Forum W wolnym czasieUwagi do Money.pl

Optymizm- pierwszy krok do sukcesu.

Optymizm- pierwszy krok do sukcesu.

sledczy / 193.200.83.* / 2010-06-08 11:50
Po pewnym czasie postanowiłam powrócić do tematu ostatniego szkolenia Briana Tracy. Wiele wątków z samej konferencji nawet nie zdążyłam poruszyć. Na niektórych tematach już częściowo skupiłam się w jednym z wcześniejszych artykułów. Teraz pora na wątki, które szczególnie zwróciły moją uwagę.

W naszym społeczeństwie dość często wyczuwamy nastroje zniechęcenia i jakiegoś narodowego buntu. Zwróćmy uwagę, że pewne zachowania już w jakiś sposób wpisały się w obraz naszego społeczeństwa. Z reguły w momencie, gdy zupełnie przypadkowo na chodniku, w pociągu, na peronie, czy też pod teatrem spotykamy jakieś osoby i przysłuchując się ich rozmowom- „cześć, co u Ciebie słychać, jak się masz?”– słyszymy, że wszystko mogłoby wyglądać o wiele lepiej, że rutyna nas dopadła, albo że nic pozytywnego się nie dzieje w naszym życiu. Niektórzy są zdania, że to typowo polskie zachowania. Na szczęście przedstawiciele młodszego pokolenia przyjęli już styl amerykański i bez względu na to co by się w ich życiu działo dobrego, czy też złego, zawsze odpowiedzą- „I’m fine”.

Brian Tracy wspomniał o porażce, z którą każdy w mniejszym, czy też większym stopniu się zetknął. Mistrz uczy nas właśnie, aby stawić czoła niepowodzeniom, które nie mogą nas sprowadzić z drogi do sukcesu. Prowadzący nawet powiedział, że porażka to tylko możliwość by w bardziej inteligentny sposób zacząć od nowa. Zatem można stwierdzić, że ma ona na nas wpływ wyjątkowo wzmacniający i uodparnia nas na wiele innych niepowodzeń. Nie pozostaje nic innego jak tylko powiedzieć- „idź przed siebie i nigdy się nie poddawaj”. W życiu należy być właśnie optymistą...

Ciąg dalszy artykułu na grandblogu. Zapraszam serdecznie do lektury i do owocnej dyskusji.

Link do artykułu.
http://www.grandblog.pl/konferencja_szkolenie,57,_optymizm-_pierwszy_krok_do_sukcesu,53.html

Najnowsze wpisy