłapującego obraźliwe wyrażenia.
Mam nadzieję że jesteś z tego dumny.
CIekaw jestem czy długo testowałeś różne metody :)
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 13:30
admin poprawi wyrazenia regularne w skanerze, to bedzie znowu musial kombinowac ;-)

zamiast obrazliwych slow moglby pisac "MOTYLA NOGA" tak jak kiedys doradzal w jednym filmie (zdaje sie przygody Tolka Banana) Wujek Dobra Rada ;-)
FirezeuG / 2008-08-29 14:06 / Tysiącznik na forum
no tylko pytanie brzmi czy tym razem da sobie radę :):)

Ale zamianę popieram w 100% :):)
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 14:13
na pewno posiada w swoim arsenale "Słownik polskich przekleństw i wulgaryzmów (http://ksiegarnia.pwn.pl/3719_pozycja.html)", takze zadne skanery nie dadza mu rady :-)
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 12:45
pozwole sobie dodac jeszcze jeden tekst piosenki zespolu Sweet Noise N.U.E.R.H.A.

Wiesz jaki to czas

To nowa era to czas ludzi cienia
Korupcja drąży dzieło zniszczenia
Terror jak kula- gwałci, rozdziera
Ludzie bez twarzy, głosu, sumienia
System wyzysku
Kastracja duszy
Fałszywy bóg ten, któremu służysz
Oddajesz wszystko, wszystko i więcej
Kim jest ten święty ze złotem w ręce

Ty nic nie wiesz, nic nie wiesz

To nowa era to czas zapomnienia
Chaos i pustka, cena zbawienia
Szybko i szybciej bez połączenia
Źródeł korzeni
Sensu istnienia

To nowa era to czas ludzi cienia

Wiesz jaki to czas

Naiwny, niechciany, kretyn, przegrany
Kto z głową w chmurach
Kto sfrustrowany
Kto jest na górze kogo już nie ma
Kto stoi murem na straży nieba

Kto, kto

Ty nic nie wiesz, nic nie wiesz

Tu każdy krok, każdy głos każde życie
Wszystko w tych rękach, które na szczycie
Ich święta wojna, gwałt w imię prawa
Teoria spisku rozdarta rana

Wstań, to nowy czas

Masz to masz
FirezeuG / 2008-08-29 12:49 / Tysiącznik na forum
Może faktycznie dodawaj linki do miejsc bo to forum strasznie się rozrasta. Można powiedizeć "Przerost formy nad treścią" :)

To tylko sugestia

Pozdrawiam
jki / 83.8.201.* / 2008-08-29 12:40
No cóz obłuda i zakłamanie i to w instytucji gdzie wszyscy powinni dawać nam grzesznikom przykład. ALe nie ma się co dziwić tak było jest i z pewnością będzie w kościele. Kiedyś przeczytałem, że chyba Pan Kwaśniewski powiedział, ze aby zniszczyc kościół wystarczy dac im pieniadze i tylko kwestia czasu i sami się zniszczą. Niestety musze przyznac mu rację. Szkoda
FirezeuG / 2008-08-29 12:14 / Tysiącznik na forum
KAP:
Pozdrowienia i uznanie za zimną krew :) Mam nadzieję że będzie więcej forumowiczów twojego pokroju :)

marucha gajowy:
Tobie faktycznie proponuję wizyte u lekarza. Może on znajdzie dla ciebie jakeś lekarstwo. Trzymam kciuki za powodzenie jego badań.

Jeśli chodzi o główny wątek to mam podobne zdanie jak KAP.
Niestety rząd który sami wybraliśmy przyznał pieniądze więc jeśli papiery są OK to przelew powinien już lecieć. Przecież podobnie mogło by być w przypadku jakieś firmy która najpierw dostaje gwarancje rządowe a kolejna kadencja je likwiduje. Problemy jakie mogły by powstać są dosłownie kosmicznych rozmiarów. Jeśli chodzi o celowość przyznania im dotacji to myślę że pomysł był conajmniej nie trafiony. Przecież jeszcze nie tak dawno temu Radio zbierało pieniądze dla stoczni ale chyba jakoś nic do adresata nie dotarło.
Przecież ludzie ufający Rydzykowi też przekazują mu darowizny i to właśnie z nich powinien finansować takie przedsięwzięcia. Te 1,2 mln zł pewnie bardziej przydało by się dzieciakom z domów dziecka albo jakiemuś szpitalowi.
Miejmy tylko nadzieję że wykorzystają je zgodnie z planem a nie wydadzą na kolejny nadajnik Radia.

Niestety nie można płakać nad rozlanym mlekiem. Dali to muszą przelać.

Natomiast opodatkowanie księży to też nie jest taki zły pomysł. Przecież za wszystko w kosciele się płaci (właśnie organizuję ślub więc mówię to co mi przekazują w zachrystii). Podatek od posługi mógłby być z powodzeniem przekazywany na poczet osób potrzebujących na terenie konkretnej parafii. To byłoby całkiem rozsądne rozwiązanie i też nie byłoby dyskusji na temat majątku księży bo byłby on objęty takimi ragulacjiami jak każdego innego osobnika.

Pozdrawiam
KAP / 2008-08-29 14:12 / Tysiącznik na forum
coraz czesciej mi tej zimnej krwi niestety brakuj....
kadriolog / 213.158.196.* / 2008-08-30 11:30
bo się w niej wóda wytrąciła, a to zawsze grzeje
Atakapani / 79.189.184.* / 2008-08-29 11:48
Rodzimy się nierówni, ale umieramy równi
psygzy! / 88.156.89.* / 2008-08-29 11:26
Jak tak morzna! NIe wolno dawać pieniomdzy rydzykowi, bo to jest szatan! Moje kase morze dostać tylko Schetyna! Ale wiencej, dórzo wiencej! A inne firmy prywatne kture dostajom finansowanie to som niewarzne! Bo tylko rydzyk jest prawdziwym NJUSEM! samo nazwisko rydzyka wywołóje drerzcze i szoki i wsztrzonsy wszelakie! Bo rydzyka sie boje bo ma jakichś złych suchaczy czy coś - wiem, bo pisała tak GAZETA WYBORCZA jedyny organ godny prawdziwego szacónku takiego inteligenta jak ja a co jestem dómny z tego że jestem inteligętem i mam takie same poglondy jak moja gazeta hura!
KAP / 2008-08-29 09:41 / Tysiącznik na forum
wg mnie o 1,2 mln za duzo. jednak panstwo prawa polega tez na tym ze zobowiazan sie dotrzymuje jesli spelnione sa wymogi formalne oddzielajac (swiato) poglady polityczne od sciezki administracyjnej.
marucha gajowy / 79.188.238.* / 2008-08-29 12:54
Regulamin forum
KAP / 2008-08-29 14:17 / Tysiącznik na forum
z przykroscia zawiadamiam Cie ze na to kogo sie czepiam i co mi sie nie podoba nie masz wplywu. swoim psedopolitycznym bluzgiem uzasadniasz na szczescie pewna sceptycznosc dotyczaca humanizmu a'la rydzyk. skrajnosci spotykaja sie w jednym miejscu. niezaleznie czy czerwona, czarna czy biala czy skrajnosc kibiców Legii czy Wisly czy Lecha. i miejsce to by najmniej nie ma wiele wspolnego z 10ma przykazaniami.
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 10:19
niech dobrze sluza studentom tej uczelni i oby na ten cel trafily...
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 08:48
363 zl kwartalnie !!! Dokladnie tyle placi mój proboszcz dobrodziej, jako podatek od swoich dochodów. Ostatnio pewien uroczy wikary po cywilnemu tak mi zaimponowal przy ruletce, ze postanowilem wlozyc w to troche wysilku i dowiedziec sie jakie sa zródla finansowania luksusowej konsumpcji czesci kleru. Palacyki, wille, "siostrzenice", "siostrzency", nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniedzmi. Niemozliwe, zeby zródlem finansowania byla tylko taca od zubozalego spoleczenstwa. No to skad na to biora ??? Trudny temat, ale na czasie, bo nie zauwazylem, zeby ktokolwiek porwal sie na powazna próbe odpowiedzi na to pytanie. Powtarzaja sie tylko wpisy "opodatkowac Kosciól". Spróbójmy zatem na spokojnie zmierzyc sie z tym tematem.

- 1 -
Taca. To oczywiste. Bez tego elementu zadna msza swieta nie jest dosc swieta, zeby ja warto bylo odprawic. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazan koscielnych udoskonalono w ten sposób, ze bogobojny katolik moze juz balangowac kiedy chce byleby dobrze dawal na tace fachowcom.

- 2 -

Skarbony. Rozstawia sie je w domach bozych tak gesto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaje numer konta przez radio. Zastosowany pretekst nie ma znaczenia, bo i tak wszystko trafia do rak proboszcza i tylko on wie, co sie z tymi pieniedzmi dalej dzieje.

- 3 -

Zyski z wynajmowania nieruchomosci. Po wejsciu kleru do szkól panstwowych zostalo na przyklad okolo 23 000 tak zwanych punktów katechetycznych. Dobrodzieje robia z tym co chca. Moga na przyklad swoim lokalnym cywilnym kolaborantom z wladz terenowych kazac organizowac róznego rodzaju konferencje, szkolenia i tak zwane sesje wyjazdowe wlasnie w tych lokalach. Cene dyktuje dobrodziej i nikt nie smie sie targowac. Wiele razy bralem udzial w takich przymusowych spedach, wiec wiem o czym mówie. Inni dobrodzieje nie krepuja sie zakladac w tych obiektach prywatnych hurtowni zarejestrowanych tak, zeby nie placic podatków.

- 4 -

Zyski z inwestycji budowlanych typu Roma Office Center w Warszawie. W tym przykladzie inwestorem jest archidiecezja warszawska, która wlozyla w to 24 miliony dolarów amerykanskich. W koscielnym wiezowcu mieszcza sie równiez bary, restauracje, sklepy, punkty uslugowe itp. Ogólem okolo 12 000 metrów kwadratowych swietej powierzchni. Dzialke w centrum Warszawy kazali sobie dac praktycznie za darmo.

- 5 -

Zyski z dzialalnosci przemyslowej. Szczególnie przemysl poligraficzny. Poczytajcie o przewalach "Stella Maris". Masowy wyrób dewocjonaliów, swiec, win ( niby, ze mszalne ) itp. Doskonale przebicie jest równiez na oplatkach.

- 6 -

Zyski z dzialalnosci handlowej. Na przyklad wlasne ksiegarnie, sklepy z dewocjonaliami, wydawnictwa koscielne, kwieciarnie przy cmentarzach itp.

- 7 -

Zyski z dzialalnosci rolniczej. Wielu wiejskich proboszczów do dzisiaj posiada tak zwane prebendy i obrabia je wiejskimi parobkami, jak przed wojna. Trzeba przyznac, ze od dzialalnosci rolniczej ksieza placa podatek rolny.Ale za to otrzymuja milionowe dotacje z UE.

- 8 -

Zyski/straty z ogólnopolskich businessów Episkopatu lub biskupów. Przyklad - fundusz emerytalny Arca Invesco. W tym przypadku czarni sie przeliczyli. Powolywanie sie w telewizyjnych reklamówkach na autorytet Episkopatu okazalo sie niewypalem i fundusz nie wytrzymal konkurencji.

- 9 -

Zyski z dzialalnosci nazwijmy to umownie "obszarniczej" . Przyklad gospodarstwo Carol. Koscielny Caritas kazal sobie dac 1 300 hektarów panstwowej ziemi razem z bezrobotnym miejscowym chlopstwem z Mierzyna i Wrzosowa. Ci biedni ludzie ( dawni pracownicy PGR-ów ) w praktyce sa teraz calkowicie zalezni od nowego pana, bo innej roboty nie ma.

- 10 -

Zyski z przedsiebiorstw wielobranzowych. Na przyklad business turystyczny. Sam bylem kilka razy na tak zwanych pielgrzymkach autokarowych po Europie. Faktycznie byly to normalne komercyjne trasy turystyczne ( czesciowo fundowal zaklad pracy, wiec sie jezdzilo ). Dobrodzieje wskazywali cywilnym kolaborantom, do wycieczek których biur podrózy powinien ze spolecznych pieniedzy doplacac katolicki urzednik. Dla wyzszych szarz byly lepsze "pielgrzymki". Najlepsi w businessie turystycznym sa ojcowie Pallotyni. Jak macie odpowiednio gruby portfel, mozecie z nimi pielgrzymowac na przyklad po Amazonii.

- 11 -

Zyski z businessu oswiatowego. Wiara nie jest nauka. Czarni natomiast ksztalca swoje przyszle kadry na koszt Ministerstwa Nauki ( czy jak tak ono sie teraz oficjalnie nazywa ). W 2001 roku tylko KUL i PAT pociagnely od Polski dokladnie 57 878 200 zlotych, ciagna dalej i co raz wiecej. Jest równiez trzecia pompa ssaca. Kiedys nazywalo sie to Akademia Teologii Katolickiej. Zmieniono nazwe na Uniwersytet Kardynala Stefana Wyszynskiego i juz mozna doic, bo oficjalnie szkola ma status uczelni panstwowej. Podejmowane sa liczne próby zakladania wydzialów teologicznych na róznych uczelniach panstw
marucha gajowy / 79.188.238.* / 2008-08-29 09:06
ty biedny durniu, nie takich paranoików mieła przeciwko sobie kościół jak ty przez 2000 lat.

Zajmij sie fundacją swojego guru D A R G D A Ń S K A i sprawdź dlaczego zbankrutowała !

twoje tuskowa gawiedź obecała w kampaniii wyborczej dziedziczenie śrdoków z II filara i co dupencja. kolejne kłamstwo.

Od kościoła wara, zajmij sie swoim lachonem niech cię natycha , co kretyńskie czasy, kolnij sobie do potrzeby konsumenckiej.

pampersowe błazny myślą, że to juz pajdokracja.
KAP / 2008-08-29 09:45 / Tysiącznik na forum

ty biedny durniu, nie takich paranoików mieła przeciwko sobie kościół


tylko nie mów ze ta wypowiedz jest inspirowana Nowym Testamentem
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 09:56
bezpośrednio zwrotu: "Ty Durniu" w Nowym Testamencie nie ma, jezeli jednak przyjmiemy, ze Durniu = Głupcze, to
mamy ŁK 12:20 - podaje w calym kontekscie, bo pasuje do dyskusji (zrodlo biblia online: http://online.biblia.pl):

Ostrzeżenie przed chciwością

13 Wtedy ktoś z tłumu rzekł do Niego: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem». 14 Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?»
15 Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia».
16 I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. 17 I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. 18 I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. 19 I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! 20 Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" 21 Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem»
KAP / 2008-08-29 10:11 / Tysiącznik na forum
to raczej cytat dla Jankowskiego...
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 09:09
Typowy pelen milosierdzia katolik ;-)
marucha gajowy / 79.188.238.* / 2008-08-29 09:17
dla takich błaznów afirmowanych przez wybpomyje litość to nadmierne uczucie, miłosierdzie jest po spowiedzi i pokucie !
włacz ten swo wazeliniarski tvn i oglądaj , moze się dowiesz w jakich stringach chodza gwiazdy tej stacji. Najwazniejsze , że walterowski team od piłki kopanej znowu dostal w dupecnję i zagraniczne stadiony już odpadły, Chciał byc Abramowiczem towarzysz, che, che.......
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 09:35
widze,ze potrafisz oceniac tylko Polakow w dwoch kategoriach: PISiorki i P*****....niestety, oprocz tych dwoch sekt jest jeszcze spora grupa ludzi, ktorej nie dopasujesz do zadnej z nich... zrozum to, a bedzie Ci latwiej...

i zaszczep sie przeciwko wsciekliznie, bo pewnie masz juz niezla piane na pysku ;-)
spokój wodza / 217.153.44.* / 2008-08-29 10:36
Słuszna uwaga. Miło wiedzieć, że w tym kraju żyją jeszcze prawdziwi ludzie, którzy nie pozwalają się szufladkować żadnej utopii politycznej. Śmieszni są wszyscy ci, którzy dali się wciągnąć w bezkresny propagandowy partyjny bełkot...
Terra nova / 83.17.250.* / 2008-08-29 13:01
Jest nas więcej - niestety za mało
KAP / 2008-08-29 14:21 / Tysiącznik na forum
i bedzie coraz mniej, ubocznym skutkiem agresji jest okopywanie sie na pozycjach, w tym wypadku PiS badz PO.
Terra nova / 83.17.250.* / 2008-08-29 14:41
A ja jestem optymistą. Moim zdaniem nienawiść jest oznaką bezradności, niewiary we własne siły i zrzucania odpowiedzialności na innych.
Jeśli nie potrafię sam zadbać o siebie (nawet w niesprzyjających warunkach) to zacznę oczekiwać, że zrobi to za mnie ktoś inny i jeśli tego nie robi to jestem zły i nienawidzę go.
Dlatego tak łatwo nabrać się na obietnice wyborcze - sam nie mogę to niech to zrobi za mnie partia na którą głosuję (da wyższą emeryturę, pensję) i nie ważne, że aby mi dać komuś trzeba zabrać.
Na szczęście coraz więcej ludzi (w sposób uczciwy) potrafi o siebie zadbać, najczęściej wyjeżdzają z Polski, ale część z nich wróci.
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 08:49
- 12 -

Zyski z businessu cmentarnego. To dobry temat na specjalny watek. Jezeli ktos ma czas i potrafi to zrobic, niech spróbuje oszacowac dochodowosc z jednego hektara cmentarza, tak jak to sie robi w rolnictwie. Produkt jest inny, ale z ekonomicznego punktu widzenia zasada podobna. Golym okiem widac jednak, ze trudno sobie wyobrazic lepszy i pewniejszy interes. Ceny narzucane przez pasterzy i ich techniki marketingowe znacie, albo poznacie.

- 13 -

Zyski z prawdziwych darowizn. Kosciól od otrzymanych darowizn nie placi podatków. Prawdziwe darowizny ( w odróznieniu od fikcyjnych ) najlepiej wychodza wtedy, gdy maja forme dotacji i rozdaje sie nie swoje pieniadze, ale spólek skarbu panstwa. Spólka skarbu panstwa to jest takie cos, ze jeszcze tego nie sprywatyzowali, ale juz przygotowali do dojenia, bo nadali postac spólki akcyjnej. Stanowiska prezesów i czlonków rad nadzorczych obsadza sie zwykle z nadan politycznych a potem nalezy sie odwdzieczyc. Przyklad KGHM Polska Miedz S.A. Polityczni mianowancy - w tym przypadku jeszcze z rozdania solidarnosciowego - odwdzieczyli sie w nastepujacy sposób: Fundacja Swietego Antoniego z okazji festynu "Unies mnie do góry" 300 000 zl. Parafia w Glogowie 450 000 zl. Jankowski ze Swietj Brygidy 450 000 zl. 3 razy po 50 000 zl dla diecezji legnickiej, zielonogórskiej, wroclawskiej, katowickiej. Katolickie Radio Plus z Legnicy i Katolickie Radio Glogów odpowiednio 8 100 i 5 000 zl miesiecznie. Kuria we Wroclawiu - samochód Audi A 8 za 196 000 zl bez VAT. Seminarium Duchowe we Wroclawiu 7 000 zl. Salezjanskia Organizacja Sportowa 150 000 zl. KGHM to tylko jeden przyklad dzialalnosci cywilnych kolaborantów. Ile czarni wyciagneli ta metoda w skali calej Polski prze 25 lat naszego pontyfikatu ? Ile ciagna obecnie ?

- 14 -

Zyski z fundowania dobrodziejom na koszt podatników 80 % skladki emerytalnej, a misjonarzom na misjach, zakonnicom i zakonnikom klauzulowym i tak zwanym kontemplacyjnym 100 %. Tez bym tak chcial. Niech inni co miesiac skladaja sie na moja przyszla emeryture, a ja bede siedzial i kontemplowal... Te pozostale 20 % skladki emerytalnej i wypadkowej, która placa wielebni i tak jest potracana z oslawionego dochodowego podatku ryczaltowego. Dochodowy podatek ryczaltowy to sztandar, którym wymachuja ksieza, gdy ktos im mówi, ze wtracaja sie do polityki a nie placa podatków. Jeszcze do tego wrócimy.

- 15 -

Zyski z panstwowych dotacji na koscielne zaklady opieki spolecznej ( art. 22 ust.1 Konkordatu ) i zyski z panstwowych dotacji na przedszkola, szkoly i inne placówki oswiatowo - wychowawcze kosciola.

- 16 -

Zyski z urzedolenia. Najprostszej czynnosci sluzbowej kaplan katolicki nie wykona bez "karteczki", najlepiej w trzech kopiach i zeby na kazdej byly po dwie pieczateczki. Na kazdym kroku plac i plac. Kolega opowiadal mi jak poszedl na "nauki przedmalzenskie"...

DRUGA GRUPA - OFICJALNE DOCHODY KSIEZY

17. Sluby.
18. Pogrzeby.
19. Chrzty.
20. Koledy.
21. Intencje mszalne.

22. Wypominki 1 i 2 listopada ( podobno 1/10 oficjalnych rocznych dochodów indywidualnych pochodzi z tego zródla ). Czarni dobrze wiedzieli po co wymyslili ludziom tak zwany czysciec, mimo ze takiego slowa nie ma w Biblii.

23. Pensje dla kapelanów wojskowych, policyjnych, szpitalnych, wieziennych, strazackich itp. wyplacanych przez Polske. Kapelanów wojskowych jest obecnie w przyblizeniu 200. W 1999 roku ujawniony oficjalnie budzet orydynariatu polowego wynosil 13,1 miliona zlotych. MON placi równiez za kaplice. Naszych granic broni eskadra 250 zakonnic na etatach sierzantów... W 2000 roku kazda z nich ciagnela z budzetu 1200 zlotych. Ile ich jest obecnie i ile teraz ciagna nie wiem, bo gdzie to sprawdzic ? Posluguje sie takimi danymi, jakie udalo mi sie gdzies znalezc. Prawdziwych zolnierzy do szalu doprowadza tak zwany numer na kapelana, zwiazany ze sluzbowymi mieszkaniami dla oficerów, ale to juz inna historia.

24. Drugi cyc nadstawia dobrodziejom Ministerstwo Zdrowia. Trudno powiedziec ilu kapelanów u nich sie pasie, bo liczba rosnie jak na drozdzach. Prawdopodobnie jest to okolo 2000 ksiezy. W 1999 roku Rzeczypospolita podawala liczbe 1500 kapelanów szpitalnych, z tego okolo 1000 na etatach. Mniejsze cyce spontanicznie nadstawiaja tacy krezusi jak policjanci, strazacy, funkcjonariusze wieziennictwa itd. Powszechnie wiadomo, ze pracownicy budzetówki sa przeplacani, wiec moga sobie troche poszastac...

25. Pensje dla katechetów ( czarnych i cywilnych ). Najpierw mieli uczyc religii w panstwowych szkolach bezplatnie, wszak maja powolanie i celem ich poslugi jest zbawienie duszy niesmiertelnej Jasia i Malgosi. Teraz im juz przeszlo. Nie mam aktualnych danych, ale w 1999 roku pociagnali od Polski okolo 600 milionów zlotych lacznie ze skladkami na ZUS !!! Instytut Statystyki Kk ujawnil, ze w 1998 roku pensje katechetek i katechetów pobieralo 36 000 fachowców z tego 17 757 "profi" i 18 381 amatorów.

TRZEC
kemot1 / 79.191.176.* / 2009-03-11 00:00
W takim razie proponuję, aby bolszewiccy wyborcy utrzymywali tow. K. i consortes a resztą zajmą się ludzie, którzy nie chcą utrzymywać państwa zabijającego dzieci narodzone, przerywanie życia w łonie matki, in vitro i innych; księża to też obywatele a nie chłopcy do bicia na zawołanie zbrodniarzy, a również bandytów i kindybałów medialnych.
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 08:50
TRZECIA GRUPA - ZYSKI Z OKRADANIA OJCZYZNY

26. Zyski z fikcyjnych darowizn: Do klasyki tego gatunku nalezy tak zwany "numer na ksiedza", który w pewnych kregach stal sie wrecz norma. Zeby sie nie madzyc powiem o co chodzi w najprostszych slowach. Jestes dobrodziejem, lub jego cywilnym kolaborantem. Chcecie dorobic. Dobrodziej wystawia kolaborantowi zaswiadczenie, ze oto zostal obdarowany kwota na przyklad 100 000 zlotych. Fiskus nie pobiera od dobrodzieja zadnego podatku, bo to ksiadz ( bo w teorii darowizna byla na cele kultu religijnego ). Kolaborant odpisuje sobie od podstawy opodatkowania 100 000 zl, ale obecnie nie wiecej niz 10 % rocznego dochodu, bo to szlachetny darczynca. Za wystawienie falszywego swiadectwa dobrodziej wzial na przyklad 10 000 zl. Cala zabawe finansuje Polska, która pózniej nie ma na pielegniarki i posilki w szpitalach. Urzednicy panstwowi nie sa glupi i oczywiscie wiedza o co chodzi. Wlasnie dlatego, ze nie sa glupi siedza cicho. Kto przy 18 % bezrobociu, majac dobra panstwowa posade zadrze z miejscowym dobrodziejem ? Skala okradania Polski przez duchownych z zastosowaniem tej techniki jest trudna do przeszacowania. Tygodnik Newsweek jakis czas temu dopuscil sie na ksiezach prowokacji dziennikarskiej i nastepnie wszystko opisal. Miedzy innymi napisali, cytuje "Zaden duchowny nie odmówil nam wspólpracy w oszustwie". Wszyscy dobrodzieje chcieli wystawic poswiadczenia, ze otrzymali fikcyjne darowizny. Bóg w dekalogu cos wspominal, ze nie bedziesz dawal falszywego swiadectwa, czy jakos tak, ale na pewno nie mówil tego powaznie...

27. Zyski z naduzywania zwolnien od cel i akcyz od przedmiotów importowanych na cele kultu religijnego. Proceder przybral tak gigantyczna skale, ze zrobilo sie zbyt glosno i oficjalnie juz im to troche ukrócili. Najbardziej znane przyklady: Szajka z Rzeszowa w skladzie osmiu miejscowych proboszczów tylko przez jeden rok sprowadzila na cele kultu religijnego 92 luksusowe limuzyny i wpadla. Trio dobrodzieji z Lublina stuknelo Polske na 400 000 zlotych. Trzeba trafu. To akurat tyle, ile wynosi odszkodowanie zasadzone za dozywotnie kalectwo tej dziewczynki przygniecionej na cmentarzu parafialnym pewnego proboszcza. Kosciól bezlitosnie procesuje sie z kalekim dzieckiem. Przegral juz we wszystkich instancjach i dalej nie placi. Ale ogólnie, gdyby sie ktos pytal ECCE HOMO. Alleluja i do przodu. Wszak nie na darmo Chrystus nauczal "sprzedaj wszystko co masz, pieniadze oddaj biednym i idz za mna". Gdybyscie dobrodzieje faktycznie szli za Chrystusem, jak Was o to prosil, doszlibyscie do lózeczka tej dziewczynki, siedzieli na jego brzegu i czytali dziecku bajki Andersena. Jak mozna idac za Chrystusem dojsc do willi proboszczów i palaców biskupów, patrzec sobie przez okno na ludzkie dramaty i liczyc pieniadze.

Na koniec sprawa najwazniejsza: Koronnym argumentem kaplanów jest, ze my to wszystko nie dla siebie..., my prowadzimy dzialalnosc charytatywna i to dlatego mamy takie przywileje. A otóz wielkie g... prawda !Na dzialalnosc charytatywna tez dostajecie pieniadze z naszych podatków za posrednictwem budzetu panstwa !!! Na podstawie artykulu 14 ustep 4 Konkordatu Polska musi koscielne zaklady opieki spolecznej dotowac dokladnie tak samo, jak panstwowe. To samo dotyczy równiez szkól, przedszkoli i innych placówek oswiatowo - wychowawczych Kosciola. Co najmniej 52 koscielne zaklady opiekunczo lecznicze funkcjonuja na panstwowych pieniadzach z budzetu centralnego. Z budzetów wojewódzkich finansowane jest okolo 100 domów opieki spolecznej, o których okoliczna ludnosc mysli, ze to finansuja ksieza. Za te pieniadze panstwo mogloby zatudnic normalne pielegniarki i bez laski. Poczciwi ludzie w Polsce sa przekonani, ze ksieza i zakonnice od ust sobie odmejmuja i pomagaja potrzebujacym.

Drugim wielkim mitem jest dosc powszechne przekonanie, ze ksieza placa normalne podatki. Gdybysmy placili Polsce takie podatki, jak oni, Polski juz by nie bylo. Sprawe ich podatków reguluje ustawa z 20 listopada 1998 roku o zryczaltowanym podatku dochodowym (...) W najwiekszym skrócie wymiar tego podatku zalezy od stanowiska ( proboszcz, wikary ), wielkosci parafi i regionu Polski. Zamiast sie z tym meczyc najlepiej po prostu zadzwonic do swojego Urzedu Skarbowego i zapytac. Moja parafia ma okolo 2000 mieszkanców. Proboszcz kwartalnie placi dokladnie 363 zlote, a wikary 307 zlotych !!! Policzmy w prosty sposób: Mieszkam w wiezowcu - 12 kondygnacji po 4 mieszkania na jednym pietrze, razem 48 mieszkan. Przyszedl dobrodziej "po koledzie". Wpuszczono go do 40 mieszkan. Srednio zgarna po 50 zlotych. 40 x 50 = 2000 zlotych, a on rocznie placi Polsce 4 x 363 zlote = 1452 zlote tak zwanego dochodowego podatku ryczaltowego ! Ten podatek istnieje tylko po to, zeby mydlic oczy naiwnym ( do niedawna równiez mnie, bo nie mialem pojecia, ze tak to wyglada, dopóki nie napisalem tego postu ). Parafianka, która przed kosciolem sprzedaje precle placi Polsce wiecej niz proboszcz dobrodziej
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 08:50
27. Zyski z naduzywania zwolnien od cel i akcyz od przedmiotów importowanych na cele kultu religijnego. Proceder przybral tak gigantyczna skale, ze zrobilo sie zbyt glosno i oficjalnie juz im to troche ukrócili. Najbardziej znane przyklady: Szajka z Rzeszowa w skladzie osmiu miejscowych proboszczów tylko przez jeden rok sprowadzila na cele kultu religijnego 92 luksusowe limuzyny i wpadla. Trio dobrodzieji z Lublina stuknelo Polske na 400 000 zlotych. Trzeba trafu. To akurat tyle, ile wynosi odszkodowanie zasadzone za dozywotnie kalectwo tej dziewczynki przygniecionej na cmentarzu parafialnym pewnego proboszcza. Kosciól bezlitosnie procesuje sie z kalekim dzieckiem. Przegral juz we wszystkich instancjach i dalej nie placi. Ale ogólnie, gdyby sie ktos pytal ECCE HOMO. Alleluja i do przodu. Wszak nie na darmo Chrystus nauczal "sprzedaj wszystko co masz, pieniadze oddaj biednym i idz za mna". Gdybyscie dobrodzieje faktycznie szli za Chrystusem, jak Was o to prosil, doszlibyscie do lózeczka tej dziewczynki, siedzieli na jego brzegu i czytali dziecku bajki Andersena. Jak mozna idac za Chrystusem dojsc do willi proboszczów i palaców biskupów, patrzec sobie przez okno na ludzkie dramaty i liczyc pieniadze.

Na koniec sprawa najwazniejsza: Koronnym argumentem kaplanów jest, ze my to wszystko nie dla siebie..., my prowadzimy dzialalnosc charytatywna i to dlatego mamy takie przywileje. A otóz wielkie g... prawda !Na dzialalnosc charytatywna tez dostajecie pieniadze z naszych podatków za posrednictwem budzetu panstwa !!! Na podstawie artykulu 14 ustep 4 Konkordatu Polska musi koscielne zaklady opieki spolecznej dotowac dokladnie tak samo, jak panstwowe. To samo dotyczy równiez szkól, przedszkoli i innych placówek oswiatowo - wychowawczych Kosciola. Co najmniej 52 koscielne zaklady opiekunczo lecznicze funkcjonuja na panstwowych pieniadzach z budzetu centralnego. Z budzetów wojewódzkich finansowane jest okolo 100 domów opieki spolecznej, o których okoliczna ludnosc mysli, ze to finansuja ksieza. Za te pieniadze panstwo mogloby zatudnic normalne pielegniarki i bez laski. Poczciwi ludzie w Polsce sa przekonani, ze ksieza i zakonnice od ust sobie odmejmuja i pomagaja potrzebujacym.

Drugim wielkim mitem jest dosc powszechne przekonanie, ze ksieza placa normalne podatki. Gdybysmy placili Polsce takie podatki, jak oni, Polski juz by nie bylo. Sprawe ich podatków reguluje ustawa z 20 listopada 1998 roku o zryczaltowanym podatku dochodowym (...) W najwiekszym skrócie wymiar tego podatku zalezy od stanowiska ( proboszcz, wikary ), wielkosci parafi i regionu Polski. Zamiast sie z tym meczyc najlepiej po prostu zadzwonic do swojego Urzedu Skarbowego i zapytac. Moja parafia ma okolo 2000 mieszkanców. Proboszcz kwartalnie placi dokladnie 363 zlote, a wikary 307 zlotych !!! Policzmy w prosty sposób: Mieszkam w wiezowcu - 12 kondygnacji po 4 mieszkania na jednym pietrze, razem 48 mieszkan. Przyszedl dobrodziej "po koledzie". Wpuszczono go do 40 mieszkan. Srednio zgarna po 50 zlotych. 40 x 50 = 2000 zlotych, a on rocznie placi Polsce 4 x 363 zlote = 1452 zlote tak zwanego dochodowego podatku ryczaltowego ! Ten podatek istnieje tylko po to, zeby mydlic oczy naiwnym ( do niedawna równiez mnie, bo nie mialem pojecia, ze tak to wyglada, dopóki nie napisalem tego postu ). Parafianka, która przed kosciolem sprzedaje precle placi Polsce wiecej niz proboszcz dobrodziej. Za chwile wyjdzie dobrodziej i ja opieprzy, ze wybrala MIEC, a nie BYC, bo Kowalska dala na nowe lawki 150 a ona tylko 100.

Jeden z nielicznych uczciwych, madrych ksiezy Sp. Józef Tischner pisal cytuje: "Jeszcze nie widzialem nikogo, kto stracil wiare czytajac Marksa, za to widzialem wielu, którzy stracili ja przez kontakt z ksiezmi".
Moja wiara w Boga jest niezachwiana, ale Boze chron nas przed Kosciolem ( takim jaki jest dzisiaj w Polsce ).

Znalezione w sieci
KAP / 2008-08-29 09:47 / Tysiącznik na forum
nie mogles podac linka? w ten sposób zasmiecasz forum...
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 11:50
czym jest te kilka kB tekstu... poza tym linka by nie kazdemu sie chcialo skopiowac i wkleic do przegladarki...a tak artykul podany na tacy (chociaz w tym przypadku wyraz "taca" raczej kojarzy sie ze zbieraniem niz podawaniem) ;-D
KAP / 2008-08-29 12:31 / Tysiącznik na forum
mozna podac teaser , czyli 1-3 puktów (w Twoim przpadku) a potem link. Wklejanie calych kb powoduje efekt jak głośna muzyka w HydeParku. NIby wszyscy sa a dyskusji nie ma bo sie prawie nie slysza.
Bogus i Lucek / 80.68.236.* / 2008-08-29 12:46
OK, nastepnym razem sie poprawie ;-)
Pilsener / 2008-08-29 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za pieniądze podatników. Co ciekawe, często księża współpracują przy tym z ludźmi z byłej SB. Dają im szansę odkupienia grzechów? Ten księżulo to miniatura polski, esencja raka który trawi ten kraj. W polsce wszystko musi być albo katolickie, albo socjalistyczne i partyjne.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy