Forum Forum inwestycyjneFundusze

Opłata dystrybucyjna ING

Opłata dystrybucyjna ING

Ronny / 83.20.120.* / 2006-11-29 22:46
Czy jest jakiś sposób, aby nie płacić opłaty dystrybucyjnej?

Czytając tabele opłat zauważyłem coś takiego:

Opłata dystrybucyjna dla kwoty do 3000 dla ING Subfundusz Akcji Plus
wynosi 5%, dla ING Subfundusz Gotówkowy Plus opłata nie jest pobierana
- 0%.
Opłata za konwersję nie jest pobierana - 0%.

Jeśli dobrze rozumiem, to wpłacając na Gotówkowy i konwertując do
Akcji nie zapłacę opłaty dystrybucyjnej? Dzwoniłem na infolinię, ale powiedziano mi, że podczas konwersji zapłacę różnicę - niestety nie znalazłem żadnego potwierdzenia w prospekcie (chyba, że jest sprytnie zakamuflowany).
Idąc tym tropem można dojść do wniosku, że jeśli przed wypłatą przeprowadzę konwersję Akcji->Gotówkowy, to powinienem otrzymać zwrot różnicy w opłatach dystrybucyjnych.

Będę wdzięczny za wyjaśnienie, wskazanie na jakiej podstawie ma być pobierana "różnica" w opłatach dystrybucyjnych podczas konwersji - w prospekcie nie ma tego jasno napisanego.

5% opłata dystrybucyjna na początku, bez gwarancji zysku, budzi we mnie odrazę :/

Pani z infolinii nie udzieliła wyjaśnienia, które przekonałoby mnie - przez 10 minut wertowała prospekt, a ja płaciłem za rozmowę...
E-maile wysyłane do działu obsługi nie dochodziły - dostawałem zwroty.

Parę linków:
- tabela opłat: http://www.ingtfi.pl/u235/navi/33305
- prospekty: http://www.ingtfi.pl/u235/navi/33454
Wyświetlaj:
mick / 2006-11-30 09:32 / Uznany Gracz Giełdowy
dystrybucyjna zawsze raz pobiora. w innych TFi jest podobnie. i nie ominiesz tego kupujac najpierw fundusz z zerowa oplata a nastepnego dnia konwerujac. zeby ominac oplaty dystrybucyjne (czy inne) - konto w mbanku z supermarketem funduszy, no ale tam nie ma wszystkich TFI.
arkangel / 2006-11-30 10:58 / portfel
mBank jest dobrym orzwiazaniem jednak liczba dostepnych TFI jest sredniozadowalajaca, jednak wszystko zalezy od celow jakei sobie zakladasz i w jakie TFI mierzysz
pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy