Forum Forum inwestycyjneFundusze

opinie o funduszach IDEA

opinie o funduszach IDEA

stan111 / 2010-10-24 18:59
interesują mnie te fundusze jak pienieżne -obligacji -czy warto -?proszę o opinie
Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-10-25 22:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na idei obligacji skarbowych zarobiłem prawie 30% w niecałe dwa lata, więc było warto - ale czy będzie? Trudno powiedzieć :) Zakładam, że fundusz o dobrej historii ma większe szanse na sukces (i nie chce premiować kiepskich zarządzających oraz wysokich prowizji).

Najlepiej kupić kilka funduszy z jednego segmentu, na wypadek gdyby któryś okazał się niewypałem.
tim999 / 2010-10-25 16:41
trudno wrzucać fundusze pieniężne i obligacji do jedego worka. Z doświadczenia wiem, że f. obligacji wykazują się dość dużą zmiennością ceny jednostki i ogólnie opłaca się w nie inwestować gdy jest presja na obniżke stóp procentowych, czyli ogólnie czas na tego tupu inwestycję nienajlepszy. Natomiast jak chodzi o wyniki historyczne to z tego co kojarze f. Idea Premium na miał całkiem dobrą stope zwrotu w stosunku do konkurencji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy