Forum Forum inwestycyjneFundusze

Opinie o Doradztwie Finansowym EFEKT i pytanko w sprawie III filaru w Commercial Union.

Opinie o Doradztwie Finansowym EFEKT i pytanko w sprawie III filaru w Commercial Union.

krisfour / 2006-11-14 10:47
Witam.
Jestem laikiem jeżeli chodzi o inwestowanie, ale chciałbym zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne. Był u mnie człowiek z firmy Doradztwo Finansowe EFEKT (www.doradztwofinansowe.pl) i przedstawił ich ofertę. Miał ktos moze do czynienia z nimi lub może coś o nich powiedzieć? Nie znam tej firmy i nigdy o niej nie słyszałem, więc nie wiem czy można im zaufać. A może lepiej zacząć współpracę z jakimś innym doradztwem finansowym jak np. Expander czu Open Finance? Jeżeli tak to kogo polecacie?

Mam złe doswiadczenia z funduszem emerytalnym (III filar) w Commercial Union. Po wpłacaniu ponad 3 lata jestem nieźle w plecy. Nie zmianiałem opcji funduszu - jestem w gwarantowanym. Nie wiem czy rezygnować z tego czy może zostać na razie i zmienić opcję funduszu gwarantowanego na jakis bardziej dynamiczny. Co polecacie w tej sprawie?

Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
kierowcy / 62.69.220.* / 2010-03-12 09:34
Ludzie, dajcie sobie spokój to nie jest firma Efekt - wręcz przeciwnie DEFEKT! W dniach 26-28 luty 2010r firma "defekt" odbyła konferencję na promie Skandynawia. W podróży morskiej Gdańsk -Nyneshamn nie będę opisywał szczegółów. Poczynili na promie ogromne szkody, korzystali ze środków ratunkowych dla jaj i zabawy. Spowodowali tym ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa żeglugi statku m.in bawili się przyciskami alarmowymi, p/poż, wyrzucili koło ratunkowe za burtę, urochomili 4 gaśnice proszkowe co powodowało znaczne zadymienie włączenie się sygnalizacji alarmowych. Przedstawiciel tej firmy został obciążony sumą ok 2000 tys. zł za zniszczenia. Powinni zapłacić pieciokrotnie więcej za usuwanie uszkodzeń i zabrudzeń na korytarzach i kabinach pasażerskich co musiała niestety zrobiś załoga. W żadnym przypadku nie powierzajcie im jakichkolwiek swoich funduszy i kapitałów.
Krzysztof1972 / 81.219.56.* / 2010-03-22 13:18
Jestem tylko ciekawy, czy płatność za powstałe szkody była komentowana z kierowcami będącymi w tych dniach na promie. Pozdrawiam, obsługa promu!!!
aule83 / 2010-04-19 11:50
Słyszałem że wyprawa promem była warta 10^6zł (milion), za taką kasę chyba można pozwolić ludziom się zabawić?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - aule83.]
mgr Rafał 43 / 91.215.33.* / 2010-03-06 18:29
Napiszcie proszę co sądzicie. Może warto byłoby zastanowić się nad listem otwartym odnośnie regulacji prawnej ze strony państwa?
mgr Rafał 43 / 91.215.33.* / 2010-03-06 18:26
Chciałbym się podzielić z Wami moją refleksją w tym temacie.

Otóż wg mnie Doradca Finansowy jest tytułem, który powinien być odgórnie nadawany. Powinien istnieć dokument państwowego egzaminu potwierdzającego kompetencje. A dlaczego? Wyobraźcie sobie proszę lekarza. Wbrew pozorom widzę duże podobieństwo. Tak jak do lekarza, tak do doradcy musimy mieć zaufanie, jest to podstawa współpracy, prawda? Tak jak lekarz, tak doradca MUSI brać odpowiedzialność za swoje czyny. Dzisiaj gdy lekarz popełnia błąd, zostaje pociągnięty do odpowiedzialności. A doradca?..

Dlaczego nie leczymy się sami? Odpowiedź jest prosta, wystarczy spojrzeć ile trwa edukacja lekarza, zanim zostanie dopuszczony do wykonywania zawodu. Ogrom wiedzy. Swoją drogą, każdy lekarz jest specjalistą od czegoś konkretnego. A doradca, którym może być każdy, i który doradzi we wszystkim? Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że wiedza o szeroko pojętych finansach, ekonomii, prawie z tym związanym itd. jest przynajmniej tak samo rozległa jak wiedza medyczna. I obie ciągle dynamicznie się rozwijają. Dlaczego mamy ufać komuś kto tytułuje się doradcą? A co z jego wiedzą? To tak jakby lekarz chciał przeprowadzić operację mając jedynie ogólne pojęcie, i ewentualnie książkę lub internet pod ręką!

Lekarz uczy się najpierw latami teorii, później latami zdobywa praktykę jako asystent, i dopiero wtedy jest samodzielny. W międzyczasie nie zajmuje się niczym innym - po prostu nie ma na to czasu! Doradca idzie do klienta po najwyżej kilku tygodniach szkoleń. I jest dorabiającym studentem...
paulpn / 77.222.240.* / 2011-06-14 01:14
Uważam, że lekko przesadzasz. W sumie to wiele zawodów można porównać do lekarskiego, jak na przykład prawników czy informatyków. Zgodzę się z tobą w kwestii, że rynek finansowy jest potężny i zagmatwany dla nowicjuszy, ale podstawową wiedzę na jego temat można bez problemu zdobyć. Doradcami, często, ale nie zawsze, zostają ludzie, którzy mają jakieś pojęcie o finansach, np. studiowali na kierunku ekonomicznym.

Poza tym istnieją przecież lekarze rodzinni, którzy mają wiedzę ogólną i ewentualnie w trudniejszych przypadkach odsyłają do specjalisty. Tak samo jest z doradcami finansowymi. Znają pewną gamę produktów (proszę mi nie mówić, że nauczenie się około 10 produktów finansowych jest bardzo trudne) i na podstawie swojej wiedzy, analizy potrzeb i sytuacji klienta oraz przede wszystkim MYŚLENIA potrafią dobrać produkt finansowy odpowiedni do danej sytuacji klienta. Przekazują taką ofertę dalej do specjalistów, którzy zajmują się bardziej szczegółowymi aspektami danego produktu, np. ubezpieczenia i kredytów.

Osobiście uważam, że jest to zawód taki jak każdy inny i trafiają się w nim różni ludzie: profesjonaliści i amatorzy. Dobry doradztwa finansowy "opiekuje" się twoimi finansami i związuje z tobą pewną przyszłość.
niedoszły klient EFEKTu / 188.33.217.* / 2010-07-27 23:42
Cieszę się, ze ktoś wreszcie spojrzał na sprawę doradztwa finansowego w profesjonalny sposób.
Nie ma na razie państwowego egzaminu na DORADCĘ FINANSOWEGO. Regulacje prawne dot. tego zawodu są w trakcie opracowywania.
Jedyną dostępną w Polsce certyfikacją jest ta prowadzona przez EFFP. Są tutaj 3 stopnie, 2 uruchomiono w Polsce, najwyższego czyli EFP jeszcze w Polsce zrobić nie można.
Jak wszędzie: nawet wśród lekarzy czy adwokatów są lepsi i gorsi. Papier niczego nie gwarantuje.
Ale niedopuszczalnym jest fakt, ze doradcą finansowym nazywają się swieżo upieczeni absolwenci po tygodniu szkoleń i sami nie wiedzą co mają w papierach.
Odwiedził mnie kiedyś młody, elegancki, wygadany doradca z Efektu. pierwsze wrażenie super. Jednak im dłużej rozmawialiśmy tym mniejsze znaczenie miało jak wygląda, interesowało mnie co mówi. I tutaj..... żenada straszna.
Przygotował coś dla mnie na kolejne spotkanie i nie potrafił wytłumaczyć co oznaczają poszczególne cyfry w słupkach.

A co do zarobkóww Efekcie: jak ktoś chce szybko zbic kasę to nie ma lepszego pracodawcy :)
Uczą sprzedawać nie doradzać. Nie ważne jak przekonasz klienta, zatańczysz, zaśpiewasz, zataisz coś lub powiesz co klient chce usłyszeć - ma być umowa i tyle. Dzięki temu zarobicie kokosy.
Chociaż nie wiem, czy Efekt w końcu nie wprowadził do umów pracowniczych klauzuli dot. zwrotu prowizji w przypadku lapsa. W końcu parę placówek EFEKTu w Polsce się zwinęło przez takie wyłudzenia doradców... ;)

O czymś to świadczy
pieknypies / 77.255.145.* / 2010-03-19 09:37
Witam,
mój drogi, jest odgórna licencja na bycie dopradcą finansowym, ale ma ją niewielu. Na ostatnim zjeżdzie na 100 osób egzamin zdało 6. Więc samo to za siebie mówi.

Jeżeli człowiek chce ufać takim miejscom jak Open Finance, Gold Finance, Efekt itp. to jego sprawa, tam sprzedaje się to co jest najkorzystniejsze dle pracownika a nie dla klienta. Znam kilka osób, które kupiły w w/w miejscach produkty inwestycyjne firmy Generali, i są zadowolone, ale swoich znajomych wysyłali już do głównych siedzib, jak ta na Basztowej w Krakowie, tylko dlatego, że w w/w punktach nikt nie zagwarantował im pomocy i obsługi w najbliższych latach, a porządny Agent zrobi to z przyjemnością. I tu jest cała różnica.
dXX / 83.24.194.* / 2010-03-20 01:52
Drogi kolego - licencje ma niewielu, ale po klientach lata KAZDY - czy ma tą licencje czy nie, i nie gadaj głupot o tym ze TYLKO GDZIE INDZIEJ sprzedaje się to co korzystne dla pracowników bo w efekcie tez tak jest. Bądź tak uprzejmy i zajmij się doszkalaniem w zakresie finansów a nie wypowiadaniem się na forum, tez tam robiłem do zeszłego tygodnia ( 1.5 roku tam spędziłem ) i wiem ze macie pozytywnie się wypowiadać o firmie na forum - podając się za rzeszę zadowolonych klientów. Pozdrawiam
Madziaaa / 89.78.83.* / 2010-03-05 22:44
a ja jestem bardzo zadowolona!!!! Mój doradca pan Artur był świetnie przygotowany do spotkania. pełen profesjonalizm i obeznanie w temacie, raczej nie wyglądało to na 3 dni szkolenia .... wręcz przeciwnie ! nie znałam się kompletnie na funduszach, inwestycjach itd. wytłumaczył mi to lepiej niż na studiach! a to oznacza, że ma dużą wiedzę nie tylko teoretyczną, bo potrafił to także przedstawić w praktyce, rozrysować rozpisać przeprowadzić symulacje itp.wszystkim, którzy wolą zainwestować np.300 zł miesięcznie a nie je przepić na imprezie polecam spotkanie się z doradcą finansowym firmy EFECT!!!! pozdrawiam.
~rozsądek / 195.116.209.* / 2010-03-04 16:19
Zawsze sceptycznie podchodziłem do takich kontaktów i je olewałem... ale rozmawiałem z jednym z kierowników i gość ma i wiedze, i wykształcenie i doświadczenie... i można z nim o konkretach... natomiast stanowczo odradzam młodziaków, bo oni lecą tylko za jednostkami (taka ich wewnętrzna waluta przeliczana na kasę) - a techniki nlp mają opanowane, wszyscy po mlm.
P.S. / 77.252.33.* / 2010-03-03 13:48
Praca 17 - 22 z tego co wiem to efekt dopasowania się do godzin pracy klientów. Trudno przecież spotykać się z doradcą w pracy żeby rozmawiać o swoich prywatnych sprawach finansowych.

http://www.efect.info.pl/zawod-doradca/

P.S. Pozdrawiam Serdecznie :)
~~~kkkkk / 85.232.232.* / 2010-07-20 18:08
Jeżeli ceni Pan swoje pieniądze, prosze unikać "sprzedawców", dla pracowników firm takich jak expander czy efekt nie liczy się Pan tylko ich prowizja. Gdyby potrzebował Pan profesjonalnej pomocy od niezależnego doradztwa, wśród ludzi po odbytej licencji i po wyższych studiach ekonomicznych, bardzo proszę o kontakt pod numerem telefonu 506 475 141.
Hogi / 2010-08-18 12:23 / Pierwszy milion;-)
Oczywiście dla Pana prowizja się nie liczy i zrobi Pan to za darmo...
wujek dobra rada hej! / 87.206.217.* / 2010-02-20 12:10
zadajcie sobie tylko pytanie, skoro oni sa tacy wspaniali , nic nie kosztuja , pokazuja nam droge jaka mamy obrac, gdzie zainwestowac lub ulokowac pieniadze to z czego oni zyja? skad te samochody , garnitury po 5 tys zl itp? mialem nieprzyjemnosc z nimi pracowac, sa to tak ograniczeni ludzi, ktorzy mowia wkolo ile zarabiaja na co wydaja itp. Oni sa biedni, to jest choroba jakas. A te wypowiedzi odnosnie jak wspaniale sie z nimi wpolpracuje wypisuja nikt inny jak sami doradcy z Efectu! Pracujesz dla nich , jakies glupie szkolenia, meetingi, praca od 17 do 22, nie mozesz spotykac sie z ludzmi wczesniej zawsze musisz w tych godzinach. Tylko po to zeby partner lub lider zarobil na tobie. kurde przeciez to jest masakra. potem poprostu staja sie akwizytorami z dobra gadka. A tego ile on na tej umowie zarabia to juz nieistotne? Ja bylem swiadkiem jak moj lider chce wcisnac fundusz mojemu przyjacielowi , wiercil mu dziure w brzuchu przez 2 godziny gadkami typu "no wez, no wez" wtedy sobie zdalem sprawe ze to nie jest dobra firma
pip / 89.231.243.* / 2010-06-06 22:20
widac frajerze ze zrezygnowales bo nie chcialo ci sie troche do tego przylozyc poswiecic troche czasu i zdobyc wiedze dzieki ktorej moglbys zarabiac spora kase. Teraz jest ci pewnie przykro ze twoi kumple z biura chodza w drogich garniakach, na imprezach pija najdrozsze drinki i łopatosza najlepsze dziewczyny w miescie... stary twoje zycie zalezy tylko od ciebie.
Pozdro Wrocław. / 87.99.43.* / 2010-06-19 21:15
Widac że jestes prawdziwym doradca finansowym. Pijesz najlepsze drinki "lopoczesz" najlepsze dziewczyny w miescie:D a jakie to miasto? Pcim dolny czy Mokradełka Małe? wypisujesz brednie obrazasz ludzi a o konkretach zero. Jezeli chcecie stracic mnóstwo pieniedzy to polecam inwestowanie w firmie Efekt. Chłopcy po 20-25 lat bez wykształcenia po kilku miesiacach "szkolenia" staja sie panami prezesami mają biura i dalej lecą na kontaktach mlodszych pracowników. Bieda i żal. Co do spotkania to bardzo miło przebiegało do czasu aż po ok. 1,5 h chciałem sie zapytac o jakies konkretne informacje. Pan który przeprowadzał ze mna tą rozmowe zdębiał. Chciał zejsc z tematu odbiegajac i rysując smieszna "Linie życia" która miała mi przedstawić Moje finanse na przestrzeni wielu lat. Powiedziałem zeby darował sobie bo jestem swiadomy swoich wydatków. Gdy zacząłem odbiegac od sztampowego scenariusza rozmowy to była juz katastrofa. Nie dajcie sie nabrac i zagadać ludzie troche rozumu. Pozdrawiam i powodzenia
G / 178.73.49.* / 2011-09-28 09:08
Prawda jest taka, że większość ludzi w Polsce w ogóle nie oszczędza. Wtedy taki doradca Efektu, czy nie Efektu może im naprawdę POMÓC. Jeśli oszczędzasz, zarządzasz samodzielnie swoimi finansami - prawdopodobnie doradca finansowy niewiele Ci pomoże. A jeśli będziesz chciał pomocy doradcy, to skorzystasz z takiego, którego sam znajdziesz, a nie takiego który dotarł do Ciebie pocztą pantoflową. Natomiast u ludzi, którzy bezmyślnie nie dbają o swoje finanse - nawet jeśli zarobią mniej na danym produkcie (w stosunku do innych produktów tego typu) to i tak będą na plusie. Większość ludzi nie ma żadnych oszczędności.

Znam doradców Efektu i innych, sama nie zdecydowałam się na żaden produkt, bo świetnie sobie radzę ze swoją kasą. Tam, obok ludzi kompetentnych, pracują też studenci zmamieni dużą kasą gdzieś tam w przyszłości, którzy nie mają w głowie aby dobrze doradzić (bo też nic prawie nie wiedzą) a tylko to, aby sprzedać byle co. Znam też wielu takich, którzy szybko przestali być "doradcami", bo ich to przerosło. Mieszkam w Warszawie. Myślę, że tutaj jest sporo osób z wiedzą o finansach, dlatego takiemu niedouczonemu "doradcy" łatwo trafić na osoby, które wiedzą więcej. Szybko weryfikują jego plany dotyczące dużej kasy, którą mogą z nich wyssać :P Warto przed spotkaniem z doradcą zapytać, ile lat pracuje w tej branży.
Ignacy Glapiak / 78.131.217.* / 2010-02-25 21:44
Ludzie wypowiadajacy sie na tym forum sa prymitywni ... dlaczego nie napisza o ich pracy . MI dobrze doradzili a to ze człowiek nie był dobrze wyedukowany to juz mnie nie interesuje . Dlaczego ? Poniewarz nie on wybiera produkt dla mnie tylko odgórnie został mi przydzielony poniewarz jest najlepszy na rynku - ma namniejsze koszty. Reszta mnie nie obchodzi . Mógł byc nawet w kaloszach .. wazne ze mi dobrze dotradzil . Wczesniej mialem CU i jasno mi wyjasnił ze na nim trace.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna W. / 153.19.179.* / 2010-03-09 15:06

Ludzie wypowiadajacy sie na tym forum sa prymitywni ...

Owszem ,Ty też się do nich zaliczasz. Weź do ręki słownik języka polskiego i wtedy wypowiadaj sie na formum nie-prymitywie !
Zaskoczony / 83.24.35.* / 2010-03-09 17:51
co jest kazali pseudoraddocom siąść do komputerów i dodać opinie ?? zazwyczaj czekało się na dodanie opinii dwa / trzy dni w gorę a tu nagle ruch społeczny dzień po dniu nowy wątek albo i częściej i to wszyscy zadowoleni ? jestem przerażony ta firmą na prawdę, aczkolwiek podziwiam za prostotę działania.
W piątek miałem przyjemność spotkania z pewnym młodym synkiem który myślał ze jest doradcą, podjechał elegancko autobusem i czekał jakieś 40 minut za rogiem - umówieni byliśmy na 20 - więc chyba chciał dobre wrazenie zrobic. ( jadąc do domu mijałem go własnie za rogiem mojej ulicy, a potem szedłem do kiosku kupic papierosy i on dalej sobie stał :) no nie interesowało mnie to zbytnio dopuki nie zadzwonił do mnie do furtki ) Spotkanie rozpoczął od tego ze zaczął opowiadać o tym ze chce sobie fajny samochód kupic - bodajże x5 potem machał mi jakąś książeczką, a potem mi mowił cos o tym ze dzieci moje będą szly na studia - no mam jedno ktore akurat konczy studia, to zaczął mowic o tym ze będzie chciało mieszkanie kupic - no moze kiedys tak ale poki co mam mieszkanie ktore akurat wynajmoje komus więc no takiej potrzeby moze nie byc, no to on zaraz zaczął mi mowic o moich wnukach :) no ok wyłapywał moje potrzeby ( cały czas to podkreslał - Chce UŚWIADOMIC PANU PANSKIE POTRZEBY) potem robił profesjonalną analize - pododawał ile ja zarabiam z żoną a potem odjął od tego moje wydatki - cos mu nie szło liczenie ponieważ tam są jakies tabelki - wydatki miesięczne i roczne , oraz przychody miesięczne / roczne. Czyli wydatki miesięczne nalezało by pomnozyc X12 to samo z przychodami X12 no tak mu to nie szło ze za kazdym razem iny wynik mu wychodził ( w rubryce ile powinienem zaoszczędzić rocznie ) Następnie zaczął mi wciskac skandie - na moje pytania czemu akurat to zaczął mi tłumaczyc ze no bo to najlepsze, wyciągnął jakies notatki, i tyle. No ale mi nic nie mowią jakies tabelki z cyferkami, chciałem zeby mi wytłumaczył dla czego to a nie nic innego, zeby cos o innych funduszach mi powiedział - no nie umiał, powiedział ze to będzie dla mnie najlepsze. A no i jeszcze sie mnie wypytywał o to ile ja mam na koncie. . . .
tak zadufany w sobie, tak mało profesjonalny ze az mnie bawiła rozmowa z nim, co to w ogole miało byc to co do mnie przyszło ?? Jak to jest ja mam 43 lata dorobiłem się jakis tam pieniędzy i sobie radze w zyciu codziennym, a mam powierzyc te pieniądze CO MA 20 LAT ?? i on niby będzie lepiej ODE MNIE wiedziec co z nimi zrobic ? ? odchowałem dziecko dałem mu stdia pobudowałem dom mam firme i on mi powiedział "Panie Andrzeju no kiepsko widze pańską sytuacje nie wiem jak pam sobie wyobraza swoją emerutyrę ale ja jej nie widze " no ten tekst zapamiętałem najbardziej a drugi to był po tym jak mu nie chciałem dac namiarów na moich przyjaciół " pan sobie zdaje sprawe ze zmarnował pan moj czas ?? " i to z takim tonem ze az wielkie oczy zrobiłem . . . no to chyba on do mnie zadzwonił i się wprosił, ja tam go nie szukałem. . . Poziom firmy jest żenujący na prawde.
jhftyfty / 83.23.37.* / 2010-04-24 21:35
świetnie podsumowane spotkanie z pseudodoradcą z efektu- u mnie wyglądało tak samo- żenujące- nie wpuszczajcie ich do domu!
obietkywny / 178.36.134.* / 2012-07-27 18:30
Jeżeli rozmawiamy o doradcach i o tych zabiegach które są tu wypisane, to zależy przede wszystkim od doradcy. Oferty mają naprawdę dobre szczególnie jeżeli chodzi o rozwiązania emerytalne Aegon Alfa Plus - najtańczy produkt tego type na rynku, portfele zarządzane przez Biuro maklerskie Alfa - sami specjaliści można sprawdzic w internecie. Ale wszytsko to na nic jeżeli trafi nam się doradzca burak który na siłe próbuje wcisnąc jakiś prodkut.
O matko... / 83.22.64.* / 2010-02-02 22:56
Czy wy te posty skądś przeklejacie, czy jak? Czy można prosić moderatora (chociaż zaczynam mieć wątpliwości czy istnieje) o eliminację tekstów absolutnie nieczytelnych....???
Jeżeli macie gdzieś czy ktoś da radę przeczytać to co piszecie, to po co wogóle pisać??? Nie macie co robić???
co za roznica / 77.254.111.* / 2010-01-14 18:48
ja wiem jedno
czy to filar kredyt inwestowanie wszyscy biora prowizje czes zysku np. banku zwał jak zwał
nas nie kosztuje to wiecej wiec nie wydaje mi sie zeby to byl jakis problem chyba ze ktos im zazdroscio

problem jest w rodzicach bo to ini chychowali cala zesze ludzi ktorzy teraz maja gdzies czy to sie sprawdzi czy nie czy ty na tym zarobisz czy nie doja i doic beda wszystkich co sa glupi i nie w kwesti finansow bo tam nie ma mradrych
glupi ci co nie widza kto do nich przychodzi nie sprawdzi ich wiedzy do kazdej rozmowy tzeba sie przygotowac 2 strony musza sie przygotowac

faktem jest ze czasem ci mlodzi ludzie nie maja pojacia na temat inwestycji ale to tez nie jest problem ktos to opracowal zbadal i nauczyl innych jesli sa jakies prognozy to znaja je ci ktorzy sie tym interesuja a nie tylko najlepsi na siwecie doradcy inwestycyjeni

do mnie moze przyjsc 10 latek jesli mi powie ze jest jakis fajny produkt na rynku i chce mi o nim opowiedziec i to zrobi ale rzetelnie ja sobie to sprawdze i biore i wszyscy sa szczesliwi czemu nie??

nie musze szukac siedziec dniami i nocami zeby sie na cos ukierunkowac on toja mam

ja mam takie podejscie jak przyjdzie gniga co nie ma wartosci to won jak tkos chociaz nie chce cie oszukac a nawet nie wszystko wie to jzu warto go wysluchac
nbsm / 212.76.37.* / 2010-02-01 22:50
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,42560,0,0 polecam zapoznac sie z tymi opiniami :

Panie i Panowie , tego rodzaju farmazony są stare jak świat jakim trzeba bycz debilem żeby w dzisiejszych czasach wogle rozważać prace w takiej firmie przecierz odrazu na pierwszy rzut oka widac ze to zwykły "AMWAY" ! ten SYSTEM JEST ZNANY W PL od 1990 ROKU ZMIENIAJA SIE TYLKO PRODUKTY kosmetyki , super srodki , websklepy i jak widac usługi kiedys byl door2door a teraz sytem v.e.b.s.o chociaż w tym wypadku zostali przy starej formule nic dziwnego taki target ( ludzie prosci , badz rodzina i znajomi tutaj tylko d2d ) . pisze to do tych małolatów ktorzy uwierzyli w to ze kiedyś dzięki temu beda bardzo majetnymi ludzmi najłatwiej jest tumaniąc laików pięknie brzmiącymi kawałkami o wielkich sukcesach innych, którzy maja mercedesy , po kilkadziesiat tysięcy w kieszeni na ruchy , domy , samoloty itd etc hehe kochani nie chce mi sie tłumaczyć i rozbierać całego tego przekrętu bo wystarczy miec trochę oleju w glowie zeby samemu na to wpasc ale przestrzegam was przed takimi "firmami" karzą wam najpierw isc do ludzi wam bliskich nie dlatego ze to taki super produkt/usluga i ze chca zeby ci wasi bliscy skorzystali z niego.Tylko dlatego ze ci ludzi odrazu wam ufają i nie beda zadawac trudnych pytań albo przez listosc czy co kolwiek innego kupia od was ten produkt " tak jak opisał to pewien przedmówca masz 100% racji kolegoty co byles tam jednym z 30 dyrektorów widać ze mówisz do rzeczy " po roku jak sie polapia poprostu przestana byc dla was bliscy pomysla ze normalnie ich oszukaliscie !!! po tym jak sie wprawicie w mowienie co klient-os.bliska chce uslyszec byle by podpisał umowę ruszycie w teren skoro juz oszukiwaliscie rodzinne to co wam zalezy zeby oszukiwac innych do tego dochodzi ciągle pranie mózgu i po roku jesteście wykwalifikowanymi akwizytorami i naciągaczami a pieniędzy jak nie bylo w portfelu tak nie bedzie TO NIE WY MACIE ZARABIAC !!! tylko wasi liderzy wiadomo ze czasami cos wam skapnie czasami koń tez musi polizać Marchewkę która dynda mu przed nosem i ciągnie ten wóz dalej ufając ze jak dojedzie na miejsce to ja dostanie ale jak sie zaczyna lapac ze chca go przekrecic i nic nie dostanie idzie do rzezni a jego miejsce zajmuje kolejny moldy konik ktory zanim sie polapie co spotkalo jego poprzednika zarobi dla swojego lidera krocie i idzie do rzezni i tak w kolk heheh etc zawsze jak jest poruszany temat tego typu "firm" to znajdują sie ludzie którzy go bronia jak ognia atakujac każdego kto ja krytykuje i przekonuje tymi standartowymi przykldami dla matołów ile i czego on dzieki temu nie ma i jakimi musimy byc frajerami "my ci sceptycy" ze tego nie dstrzegamy jak oni znaja 100 osob ktorzy bogu dziekuja ze ich poznali ( moj ulubiony fragment z tego watku to ten o kredycie na magazyn i jego oprocentowaniu hehehe puknij sie w glowe kretynie co ty wypisujesz i komu takie bajki wciskasz jestes jak widac definicją "pracownika" ktorego tu opisuje i wlasnie przed takimi jak ty przestrzegam i zaiteresowanych praca w twojej "firmie" lub potecjalnych twoich klientow czy nigdy was to nie zastanowilo takie zachowanie ?? jak chcecie zarabiac w zyciu prawdziwe pieniadze kończcie studia , uczcie sie jezykow potem zatrudnijcie sie za marne grosze w jakiejs prawdziwej korporacji na stanowisku junior ...... manager, ktora ma pordukty znane na calym swiecie i ktorych reklamu ogladacie od 20 lat na polsacie potyrajcie 2-3 lata zostancie prawdziwymi menedzerami w prawdziwych firmach działajacych na prawdziwych rynkach i przytulajcie kazdego miesiaca po 15-20 tysiecy brutto na umowe o prace majac caly support ustawowy i normalne prawdziwe stabilne zycie lub w innej znanej firmie lub sami załózcie wlasna spółke /dziełalność i poświęccie sie temu bez reszty przynajmniejbedziecie na swoim a ciezka praca zawsze poplaca !! i gwarantuje wam ze jak w tym czsie przyjdzie do was taki doradczyna od siedmiu bolesci i bedzie wam mowil ile to on nie zarabia i jakim to samochodem nie jezdzi jego szef i czego to on dla was i waszych finansow nie zrobi zebyscie zarobili to poprostu wysmiejecie frajera i moze jak ja i kilku przedmowcow przekarzecie te prosta prawde natepnym pokoleniom ktorych ten system bedzie werbowal pod milionem postaci powtarzam ten sposob zarabiania pieniedzy to nic nowego NLP , naciaganie , wyzyskiwanie , otumanianie etc to nic nowego w szeroko roumianym handlu, dalej chcesz z nimi grac kolego/żanko ktory/a to czytasz? przejrzyj na oczy nie badz baran !

nie traktuje tego jako konkurs ortografii z polskiego postanowilem spontanicznie wlaczyc sie do dyskusji i ostrzec ludzi przed tym syfem i nie mam na to pol dnia dlatego pisze ciurkiem wiec kazdy kto sie bedzie czepial o bledy pprostu nie ma argumentow zreszta mam to w nosie ile ludzi bedzie mi wmaiwac ze sie myle i ze jestem wiesniakiem z 2 klasami podst. zarabiajacym najnizsza krajowa itd TROLE SPA
A MOZE SPOTKANIE BYŁYCH PRACOWNIKÓW ??? / 83.24.44.* / 2010-02-03 02:44
Ziomuś w tym momencie jak bym Cię widział na oczy to po takiej przemowie wstał bym i zaczął bym CI bić brawa, dosadnie, na temat w 100 % racja też tam byłem, NO NIE MOGE POWEDZIEC, byłem w lekkim szoku po pierwszych rozmowach Z PANEM TOMKIEM KUŁAKIEM ( no co moge napisac, przeciez on mi kazał podac 100!!!!! TAK 100!!!! kontaktów do znajomych ) no dziwne uczucie lekie omamienie mieszane z niedowierzaniem ( no bo niewierze i nie uwierze ze od tak z dnia na dzien mozna zarabiac paredziesiąt tysięcy bez doświadczenia bez wiedzy na temat finansow -> co mi da pare godzin ich klepania na szkoleniach ?? no co ?? ) gadał ze świetnie się nadaje ze widzi we mnie przyszłego managera -> co mnie zdziwiło ze po 20 minutach on juz we mnie takie rzeczy widzi - zwłaszcza ze ja się nic nie odzywałem bo to on cały czas pieprzył -> nic nie rozumiałem o czym on gadał raz o tym a raz o czyms zupełnie innym. Jak pojechałem na szkolenie i zobaczyłem cały spęd bydła ( znaczy się tych nowych ) to zwątpiłem. Brali jak leci. . No każdego nie wazne jak wyglądał, jak się zachowywał czy umiał mowic czy nie No wszystkich ( nawet w Ochronie mają jakies wymagania . . niewielkie ale mają ) Ale fakt, CI co tam pracują ponad miesiąc to mają tak sprane berety że zal mi ich matek :) z nimi się juz nie da porozmawiac w sposob normalny . . . Oj cięzko będzie im się zderzyc z rzeczywistością i pojśc do normalnej pracy, ojj będą płakac tylko kwestai czasu . .
Trzeba im przyznac ze umieją prac mózg. PS. co do tych samochodów za 200 tyś to są wypożyczone ( Wielki brat każe im wypozyczyc albo kupic - no jesli ich stac :p ) żeby się prezentowali u klienta lub przed takim leszczem ktorego werbują. tam chyba 1/3 jezdzi swoimi (a są to samochody no dosyc przeciętne typu ROVER 95 czy 93 nie pamiętam -> nalezał do jednego z normalniejszych ludzi tam pracującym) to są ludzie siedzący po uszy w długach. -> Masz się prezentowac -> zadłuzasz się na to zeby się prezentowac -> faktem jest ze mozesz tam cos zarobic (zapomnij o 40 tys na miesiąc ale na ok 4/5 tys mozesz liczyc jak się naprawde starasz -> starasz się jeszcze bardziej bo jestes zadłuzony zeby się prezentowac -> za twoje starania zarabia szef (no tobie cos odpali nie bój się ;p ) EFEKT ?? pojawia się ktos inny moze lepszy a Ty spier . . . tzn no jestes wolny ( razem ze swoimi długami + dług ktory musisz spłacic firmie -> co to za dług ?? kto tam pracuje / pracował to wie - a jak nie wie to niech lepiej ucieka szybciutko - BO jeszcze nie daj Boze się dowie :) Pozdrawiam
PS. ten wątek z kredytem na magazyn tez mi się najbardziej spodobał :)
ZABA7402 / 188.33.17.* / 2010-03-27 12:01
a CO TO ZA DŁUG WOBEC FIRMY? NA CZYM ON POLEGA
A MOZE SPOTKANIE BYŁYCH PRACOWNIKÓW ??? / 83.24.44.* / 2010-02-03 02:46
Co do bicia brawa to tak dla jasnosci nalezy się autorowi NBSM za jego monolog :) - > zapomniałem dodac.
foruman / 77.252.33.* / 2010-01-05 09:44
Zgadzam się co do opinii o rynku doradztwa finansowego, warto zaangażować się teraz, gdy rynek jest jeszcze stosunkowo młody. Co do opisu samego zawodu to jedyny artykuł na ten temat znalazłem na blogu efectu - www.efect.info.pl
Konradziooo / 82.210.191.* / 2009-12-22 18:31
Witam Wszystkich.
Czytając Wasze opinie pragnę i ja się wypowiedzieć odnośnie doradztwa finansowego EFECT (nie efekt). Jestem studentem trzeciego roku ekonomii więc znam się nieco w temacie. Nie chcę obrażać osób wypowiadających się w tym wątku, ale po przeczytaniu kilkunastu odpowiedzi zastanawia mnie to, ile mają lat i czy swoje finanse traktują równie poważnie jak sposób wypowiedzi i "zaufanie" osobom z forum. Nawiązałem współpracę z firmą efect nie sugerując się wypowiedziami na forum, bo zapewne po przeczytaniu kilku wątków nie doszłoby nawet do spotkania.
Opiszę jak doszło do pierwszego spotkania i jak wygląda teraz kontakt. Zadzwoniła do mnie koleżanka z uczelni i poinformowała mnie, że będzie kontaktował się ze mną doradca finansowy. Dodała, że warto się z nim spotkać, bo mówi całkiem rozsądnie. Jakiś tydzień później umówiłem się na spotkanie o 20, tak późno ponieważ miałem zajęcia na uczelni. Doradca przyjechał punktualnie do mojego mieszkania. Rozmowa przebiegała bardzo miło i przyjaźnie. Na zakończenie poprosił mnie o podanie kontaktów do znajomych, z którymi mógłby przeprowadzić taką samą analizę. Uznałem, że dla mnie, studenta ekonomii, taka rozmowa była wartościowa więc czemu moi koledzy nie mają też na tym skorzystać. Jako, że pracuję i nie mam zbytnio sprecyzowanych planów odnośnie ulokowania moich nadwyżek, umówiłem się na termin doradczy w następnym tygodniu. Doradca przedstawił mi ofertę Skandii ze względu na odpowiednie miesięczne nadwyżki finansowe oraz na promocję, która obejmowała wówczas nowych klientów.
Nie wiedziałem dokładnie jak ma wyglądać ta cała procedura inwestowania składek i dodatkowo nie za bardzo znam się na funduszach. Dostałem około 4-5 grudnia portfel modelowy, w co, z moim wiekiem i daną umową powinienem inwestować sporządzony przez Alfreda Adamca. Zaciekawiła mnie ta postać, co to za facet i czytając jego CV wiem, że moimi pieniędzmi zarządza właściwa osoba. Nadpłacając sobie 3 miesiące z góry po 300 zł na chwilę obecną mam 1365 zł.
Takie rozwiązanie wydaje mi się w porządku. Wiedziałem, że moi rodzice mają totalny mętlik z Amplico AIG więc skontaktowałem się z doradcą, żeby spotkał się z nimi w celu wyjaśnienia im ich "trzeciego filara". Okazało się, że mają niezwykle przestarzały produkt- hybrydę. Osoby dociekliwe wiedzą co to jest. Sytuacja wyglądała w ten sposób, że odkładając 13 lat kwotę około 700 zł rocznie, dostaną jednorazowo około 3500 zł na dożycie. Przecież to śmiech na sali. Doradca finansowy przedstawił im tańsze rozwiązanie, bodajże w Hestii, gdzie ich ubezpieczenie kosztuje coś koło 100 zł oraz dwa różne produkty w celu dywersyfikacji ryzyka. Osobiście jestem zadowolony z mojego doradcy finansowego z efectu. Uważam, że społeczeństwo w Polsce nie dorosło jeszcze do tego typu usług, a szkoda, bo następstwem tego będzie kolejne pokolenie płaczących emerytów.
Podsumowując moją wypowiedź sądzę, że skorzystanie z doradztwa finansowego, jakiegokolwiek, jest jak najbardziej rozsądnym posunięciem. Negatywne opinie o firmie efect sądzę, że po części mogą być prawdziwe, na szczęście nie miałem okazji się o tym przekonać. Produkty oferowane przez tą firmę, jak pisano wcześniej są dostępne również w Open Finance czy Expander (sprawdziłem). Największa zaleta efectu to mobilność- dojadą na umówioną godzinę do mieszkania, wada- brak bazy klientów z czego wynika branie poleceń.
elblążnka / 78.88.181.* / 2010-01-31 12:17
Zgadzam się zdecydowanie z pana opinią. Mam podobnie dobre doświadczenie z tą firmą. Szkoda tylko ,że u nas w Polsce ludzie sami nie zabiegają o tak dobre inwestycje dla siebie. Wciąż to w powijakach.
Doradca Finansowy Efect / 62.93.41.* / 2010-01-05 02:39
Bardzo miło mi czytać takich opinii, ponieważ jestem pracownikiem tej firmy już od kilku długich miesięcy. Przyznam rację szczególnie w jednej kwestii. Warto współpracować z Doradztwem Finansowym czy będzie to Efect, Open Finance czy Expander. Przede wszystkim firmy z tej branży specjalizują się w danej kwestii tak jak np. prawnicy czy lekarze.
Chciałabym podkreślić również, że nie wszystkie umowy np. w Amplico są złe. Nie możemy tutaj generalizować.
Pozdro Wrocław. / 87.99.43.* / 2010-06-19 21:37
Nie porównuj swojej skromnej osoby pracującej dla piramidy jaka jest Efect do lekarza bo sam siebie ośmieszasz. Brak wykształcenia i 4 miesieczne szkolenia porównujesz do 6 lat ciężkich studiów?
Przede wszystkim firmy z tej branży specjalizują się w danej kwestii tak jak np.
prawnicy czy lekarze
grohu99 / 83.11.107.* / 2009-12-30 23:52
prezesem nie jest jakiś paweł k tylko filip jacek to raz,po dwa to chodzi o długofalowe inwestowanie a trzy to doradca doradcy nierówny, także najpierw myślcie zanim coś napiszecie. słyszeliście coś na temat Złotej dekady? w razie pytań odpowiem. podaje maila
Narc / 95.49.111.* / 2009-12-21 20:03
Witam.

Właśnie przed chwilką był u mnie Pan z Efectu wraz z moim kumplem który przymierza się do zawiązania z nimi współpracy. Przedstawił mi ofertę AXA i tylko AXA :/ żenada myślałem że będzie coś więcej a tu lipa :S Rozumiem że 200zl miesięcznie to nie za dużo żeby sobie poszaleć ale dla mnie coś. Po krótkim wstępie powiedział że chce zawrzeć ze mną umowę i że muszę mu już teraz dać odpowiedz. Kiedy poinformowałem go że potrzebuję przynajmniej 1 dzień na zastanowienie, ten stwierdził że jutro zamykają rok i że muszę mu ją dać teraz. Odpowiedz była negatywna - nie jestem ryzykantem więc chciałem zaczerpnąć więcej informacji od osoby która ma do czynienia z AXA. Pracownik Efectu zacietrzewił się i zaczął mnie niemalże na siłę przekonywać do jego zdania. Zaproponowałem wtedy spotkanie następnego dnia już w siedzibie Efectu. Odmówił twierdząc że jest nieosiągalny. Ponownie odmówiłem i wyprosiłem Panów ( mojego kumpla też ). Na do widzenia otrzymałem kilka miłych słów - "Te 200 zł to ja w 10 minut robię więc sobie możesz je w buty wsadzić". Gdyby nie moja rodzina to Pan pewno wyszedłby przez drzwi nie używając klamki :S Nie chiałem już robić wstydu przed znajomym. Ten poczuł się okropnie i po 10 minutach od wyjścia wrócił z przeprosinami.

O co kaman? Czy o to chodzi w doradztwie? Gozdek stwierdził że marnuje na mnie mój czas a oferuje mi umowę którą mogę przerwać po 5 latach? Aż niecenzuralne słowa przychodzą na usta.

Nie polecam. Naprawę się rozczarowałem.
adam.debek / 83.25.242.* / 2010-02-01 11:01
jestem pracownikiem a wlaściwie byłem i jakoś mnie to nie dziwi, takiego zachowania uczą w efekcie to oni tak wpajają ludzią ze mają sie zachowywac jak chamy bo ludzi trzeba zmusic do odkladania, ok z tym sie zgadzam tzn ze trzeba zmuszać ludzi do odkladania ale spokojnie nie tak jak oni to robią nie tak jak oni tego chca, bo ich nakuki to zyczajny akwizytor ma sie tak zachowywac, moim zdanie doradca powinien cos sobą prezentować a nie chamstwo. wlasnie dlatego z tamtąd odszedlem, atmosfera fatalna, banda debili i chamow ktorym powiedzieli co mają mowic a 95% tego wogole nie rozumie tylko to powtarzają!!! no i na 1 miejscu co jest??? nie dobre doradztwo ale jednosti zeby jak najwiecej robic robic robic i jeszcze raz robic, wyscig szczurów!!! prace tam odradzam, ale produkty skandi i aegona są ok AXY bym nie polecal. po za tymi trzema oni nic nie mają!
Doradca Finansowy Efect / 62.93.41.* / 2010-01-05 02:45
Wyjaśnię coś dlaczego Panu Doradca Finansowy zaproponował AXA - np. dlatego że może nie mieć Pan regularnych dochodów. Okres prolongaty jest w tym produkcie długi - 90 dni. To jest jeden z przykładów dlaczego akurat AXA. Umawiał się Pan z Doradcą na konkretne rozwiązanie, które będzie dostosowane do Pana. Jeśli, ktoś się z Naszej Firmy źle zachował jak Pan twierdzi to przepraszam w imieniu swoim jak i firmy.
nie doradzca / 95.49.199.* / 2009-12-07 14:08
W życiu nie wybieraj żadnych doradców finansowych a w szczególności EFEKT masakra takiej partaniny w finansach dawno nie widziałem, naganiacze i tyle. Zero wiedzy o finansach a Prezes całej firmy Paweł K. o nim to nawet mi się nie chce rozmawiać (chosztapler) , naganiają jak najwięcej ludzi i ciągną jak największą prowizje dla tego on jeździ takim autkiem a nie innym. Jężeli chcesz inwestować musisz najpierw nabyć wiedzę a później sam zacznij. To jest łatwy schemat oni Ci doradzają kupić jakieś jednostki lub inne instrumenty finansowe , i zaczyna się kółeczko wysysania twojego zysku pomyśl bank musi zarobić, doradzca musi zarobić a Tobie zostaną same ochłapy
xer / 83.3.24.* / 2009-12-17 15:06
ZGADZAM SIĘ !!! wpadłem jak śliwka w kompot na AEGONIE oferowanym przez Błażeja B. pracownika EFEKTU. Podpisałem umowę na 5 lat, która okazała się umową 10-cio letnią !!! do dzisiaj przepraszam znajomych których mu poleciłem ...
doradca, efekt / 84.10.164.* / 2010-02-01 00:48
aegon jest jednym z lepszych funduszy unit linked i ja jestem ztego bardzo zadowolony. problemem jest to że doradca nie przedstawił Ci odpowiednio oferty, nie kompletnie, bo masz umowe 5 letnią (są też 10 letnie) i ten okres dotyczy okresu kiedy jesteś zobowiązany płacić skłądki, a okres 10 lat o którym piszesz jest to okres po którym możesz wypłacić swoje pieniądze bez opłat likwidacyjnych.
tyle co moge powiedzieć to produkt naprawdę dobry, doradca beznadziejny skoro nie wiedziałeś do końca jak to działą, chodź dostałeś tez OWU więc można było doczytać
pozdrawiam
akordent / 62.21.34.* / 2009-11-30 07:03
Trzymajcie się od EFEKTU jak najdalej ja dzięki ich ignorancji i zerowej wiedzy na temat inwestowania straciłam ok 100000zł im zależy tylko na złapaniu jelenia,który kupi jakiś produkt za ich pośrednictwem potem ich tel są głuche i trudno nawiązać z nimi kontakt jak ktoś chce na poważnie bawić się swoimi inwestycjami polecam portal opiekun inwestora jest za darmo.
rece opadaja.. / 89.79.217.* / 2010-01-28 12:49
Chodz nie popieram efectu to z racji ich dzialania nie jest mozliwe abys tyle stracila... Wiec nie pisz takich bzdur przy tym jak reklamujesz ten swoj portal bo jest h.uja warty. :D
JOHAS / 83.24.170.* / 2009-11-29 22:09
PIer**cie głupoty większość. Człowiek z firmy Efect jest niezalezny (jak i firma) od innych firm typu banki, fundusze emerytalne itp. Przychodzi do klienta - za darmo - chce mu pomóc - po odbyciu dokładnej analizy finansowej - dopasywana jest najlepsza i najbardziej optymalna opcja pod każdego z klientów indywidualnie.
buuu / 213.192.64.* / 2009-12-01 10:41
hahaha dobre mi sobie... a na spotknia umawia sie przez smsa haha .... nie no profeska ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy