Forum Forum prawnePracy

okres wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

okres wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

tommar9035 / 2007-10-21 16:07
witam mam takie pytanie czy w momencie kiedy pracownik daje wypowiedzenie umowy o prace może w czasie wypowiedzenia iść na zwolnienie (tzn.okres wypowiedzenia 1 miesiąc i iść na zwolnienie po 2 dniach od podania wypowiedzenia pracodawcy) czy nie będzie wydłużony okres wypowiedzenia przez pracodawce??pozdrawiam i dziękuję za informacje
Wyświetlaj:
Alex_Andersson / 2007-12-11 10:57
napisałeś, że pracownik wypowiada umowę. Element powszechnej ochrony trwałości zatrudnienia polegający na przedłużeniu wypowiedzenia przy usprawiedliwionej nieobecności w pracy (np zwolnienie lekarskie) działa perzy wypowiadaniu umowy przez pracodawcę. Okres wypowiedzenia bez zmian, za okres choroby po rozwiązaniu stosunku pracy zapłaci ZUS
sloneczko19811 / 2007-12-07 14:24
jeśli zwolnienie lekarskie jest dłuższe niż umowa na czas okreslony to czy umowa zostaje przedłużona o ten czas czy ulega wygaśnięciu i kto wtedy płaci za zwolnienie lekarskie
jeśli zwolnienie lekarskie jest dłuższe niż umowa na czas okreslony to czy umowa zostaje przedłużona o ten czas czy ulega wygaśnięciu i kto wtedy płaci za zwolnienie lekarskie


jeśli zwolnienie lekarskie jest dłuższe niż umowa na czas okreslony to czy umowa zostaje przedłużona o ten czas czy ulega wygaśnięciu i kto wtedy płaci za zwolnienie lekarskie
jeśli zwolnienie lekarskie jest dłuższe niż umowa na czas okreslony to czy umowa zostaje przedłużona o ten czas czy ulega wygaśnięciu i kto wtedy płaci za zwolnienie lekarskie

przewodnick / 2007-12-07 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli zwolnienie lekarskie jest dłuższe to umowa nie zostaje automatycznie przedłużona. Zasiłek chrobowy wypłaca ZUS.
no to trudno / 83.6.64.* / 2008-09-24 20:04
Jeśli zwolnienie lekarskie jest dłuższe to umowa nie zostaje automatycznie
przedłużona. Zasiłek chrobowy wypłaca ZUS.


a czy nie ma tu wyjątków np. dla kobiet w ciąży? myślę, że wtedy działa szczególna ochrona i umowa na czas określony automatycznie przedłuża się do dnia porodu. To chyba wynika z art 177 kodeksu pracy. może znajdzie się jakiś prawnik z zakresu prawa pracy, który potwierdzi moje zdanie lub wyprowadzi mnie z błędu
przewodnick / 2007-10-22 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Okres wypowiedzenia pozostaje bez zmian.
sandrunia / 217.96.58.* / 2009-02-24 09:13
obecnie jestem na 2-tyg. wypowiedzeniu i jednocześnie zwolnieniu lekarskim.w związku z tym mam pytanie: jeżeli skończy mi się okres wypowiedzenia a będę miała dalej zwolnienie lekarskie to komu mam je przekazać -pracodawcy czy zus-owi. i kogo wykazać jako płatnika (nip) na wystawionym zwolnieniu po zakończonym okresie wypowiedzenia?
aga234 / 81.190.47.* / 2015-02-23 16:04
jeśli skończy ci się okres wypowiedzenia to do zusu. dacrok nie wprowadzaj ludzi w błąd
dasrek / 83.6.41.* / 2009-03-20 13:47
zwolmienie przekaz do zakładu pracy!!!

Najnowsze wpisy