Forum Forum inwestycyjneFundusze

Optymalizacja momentu inwestowania w fundusze akcyjne

Optymalizacja momentu inwestowania w fundusze akcyjne

970 / 2015-10-18 22:52
Moja dotychczasowa strategia lokowania oszczędności w funduszach opierała się na kupowaniu co pewien czas niedużych ilości jednostek uczestnictwa.

Jakiś czas temu jednak przyjrzałem się (krytycznie) swoim dotychczasowym zakupom i sprzedażom jednostek funduszy inwestycyjnych i zauważyłem że w wielu przypadkach przesunięcie czasy wykonania operacji zakupu/sprzedaży o kilka dni/tygodni/miesięcy dało by znacznie lepszy efekt jeśli chodzi o zysk z inwestycji. Pewnie każdy z nas dochodzi do takiego wniosku patrząc z perspektywy przyszłości :-)

Zacząłem się zastanawiać, czy jest możliwe automatyczne wyznaczenie najlepszego (lub dość dobrego) momentu sprzedaży/zakupu na podstawie historii zmian wartości jednostek w przeszłości. Postanowiłem oprzeć się o średnią wartość jednostki za nieduży okres w przeszłości (jeden miesiąc) + znajdowanie lokalnych ekstremów wykresu. Oczywiście uwzględniłem fakt, że efektywna wartość jednostki uczestnictwa zakupu sprzedaży pochodzi z dnia następnego po dniu złożenia zlecenia.

Zamiast przygotować jednorazowo analizę w arkuszu kalkulacyjnym (jak pewnie robi to większość z nas) postanowiłem cały proces nieco zautomatyzować. Jako rezultat powstała strona
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy