Forum Forum inwestycyjneSpółki

OPONEO.pl -reazlizacja prognozy

OPONEO.pl -reazlizacja prognozy

skomentuj
kiepski / 2009-01-20 23:49
http://dmbzwbk.bankier.pl/wiadomosci/pap/artykul.html?id=1895219

cały wywiad z prezesem OPONEO..

kwartał dobry mimo ciepłej zimy. gdyby nie ona to zrealizowaliby wiecej niz prognoza.. to jest podsumowanie.

czyli ostatni zjazd kursu nie wynikł z wyników.. myślę ze moze byc konkretne odbicie..
Wyświetlaj:
3grosze / 2009-02-03 15:36 / Bywalec forum
Ciekawe czy wystrzeli . Ostatni zjazd poniżej 5 skutkował odbiciem na 5,89. Zakupy zrobione ,czekam do jutra.
3grosze / 2009-02-02 13:29 / Bywalec forum
29.1.Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP w raporcie z 22 stycznia podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Oponeo.pl, ustalając cenę docelową akcji spółki na 15 zł.

"Po bardzo silnej przecenie z października ubiegłego roku oraz z początku bieżącego roku, Oponeo.pl jest tanie. Nawet uwzględniając nie najlepszy IV kwartał oraz wpływ ogólnego spowolnienia gospodarczego, uważamy, że obecna cena akcji spółki jest bardzo atrakcyjna" - napisano w raporcie.
3grosze / 2009-02-03 16:13 / Bywalec forum
Oponeo.pl wkrótce ruszy ze sprzedażą na rynkach zagranicznych (wywiad)
20.1.Warszawa (PAP) - Oponeo.pl ruszy ze sprzedażą na rynkach Europy Zachodniej jeszcze w tym miesiącu. Do marca uruchomiony ma zostać portal o felgach. Spółka jest zadowolona z wyników za ubiegły rok, choć rezultaty mogłyby być lepsze, gdyby nie ciepła zima - powiedział w rozmowie z PAP Dariusz Topolewski, prezes spółki.

"Czwarty kwartał się udał, choć na pewno liczyliśmy na więcej. Niestety aura była przeciwko nam i nie udało się zrealizować nadwymiarowych planów" - powiedział prezes.

"Gdyby w listopadzie, grudniu pogoda była taka jak teraz, mielibyśmy o ok. 50 proc. większą sprzedaż" - dodał.

Jednak zdaniem prezesa wyniki wypracowane przez spółkę w całym roku należy uznać za dobre.

"Dynamika wzrostu sprzedaży była w ubiegłym roku dobra i wyniosła kilkadziesiąt procent. Biorąc pod uwagę kłopoty w ostatnim kwartale, można to uznać za wynik satysfakcjonujący" - powiedział Topolewski.

Prognoza na 2008 rok zakładała wypracowanie 6 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 90 mln zł.

"Nie zamierzamy zmieniać prognoz przed pojawieniem się raportu" - powiedział prezes.

Po trzech kwartałach 2008 roku spółka miała 54,4 mln zł przychodów i 3,7 mln zł zysku netto. Jednak w czwartym kwartale spółka zwykle wypracowuje 40-50 proc. całorocznych przychodów.

Prezes nie chciał ujawnić planów sprzedaży na ten rok.

"Nie mamy założeń na ten rok, bo nie wiemy, co się będzie działo w Polsce. Nie wiemy też jaki będzie kurs euro, a zakupy musimy planować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem" - powiedział Topolewski.

"Prognozy być może opublikujemy, jeśli sytuacja się wyklaruje" - dodał.

Zdaniem prezesa na osiąganą sprzedaż wpływ ma głównie rozwój internetu i e-commerce.

SPRZEDAŻ ZA GRANICĄ JESZCZE W STYCZNIU

Prezes Topolewski powiedział, że jeszcze w tym miesiącu spółka rozpocznie sprzedaż na rynkach zagranicznych.

"W pierwszej kolejności wejdziemy na rynek niemiecki, gdzie pod koniec tego miesiąca ruszamy z ofertą letnią. Wszystko dopinamy na ostatni guzik. Jeszcze do sezonu letniego chcemy wystartować w kolejnych krajach, we Włoszech, Francji, Holandii" - powiedział prezes, dodając, że w przyszłości spółka mogłaby wejść na kolejne rynki zachodnioeuropejskie.

"Każdy kraj, który ma euro jest w kręgu naszego zainteresowania. System logistyczny Europy Zachodniej jest jednolity, co w naszym wypadku jest kluczowe" - powiedział.

"Myślę, że w następnych latach będziemy coraz mniej zależni od sprzedaży krajowej i coraz więcej będziemy sprzedawać za granicą" - dodał.

Prezes podkreślił, że sprzedaż na rynkach zagranicznych będzie widoczna nie w przychodach, a w zyskach spółki.

"Przyjmiemy inny model. Nie wszystkie produkty będą fakturowane przez naszą firmę. Produkty będą sprzedawane przez zachodnie hurtownie, a my będziemy fakturować prowizję, która będzie stanowić czysty zysk" - powiedział Topolewski.

W przyszłości do oferty dla rynków zagranicznych włączone będą felgi. Na razie serwis o felgach ma ruszyć w Polsce.

"Serwis o felgach czeka na wykończenie oprogramowania. Powinniśmy zdążyć z jego uruchomieniem do marca" - ocenił prezes.

Spółka nie wyklucza też poszerzenia oferty o akcesoria samochodowe, ale, jak podkreśla prezes, będzie się skupiać na sprzedaży opon i felg.

Oponeo.pl przygotowuje też nową usługę.

"Uruchomimy usługę polegającą na zakładaniu opon w serwisie. Klienci będą kupować opony przez internet i umawiać się w wybranym miejscu, gdzie będą mogli je założyć. Mamy podpisane umowy z wieloma serwisami. Myślę, że nowa usługa ruszy w sezonie letnim, w marcu" - powiedział prezes.

PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE DYWIDENDA Z ZYSKU ZA 2008 R.

Oponeo.pl nie podjęło jeszcze decyzji, co do wypłaty dywidendy z zysku za 2008 rok, ale prawdopodobnie zarząd będzie rekomendować podzielenie się zyskiem z akcjonariuszami.

"Pewnie jakaś dywidenda będzie, choć poziom nie został jeszcze ustalony. Możliwe, że tyle co w poprzednim roku" - powiedział Topolewski.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy