Forum Spółki giełdowe Decora SA

Opcje w domu Deutsche Bank?

Opcje w domu Deutsche Bank?

velkan / 2014-07-13 20:21
Witam,

czy komuś znany jest temat opcji w domu Deutsche Banku? Mówiąc opcje mam na myśli to, że gdy zakładam iż wartość akcji poleci w dół - wykupuję opcję, która za odpowiednią prowizją zabezpiecza ilość moich akcji na pewien okres czasu. Pytam czy takie coś dostępne jest z poziomu strony mojego konta w tym domu? Pytałem o to w jednostce banku ale nikt nie mógł mi udzielić jasnej odpowiedzi.

Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
synonim / 2014-07-13 20:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Też mam konto maklerskie w Deutsche Bank założone specjalnie z myślą o opcjach. Wcześniej grałem na opcjach w XTB Brokers

Dom Maklerski Deutsche Bank nie ma opcji na akcje z tej prostej przyczyny, że w Polsce GPW po prostu wycofało kilka lat temu taki instrument jak opcje na akcje. Mają teraz to przywrócić ale nie wiadomo kiedy

Oznacza to, że w Polsce żaden Dom Maklerski nie posiada opcji na akcje

Jedynym wyjątkiem jest Saxo Bank, który ma najbogatszą ofertę w zakresie opcji w Polsce (opcje na waluty, indeksy zagraniczne, surowce). Saxo Bank wprowadził niedawno opcje na akcje polskie ale z racji tego, że GPW nie oferuje takiego instrumentu jak opcje na akcje polskie, Saxo Bank stosuje tu pewien trik: opiera swoje quasi opcje na kontraktach na opcje. Podobny myk stosują w sprawie opcji na waluty, indeksy zagraniczne, surowce

Ale to już tak na marginesie
synonim / 2014-07-14 04:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

quasi opcje na kontraktach na opcje*


akcje*
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy