OPTIMUS

Kazik wiecie skad / 2011-02-19 22:29
Komentarze na temat spółki Optimus
Wyświetlaj:
Kazik wiecie skad / 2011-03-09 23:40 / Tysiącznik na forum
Wydaje się ,że korektę mamy za sobą. Optymizm powrócił - i o to chodzi:).
Ten tydzień niewątpliwie będzie można zaliczyc do miana ,,Tygodnia Optimusa,, . Zakładając ,że nie ma więcej niespodzianek podobnych do sypania ABC Daty , możemy pokusić się o prognozę dodatkowych kilkunastu procent zysku . Zrozumiałym będzie niejednokrotnie chęć realizacji zysku , lecz pokusa dalszych wrostów skłoni wielu do ponownego wejścia . Jak to zwykle bywa na wyższym poziomie.
Jak silnie działa na wyobraźnie efekt W2 wiedzą wszyscy ,a wśród nich także rasowa spekuła i to ona będzie dyktować kolejne ruchy na tym papierze.
Zatem pompowania pod W2 ciąg dalszy.
płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-03-11 23:21

Zakładając ,że nie ma więcej niespodzianek podobnych do sypania ABC Daty , możemy pokusić
się o prognozę dodatkowych kilkunastu procent zysku .

Jednak chyba coś sypneli i z wzrostów fiasko. Tsunami w Japonii i leszcze dobiły kurs jak tzreba. Zgadzam się z tym ,że spekuła dyktuje warunki. Jednak CD Projekt puszczać zaczął dobre newsy więc następny tydzień powinien być na +.
P.S. wrócisz kiedyś do pisania na swoim blogu o stanie portfela?
Kazik wiecie skad / 2011-03-12 23:52 / Tysiącznik na forum

Jednak chyba coś sypneli i z wzrostów fiasko. Tsunami w Japonii i leszcze dobiły kurs
jak tzreba.

Możliwe ,ale nie bagatelizowałbym innych czynników. Rozejrzyj sie dookoła.
Jeśli chodzi o powrót do pisania o stanie portfela - na ten temat już się wypowiedziałem.
płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-03-05 15:20
I niestety tydzień zamknięty nieciekawie. Chyba nowy tydzień zaczniemy od spadków. Byki nie wykorzystały swojej szansy. Kazik , jak myślisz ABCDATA wypchnęła resztę akcji Optimusa?
Kazik wiecie skad / 2011-03-05 20:10 / Tysiącznik na forum
Skąd niby mam wiedzieć czy ABC Data sprzedała resztę akcji?:)
Co do zakończenia tygodnia , to spodziewałem się większej aktywności.
Pozostaje czekać na początek tygodnia , wszystko się wyjaśni. Jak pisałem , jeżeli pojawi się sygnał kupna - wracam . Jeżeli wyjdzie dołem - poczekam. Nie trzeba tu wielkiej filozofii.
picawella / 83.23.57.* / 2011-03-07 14:46
Przepraszam że niemerytorycznie ale ja Kazik, nie udzieliłbym mu w ogóle odpowiedzi. To dzięki niemu zrobił się SYF na "właściwym forum" optimusa.

Jeśli chodzi o dzisiejszą sytuację na optimusie to mam nadzieję, że zakończy się chociaż 3% wzrostem. Zieleń i duży obrót będą dobrze rokować. Gdyby jednak skończyło się na czerwono to długi knot nie będzie pięknie wyglądał na wykresie.
Kazik wiecie skad / 2011-03-03 22:22 / Tysiącznik na forum
Wspominałem ostatnio na blogu o nadchodzącej , a właściwie o dobrym momencie na korektę. Teraz chciałbym zwrócic uwagę na to co zaszło przez ostatnie kilka sesji .dając nam jako taki obraz ,,na czym stoimy,, Dzisiejsza sesja przebiegała bez emocji , ale dla techników dała zapewne sporo do myślenia. Mam na myśli tworzącą się formację chorągiewki. Trudno taką formacje zauważyc będąc pod presją (delikatnie ujmując) niepewności. Zazwyczaj strach oddziaływuję na naszą psychikę tak bardzo ,że zaczynamy widzieć to co chcemy lub to czego sie obawiamy :) Jednak radziłbym zwrócić baczniejszą uwagę na przebieg jutrzejszej sesji, gdyż może być ona punktem zwrotnym. Mam nadzieje ,że ABC Data nie popsuje naszych planów powrotu do wzrostów i nie sypnie swoimi resztkami. Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd ale zakładam , że można sie spodziewać aktywniejszego ruchu inwestorów i powalczymy chociażby o kilku procentowy wzrost . Ważne jest aby zamknąć ten tydzień na ,,pewnym,, wzroście , który da otwarte pole do dalszych dłuższych wzrostów. Jednym słowem - jest o co walczyć.
Raisa / 79.173.6.* / 2011-03-04 12:11
Brakowało mi Pańskiej opinii. Szkoda, że tak rzadko możemy czytać takie rozsądne i profesjonalne wpisy . Mam nadzieję, że dzisiejsza sesja zamknie się na dużym pewnym plusie. Dziękuję i pozdrawiam.
Kazik wiecie skad / 2011-03-03 01:06 / Tysiącznik na forum
Strach zrobił swoje , a i niesmak po sprzedaży ze strony ABC Data pozostaje widoczny. Choć nie sama sprzedaż ( w trakcie sprzedaży kurs nadal zwyżkował) a dopiero informacja o niej przyczyniła sie do mocnego spadku. A to pewnie dlatego ,że mimo iż rynek spodziewał sie sprzedaży ze strony ABC Data
- obstawiał czas po premierze. A tu masz:) Niby się lekko uspokoiło ale nadal się obsuwa. Koniec tygodnia da nam lepszy obraz czego można się spodziewać w najbliższych dniach. Szukanie i łapanie dołków jest bezsensu ( przynajmniej dla mnie) . Inwestorzy bardzo emocjonalnie podchodzą do produktu spółki , który ma się ukazać w maju i wiąże z nim wielkie nadzieje ( spółka zresztą również) ,więc długo nie powinniśmy czekać na zmianę kierunku . Jednak osobiście bez zdecydowanego ruchu byków potwierdzonym większym obrotem nie myślę o powrocie . Ale Wy ? - róbcie jak uważacie, może ktoś trafi dołek:)
wk...ony / 78.30.114.* / 2011-03-02 07:52
Może koledzy mi pomożecie. Jak co wieczór ustawiałem zlecenie na sprzedaż Opimusa, żeby w razie czego grzecznie stać w kolejce z rana. Rano zwykle anulowałem zlecenie i grzecznie grałem dalej. Niestety wczoraj mój fantastyczny KBCmakler odmówił posłuszeństwa (już drugi raz w ciągu 3dni) i zlecenia nie mogłem anulować. Czy mam jakąś szansę odzyskać kasę od KBC?
Radek 2008 / 2011-03-02 08:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie:)
RalfPi / 2011-02-23 08:22
Jednak analiza techniczna nie kłamała w tym przypadku, a dodatkowo informacja o tych 5mln akcji po promocyjnej cenie, spowodowała korektę.. Wniosek z tego taki, że należy na bieżąco śledzić informacje o spółce i sztywno trzymać się AT.
Nie jestem optymistą.. Dziś, uważam, skończymy na minusie.
inwestorpl / 2011-02-23 08:04 / Bywalec forum
Panika straszna. Teraz widać w jak słabych rękach był papier.
Kazik wiecie skad / 2011-02-23 08:30 / Tysiącznik na forum
Teraz nadszedł czas ,żeby na dniach przeszła w silne ręce - czyli moje:)
avocado20 / 2011-02-23 20:24 / Bywalec forum
oj Kazik, żebyś mi nie oddał akcji, bo mam na nie straszną chętkę:-) szkoda, że nie miałem dodatkowej gotówki, bo trzymam od 4,8 i jestem skłonny kupić nawet po 6.9, ale to już na krótki okres czasu
bladrish / 2011-02-23 08:44 / Bywalec forum
Też mam taki plan:) a co Kazik myślisz o raporcie?
Kazik wiecie skad / 2011-02-23 08:58 / Tysiącznik na forum
Jakim raporcie?
bladrish / 2011-02-23 09:14 / Bywalec forum
Chodzi mi o raport kwartalny - 1 marzec
Kazik wiecie skad / 2011-02-23 09:26 / Tysiącznik na forum
Zapytaj księgowego firmy.
My możemy odnosić się do raportu po jego publikacji.
Wróżby nie leżą w mojej naturze.
W każdym bąć razie rynek spodziewa się kiepskich wyników za 2010 rok , ,,kupuje,, przyszłe.
ramzes190 / 2011-02-22 21:54
Witam

Wszystko wskazuje na to że jutro na zielono, imo minimum 5 %, ale ja na razie trzymam kase, zamierzam wejść w OPT po raporcie, który wg mnie będzie niekorzystny, Wiedźmin kosztował 30 mln, a to spory wydatek. Nie wiem jak zyski CD projekt, chociaż myśle że tu powinno być przynajmniej dobrze. Tak więc wsiadam po raporcie, mam nadzieje ze kurs sie utrzyma, lub moze nawet jeszcze spadnie ;)

A co do dzisiejszej korekty, to wg mnie ABC data sprzedało swoje 5.000.000 akcji, a przynajmniej część, reszta to juz strach 'leszczy' przed bankructwem.

Mam nadzieję że wątek zapełni się opiniami jakoś argumentowanymi, a nie proroctwa tak jak w przypadku poprzedniego.

Pozdrawiam
Kazik wiecie skad / 2011-02-22 21:40 / Tysiącznik na forum
Powiało grozą:) W końcu mamy korektę. Potężne obroty , więc wszystko rozegra się w mńgnieniu oka czyli krótko i porządnie . Lepszej korekty nie można było się spodziewać.
Zaoszczędzone kilkanaście procent - to lubię :)
_tofik_ / 2011-02-22 22:23 / Bywalec forum
Kaziu powiedz po czym poznałeś ,że właśnie teraz będzie korekta. Na blogu coś wspominałeś ale nie bardzo chciało mi się wierzyć, teraz widzę ,że porządnie walnęło.Proszę tylko nie odsyłaj mnie do edukacji bo teorii trochę już przerobiłem.
Kazik wiecie skad / 2011-02-22 23:38 / Tysiącznik na forum
Pewnych rzeczy ( wykresy) nie da rady tu wkleić więc wysłałem Ci razem z opisem na prv. Przejżyj pocztę.
monki / 109.243.219.* / 2011-02-21 18:44
Jednak rysuje się nam korekta. Mam nadzieję ,że płytka.
Agnesiaczek / 77.237.16.* / 2011-02-20 20:28
Witam na nowym wątku Optimusa. Też mam nadzieję że to miejsce będzie dla poważnych wpisów niż równoległe. A ja podzielę się informacją, która pewnie jest wam wiadoma ale jeszcze o niej tu nie przeczytałam. Otóż 7 lutego panowie Kiciński - 257 tys., Iwiński - 3230 tys., Nielubowicz - 939 tys. nabyli akcje po 1,80 zł na rynku regulowanym w subskrypcji prywatnej...Myślę że jest to również pozytywna informacja dla zwykłych akcjonariuszy że trend wzrostowy jeszcze długo przed nami.
płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-02-20 22:33
Niestety , wszystko co jest przyznawane poniżej ceny rynkowej nie należy traktować jako pozytyw.
Kazik wiecie skad / 2011-02-20 22:59 / Tysiącznik na forum
You're right :)
avocado20 / 2011-02-21 20:04 / Bywalec forum
jak widać informacja o emisji nie wywołała krachu, a taka koretka, jak dzisiaj, to nie korekta. Szkoda, że przesunęli premierę Snipera, bo bym wiedział jak w tym roku reaguje rynek na nowe gry. Więc czekamy do kwietnia i potem się zastanowię ile będę trzymał optyka
ramzes190 / 2011-02-22 21:56
To nie informacja a Abc data wg mnie wyprzedała część akcji. i dalej zadziałał efekt domino.

A co do Citi interactive, to snajper chodzi Ci o wersje na konsole czy snajper 2 planowany w 2 połowie roku?
avocado20 / 2011-02-25 17:09 / Bywalec forum
miałem na myśli spinera na PS3. nie kupiłem, bo piractwo się zaczęło szerzyć na tej platformie i dlatego może nieco zawieść.
avocado20 / 2011-02-20 19:52 / Bywalec forum
Korekta może być dopiero w drugiej połowie tygodnia, bo piątkowa sesja pokazuje, że jeszcze siła do wzrostów całkowicie nie spadła. Osobiście kupiłem akcje już dawno i jak powiedział płynący z trendem: zamykam oczy i czekam. Ale jeśli chcecie jeszcze wskoczyć, to w drugiej połowie tygodnia będzie korekta, chociaż przy tak umotywowanych wzrostach nic nie jest w 100% procentach pewne, bo wielu liczy na bajeczne zyski po sytuacji z CIA(fajny skrót) w tamtym roku.
wedon / 46.112.244.* / 2011-02-20 17:17
Jeżeli nastąpi korekta to będzie płytka. Narazie widać,że rynek wchłania wszystko to co jest sprzedawane. Zgadzam się jednak z tym,że jest coraz bardziej nasycony j jeśli nie będzie dużego longowca po stronie byków to głębsza korekta pewna jak banku.
płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-02-20 10:15
Kaziu, napisałeś na swoim blogu ,że to dobry moment na korektę. Miałeś na myśli tą w trakcie sesji czy szykuje sie jakaś głębsza ? Też uważam ,że rynek jest nasycony i może nie mieć siły wchłaniać dalej takich ilości akcji.No chyba , że przyłączył się jakiś fundusz lub jakiś inny większy gracz . W sumie patrząc w dłuższej perspektywie może najlepiej będzie zamknąć oczy i poczekać .
Kazik wiecie skad / 2011-02-20 19:22 / Tysiącznik na forum
Dobry moment , tak uważam. Jaka będzie zobaczymy. Do maja daleko , a przecież maj stał się celem , który dla większości graczy jest ,,wyznacznikiem,, kontynuacji wzrostów .
Jeżeli chodzi o oczy - to lepiej miej je szeroko otwarte. Dzień - dwa dni na minusie i zacznie się wywalanie.
Jak rzeczywiście pojawił się ktoś znaczący po zielonej stronie to rozejdzie się po kościach . Jeżeli takowego nie ma to nie będzie nowej gotówki na wchłonięcie wywalanych akcji i korekta w tym momencie stanie się nieunikniona. Bez względu na to co będzie się działo mam swój plan i jego się trzymam.
Kazik wiecie skad / 2011-02-19 22:35 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieje ,że nowy wątek na temat spółki Optimus nie bedzie zaśmiecany przez przypadkowych posiadaczy rachunków maklerskich, nie mających pojęcia o merytorycznej wymianie poglądów na temat bieżących wydarzeń dotycząych sółki Optimus i nie będzie miejscem dla nierozgarniętych dzieciaków bawiących się grą przeznaczoną dla dorosłych.
inwestorpl / 2011-02-20 09:58 / Bywalec forum
:) Kaziu , próbowałem to zrobić z wątkiem Petrolinwestu - niewyszło. Takie towarzystwo. Ze świecą szukać kogoś , kto ma coś do powiedzenia. Ale tu chetnie się przyłączę. W chwili obecnej nie mam żadnych wątpliwości ,że nastąpić musi korekta. Na razie występują intraday-owo. Rynek po ostatnich sesjach jest nasycony więc jakakolwiek reakcja niedźwiedzi zmusi byki do (miejmy nadzieję ,że chwilowej) kapitulacji.Zastanawiam się jak ustawić SL ,żeby nie wypaść z rynku na takich korektach śródsesyjnch bo może ostro bujać. Na maila wyślę Tobie analizy trzech spółek, jak będziesz miał czas to zeknij i napisz co o ty sądzisz.Pozdro.
Kazik wiecie skad / 2011-02-20 19:05 / Tysiącznik na forum
Na razie nic nie doszło. Z chęcią zobaczę jakie spółki masz na oku.
inwestorpl / 2011-02-20 22:02 / Bywalec forum
Ile masz tych poczt? Wysłałem na maila wirtualnej.
RalfPi / 2011-02-20 09:18
Witam Ciebie Kazik i Wszystkich na Forum - jest to mój pierwszy post, ale mam nadzieję nie ostatni:)
Jeśli chodzi o OPT też mam trochę akcji u gdybym kupując po ok. 3.70 czekał do obecnej chwili z pewnością mój rachunek wyglądałby inaczej:)
Ale do rzeczy: W mojej opinii rynek na Optimusie jest trochę "przegrzany" o czym świadczy AT..
Co nie zmienia faktu, że OPT jest w trendzie i w związku z tym warto tutaj inwestować, a nie daytrading'ować.

Pozdrawiam i czekam na rzeczowe opinie i komentarze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy