orlen

Uwe / 79.184.22.* / 2011-08-22 13:35
co sie dzieje dzis z orlenem?
Wyświetlaj:
uwe / 79.184.22.* / 2011-08-22 13:57
a co teraz warto kupowac w krotkim terminie Twoim zdaniem ?
pozdrawiam.
diego r. / 82.210.134.* / 2011-08-22 16:03
W piątek powiedziałbym, że Tauron, PKN, Lotos, ale dzisiaj nie jest najlepszy dzień do zakupów(poza day tradingiem) ani średnio ani długoterminowych. Być może jutro lub w środę trochę dzisiejsze wzrosty opadną i będzie można coś opłacalnie kupić. Jednakowoż z zakupami na średni termin bym się wstrzymał do przyszłego tygodnia, no może ewentualnie Bogdanka. Nie wiadomo co Ben zaprezentuje w piątek.
Natomiast w krótkim terminie polecam mieć akcje Pkobp na zakończenie czwartkowej sesji, a w piątek można już sprzedawać, jednocześnie zapewniając sobie czysty zysk z dywidendy wypłacanej 15 września, który na akcję stanowił będzie około 5%(zależy po ile kupi się akcje) jej wartości. 5% za przetrzymanie akcji jedną sesję(w opcji "na ostatnią chwilę": zakupów w czwartek) to chyba dużo :) Oczywiście wiąże się z tym ryzyko sprzedaży akcji po niższej cenie(co generowałoby proporcjonalną stratę), ale jako że mało osób wie, że w piątek już można sprzedać zachowując prawo do dywidendy to duża szansa na zysk także z akcji! Polecam akumulować Pkobp do czwartku włącznie, a w piątek sprzedawać ;)
uwe / 79.184.22.* / 2011-08-22 16:09
a co sadzisz na tematat takiej spolki jak synthos? moim zdaniem to solidna spolka wykazuje duze zyski, myslisz, ze bede historyczne maxima duzo wyzej niz ostatnio?
diego r. / 82.210.134.* / 2011-08-22 21:43
Nie mam zdania, mwig to nie moja działka.
Natomiast pomyliłem się i akcje PKOBP trzeba mieć na zamknięciu w piątek, żeby mieć prawo do dywidendy.
diego r. / 82.210.134.* / 2011-08-22 13:42
Zobacz jak jest przeceniony! Spójrz na fundamenty, na podejście ludzi do marki(kto dziś nie wypatruje Orlena w dłuższej trasie na kółkach) i na nastroje na rynku :) Tym niemniej w tej chwili lepiej poczekać z kupnem jeśli nie zrobiłoby się tego w piątek.
Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy