Forum Polityka, aktualnościPolityka

Olejniczak: Kwaśniewski nie był pijany

Olejniczak: Kwaśniewski nie był pijany

Money.pl / 2007-10-10 07:52
Komentarze do wiadomości: Olejniczak: Kwaśniewski nie był pijany.
Wyświetlaj:
KoP / 2007-10-10 18:49 / Bywalec forum
Kwaśniewski, nie dość, że jest pijaczyna, to jeszcze kłamcą,. Wczoraj slyszałem jak się tlumaczył, że nie wiedział , iz nie można tych tabletek popijać alkoholem, a dzisiaj łże, że wcale nie pił, tylko tabletki tak dziwnie zadziałały.
Olejniczak pewnie pil razem z Kwaśniewskim skoro w takie bzdury wierzy.
RKasperek / 2007-10-10 15:25
Nawet jeśli nie był....to tłumaczenie o braniu lekach jest głupkowate!!! Kto byłego prezydenta wypuściłby do przemówienia po lekach ogłupiających-dających takie skutki...Może otaczają Prezydenta niekompetentni ludzie...A propo szukam pracy:)
druteg / 89.79.2.* / 2007-10-10 14:25
kiedyś na takich mówiło się "czerwone świnie" -
teraz już wiem dlaczego
Elendir / 2007-10-10 15:16 / Łowca czarownic
A może znalazłbyś odwagę na wypowiadanie się pod jednym nickiem na zarejestrowanym koncie? Wtedy łatwo można byłoby zobaczyć jaki poziom kultury reprezentujesz i jak bardzo "ciekawe" są Twoje wypowiedzi.

Nie? Czyżby Twoja rola na forum podczas kampanii wyborczej była inna?
KoP / 2007-10-10 18:45 / Bywalec forum
w latach minionych bylbyś niezłym UBekiem. Cenzura, inwigilacja nie są Ci obce, to dlatego tak zajadle popierasz tę padlinę polityczną. Wiem, zaraz powiesz, że to domena PiS, ale ja odpowiadam : z prostactwa trudno się wyleczyć.
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-10 15:34
Aleś walnął Łowco! -Jak goląb na parapet
Elendir / 2007-10-10 15:37 / Łowca czarownic
Twoje wypowiedzi też sprawdzałem pod kontem IP. I tu za mało na razie miałem by podejrzewać o agitację polityczną na rzecz PiS. Czyżbym się jednak pomylił?
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-10 15:48
Jaki masz tytuł do sprawdzania "pod kontem" i kwalifikacje do wartościowania cudzych wypowiedzi?
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-10 16:04
Śmiało Elendir! Odpowiedz, to nawyki jeszcze z UB czy z ORMO?
Elendir / 2007-10-10 16:15 / Łowca czarownic
Wiesz, to wcale nie było takie trudne. Przeczytałem wypowiedzi na tej stronie. 3 adresy IP rzuciły mi się od razu w oczy. Dla potwierdzenia sprawdziłem czy również w innych tematach były w podobnym stylu. Wyszło że tak (do Gal# miałem wątpliwości i nie pisałem - ale jest takie powiedzonko: "uderz w stół a nożyce się odezwą")

Jak widzisz odpowiedziałem nim zacząłeś mnie ponaglać. Tylko Ty teraz jakoś zamarłeś.
Elendir / 2007-10-10 16:02 / Łowca czarownic
A do tego potrzebny jest tytuł? A niby jaki?

Natomiast lubię wiedzieć z kim mam rozmawiam. Sądząc po Twojej odpowiedzi nie pomyliłem się. Zaprzeczysz?
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-10 16:34
Paradne! Sugerujesz, ze odgrywam jakąś "rolę" na forum?? Coś odgrywać (głównie wariata biedaku) to trzeba, jak się chce tłumaczyć mgr Kwasa kontuzją goleni albo lakami.
Nie pytałem jak szpiegujesz, tylko dlaczego to robisz
Elendir / 2007-10-10 16:59 / Łowca czarownic
Zważywszy na to że widziałeś moją odpowiedź w momencie gdy wpisałeś swoją, to długo zajęło Ci myślenie co na to odpowiedzieć. Jednak nie na tyle długo by przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem. Zatem powtórzę jej część raz jeszcze (pomimo literówki):

lubię wiedzieć z kim mam rozmawiam. Sądząc po Twojej odpowiedzi nie pomyliłem się. Zaprzeczysz?

I zdecydowanie nie nazwałbym szpiegowaniem zapoznanie się z opiniami rozmówcy przed rozmową.
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-10 17:05
Masz coś do powiedzenia czy chodzi ci tylko o zaprezentowanie swojej przenikliwości?
Elendir / 2007-10-10 17:30 / Łowca czarownic
Tak mam coś do powiedzenia.

1. Chciałem pokazać, że istotna część ataków na Kwaśniewskiego (i nie tylko) nie jest wynikiem oburzenia niezależnych obywateli, lecz elementem kampanii wyborczej PiS. Że dokonują tego działacze partyjni lub (co byłoby jeszcze gorsze) najemnicy. Chciałem wyrazić swój sprzeciw przeciwko takiemu nadużywaniu forum. Jeśli się nie mylę agitacja polityczna jest zabroniona regulaminem forum.

Być może nie ruszałbym tego tematu gdybyście nie kontynuowali ataków. Już dzisiaj raz napisałem że nie lubię przeginania, a Wy zdecydowanie przeginacie.

2. Chciałem pokazać że klakierzy PiS dokonujący tych ataków skupieni są na realizacji celów partii i mało co wartościowego mają do powiedzenia.

3. Chciałem powiedzieć że znacznie więcej szacunku mam dla osób, które prezentują na forum może nie do końca dobrze przemyślane poglądy, ale jednak własne, niż do tych, co wykorzystują forum do kampanii wyborczej pod dyktando partii której służą.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-10 17:36
No Prosze, nareszcie okresliles cel swojego dzialania na tym forum.
Dlaczego lamiesz regulamin tego forum prowadzac agitacje polityczna.
Elendir / 2007-10-10 18:55 / Łowca czarownic
Szczególnym geniuszem wykazać się nie trza czym trudnię się. Toć to przy każdej mej wypowiedzi widoczne wszak jest. Jednak rozjaśnię Waści nieco tą zawiłość. Otóż trudnię się, proszę Waszeci, łowem czarownic. Jeno definicja ma czarownicy szeroka jest. Azali mieści się w niej wszytko co sympatii mej nie budzi szpetnym będąc.

Mrowie gardłaczy politykowania zarzut mi czyniło. Jeno zgody uczynienia nie stało, za czymże politykować mi przyszło. Może Waść mość za objaśnienie me odwdzięczyć się zechce i drogę właściwą pokazać raczy?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-10 21:48

Może Waść mość za objaśnienie me odwdzięczyć
się zechce i drogę właściwą pokazać raczy?


Dla Ciebie wszystko.
Wyjdz z domu.
Skrec w prawo a potem w lewo.
Beda tam drzwi z napisem "Smietnik Historii"
Wejdz do srodka.
Tusk i Kwasniewski beda tam juz na Ciebie czekali.
Elendir / 2007-10-10 22:14 / Łowca czarownic
To jest droga którą kroczysz? Nie chciałbym wyruszyć drogą niesprawdzoną...

A znasz może kolegę P M tudzież ..MP lub M P? Jeśli nie znasz, to może powinieneś poznać. Wypowiadacie się w podobnym stylu, niewiele wnosząc do dyskusji, Wasze wypowiedzi świadczą o dość zbliżonych poglądach (jeśli nie jednakowych). Sądząc po waszym IP również prawdopodobnie geograficznie jest Wam BARDZO blisko.

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ale zdaje się że zaczynam się powtarzać. Więc może po prostu odeślę Cię do tego co już zostało na ten temat napisane.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-10 22:42
Widze ze nawyk sledczego cie nie opuszcza.
Jestes pewien ze wszystko wiesz i nic cie nie zaskoczy.
Swiat sie kreci wokol ciebie i nikt inny nie ma racji.
Nie mozesz zrozumec ze pod jednym adresem moze mieszkac kilka osob a zmiana mojego loginu wynika jedynie z dzialalnosci typkow twojego pokroju ktorzy niechcac dalej ze mna dyskutowac zwyczjnie rejestruja konto z moim loginem uniemozliwiajac mi dalsze jego uzywanie.
Ciekawe ile ci placa za psanie tych ponad dwudziestu komentarzy dziennie.

A droga ktora ci opisalem to ta po ktorej ty kroczysz tylko jeszcze o tym nie wiesz.
Elendir / 2007-10-10 23:03 / Łowca czarownic

Widze ze nawyk sledczego cie nie opuszcza.

Nawyk? Jeżeli to próby zrozumienia motywacji ludzi których spotykam.

Jestes pewien ze wszystko wiesz i nic cie nie zaskoczy.

Bynajmniej. Wręcz czekam aż mnie zaskoczy. Ale Tobie zdecydowanie się to nie udało.

Nie mozesz zrozumec ze pod jednym adresem moze mieszkac kilka osob a zmiana mojego loginu wynika jedynie z dzialalnosci typkow twojego pokroju ktorzy niechcac dalej ze mna dyskutowac zwyczjnie rejestruja konto z moim loginem uniemozliwiajac mi dalsze jego uzywanie.

Zdaje się że zadałem pytanie. Zresztą nie tylko Tobie. I jakoś dziwnym trafem nikt z Was nawet nie próbował zaprzeczać. Może to i dobrze - skróciło to pewne rzeczy.
Mam dla Ciebie radę. Zarejestruj konto. Wtedy nikt nie odbierze Ci Twojego loginu. I nie przypisuj mi prób zakładania knebla takimi metodami.

Ciekawe ile ci placa za psanie tych ponad dwudziestu komentarzy dziennie.

No cóż, prawda jest znacznie bardziej prozaiczna. Ale wyznam Ci ją w sekrecie. Jestem chory, leżę w łóżku. A klawiatura była w zasięgu. To oczywiście nie wszystko, ale dziś już się nie będę rozpisywać.

A droga ktora ci opisalem to ta po ktorej ty kroczysz tylko jeszcze o tym nie wiesz.

Myślisz, że mnie choć trochę znasz? Przemyśl to raz jeszcze...
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-10 23:43

Mam dla Ciebie radę. Zarejestruj konto. Wtedy nikt nie
odbierze Ci Twojego loginu. I nie przypisuj mi prób
zakładania knebla takimi metodami.


Dziekuje ale nie skrzystam z tej rady poniewaz nie podoba mi sie sposob w jaki dziala to forum.
1. Moderator ma wyraznie preferencje polityczne i tepi inaczej myslacych.
2. Osoby zarejestrowane nie sa identyfikowane przez IP co daje mozliwosc manipulacji i posiadania welokrotnych loginow.
Ciekawe ile Ty masz loginow?

Nie mam watpliwosci ze Cie nie znam.
Widze jedynie to co tu piszesz a z tego wnioskuje ze:
1. masz wygorowane mniemanie o sobie
2. Nie potrafisz dyskutowac poniewaz nie "sluchasz" tego co sie do Ciebie pisze (mowi)
3. Masz braki w wychowaniu poniewaz klamiesz w obliczu wykazania Ci bledu.
3. Manipulujesz faktami

Dalszej dyskusji z Toba juz nie podejme poniewaz na to nie zaslugujesz.

Zegnam
Elendir / 2007-10-11 07:43 / Łowca czarownic

Dziekuje ale nie skrzystam z tej rady poniewaz nie podoba mi sie sposob w jaki dziala to forum.

Nie musisz się zatem tutaj wypowiadać. Możesz to robić gdzie indziej. Możesz też założyć własne forum.

1. Moderator ma wyraznie preferencje polityczne i tepi inaczej myslacych.

Z tego co zauważyłem to tępi spamujących i rzucających obelgami. Mogłem oczywiście nie zauważyć wszystkiego. Być może powinno być miejsce w które trafiają usunięte teksty - wtedy każdy by mógł się samemu przekonać czy słusznie.

2. Osoby zarejestrowane nie sa identyfikowane przez IP co daje mozliwosc manipulacji i posiadania welokrotnych loginow.
Ciekawe ile Ty masz loginow?

Zgadza się - istnieje możliwość manipulacji. Ale na Twoim miejscu nie rozwijałbym tego wątku. Również widzę loginy o niezbyt długiej historii wypowiadające się w sposób łagodnie mówiąc specyficzny.
Wiesz co jest całkiem niezłym kryterium braku manipulacji? Historia konta. Jeżeli ktoś ma kilkaset lub nawet kilka tysięcy postów i nie są one na jedno kopyto to widać że tu nie ma manipulacji. Coś wspominałeś o moim czasie jaki mam skoro jestem w stanie wyprodukować ponad 20 postów dziennie (w niektóre dni). To teraz pomyśl sobie ile czasy by było potrzebne na wyprodukowanie tylu postów na kilku kontach. A żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie bezpośrednio to dodam, że mam dokładnie jedno konto.

1. masz wygorowane mniemanie o sobie

Przygadał kocioł garnkowi. Normalnie bym zadał pytanie retoryczne ale nie chciałbym byś poczuł się w obowiązku na nie odpowiadać.

2. Nie potrafisz dyskutowac poniewaz nie "sluchasz" tego co sie do Ciebie pisze (mowi)

Ależ słucham. I z osobami niezależnie myślącymi, nawet pomimo różnicy w poglądach, jakoś się dogaduję. Mam jedynie problem z osobami które same nie słuchają tudzież nie wyciągają wniosków.

3. Masz braki w wychowaniu poniewaz klamiesz w obliczu wykazania Ci bledu.

To już nie odwracam kota ogonem a wręcz kłamię? To Twoje zdanie. Wybacz, ale mam inne.

3. Manipulujesz faktami

Selektywne pokazywanie rzeczywistości ma znamiona pewnej subiektywności. Z drugiej strony na forum nie ma miejsca na w pełni obiektywne przedstawienie faktów (pomijając już kwestię czy jest to w ogóle możliwe). Również lubię wykorzystać argumenty rozmówcy przeciwko niemu samemu. To widać. I bynajmniej się z tym nie kryję.

Jednak pisząc że manipuluję faktami to łagodnie mówiąc przeginasz. Oczywiście Ty możesz twierdzić swoje, ja mogę twierdzić swoje, ale jakoś osoby bezpośrednio nie agitujące za PiS nie zwracają mi uwagi na manipulację faktami. Natomiast osobom agitującym za PiS się to zarzuca (mam tu na myśli nie siebie lecz innych użytkowników forum).

Dalszej dyskusji z Toba juz nie podejme poniewaz na to nie zaslugujesz.

Cieszę się niezmiernie. Na forum są osoby mające znacznie więcej ciekawych rzeczy do powiedzenia. Dlatego mam nadzieję że Twoja deklaracja okaże się tym razem trwalsza.

Zegnam

Żegnaj
KoP / 2007-10-10 19:47 / Bywalec forum
a co to za polszczyzna??
Ni to gwara, ni mowa staropolska. Chciałeś zaszpanować, lecz czegoś zabraklo. Zgadnij czego??
Elendir / 2007-10-10 20:17 / Łowca czarownic
Jeśli czegoś zabrakło, to Tobie dowcipu.
KoP / 2007-10-11 16:33 / Bywalec forum
nie rozumiesz, to żenujace, a nie dowcipne.
dareg / 89.79.2.* / 2007-10-10 14:23
niech żyją autorytety i elity III RP !
nic dziwnego że ludzie wyjeżdzają
maxim258 / 82.177.191.* / 2007-10-10 14:06
A jakie to lekarstwo, że tak bierze może tańsze od wódy to się przerzucę.......PILNE!!!!!!!!!!!
Ob# / 213.158.197.* / 2007-10-10 14:26
To była POLiDówka. Tania ale nie polecam - kwaśna i dostaje się od niej mordy :))
arch / 2007-10-10 15:10 / Tysiącznik na forum
LID - Lej I Dolewaj
A kto zabroni ,bogatemu wszystko wolno .
"Zycie na luzie" ,a nie w "Polityce"
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-10 13:55
Podły kłamca; sam się koncentruj Olejniczak na bełkocie pijaka i jego mocnej popularności w UBeckich mediach.
KAP / 2007-10-10 12:13 / Tysiącznik na forum
cos tu sie nie trzyma kupy
Kaz^ / 213.158.197.* / 2007-10-10 14:33
Całe to towarzystwo LiD trzyma się kupy (przez bibułkę)
pozdrawiam / 83.24.203.* / 2007-10-10 18:04
dobre, powiem więcej - lepiej tego nie dałoby się komuchowi wytłumaczyć. Gratuluję weny.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-10 12:00
Pijanym można być po spożyciu alkoholu jak również z nienawiści i fanatyzmu. Czy są jakieś różnice? - moim zdaniem są. Jakie? - niech każdy odpowie sobie sam.
tylkotakdalej / 83.24.203.* / 2007-10-10 18:06
zapytaj Jolkę, specjalistkę od manier i stylu. Ale jaja!
arch / 2007-10-10 11:23 / Tysiącznik na forum
Koniom, co szły przy dyszlu, powtarzał woźnica:
"Nie dajcie się wyprzedzić tym, co są u lica".
Goniły się pod wieczór zacząwszy od rana.
Wtem jeden z przechodzących rzecze do furmana:
"Cóż ci stąd, że cię słucha głupich bydląt rzesza?"
A furman: "Konie głupie, ale wóz pospiesza".
Elendir / 2007-10-10 15:06 / Łowca czarownic

Konie głupie, ale wóz pospiesza

To takie nowe hasło PiS?

Bo sądząc po Twojej, niezbyt zresztą długiej historii inna partia tu nie pasuje. Czy jednak się mylę?
arch / 2007-10-10 15:21 / Tysiącznik na forum
KULAWY I ŚLEPY -Ignacy Krasicki

Niósł ślepy kulawego, dobrze im się działo;

Ale że to ślepemu nieznośne się zdało,

Iż musiał zawżdy słuchać, co kulawy prawi,

Wziął kij w rękę: "Ten - rzecze - z szwanku nos wybawi".

Idą; a wtem kulawy krzyknie: "Umknij w lewo!"

Ślepy wprost i, choć z kijem, uderzył łbem w drzewo.

Idą dalej; kulawy przestrzega od wody -

Ślepy w bród: sakwy zmaczał, nie wyszli bez szkody*

Na koniec, przestrzeżony, gdy nie mijał dołu,

I ślepy, i kulawy zginęli pospołu.

I ten winien, co kijem bezpieczeństwo mierzył,

J ten, co bezpieczeństwa głupiemu powierzył.
Elendir / 2007-10-10 15:27 / Łowca czarownic

I ten winien, co kijem bezpieczeństwo mierzył,

J ten, co bezpieczeństwa głupiemu powierzył.

Dobre. Czyli i PiS winny i jego wyborcy.
arch / 2007-10-10 15:58 / Tysiącznik na forum
historia lubi sę powtarzać ;
"Kiedy Bush nalezal do "Trupiej czaszki i piszczeli" na uniwersytecie w Jale , upijał się, zamiast uczuć się logiki , bo był pewny ze dostanie dostateczne oceny. Teraz brak logiki szkodzi mu " -cyt z art. -Zderzenie poglądów w głowie Bush-prof.I.C.Pogonowski
Elendir / 2007-10-10 16:06 / Łowca czarownic
To już wolę jak cytujesz wiersze. Są ciekawsze.
arch / 2007-10-10 16:23 / Tysiącznik na forum
Elendir -do przedszkola a nie na forum
B@SiK / 83.3.167.* / 2007-10-10 11:11
Wstyd,wstyd,wstyd! Te tabletki bierze regularnie? jesli tak to ciagle musiałby chodzić zakrecony....i co to w ogóle za piguły, które powodują taki stan?! Bzdura...znowu nam mydlą oczy...mam tych wszytskich polityków serdecznie dość!
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-10 13:49
B@SIK dlaczego "wszystkich"? To istotnie nie jest takie łatwe, ale własnym rozumem odróżnisz szumowiny od ludzi szlachetnych.
rambo IX / 79.187.37.* / 2007-10-10 10:44
no tak argumetem trzeźwości Kwaśniewskiego dla Olejniczaka było to, że wypowiedział wiele słów krytyki wobec obecnego rządu. Super inteligencja, pogratulować.
Twarz nowoczesnej lewicy, twarz Onyszkiewicza, Lityńskiego, Wójca, Frasyniuka, Mazowieckiego, Bogdana Lisa, obecna twarz KOR-u jest klasy 'A' bo nie AA.
Nad całościa czuwa wielkii strateg i filozof Berele Lewartow
Elendir / 2007-10-10 15:23 / Łowca czarownic
A może znalazłbyś odwagę na wypowiadanie się pod jednym nickiem na zarejestrowanym koncie?
Wtedy łatwo można byłoby zobaczyć jaki poziom kultury reprezentujesz i jak bardzo "ciekawe"
są Twoje wypowiedzi.

Nie? Czyżby Twoja rola na forum podczas kampanii wyborczej była inna? Bo chyba nie zaprzeczysz że zdecydowanie nie jest to Twoja pierwsza wypowiedź?
małykrętacz / 83.24.203.* / 2007-10-10 18:09
W Poroninie na leszczynie wiszą gacie po Leninie. Wiatr je buja w lewo, w prawo a komuchy biją brawo. Kto chce z listy LID startować musi gacie pocałować - oj daana, dana
marek 19.53 / 83.24.38.* / 2007-10-10 10:11
Piękne jest to zdjęcie z naturszczikiem - akurat na bilbordy.
Z jakim zrozumieniem patrzą sobie w oczy.
arch / 2007-10-10 10:50 / Tysiącznik na forum
To jest włąsnie ELYTA III RP...... Żenada
Mordo ty nasza ! Aby żtło się lepiej .

Kolwiek kto przychodzi pijany na spotkanie z wyborcami to
oznacza tylko jedno - gardzi nimi !skomentuj
MN2 / 2007-10-10 09:36 / Bywalec forum
Przeżylismy Kwaśniewskiego, Krzaklewskiego, przeżyjemy i Kaczyńskiego.
Bedę miał tylko awersję do polityków, których nazwisko zaczyna się na K.
marek 19.53 / 83.24.38.* / 2007-10-10 12:29
A jeden taki ma ksywkę Ksut.
pantagruel / 2007-10-10 09:47 / OJOS DE BRUJO
Dobre :)
a nazwiska na K niech ratuje niestety zamordowany amerykanski prezydent :)
mateleo / 2007-10-10 09:55 / Bywalec forum
Amerykański prezydent na K to się zdaje amfą szprycował może to jakaś przypadłość K znaczy się szprycowanie
pantagruel / 2007-10-10 10:04 / OJOS DE BRUJO
zdaje sie ze od tego nie umarl i zdaje sie ze prawie cala Ameryka go szanuje.
Van Mars / 217.153.152.* / 2007-10-10 10:44
Dobrze powiedziales. Prawie - robi wielka roznice. Gdyby kolesia nie odstrzeili, to teraz pies z kulawa noga by o nim nie pamietal. Taki Clinton lat 60
pantagruel / 2007-10-10 10:53 / OJOS DE BRUJO
ale Clinton to juz na "C" :(

PS
ktory z amerykanskich prezydentow wiec zasluguje Twoim zdaniem na uznanie? Jest taki?
Van Mars / 217.153.152.* / 2007-10-10 14:27
Taki nie na K :-)
Ronald Regan.
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-10 14:35
Ale tylko ten sprzed zamachu.
Po zamachu Regan zszedl na psy.
pantagruel / 2007-10-10 11:20 / OJOS DE BRUJO
co chwile ktos sie wlacza do rozmowy.
Jackson w pojedynku zabił człowieka, który oczernił jego żonę.
Hehehehe wyraznie pijesz do prezydenta, polskiego, obecnego prezydenta :)

Uwazaj, bo ostatnio zwykli obywatele maja spore klopoty!
No chyba, ze jestes z wiadomych kregow. Wtedy nic Ci nie grozi :)
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-10 13:00
Jesli Ci sie niepodoba ze ktos sie wlacza do rozmowy to nie rozmawian na forum publicznym.
Ja do nikogo nie pije. To moglbys tylko zarzucic Kwasniewskiemu, ale on by sie z pewnoscia tego wyparl.

Andrew Jackson byl jedynym prezydentem ktory skutecznie zwalczal bankowcow zapedy do przejecia wladzy. Udalo im sie to dopiero w 1913 roku i do dzisiaj za to placimy.
pantagruel / 2007-10-10 13:11 / OJOS DE BRUJO
to, ze ktos (kolejny) sie wlacza do rozmowy to tylko uwaga ze rozmowcy cos powiedza w watku i znikaja. Oczywiste jest, ze to dobrze ze duzo osob sie wlacza. Zeby tylko zechcieli zostac dluzej.

Wracajac do Jacksona to:

cytuje wikipedie:

używał prawa veta i swoich wpływów by przeforsować własne zdanie. Doprowadziło to do rozpadu jego Partii Republikańskiej i powstania dwóch organizacji politycznych – Demokratycznych Republikanów lub Demokratów i Narodowych Republikanów, czyli Wigów. Wpływy Jacksona były tak silne, że karykaturzyści portretowali go jako króla Andrzeja I. Jackson nie wahał się ani przed używaniem armii w polityce wewnętrznej ani przed zastraszaniem przeciwników politycznych groźbą utraty życia.

Jego sposób prowadzenia polityki zyskał sobie ogromną popularność w społeczeństwie. W kolejnych wyborach zdobył 56% głosów.



wybacz MP ale analogie sa zbyt oczywiste. Poza jednym. Walka o godnosc wlasnej zony.

PS
Mowiac, ze banki to samo zlo rownie dobrze mozesz powiedziec, ze np samochod to diabel na kolach :) To jest cywilizacja. Nieuniknione przeznaczenie czlowieka. Zobaczysz co bedzie sie dzialo za np. 20 lat!
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-14 15:17

to, ze ktos (kolejny) sie wlacza do rozmowy to tylko uwaga
ze rozmowcy cos powiedza w watku i znikaja. Oczywiste jest,
ze to dobrze ze duzo osob sie wlacza. Zeby tylko zechcieli
zostac dluze


Cos powiedziales i zniknales.
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-10 14:06
Wybacz ale Wikipedia nie jest obiektywnym zrodlem informacji. Jej komentarze sa bardzo skrzywione.
Jedyne analogie jakie widze to to w jaki sposob wspolczesne mu "media" go traktowaly.

PS
Mowiac, ze banki to samo zlo rownie dobrze mozesz
powiedziec, ze np samochod to diabel na kolach :) To jest
cywilizacja. Nieuniknione przeznaczenie czlowieka. Zobaczysz
co bedzie sie dzialo za np. 20 lat!

Nie napisalem ze banki to samo zlo.
Napisalem ze podstepne utworzenie FED w 1913 roku bylo jednoznaczne ze zdobyciem wladzy przez bankowcow. Wmowiono wtedy ludziom ze FED bedzie bronil wartosci waluty. Jednak w efekcie dzialania FED dzisiejszy dolar, w porownaniu z dolarem z 1913, jest wart tylko 1centa.
Wystarczy popatrzec na to co sie dzialo w 1929 roku.
W jaki sposob FED (prywatny bank) doprowadzil do depresji przed ktora mial bronic gospodarke USA.
Dzisiaj FED robi to samo i za 20 lat dolary zobaczysz tylko w kiblu na gwozdziu.
lciesiel / 2007-10-10 08:56 / Bywalec forum
Panie Olejniczak, polityk który jest na topie popularności i jest postrzegany, jako "pierwszoligowy" polityk - nie tyle, iz nie może być pijany, ale także powinien przewidywać, iż tak może być oceniony. Polityk występujący w imieniu innych, nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek niedyspozycję, aby własnie nie powodować dwuznaczności, czy w ogóle jakiejkolwiek dyskusji o swoim zachowaniu, czy niedyspozycji. Na tym, między innymi polega klasa prawdziwego polityka: nie daje nikomu nawet pretekstu, to zastanawiania sie, czy jest dobrze ubrany, przygotowany merytorycznie, nie wspomnę o trzeźwości, czy zażywaniu leków. Wobec siebie taki polityk powinien stosować podwyższoną ostrozność i normy etyczne ( zwłaszcza w kampanii wyborczej ). Jesli co chwilę pan Kwaśniewski daje podstawy do samej dyskusji na temat swojego zachowania, to jeśli nawet nie wypił grama alkoholu - a ludzie się zastanawiają ile wypił - to oznacza, ze jest amatorem, a nie profesjonalistą i jego miejsce jest co najwyżej w drugim szeregu - a nie jako twarz "firmująca" jakikolwiek komitet wyborczy.
Elendir / 2007-10-10 09:04 / Łowca czarownic
Jeśli byłbyś na miejscu Kwaśniewskiego i do wyborów byłbyś zmuszony brać leki, to jak byś postąpił? Wycofałbyś się z kampanii wyborczej? Zrezygnował z debaty z Tuskiem? Co Twoim zdaniem bardziej by zaszkodziło LiD?
marek 19.53 / 83.24.38.* / 2007-10-10 12:32
A po wyborach to już nie ???
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-10 12:53
Po wyborach juz nie bedzie powodu do klamania.
lciesiel / 2007-10-10 09:13 / Bywalec forum
Jeżeli miałbym jakiekolwiek problemy z czymkolwiek i mogloby to więcej zaszkodzić LiD niż pomóc - w ogóle nie zgodziłbym się na wspieranie LiD w tej kampani, ponieważ oczekuje się od takiego polityka profesjonalizmu. Kwaśniewski nie jest kandydatem w wyborach, więc w kampani brać udziału nie musiał. Sam mówił, że bardziej się teraz zajmie biznesem i doradztwem, niż polityką. Miał pomóc - a teraz w sumie szkodzi. Nazwisko to jednak nie wszystko.
pantagruel / 2007-10-10 09:51 / OJOS DE BRUJO
to pis podsyla kwachowi alkohol i w ten sposob skutecznie oslabia konkurencje :) To przeciez takie proste. Pod pseldonimem "Elendir" kryje sie pewnie zawsze kochajaca meza i wszystko mu wybaczajaca zona Jolanta. Daj sobie spokoj lciesiel. Jola Ci nie popusci :)
lciesiel / 2007-10-10 10:25 / Bywalec forum
He, he..
Może ten cały PiS i mnie by coś podesłał? ;-))
Ich sympatykiem tez nie jestem, więc jeden pijany wyborca więcej, mógłby zagłosować na sponsora..
pantagruel / 2007-10-10 10:42 / OJOS DE BRUJO
podales pomysl. Pis tez czyta to forum. Podaj tutaj adres i czekaj na przesylke :) A potem zapros mnie do butelki :)
ferment / 79.187.37.* / 2007-10-10 10:48
śmietanka intelgencji platformerskiej popisuje się, widac i czuć !
Elendir / 2007-10-10 11:01 / Łowca czarownic
Jak dla mnie poczucie humoru jest objawem normalności. W PiSie tak się nie uważa?

No tak, nawet jak się napisze że hasło "zabierz babci dowód" jest żartem to niektórzy mogą tego nie zrozumieć.
pantagruel / 2007-10-10 10:56 / OJOS DE BRUJO
jasne, bo elektorat pisu nie dorosl jeszcze do kieliszka albo juz dawno watrobe za zgnila :)
Elendir / 2007-10-10 09:26 / Łowca czarownic
A czy z faktu że jeszcze na Ukrainie Kwaśniewski nie wzbraniał się przed alkoholem a teraz mówi o lekach nie można wyciągnąć wniosku, że problem zaczął się niedawno? Jakoś po debacie z Kaczyńskim głosy podejrzewające go o pijaństwo przycichły.

Jaką radę dałbyś przy takich założeniach?
lciesiel / 2007-10-10 09:43 / Bywalec forum
Na temat, kiedy zaczyna sie problem, uzasadniający branie leków i kiedy taki problem mozna samemu rozpoznać - powinien oceniac lekarz. Natomiast to, co czasem opowiada pan Kwaśniewski uzasadnia fakt udania sie na polityczna emeryturę. Kwaśniewski słynął juz dawno z wpadek ( np. uciekał po drabinie z sejmu, kiedyś w ONZ cie tez dał "popis", jak był na rauszu zapewne, Charków, itp. ). Generalnie nie czuję się upowazniony do dawania rad p. Kwaśniewskiemu, ani LiD, ponieważ to nie moje środowisko, ani nie moi ulubieńcy. Cieszą mnie w sumie takie wpadki, bo nie dodaje to splendoru lewicy. Wydarzenia polityczne mają też to do siebie, że z czasem cichną, bo pojawiają się nowe "gratki" - tak też zapewne bedzie i tym razem. A co do debaty: moja konkluzja jest taka, że mało mnie obchodzi co kto zrobił, zreformował i jakie błądy w zyciu popełniał. To każdy widzi, widział i ma własne zdanie. Bardziej mnie interesuje, co która opcja ma zamiar zrobić w przyszłości - ale nie chodzi mi o zbór postulatów - wolę konkretne rozwiązania. Tego niestety w tej debacie nie było - i dlatego nikt nie wygrał - obaj panowie przegrali.
Elendir / 2007-10-10 09:57 / Łowca czarownic
Szczególnie z końcową częścią tej wypowiedzi się zgadzam.

Choć dla obiektywności należałoby wspomnieć że nie jest to problem wyłącznie Kwaśniewskiego. Jakaś MaturzystkaAA odesłała mnie do wikipedii bym zapoznał się z wpadkami Kwaśniewskiego (łącznie z ostatnią) i porównał je z wpadkami aktualnie urzędującego prezydenta. Może nie będę to powtarzać wniosków jakie wyciągnąłem po obejrzeniu tego co Kwaśniewski "dokonał" w ciągu 10 lat prezydentury z tym co Kaczyński "dokonał" w ciągu 2 lat. Każdy może tam zajrzeć, lub gdzie indziej i wyrobić sobie zdanie.

Niestety w Polsce elita polityczna pozostawia wiele do życzenia. Pytanie brzmi w jaki sposób można by było to zmienić?
lciesiel / 2007-10-10 10:22 / Bywalec forum
Niestety powojennych prezydentów mamy rzeczywiscie nieciekawych. Zawsze mówię, że skoro to są reprezentanci Narodu, to taki widać jest Naród - tu się chyba nie mylę.
A jak to zmienić? Chyba konsekwencja powyższej wypowiedzi: dotąd, aż sami się nie zmienimy, dokąd wyborcy będą akceptować takie "dziadostwo" - będziemy mieli taką "elitę". Myślę, że za kilka pokoleń sie ucywilizujemy. Na szybko wprowadziłbym kilka, dodatkowych cenzusów wyborczych: niekaralność, płacenie podatków dochodowych ( ale nie tych od zasiłku z UP, tylko za pracę ), wykształcenia i znacznie obniżył ilość reprezentantów narodu w parlamencie oraz do minimum ograniczył ilość "ciał " kolegialnych.
Ale tu juz chyba dyskusja na inną okazję...
Pozdr
Elendir / 2007-10-10 10:28 / Łowca czarownic
Szczególnie podoba mi się pomysł ograniczenia liczby reprezentantów narodu. Zorganizowałbym to w inny sposób. Ale masz rację - to jest dyskusja na inną okazję.
Pozdrowienia
pantagruel / 2007-10-10 09:08 / OJOS DE BRUJO
kolego otworz oczy! Pijanstwo kwasa nie zaszkodzi LID bardziej niz przeszlosc polityczna czlonkow. Na dodatek wierzysz w bajki o lekach :( Ile Ty masz lat kolego?
Elendir / 2007-10-10 09:29 / Łowca czarownic
Powtórzę jeszcze raz:

Nie twierdzę, że Kwaśniewski na pewno nie był pijany.

Twierdzę, że Ty nie masz argumentów bezspornie potwierdzających że był.

A na ile lat wyglądają moje wypowiedzi? Tak jakbyś miał ocenić całokształt...
arch / 2007-10-10 15:41 / Tysiącznik na forum
WINO I WODA - Ignacy Krasicki
Przymawiało jednego razu wino wodzie:
"Ja panom, a ty chłopom jesteś ku wygodzie".
"Nie piłoby cię państwo - rzecze woda skromnie -
Gdyby nie chłop dał na cię, co chodzi pić do mnie".
pantagruel / 2007-10-10 09:36 / OJOS DE BRUJO
jalowo sie z Toba gada. Bronisz pijaka i to jakimis bardzo cienkimi i niejasnymi argumentami. Jak ja popije to tez mam gadke. Jestem wtedy zabawny i czarujacy. Blyskam intelektem i z latwoscia podrywam kobiety. Tylko jest jedno ale. Dlaczego mojej zonie niezbyt sie to podoba? Przeciez takiego czlowieka powinni uwielbiac wszyscy, nieprawdaz? Co jest nie tak? Pomysl prosze a potem raz jeszcze pomysl.
Elendir / 2007-10-10 09:45 / Łowca czarownic
Sądzę że 2 razy nie trzeba się zastanawiać dlaczego Twojej żonie się nie podoba że "błyskasz intelektem i z łatwością podrywasz kobiety".

Mylisz się. Ja nie bronię pijaka. Natomiast nie podoba mi się rzucanie wyzwiskami mającymi cokolwiek wątpliwą podstawę. I nim zarzucisz mi że nie trzymam się swoich zasad, przejrzyj moje wypowiedzi i policz ile wyzwisk tam znajdziesz.
pantagruel / 2007-10-10 09:59 / OJOS DE BRUJO
nie chodzi o wyzwiska. To slepy widzi, ze bronisz pijaka. Tez lubisz wypic? Jesli zas przyznasz, ze to Ty Jola to od razu dam Ci spokoj.
Elendir / 2007-10-10 10:09 / Łowca czarownic
Podejrzenie że jestem Jolą niesłychanie mnie ubawiło. I nie ma w tym stwierdzeniu ironii. :D

Na pytanie czy lubię wypić, odpowiem, że mimo iż nie należę do abstynentów, to jednak trochę mi brakuje do średniej krajowej.

Dlaczego bronię Kwaśniewskiego? Na kilka komentarzy pewnie bym nie zwrócił uwagi. Ale masówka mnie zirytowała. Ile można? Szczególnie, że tak na prawdę nie wiadomo jak było. A nie lubię przeginania.

Trafił się akurat Kwaśniewski. Ale niezależnie kto by się trafił, usłyszałbym dlaczego bronię ....... (wstaw odpowiednie wyzwisko).
pantagruel / 2007-10-10 10:36 / OJOS DE BRUJO
dobra Jola dajmy sobie spokoj. Sam sie sobie dziwie, ze tyle czasu dzis poswiecilem na jakis LID czy SLD :(
Nigdy mojego glosu nie dostali i nigdy nie dostana. Czasami jakis pijaczek da sie lubic. Niestety nie moge powiedziec tego samego o roznej masci "komunistach".
Elendir / 2007-10-10 10:54 / Łowca czarownic
Pozdrowienia dla żony!
:D
pantagruel / 2007-10-10 10:58 / OJOS DE BRUJO
ja tez pozdrawiam Twoja przyszla zone.
Ciebie Elendir jednak da sie lubic :D
oswiecony / 213.158.196.* / 2007-10-10 08:27
A co, może sprawdzał go alkomatem.Jeżeli bierze lekarstwa to psychotropy a to jeszcze gorzej niż alkoholizm.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy