Forum Forum podatkoweInne

opłata skarbowa

opłata skarbowa

retirs / 79.186.208.* / 2009-05-09 17:32
Mam pytanie odnośnie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. Posiadałam pełnomocnictwo inwestora do jego reprezentowania w urzędzie w sprawie uzyskania pozwolenia na budowę.
Przy składaniu wniosku o uzgodnienie w ZUDdzie w Wydziale Geodezji i Kartografii urzędu przedstawiłam pełnomocnictwo oraz uiszczona została opłata skarbowa. Uzgodnienie uzyskałam, jednak ze względu na to, że w międzyczasie zaszły pewne zmiany lokalizacyjne zmuszona byłam wystąpić o ponowne uzgodnienie. Wielkie było moje zdziwienie, kiedy ponownie zażądano ode mnie pełnomocnictwa oraz kolejnej opłaty skarbowej. Zdziwiło mnie to ponieważ w odnośnej komórce złożyłam jak wspomniałam pełnomocnictwo dotyczące tej inwestycji oraz tegoż inwestora. Zastanawiam się więc ile jeszcze pełnomocnictw i ile opłat skarbowych należy wnieść do tego samego urzędu w tej samej sprawie tzn. w sprawie załatwiania pozwolenia na budowę pana x. Nie rozumiem dlaczego uiszczając w danym urzędzie opłatę za pełnomocnictwo w konkretnej sprawie nie obowiązuje ona we wszystkich wydziałach urzędu, ba nawet w tej samej komórce zażądano ponownej opłaty. To chyba jakaś paranoja. Nie wiem również jak żądanie wspomnianej opłaty skarbowej ma się do faktu iż uzyskanie pozwolenia na budowę dla" mieszkaniówki" zwolnione jest z opłat skarbowych. Wdzięczna byłabym za opinie na ten temat :o :o :o

Najnowsze wpisy