Forum Forum emerytalneZUS

Orzekanie o niezdolności do pracy

Orzekanie o niezdolności do pracy

Money.pl / 2007-11-18 16:44
Komentarze do wiadomości: Orzekanie o niezdolności do pracy.
Wyświetlaj:
elbania / 81.15.226.* / 2007-12-31 14:13
teraz zus wziął się za uzdrawianie ludzi na zwolnieniach lekarskich.Dzisiaj mam szczęśliwy dzień - orzecznik zus (pediatra) "uzdrowił" mój wymagający operacji kręgosłup
gorąco polecam zus Elbląg
cudownieozdrowiały / 87.205.77.* / 2008-03-06 23:29
Mam cukrzyce,chorobę niedokrwienną serca grozi mi ślepota nie wspomne że wysiadł mi kręgosłup i żołądek.Poszedłem na zwolnienie(pierwsze od 30 lat pracy) i lekarz orzecznik cudownie mnie uzdrowił.Musiałem przerwać leczenie zrezygnowac z zarejestrowanych wizyt.
Do tego pracodawca widząc w jakim stanie jestem dał mi wypowiedzenie.
To bydgoski ZUS.Lekarz zmierzył mi ciśnienie które było bardzo wysokie i stwierdził że nadaje sie do fizycznej pracy.Horror! teraz nie chce mi sie nawet leczyć bo nie mam za co!
gosia6624 / 2008-03-05 13:45
witam wszystkich uzdrowionych cudownie przez ZUS ja po trzech dniach pobytu na L-4 zostałam wezwana na komisje mam chory kręgosłup lekarz specjalista kieruje mnie na prześwietlenia rechabilitacje wystawia mi zwolnienie bo mam niedowlad ręki
nieznośna / 88.156.144.* / 2007-12-02 19:46
a co z rentami przyznanymi matkom na dzieci niepełnosprawne, które dorosły, pracują lub wyzdrowiay i są niezależne..? -prezent dla mam?
realista / 88.156.144.* / 2007-12-02 19:43
najlepiej dawać renty piajakom....i utrzymywać całą patologię żeby mieli tyle samo co Ci którzy pracowali po 20 i więcej lat
dario725 / 87.207.93.* / 2007-11-18 16:44
Ja nie mam reki i ZUS nie dal mi renty, stwierdzil ze jestem zdolny do pracy
łukasz80 / 2009-03-14 18:43 / Bywalec forum
powinni skończyc raz na zawsze z ZUSem
Ręcista / 91.94.150.* / 2009-02-23 19:24
Kochany medyk z zusu myśli zapewne że masz zdolność regeneraci .ja znam przypadek osobiśćie ze mąż wnośił żone do gabinetu medyka med.konował zabrał ręte żonie .o zgrozo obydwoie płakali na korytażu nie napisze gdzie
Hieronimo45 / 77.91.38.* / 2008-04-04 10:55
Tak, człowiek bez ręki jest zdolny do pracy, a lekarz czy nauczyciel pobiera rentę z tytułu CHOROBY ZAWODOWEJ i nadal PRACUJE !

Za ścianą mieszka budowlaniec. Co jakiś czas stawia się na komisję , wtedy wyciąga zza szafy kule i przed komisją ZUS udaje strasznie chorego.
Jak mu rentę przedłużą, zapieprza od 7 rano do późnego wieczora przeważnie jako kafelkarz. A ma mnóstwo zleceń.

Znam kierowcę taksówki. na rencie z tytułu choroby krążenia. Nadal pracuje jako taksówkarz. Tylko czy taki rencista za kierownica nie naraża naszego bezpieczeństwa ?

Po sąsiedzku mieszka handlarka handlująca na bazarach. RENCISTKA. I ciekawe, na harówkę od 5 rano do godzin popołudniowych ma zdrowie, ale ZUS orzeka o jej niezdolności do pracy. Więc jak to z tym jest ?

Następny przykład. Miałam remont. Przyszedł do mnie kafelkarz w gorsecie. Przeraziłam się, ze nie będzie zdolny do pracy. Uspokoił mnie mówiąc; ten gorset to tak na niby, LEKARZ mi założył bo za tydzień mam komisje o przedłużenie renty. Pracował u mnie tydzień, zainkasował 1.000 zł. Rentę mu przedłużono na kolejne lata.

