Forum Forum prawneBankowe

Okradanie klientów przez Multubank.

Okradanie klientów przez Multubank.

niewidoczny / 83.17.254.* / 2008-10-25 21:40
Przy płatności kartą Visa przez internet, Multbank księguje płatności w obcej walucie z dwudniowym opóźnieniem, po kursie z dnia księgowania, a nie po kursie obowiązującym w dniu płatności.

Zauważyłem tą sytuację w bieżącym miesiącu a płatności dokonywałem od połowy lipca kiedy to dolar z dnia na dzień rósł.
Przy jednorazowej transakcji traciłem nawet 10% pierwotnej kwoty.
A w ostatnich dniach nawet więcej.

Czy ktoś miał podobny problem.
Czy ktoś wie jak go rozwiązać?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
ODFIK Katowice / 83.22.245.* / 2008-10-30 13:55
Transakcje w obcej walucie rozliczane są po kursie obowiązującym w dniu przedstawienia transakcji do rozliczenia czyli dniu księgowania. Z tego co wiem, punkt, w którym dokonuje się transakcji ma 7 dni na roliczenie się, a więc wynika z tego, że to zależy od sklepu czy innego sprzedawcy danych usług kiedy będzie rozliczenie.
To nie jest "wina" multibanku czy innego banku, ale sprzedawcy, który w danym dniu przedstawia transkację do rozliczenia.
niewidoczny / 83.17.254.* / 2008-10-30 16:13
I tu się mylisz.
Pieniądze były wpłacane na konto paypal przykład: (dzisiaj wpłacam np 100$ na konto w paypal, pobiera mi z konta bankowego 273zł bo taki dzisiaj jest średni kurs, za dwa dni zaksięguje mi na koncie nie 273zł ale więcej lub mniej w zależności jaki będzie kurs za te dwa dni. ). płacąc karą Inteligo na konto Paypal pieniądze księgowane są z opóźnieniem o 2 dni lecz po kursie jaki był w dniu dokonania płatności.
ODFIK Katowice / 83.22.252.* / 2008-10-31 14:18
Aha, i proszę jeszcze zapoznać się z regulaminem kart Visa w Multibanku.
ODFIK Katowice / 83.22.252.* / 2008-10-31 14:08
To w takim razie jeśli sądzi pan, że ma racje należy po prostu złożyć reklamację w banku.

Najnowsze wpisy