Forum Forum inwestycyjneSpółki

OPONEO nowa rekomendacja

OPONEO nowa rekomendacja

kiepski / 2008-07-16 22:41
16.7.Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP w raporcie z 9 lipca podwyższyli cenę docelową akcji Oponeo.pl do 20 zł, z 15,5 zł oraz podtrzymali rekomendację "kupuj".
Raport został wydany przy kursie akcji spółki na poziomie 15,19 zł, a w środę na zamknięciu płacono za nie 13,99 zł.

"Po doskonałych wynikach w 2007 r., Oponeo.pl utrzymało ponadprzeciętną dynamikę wzrostu również w pierwszej połowie bieżącego roku. Przychody w I kwartale 2008 r. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosły o ponad 66 proc., a zyski, dzięki skokowemu wzrostowi marży, aż o ponad 200 proc." - napisano w raporcie.

"Nie gorzej wygląda również drugi kwartał zarówno dzięki postępującym inwestycjom, jak i korzystnym uwarunkowaniom sezonowym. Ostatecznie na koniec bieżącego roku prognozujemy wzrost przychodów do 110,4 mln zł, zaś zysku netto do 9,1 mln zł, co oznacza wzrost odpowiednio o 61 proc. i 76 proc." - dodano.

Analitycy DM PKO BP oceniają, że perspektywy spółki na kolejne lata przedstawiają się bardzo dobrze. Pomimo wysokich cen paliwa i ogólnoświatowego spowolnienia branży motoryzacyjnej, cały czas rośnie w Polsce zarówno import samochodów używanych, jak i sprzedaż nowych samochodów, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na opony.

Zdaniem analityków, głównym czynnikiem odpowiadającym za dynamiczny rozwój spółki jest wzrost rynku e-commerce. Spodziewają się oni, że w 2010 r. nastąpi podwojenie wartości polskiego rynku e-commerce, który w 2007 roku był wart 8 mld zł.

"Oponeo.pl, będący niekwestionowanym liderem branży, będzie głównym beneficjentem nadchodzących zmian" - napisano w raporcie. (PAP)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy