Forum Polityka, aktualnościKraj

"Okrągły stół" receptą na zapaść w szpitalach?

"Okrągły stół" receptą na zapaść w szpitalach?

Wyświetlaj:
obserwator / 2008-01-11 09:24 / Tysiącznik na forum
Zaskoczyła mnie informacja telewizyjna tj. wypowiedź pielegniarki szpitala, oświadczyla ona przed kamera że u nich w szpitalu lekarz za nocny dyzur bierze kasy 1150 zl a ona 10 zł. Zatem czy mamy do czynienia z hucpa placową w Polsce gdzie wiekszość emerytow płaci na NFZ ponad 30% zbieranej składki a dochody emeryta i rencisty wynoszą około 600 zl, ale nie jestem pewien czy nie mniej. Lekarze wypowiadaja sie o współpłaceniu wszystkich pacjentow a sami nie poddaja sie zadnym regulacjom kontrolnym. Gabinet bez kasy rejestrującej, rachunki nie sa wystawiane, pieniażki wedruja od raczki do raczki jak długo jeszcze. Dyrektor szpitala zadłuża szpital bo lekarze bez litości żadaja podwyżej bo inaczej zwolnia sie i odejdą od łózek. Dyrektor zadłużył szpital, odchodzi i przychodzi następny ktory także zadłuża. Nie ponosza konsekwencji za marnotrastwo pieniędzy, wiedząc że krzywda im się nie stanie, koledzy pomogą. Dzisiaj obserwując to co sie dzieje w środowisku lekarzy, oceniam ich jako potwory w ludzkiej skorze ktorzy zapomnieli o przysiędze i za nic maja zdrowie emerytow i rencistow którzy łoża do systemu jedna trzecią środkow finansowych. Jeżeli pacjenci nie będa mogli czynie czy tez pośrednio sprawdzić na co sa ich wydawane prywatne pieniądze w ramach skladki, a takie teraz są placone przez każdego placocego składke, to biale kitle bedą budzić przerażenie i niepokój pacjeta . Nie może byc tak że za dyżur nocny, czy pod telefonem , przespany lekarz bierze ponad 1000 zl, zadne finanse państwa tego nie wytrzymaja. Zatem okragły stół jest potrzebny bo Platforma jak szła do władzy to obecywala że temat zostanie pozytywnie dla pacjentow zalatwiony, ale jest inaczej, wszystko sie rozmydla a ludzie w kitlach staja się coraz bardziej zuchwali jak zgłodniałe zwierzęta.
lkjh / 83.7.122.* / 2008-01-11 18:44
A dlaczego "finanse państwa"??
A nie słyszał Pan o WOLNYM RYNKU usług medycznych??
ALII / 2008-01-10 17:01
Patrząc na zamieszczone zdjęcie Prezydenta wnioskuję, że jest zmęczony, a może nawet chory. Dlatego zapewne chce uzdrowić służbę zdrowia teraz bo może będzie musiał z niej skorzystać. W lecie 2007 roku wyglądał lepiej i nie interweniował. Wszyscy oskarżają go, że chce źle, a on na pewno chce dobrze.
Człowiek o podbnym nazwisku, a imieniem Jarosław (nie można tych panów nazywać braćmi to wymiar biologiczny a nie polityczny - premier Tusk już przepraszał) też pewnie chce poprawić sytuację dlatego tylko czasem coś tam skrytykuje ale generalnie to trzyma kciuki za nową ekipę.
_joe / 80.52.237.* / 2008-01-10 15:45
więc może niech każdy robi to, co potrafi i co do niego należy, demokratycznie wybrany rząd niech rządzi, a p. LK niech robi dobre wrażenie reprezentacyjne, ku chwale ojczyzny, natomiast z medycyny mógłby sobie przyswoić i traktować jako motto "po pierwsze, nie szkodzić".
janoo55 / 2008-01-11 20:35 / Bywalec forum
ale jak może robić dobre wrażenie jak jest mały, brzuchaty i bardzo nie wyraźnie mówi.
bt / 83.21.125.* / 2008-01-10 16:00
Tak jest. Dobrze byloby gdyby motto owo zrozumieli w pelni takze lekarze. Bo czymze innym niz szkodzniem pacjentom sa ich grozby 'odejscia od lozek chorych' . Mysle ze w skrajnych pzrpadkach moznaby mowic o swiadomym spowodowaniu zagrozenia smiercia przez zaniechanie wykonywania obowiazkow . To chyba jest karalne .
KAP / 2008-01-10 17:05 / Tysiącznik na forum
lekarze ida w ich mniemaniu skuteczna droga. dotychczas zawsze karmiono ich misja, a ile mozna sie utrzymac misja? Niektórzy wiec pracuja na 5ciu etatach, niektórzy biora wzjatki, niektórzy robia za psie pienidze (zwlaszcza mlodzi) , niektórzy wyjechali a niektórzy robia jako repy dla firm farmaceutycznych a wszyscy chca zarabiac wiecej. To jest obecny krajobraz. Skoro górnicy wiekszosc podwyzek i emerytury maja dzieki strajkom to czemu nie lekarze? Poprzednie rzady nie zrobily tu nic bo lekarze nie mieli politycznego przebicia. Za Jarka Wielkiego zopbaczyli ze jedynie odchodzenie od luzek spowodowalo ze w ogóle ktos z nimi pogadal. No to i mamy obecnie kontynuacje skutecznej formy protestu. Szkoda ze trafilo na rzad, który na prawde chce wprowadzic zmiany. Teraz nie ma juz innego wyjscia niz ucieczka do przodu co moze obnizyc jakosc rozwiazan. A prezydent niech sie zmilczy. Zwlaszcza kaczynscy prferujacy 'Okraągly stół' sa wiarygodni:)
lkjh / 83.7.122.* / 2008-01-11 18:48
Panie forumowiczu KAP,
informuję Pana, że PO nie chce wprowadzić żadnych zmian w Polsce!
Gdyby platforma chciała to by wprowadziła WOLNY RYNEK i dobrowolność ubezpieczeń zdrowotnych!
Rozumie Pan?
DOBRO-WOLNOŚĆ.

Ale Pan wychował się w komuniźmie i nie może Pan pojąć co to dobrowolność...
bt / 83.21.125.* / 2008-01-10 15:38
Szkoda czasu na pomysły tzw 'prezydenta'
kawka / 83.31.123.* / 2008-01-10 18:26
Zastanawiam się kiedy rząd ulegnie "OLŚNIENIU" i odda 19 % lub więcej naszej składki, zabieranej każdorazowo przy potrącaniu tej składki od już opodatkowanych dochodów. Gdybyśmy to MY SAMI płacili składkę do NFZ-tu lub dowolnie wybranego lekarza, a rachunek za wizytę odliczali od dochodu to byłaby najprostsza droga do reformy . TO WRESZCIE BYŁOBY PRZENIESIENIE PODMIOTOWOŚCI WYDATKOWANIA PIENIĘDZY NA PACJENTA. -TO JA CHCĘ DECYDOWAĆ KIEDY I DO KTÓREGO LEKARZA PÓJDĘ, CZY WYBIORĘ DROGĄ OPERACJĘ CZY TANIĄ.
bt / 83.21.125.* / 2008-01-10 19:28
masz absolutna racje . tylko zatrzymanie pieniadza przy pacjencie i pozostawienie mu decyzji u ktorego lekarza i nac oco chce te srodki wydac gwarantuje chec do pracy lekarzy orz jakosc uslug medycznych .
lkjh / 83.7.122.* / 2008-01-11 18:50
Tak jest !
Dobrowolność ubezpieczeń zdrowotnych- to jest jedyny ratunek dla polskiej służby zdrowia!
evita / 83.31.123.* / 2008-01-10 18:43
ZNACIE TO? - Wchodzi "BABA" do lekarza i grzecznie chce zamknąć drzwi za sobą a lekarz woła głośno- NIECH PANI NIE ZAMYKA! "BABA" przestraszona pyta - Dlaczego? A lekarz- ZA PANIĄ IDĄ PIENIĄDZE! A "BABA" - NARESZCIEEE!!!!!
Dać lekarzom kasy fiskalne i niech rejestrują te wszystkie datki i rachunki a wtedy dopiero pojawi się konkurencja pomiędzy lekarzami i okaże się który jest dobry a który tylko przesypia godzinki za biurkiem za stawki NFZ-tu.

Najnowsze wpisy