I co Wy na to wszyscy FRAJERZY albo kolejni WYŁUDZACZE rent?!!!!!!!
alek8alek / 2010-12-25 19:23
sam jesteś wyłudzaczem a co do wyłudzania to sprawdz pierwsze co to znaczy
saneboi / 79.190.173.* / 2010-09-18 17:38
Dostają renty bo są zdrowi i mogą pracować , a zarabiając mogą dać porządną łapówę.A który lekarz odmówiłby za dobrą kasę.Niepełnosprawni i niezdolni do pracy przychodzą z pustą łapą i tylko zajmują czas i wkurzają orzeczników.
NERWUS / 91.94.150.* / 2009-02-23 20:09
TEN MEDYK TO NIECH LECZY BYDŁO LUB ZAPŁADNIA KROWY NAPRAWDE SĄ KONOWAŁY
w.k / 91.94.150.* / 2009-02-23 19:31
Masz racie śa ludzie ktuży są t . z zdrowy ręćista .tylko jak to robią ,co to za medyk ze uznaie że mu śie nalezy
Rencistka / 86.56.230.* / 2007-11-20 17:19
Pewnie jakbys nie mial glowy to by Ci dali rente
kulas pokomisi / 88.199.166.* / 2008-10-22 18:30
No co, bo chory człowiek jest głupi uczciwy a tacy ludzie nie dostają ręty.
Moim zdaniem człowiek starający się o ręte powinien podpisać zgode na dawce organów do przeszczepu po śmierci.
Ciekawe ilu wyłudzaczy by sie nato zgodziło?
Epi / 79.191.229.* / 2009-10-27 17:28
Ja miałem całkowitom niezdolność do pracy przyznanom przez ZUS , a płaćili mi za cześciową niezdolnoś .To som złodzieje i nic wiecej.
brzezińska / 83.10.154.* / 2009-10-31 21:18
Witam
ja jestem po operacji na serce urodziłem sie z wada serca, mam 27 lat i 4 schorzenia kregosłupa na komisji lekarskiej sie pytam od czego te schorzenia,a pani doktor mówi ze to od pracy fizycznej oraz ze mam sie szykowac ostro do pracy (dobrze wiedziała ze w zakładzie którym pracuje jestem pracownikiem fizycznym )praca lekko ciężka
Łódz ul.Brzezinska same szuje tam siedza
zla / 82.160.38.* / 2010-01-29 20:38
kurcze nasze państwo to kosz na niepotrzebnych ludzi dopuki pracujesz to ok a jak chorujesz to wypad.moi rodzice choruja tata po zawale 70%serca nie pracuje ma okresowa rete chorobowa a noz serce wyzdrowieje i bedzie zdolny do pracy .Smiechu warte ma 460 zl a leki 700 parodia.Mama ma cukrzyce nadcisnienie i choruje na kregoslup i serce nie ma grupy ani orzeczenia o niezdolnosci do pracy choc poruszanie to wielki wysilek ,Prawdopodobnie licza na cud bo by im braklo do pesji kanalie jedne
czy / 79.163.4.* / 2010-02-09 16:28
Dlaczego bedac na okresowej rencie zabrano mi przez 3 lata co spowodowało roztrój nerwowy i po trzech latach przyzano mi z powrotem ale nie wypłacono swiadczenia bo pracowałam umowa o dzieło i nie odprowadzane były składki Ponownie na drugi wniosek otrzymałam grupe i mi wyplacono A za te lata nie bo zus twierdzi ze niemam 5-letniego stazu A przeciez rente brałam przez 8 lat to co to sie nie liczy dlaczego nie wyplacają mi swiadczenia tego pierwszego
Walentyna W. / 84.10.146.* / 2010-03-08 13:26
Mam pytanie, jak długo czekaliscie państwo na komisję lekarską ZUS od dnia złozenia wniosku ? Ja złozyłam wniosek w pażdzierniku 2009 r. i do dziś nie mam żadnej odpowiedzi i terminu zgłoszenia się przed komisję.
wizauk / 83.4.87.* / 2010-03-23 21:13
Złozyłem papiery o1.2009 , komisja 11,2009 i nic. Teraz Sąd i nie wiadomo.
Okropne dranie!!!!
płatnik / 81.190.158.* / 2010-07-19 20:43
Moje doświadczenia z ZUS-em idą jeszcze dalej. Lekarz orzecznik uznał moja niezdolność. Oczywiście natychmiast został zgłoszony zarzut wadliwości do tego orzeczenia (jak ten główny lekarz woj. ciężko pracuje skoro u orzecznika byłem w piątek po południu a we wtorek rano doręczono mi uchylenie). Komisja bardzo szybko mnie wezwała i skróciła nieco moją niezdolność. Trudno dobra renta i przez 6 m-cy, tym bardziej że przede mną dość poważne badania tomografem. Pani z ZUS na moje ponaglenia zaprop[onowała mi nawet szybką wypłatę zaliczki ale pomyślałem jeżeli ma to potrwać tydzień (wydanie decyzji) to poczekam. Akurat, dzisiaj- po 4tygodniach oczekiwania na decyzje przyznającą rentę zgodnie z oświadczeniem Komisji usłyszałem że niezupełnie jest tak jak ja myślę. Moje akta-sprawa zostały wylosowane!!!!!!!!!!!! przez kontrolę ZUS w W-wie. I co dalej, ano powstała okolicznośc na podstawie której nie biegnie termin 30 dniowy ew. zaskarżenia ponieważ decyzja nie powstała, a komisja ponownie musi rozpatrzeć moją sprawę ze mna lub bez. I tą nową decyzję (zgadnijcie jaką) prześle do ZUS w Warszawie w pewnym sensie do zaakceptowania. Gdyby podtrzymała swoje zdanie sprawa wróci ponownie itd, itd . Pisze dla tych nielicznych którzy zbyt wcześnie cieszą się z pozytywnej decyji komisji.
renata456 / 78.88.108.* / 2011-03-28 15:26
Mam lekki stopień niepełnosprawności i cukrzycę insulinozależną,(insulina 4azy dziennie) nadciśnienie załatwia 1 tabletka rano.Pracowałam do 31 pażdziernika ub r.Zwolniono mnie i zażądano stopnia umiarkowanego .Diabetolog stwierdził że ten stopień mi przysługuje .Orzecznik powiedział tak - nie dostanie pani stopnia umiarkowanego bo nie ma pani powikłań, - nie obchodzi mnie gdzie pani ani ci tam za drzwiami zaniesiecie te pisma ,-ja chciałam zanieść do pracodawcy i dalej pracować ,a inni nie pytałam ich .Dziś 28 marca dalej jestem bez pracy i nikt nie jest zainteresowany by mi pomóc tę pracę pozyskać .Co powiedzieć? Żyjemy w kraju w którym chore i stare osoby spychane są poza margines godnego życia .Panie Premierze gdzie się podziewa Irlandia o tworzeniu której głosił Pan w kampanii wyborczej?
ksero / 46.186.81.* / 2011-12-14 18:44
a na Kogo głosowałaś??Moze na Irlandie.
IZABELLA D. / 178.235.239.* / 2011-04-01 22:04
Choruję od 20 lat na cukrzycę insulinozależną -4 razy dziennie -powikłania cukrzycowe, nadcisnienie tętnicze 3 stopnia,chorobę zwyrodnieniową stawów rąk,nóg i kręgosłupa Jestem osobą niepełnosprawną od 2001r. Pracuje zawodowo 37lat . LEKARZ ORZECZNIK STWIERDZIŁA ZE ,NIE JEST PANI NIEZDOLNA DO PRACY W BIURZE -STWIERDZIŁA ŻE DOSTANĘ RENTĘ JAK ZATRUDNIĘ SIĘ NA BUDOWIE -SKANDAL-
madziiia / 89.230.17.* / 2011-11-10 11:34
witam ja dostałam w czoraj opinie lekarską od lekarza śadowego w kturej jest napisane ze jestem częściowo nie zdolna do prracy co mam przez to rozumieć nalerzy mi sie renta socjalna?
wiwan / 2011-11-10 18:18
Nie.
1.renta socjalna wymaga Całkowitej niezdolności.
2. oraz innych warunków- nie wiem czy je Pani spełnia bo uprawniona jest osoba, która:
jest pełnoletnia oraz
jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
przed ukończeniem 18. roku życia albo
w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

Renta socjalna przysługuje zatem wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy. Za osobę pełnoletnią uważa się osobę, która ukończyła 18 lat. Za osobę pełnoletnią uważa się również kobietę, która zawarła związek małżeński po ukończeniu 16 lat, a nie ukończyła 18. roku życia.

Poza tym, świadczenie ZUS opiera się na orzeczeniu lekarza orzecznika ZUS- skąd ten lekarz sądowy, było jakieś odwołanie od decyzji ZUS ?
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy