Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Orange do końca tego roku zastąpi Ideę

Orange do końca tego roku zastąpi Ideę

Mackenzi / .* / 2005-06-02 06:10
Komentarze do wiadomości: Orange do końca tego roku zastąpi Ideę.
Wyświetlaj:
Jabar / .* / 2005-06-09 18:21
Ciekawe czy zauważyliście że wszelkie banery z logiem Idea będące dotąd żółte ostatnio bardzo z-orage'owały się - wystarczy wejść na www.idea.pl. Ale ciekawi też fakt, że po wpisaniu w wyszukiwarce na powyższej stronie hasła Orange liczba znalezionych dokumentów = 0 - czyżby coś do ukrycia???? Osobiście cieszę się że właśnie wygasła mi umowa z tym operatorem, choć jestem z nim związany od początku jego istniena i pozostanę tylko do końca marki IDEA
Mario! / .* / 2005-06-09 12:26
Powiem tak, jeśli Orange drastycznie obniży ceny połączeń krajowych i zagranicznych (a myśle, że tak będzie), to nie mam nic do marki Orange. Poza tym zmiana loga dla mnie nic nie znaczy. Większe znaczenie ma dla mnie to co nowego Orange zrobi!!!
AntoniM / .* / 2005-06-06 12:16
Jestem zaskoczony informacja o zmianie loga firmy z Idea na Orange. Nie tak dawno publikowane były informacje mówiące, ze logo Idea ma byc utrzymane w Polsce. Nie uważam się za osobę konserwatywną, jednak nie ukrywam, że przywiązany jestem do loga "Idea", jako symbolu operatora nowoczesnego, szybko reagującego na potrzeby rynku, a zarazem w pełni polskiego. Dlatego też pragnę wyrazić swoje niezadowolenie z planowanej zmiany loga firmy, oraz przewidywanego wypompowania z Polski 1,6% obrotów firmy Centertel. Moim zdaniem taka umowa jest jawnym zdzierstwem. Dlatego nakłaniam internautów, w szczególności użytkowników sieci Idea, do wysyłania otwartych maili protestacyjnych do firmy Centertel. Z poważaniem Antoni M
JM / .* / 2005-06-06 08:55
Zrezygnuję z idei. Nie będę nabijał portfeli francuzom. 1.6% od obrotów (a nie zysku) to złodziejstwo
ANNA M. / .* / 2005-06-04 15:18
Błazenada! Już nie wystarczy nazwa Dział czy Wydział, ale Dywizja!!!Półgłówki!
pp / .* / 2005-06-03 16:30
Jak bede widzial nowa marke na swoim rachunku to zrezygnuje z jej uslug....To jest nic innego jak wyprowadzenie pieniedzy z Polski.A gdzie tutaj jest nasz rzad,jesli w ogole jeszcze taki jest...
BJ / .* / 2005-06-02 10:23
Tu chodzi tylko o wprowadzanie pieniędzy z Polski i nic więcej.
obserwator / .* / 2005-06-03 11:03
Dokładnie tak jest. Zastępowanie znanej na rynku polskim i z ugruntowaną pozycją rynkową marki, marką kompletnie na polskim rynku nieznaną jest po prostu działaniem na szkodę spółki, mającym na celu wyprowadzanie zysków do jednego z właścicieli spółki i to poza opodatkowaniem (w postaci opłat licencyjnych wrzucanych w koszty). Uważam, że tym przypadkiem jak również dodaniem znaczka France Telekom do nazwy TP SA (też w zamian za licencję) powinna zająć się prokuratura.
idealista / .* / 2005-06-02 07:46
Jestem tego samego zdania Mackenzi. Idea jest marką znaną na polskim rynku i powszechnie szanowaną, zmiana na inną nazwę w niczym jej nie pomoże, przecież nie było ekspansji na inne rynki tele. za czasów IDEI a za czasów ORANGE nie będzie tym bardziej.
Mackenzi / .* / 2005-06-02 06:10
Takie gadanie o bzdetach... - marka orange, że to ma się lepiej sprzedawać... A marla Idea żle się sprzedaje? Pracuje (jeszcze) dla grupy TP i ten sam manewr został zrobiony z France Telecom (że to niby fajniejsze logo, i marka tak ummmm!) a dla mnie to jest poprostu wałek za pomocą którego francuzi legalnie mogą wypompować kasę ze spółek TP i IDEA. Warto też dodać że FT i Orange to tak jak TP i IDEA czyli jedna rodzina... I w taki oto sposób (legalny oczywiście) wyciąga się kasę z polskich spółek.
obserwator / .* / 2005-06-03 11:11
Wg mnie jest to sposób nie do końca legalny. Uważam, że dość prosto (jeśliby prokuratura chciała) dałoby się wykazać w w/w przypadkach działanie na szkodę spółki oraz skarbu państwa, ale należy to zrobić szybko, zanim nowa nazwa, czy nowe logo stanie się rozpoznawalne (kosztem ogromnej i drogiej kampanii promocyjnej) i nie da się jednoznacznie wykazać badaniami rynkowymi, że np 99% dorosłej populacji w Polsce nie rozpoznaje marki Orange.

Najnowsze wpisy