Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Opłaty, podatki- bardzo proszę o odpowiedz

Opłaty, podatki- bardzo proszę o odpowiedz

Nixur / 2007-08-16 20:10
To dla mnie ważne, więc bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Jakie trzeba podjąć koszty by móc inwestować w akcje???

Prawdopodobnie trzeba zapłacić coś na założenie konta w domu maklerskim (ile?).

Dom maklerski bierze potem odpowiednią prowizję za tranzakcję wyznaczaną przez siebie. Czy oprucz tej prowizji płaci się podatek?

Po jakimś czasie gdy wyjmuje zainwestowane pieniądze? Czy jest dodatkowa opłata (ile)? Czy płaci się podatek od wzbogacenia (ile?)
Wyświetlaj:
ninoczka / 91.94.25.* / 2007-08-17 14:50
wejdż na www.gpw.pl poradnik inwestora składanie zleceń tam są informacje różne polecem infosterfę w całości a oczywiście dmbzwbk jest ok
Paras / 217.153.99.* / 2007-08-17 10:33
Domy maklerski nie pobieraja opłat za otworzenie konta inwestycyjnego ale za jego urzywanie(zazwyczaj 50 zł za rok).
Co do prowizji to przez internet to jest to 0,39%(ale nie mniej niz 6zł), przynajmniej ja tak mam w DM BZWBK. A podatek, to dostaniesz na koniec roku wydruk z biura i od zysków płacisz 19%, mozesz sobie od tego odjac starty na akcjach i inne koszty. Do konca nie wiem bo ja zaczalem w lipcu :( MIałem niezłego pecha, ale nauka kosztuje.
Ciapajew / 149.254.200.* / 2007-08-28 14:08
Jak zarobisz tyle ze beda chcieli od Ciebie podatek od wzbogacenia to bedzie Cie na niego stac. poki co podatek placisz tak jak kolega wyzej napisal (pomijajac byki ortograficzne). Moze dodam ze tych innych kosztow to jest niewiele. Zyski minus straty i prowizje - do opodatkowania i nie wliczasz niestety funduszy. Tam jestes skasowany od razu jak wyciagasz pieniadze. I tyle. Rowniez polecam WBK
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy