Forum Forum inwestycyjneFundusze

opłacam 3 filar -100% w fundusz akcji

opłacam 3 filar -100% w fundusz akcji

djjacek / 2009-02-01 12:42
podpisałem umowę z CU "nowa perspektywa" . jest to 3 filar .
Czy dobrze zrobiłem wpłacając 100% w fundusz akcji ? Myślę o zyskach w dłuższym okresie wpłat . Doradca też poradził fundusz akcji przy dzisiejszych niskich notowaniach i wiem że zyski będą dopiero za parę ładnych lat.
Jak pilnować tego i śledzic co się dzieje z moją przyszłą emeryturą ??


pozdro
Wyświetlaj:
Jack 812 / 195.140.236.* / 2013-09-17 15:55
Witam. Ten III filar mnie wciąz niepokoi, to jakas ściema. Zrezygnowałem kilka lat temu z Amplico life. To co wpłaciłem a wybrałem szkoda mówić.
Teraz obecnie jestem w ing bank no co roku indeksacja. L lepili mi ubezpieczenie a ja chciałem tylko samą inwestycję. Gadali, bo to korzystne, ble ble ble. I co teraz mam zrobić? Jestem juz 3 rok w ubezpieczeniu na zycie z funduszem kapitałowym. Proszę kogos o odpowiedź i doradztwo fachowe. Czy jest ktos kto by mi wskazał odpowiednia droge i doradził i pomógł?
Eeelf / 88.156.128.* / 2011-06-01 08:38
chcesz się zabezpieczyc na emeryture? na pewno tego nie zrobisz inwestujac w III filar w CU/Aviva/ING/itd., najlepszym rozwiazaniem na wpłacanie na okres długoterminowy jest UFK w Skandii i Aegonie. Skorzystałem z usług NIEZALEŻNEGO doradcy finansowego i jak na razie z********* na tym wyszedłem, tylko skoro jest to kapitał inwestowany w akcje i obligacje to warto zeby doradztwo finansowe miało DOm Maklerski, wtedy podobno lepiej. a z tego co wiem to swoj Dom Maklerski ma tylko doradztwo finansowe efect, dobrzy sa bo mam 1 kolesia od wszystkich moich rzeczy.
Esler1 / 2011-06-02 15:40
A czymżesz drogi Eeelf różnią się podane przez Ciebie instytucje? Wszystkie one to Towarzystwa Ubezpieczeniowe!!! A od kiedy to instytucje ubezpieczeniowe znają się na inwestowaniu, bo same mają ustawiczne problemy finansowe. Podany model inwestowania, czyli długoterminowy przez IKE czy polisy inwestycyjne, powoduje, że w okresie 20 lat stracisz ok. 40-50% możliwych do osiągnięcia zysków. Radzę zasięgnąć informacji o rzeczywistych kosztach tych inwestycji, danych historycznych dotyczących rentowności osiągniętych przez tych pseudofachowców, a także poszerzyć wiedzę o procencie składanym. W długoterminowym inwestowaniu najistotniejszą rolę, obok trafności decyzji, odgrywają stałe koszty, czyli prowizje. Różnica 1,5% rocznie przez 20 lat oznacza - 40% na Twoim koncie w tym okresie.
robertkajzer / 2011-03-24 12:03 / Bywalec forum
Musisz nauczyc sie inwestowania w fundusze inwestycyjne i stale kontrolowac swoja inwestycje. Po tym co piszesz powinienes przestac sluchac swojego doradce. Taki doradca zna sie tylko na sprzedazy. Sam musisz zadbac o swoje finanse, jezeli nie chcesz stracic pieniedzy i swojego czasu.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
meander_wroclaw / 46.112.42.* / 2011-03-05 17:00
Długi okres oszczędzania wcale nie gwarantuje zysków. Ważna jest też konstrukcja prawna 3 filaru. Jeżeli część składki przepada na ubezpieczenie to możesz i tak nie zarobić. Zobacz sobie co piszą o tym np. tutaj: http://www.krainafinansow.pl/index.php/jak-wybrac-iii-filar.html
AwizoKoro / 195.187.79.* / 2010-09-14 14:46
zobacz tez tu:

http://dobra-inwestycja.blogspot.com
opiekuninwestora_pl / 2010-08-24 18:35 / -
Tylko o tym nie mówi się w reklamach funduszy...

W ostatnich 10 latach zysk połowy funduszy akcji był niższy niż lokata.
http://blog.opiekuninwestora.pl/w/mzelc

Polecam też krótką analizę, którą opublikowałem w portalu ubezpieczenia.com.pl
Analiza 5 letnich inwestycji:

http://www.inwestycyjne.ubezpieczenie.com.pl/czy_w_fundusze_akcji_inwestuje_sie_dlugoterminowo_cz_i/116,8794.html

A jak tego pilnować - można sprawdzić np. na szkoleniach:
http://blog.opiekuninwestora.pl/w/tihbi

To prawda, że w długim okresie fundusze zarabiają. Tylko, niestety, często mniej niż lokata. Dlatego warto nimi samodzielnie zarządzać aby świadomie nie tracić zainwestowanych pieniędzy.
kalkulek / 87.205.186.* / 2009-02-02 10:25
Witam!!
Dla tych co interesują jak działają III filary to polecam przeczytać całość.
Popularny III filar w takich instytucjach jak ING, CU, to jest inwestycja z ubezpieczeniem. Jeżeli chcesz mieć emeryturę, to MUSISZ rozdzielić inwestycje od ubezpieczenia. Popatrzmy jednak jak działa III filar: Przez pierwsze 2 lata firma pobiera od 80 do 100% wpłacanych kwot na ubezpieczenie i/lub opłaty, Po tym okresie firma pobiera od 10 do 20% od każdej składki na ubezpieczenie. I dopiero do tego dopisują swój wypracowany zysk. Najlepsze jest jednak to, że bez względu na to jak jest ułożony portfel, czy to w akcje czy dynamiczny czy zrównoważony, to mają obowiązek dopisać 3,6% (wiem że ING dopisuje 5%) i tyle też w rzeczywistości dopisują (nie więcej), a nie tak jak mówią, że dopiszą ile uda im się zarobić.
Przykład kwotowy:
Np. wpłacając miesięcznie 100zł. Przez pierwsze 2 lata Firma wszystko bierze dla siebie, czyli wpłaci się 2400zł i to wszystko jest dla nich. Po 2 latach wpłacając nadal 100 zł miesięcznie pobierają 10-20zł na ubezpieczenie. Czyli zostaje 80-90zł. I do tego dopisują max 5%. Czyli do będzie- 80zł + 5%= 84zł lub 90zł+5%=94,5zł. wpłacając 100zł!!!!!!! Czyli podsumowując: W III filarze zawsze będziesz gonił miesięczną składkę i nigdy jej nie dogonisz. Ostatnio słyszałem u mnie w rodzinie, że wysłali pismo do CU z pytaniem ile tak jest pieniędzy z zyskiem. Odpisali że mają na koncie 51 tys zł. Powiedzieli że to jest zdzierstwo a nie emerytura, bo wpłacili grubo ponad 60 tys złotych.
Dlatego powtarzam: jeżeli ktoś chce mieć emeryturę to MUSI to rozdzielić od ubezpieczenia. Jakie to są m.in. firmy?? Wiem na pewno, że Skandia, Axa, Aegon. Ale również można zainwestować w np. ziemie, kupno mieszkania. Rozchodzi się to aby w przyszłości mieć stały dochód np. z wynajmowania kupionego przed laty mieszkania.
Jeszcze jedno: nie powiedziałem o indeksacji sładki. Co roku firma żąda sobie podwyższenia składki o 4%-6%. I jeżeli płacimy 100zł to w drugim roku już 104, w kolejnym roku 108,16zł. I tak dalej. Jest to obowiązkowe i jeżeli ktoś się na to nie zgodzi to instytucja może rozwiązać umowę.
Mam nadzieje że jest to w miarę jasno wytłumaczone.
Z poważaniem
MaC_dk / 2010-11-03 13:28
z tego co wiem w Aegonie indeksacja składki nie jest prowadzona
Tiburon / 89.187.237.* / 2010-08-23 21:36
ci wszyscy piszący negatywnie,zapominają że inwestycja w 3 filar opłaca sie TYLKO w długim terminie, jak ktoś chce po wybrać to co wpłacił po 5 latach to nie ma to najmniejszego sensu!!!

Wszystkich zainteresowanych jak obniżyć składki wpłacane na trzeci filar proszę o kontakt 692 737 692. Udziele szczegółowych wyjaśnień
turboinvest.pl / 89.229.234.* / 2011-11-28 09:39
świetny pomysł ! planuję inwestycję na 10 lat, wpłacam regularnie, uśredniam cenę a na rok przed końcem programu rynek wali się o 60 procent w dół ..... i co wtedy z długoterminowością ???? BEZ AKTYWNEGO zarządzania i bieżącego kontrolowania nie ma mowy o zyskach - takie czasy już były i raczej nie wrócą
Narzędzia znajdziesz tutaj: www.turboinvest.pl
tadeusz1920 / 2009-12-29 22:22
dzięki za wytłumaczenie, ja to wszystko rozumiem...jedno tylko pytanie. Ziemia, mieszkanie - dwa idealne przykłady. W co jeszcze może człowiek, typowy Kowalski zainwestować? Bo jakoś inne przykłady nie przychodzą mi do głowy...
dk / 94.42.84.* / 2010-11-03 13:15
typowy Kowalski może również zainwestować w przyszłość finansową swojego dziecka
Jamalrabka / 94.254.236.* / 2009-12-02 17:39
WItam. Podpisałem umowe na III filar w marcu 2009 r. 130 zł na Strategie Lwa i 30 zł na Zdrowie Lwa. Chciałbym zrezygnować z umowy głównej tj. Strategii Lwa (130 zł) i pozostać jedynie przy Zdrowiu Lwa. Oczywiście przez wszystkie miesiące do dnia dzisiejszego opłącałem całośc umowy 160 zł. Jak moge zrezygnować z tego dziadostwa odzyskując wpłacone pieniądze.
pchelek / 2009-12-02 19:29 / Tysiącznik na forum
przeczytaj dokladnie umowe - napisz do nich pismo ze rezygnujesz - uwazaj beda cie zwodzic i mamic - nadsylac pisma bys zrezygnowal z rezygnacji - nie dawaj sie - odbiez kase i wplacaj na normalny fund
chet / 2009-02-02 02:17 / Bywalec forum
Na pewno rozsądniej jest to zrobić teraz niż w lipcu 2007r gdy panowała euforia.BYć może za kilka lat nikt nie będzie pamiętał tak niskich wycen giełdowych spółek.
pchelek / 2009-02-01 13:23 / Tysiącznik na forum
masz pzerabane to co wplacisz - co miesiac beda Ci podnosili oplaty - za 5 lat bedziesz mial 1/3
krzysiek29 / 2009-02-01 12:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Fundusze emerytalne to jedno wielkie oszustwo a to ze weszles w 3 filar to WIELKI BLAD nie mysl ze doradca mysli o Twoim szczesciu i zyskach dla niego wazne jest podpisanie umowy za ktora ma super prowizje a Ty sam podpisujesz wyrok ze bedziesz systematycznie wplacal ale jak bedziesz chcial wyjsc to juz nie tak latwo bedzie odzyskac kase.pozdr
Ciułacz / 2009-02-01 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Djjacek: tu Krzysiek29 ma sporo racji, On zna tą machinę od podszwki. Ale lepiej oszczędzać i inwestować w fundy jak w trawkę..Dobrze by było abyś miał możliwość konversji.Recesje przychodzą cyklicznie i co ci urośnie podczas tz boomu to nastepna recesja to zniweluje, a mając możliwość konwersji to zawsze możesz ucieć w obligacje lub w zwykłe lokaty i przeczekać recesję.
Co do śledzenia twojej inwestycji to zapytaj twojego doradcy w jakie akcje są pieniądze zainwestowane.W necie napewno znajdziesz rankingi funduszy.Tylko się nie załam bo przez najbliższe 6 miesięcy to może być jeszcze niezła zabawa.
djjacek / 2009-02-01 21:25
W tym funduszu jest możliwość zmiany udziałów w np. fundusz pienieżny lub gwarantowany i pare innych.nie doszłem jeszcze do tego. Myślę teraz o funduszu akcji do następnego boomu i w dobrym momencie zmiana na coś innego.
Składka według umowy ma wzrastać ,wiem o tym ale raz w roku i to np jak płacę teraz 200zł to za rok zaproponują mi ok 204 zł biorąc pod uwagę inflację ?!!
Wydaje mi się to proste ale teraz mnie przestraszyliście .

Co mam robić ,chcę odkładac po ok 200 zł miesięcznie na stare lata . Woem że nic nie jest gwarantowane , jest inflacja i róznie może być . Uznałem 3 filar za dobre rozwiązanie ale teraz sam nie wiem
pchelek / 2009-02-01 21:33 / Tysiącznik na forum
teraz jest 200 zla - za miesiac bedzie 210 - za rok 250 i tak dalej.
W sumie za 20 lat uzbierasz jakies 10 wiecej od wplaconej kwoty. Lepiej zarobisz wplacajac te 200 zeta na konto lub na akcje bezposrednio.
arkadius113 / 2009-02-01 23:13
djjacek radzę uciekać z tamtą jak najszybciej i poszukać rzetelnego doradcy, który nie tyle sprzeda produkt godny uwagi, a będzie potrafił nauczyć Cię zarządzania takim programem/kontem. Niestety w CU będziesz płacił haracz, a nawet z dobrą strategią inwestycyjną może być tam bardzo ciężko osiągnąć zadowalające wyniki, koszy są holenderne!
JAX / 78.8.23.* / 2009-02-05 08:59
Macie sporo racji, idalne jest oddzielenie ochrony od inwestycji. Ja tak mam. A co do tego "oszustwa" to cieżko mi się tu zgodzić. Niestety, takie są reguły tej gry - systematyczność. Jestem pewien że w momencie kiedy przychodzi bessa nie wpłacalibyście nic. Trzeba zauważyć że wpłacanie w takim momencie pozwala nabywać większą ilość jednostek. W swoim czasie nastąpi jakieś odbicie. Także nastrój się z pewnością poprawi. A co do indeksowania składki, jeśli się komuś nie podoba takie rozwiązanie to macie polisy z wpłatą 1x. Zawsze można tam dopłacić kiedy się chce i ile się chce, jak w TFI. Reasumując: nie ma idealnych rozwiązań. Zawsze możemy ponarzekać i kopić nowy tv, później zęby w ścianę. A może jeszcze dzieci nam pomogą, pod warunkiem że je dobrze traktowaliśmy:) Pozdr agent
R. / 94.75.109.* / 2010-02-25 17:19
ale inwestując te pieniądze tylko w fundusze inwestycyjne, narażamy się na spore ryzyko, dodatkowo ponosimy 19% podatek belki od zysków. Nawet jeśli będziemy chcieli zmienić swój portfel inwestycyjny, to poniosą duże opłaty za zmiany TFI.
Odkładanie na konto w banku nic nie da - lokata oprocentowana na 5% (inflacja 3,6% oraz podatek belki 19%).
Najlepszym rozwiązaniem jest polisa na życie unit-linked, gdzie prawie wszystkie środki są inwestowane, a z naszej wplaty na koszta administracyjne idzie tylko 10 zł.
grzesio83 / 95.49.211.* / 2010-03-17 18:39
zgadzam się z panem.TYlko polisa unit-linked daje mozliwosci w przyszłosci.polise mam 3 lata.koszty sa bo wszedzie są ale i zyski z tego tez są.polecam. w okolicach rzeszowa służe rada i pomocą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy