Forum Polityka, aktualnościKraj

Opłata audiowizualna zamiast abonamentu RTV. Od kiedy?

Opłata audiowizualna zamiast abonamentu RTV. Od kiedy?

Wyświetlaj:
sobeks / 89.229.104.* / 2014-04-28 08:38
Tutaj jest dobrze napisane dlaczego jest to nielegalna opłata http://www.open-info.eu/oplata-audiowizualna-w-polsce/
viega / 89.70.17.* / 2014-01-20 20:17
Panowie, po co się irytować. W rekę kodeks spółek handlowych i umowę na świadczenie usług. Czy ktoś z państwa ma taką? Jeśli nie, to mogą mi....
PUNISHER / 82.177.194.* / 2014-01-20 12:21
"Zdrojewski podkreślił jednak, że brak źródła finansowania mediów publicznych z abonamentu oznacza w pierwszej kolejności likwidację Polskiego Radia oraz ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, bo to one są utrzymywane w przeważającej części z pieniędzy publicznych."

Czyli mam sponsorować coś z czego W OGÓLĘ nie korzystam...przecież to jest żenada i kradzież w biały dzień!!! Płacić za coś co jest nierentowne tylko dlatego, żeby sobie było bo jest tak daremne, że nie ma chętnych na słuchanie/oglądanie.
ARTUR408 / 2014-01-17 22:00
ZAIKS , jako podmiot pobierający kwoty od twórców powinien płacić za reklamę tych utworów wśród słuchaczy , niedopuszczalnym jest wykorzystywanie nośników elektronicznych do darmowej reklamy .Telewizja i radio jako podmioty prywatne nie mają prawa żądać opłaty bez podpisania umowy na usługę a występowanie ministra w kwestii podatku na rzecz podmiotu prywatnego nasuwa pytanie : ile należy zapłacić za takie ustawy , czy kwotę wpłaca się przelewem czy gotówką , jaki to ma być procent od dochodu z abonamentu .
alveo1 / 89.66.69.* / 2014-01-17 23:48
Zgadzam się z tym twierdzeniem!!!! Zdrojewski [...]i nie zna przepisu kodeksu handlowego o spółkach akcyjnych. Telewizja Polska SA jak wynika z nazwy jest spółką akcyjną i podlega pod jej przepisy. To oznacza , że sama musi się troszczyć o jej funkcjonowanie, a wszystkie otrzymane datki ma rzecz spółki podlegają opodatkowaniu stawką 19%. Czy takie podatek odprowadza Telewizja Polska SA??? Pewnie NIE, bo tu też pracują niedouczone osoby w finansach!!!
Wszelkie żądania o płacenie abonamentu na rzecz Telewizji jest przestępstwem, a Zdrojewski tylko ośmiesza się[...]!!! Aż przykro słucha i czytać jego wypociny!!!!!


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

1i74 / 77.113.24.* / 2014-01-17 21:28
Niech Telewizja Polska umożliwi wydawanie dekoderów na swoje kanały na poczcie i wówczas pobiera abonament...
Zobaczą wówczas ilu będą mieć chętnych na swoją misję...
I to byłoby sprawiedliwe w cywilizowanym państwie.
103545 / 188.147.104.* / 2014-01-17 20:58
To jak hasło "Wisła". Pogłębiamy dno, trzymamy się koryta. I tak wszystkie partie traktują państwowe firmy. Praca dla rodzin i kolesi. Alle jaja.
OSZUKANY OBYWATEL / 81.210.51.* / 2014-01-17 18:20
PRZYPOMNIJCIE SOBIE JAK PO WALCZYŁO O WŁADZE ,jedno z ich priorytetów jakie glosili to ze ZNIOSĄ
TEN HARACZ CZYLI ABONAMENT i jak spelnili swoje obietnice ? to widać , jak falszywie ludzi oszukują PAMIETAJCIE PRZY WYBORACH
EMERYT141 / 185.26.182.* / 2014-01-17 17:58
tELEWIZJA publiczna jest dobra,bo dobrze płaci pracownikom ,patrz państwo LIS.Każde z nich zarabia więcej od Prezydenta RP.????????? I WCIĄŻ MAŁO,MAŁO,MAŁO
z93 / 213.186.79.* / 2014-01-17 17:52
Pani Bieńkowska, niech mnie pani nie rozśmiesza. Jaka misja? O czym pani mówi? Może mi pani pokaże definicję tej misji? Które programy są misyjne, a które nie? Niech pani nie opowiada, że to czy jest kraj cywilizowany czy nie mierzy się tym, czy jest telewizja publiczna czy nie. Cywilizowany kraj to taki kraj, gdzie się nie okrada obywateli wykorzystując posiadaną władzę. Gdzie nie każe się obywatelom płacić za coś tylko dlatego, że mogą z tego czegoś korzystać chociaż nie wiadomo czy korzystają.
Polacy nie potrzebują mediów publicznych. Potrzebuję je jedynie politycy upychający tam swoich kolesiów, pracujące tam osoby oraz producenci programów. Telewizję zwaną publiczną należy sprywatyzować.
Pani gada bzdury i właśnie to jest zupełnie oczywiste.
Podatek od telewizora to cyniczne zabieranie pieniędzy obywatelom. Jeśli byłoby jakieś uzasadnienie na telewizję publiczną (chociaż nie ma!) to należałoby ją (w ilości jednego kanału) finansować z już pobieranych podatków (tak samo jak szkoły, sądy, urzędy, etc.) a nie nakładać dodatkowy podatek i dawać mu dla zmyły jakąś wyszukaną nazwę i to też jest zupełnie oczywiste szanowna pani Bieńkowska.
@@@ / 89.68.179.* / 2014-01-17 17:00

a według GUS w mniej niż 1 proc. gospodarstw domowych nie ma żadnego odbiornika.

Czyli ci ludzie moga byc w majestacie prawa okradani?
arrmii / 109.243.145.* / 2014-01-17 18:43
okraść 1% - mała szkodliwość społeczna. nikt się nie zainteresuje.
okt / 178.180.255.* / 2014-01-17 16:05
Ni oglądam TV, nie mam nawet odbiornika. Nie słucham radia. Dla czego do diabła mam płacić za usługę której nie zamawiałem. Porównywanie tego do służby zdrowia jest od czapy. Publiczna TV to jeden wielki gniot, potrzebny kascie politycznej do darmowej promocji i siania mniejszej lub większej propagandy. Niech to w diabły zakodują, a kto będzie chciał płacić to sobie na poczcie odbierze dekoder i będzie płacił abonament.
Bartek777 / 81.219.120.* / 2014-01-17 16:01
Ja nie oglądam TVP a Polskigo Radia nie słucham.
Mam wszystko w necie i za niego płace 40zł
Za co mam Tobie Bogdan płacić?
zxc12 / 178.42.95.* / 2014-01-17 15:47

z czystym sumieniem wskazać programy, które mają charakter misji na najwyższym poziomie

w jakich godzinach są nadawane, bo nie słyszałem aby ktoś na taki program trafił
Co ma na myśli ? "Kevin w Nowym Jorku" ????? czy "Taniec z gwiazdami"?
Gielbar107 / 95.49.71.* / 2014-01-17 17:14
Nie zrozumiałeś tej części wypowiedzi- chodzi o misyjność programów w telewizjach prywatnych: "Mogę już dziś z czystym sumieniem wskazać programy, które mają charakter misji na najwyższym poziomie i które są realizowane przez prywatne media"
W telewizjach prywatnych wiele jest programów, które mogę zaliczyć do " misyjnych"
zxc12 / 178.42.95.* / 2014-01-17 18:32
czyli TWA, te zaliczenia są premiowane przelewami na prywatne konta?

Najnowsze wpisy