Forum Forum prawneKarne

oskarżenie prywatne...

oskarżenie prywatne...

edyta55555 / 2008-02-12 10:51
Chce oskarżyc kogoś prywatnie za dokonanie czynu czyli pobicie w miejscu publicznym z uszkodzeniem ciala. Nie wiem jednak jaki art mam temu przypisac składając akt oskarżenia do prokuratury?
Wyświetlaj:
hph / 62.121.68.* / 2008-02-13 23:01
Jeśli prywatnie to nie do prokuratury ale do sądu rejonowego. Art.157 par. 2 kk - uszkodzenie cieała na czas poniżej 7 dni lub art. 217 kk - naruszenie nietykalności cielesnej.
poszkodowany / 83.168.86.* / 2009-05-05 20:14
To skandal, żeby pobity przez innych ( do 7 dni) musiał prywatnie wnosić kolejne sprawy prywatnie. Wychodzi na to, że albo się bać innych bo bez przyczyny i konsekwencji bandyci mogą bić i obijać, straszyć innych - albo teraz im obić gęby. Teraz wiem dlaczego najczęściej i najlepiej układać się z bandytami. Nigdy w tej Polsce nie będzie dobrze, jeśli uczciwi ludzie nie są chronieni przez prawo, przez policję.
To skandal, żeby pobity przez innych ( do 7 dni) musiał prywatnie wnosić kolejne sprawy prywatnie. Wychodzi na to, że albo się bać innych bo bez przyczyny i konsekwencji bandyci mogą bić i obijać, straszyć innych - albo teraz im obić gęby. Teraz wiem dlaczego najczęściej i najlepiej układać się z bandytami. Nigdy w tej Polsce nie będzie dobrze, jeśli uczciwi ludzie nie są chronieni przez prawo, przez policję.
gue / 89.78.90.* / 2009-05-06 16:45
Skandal; to byłby dopiero gdyby państwo odmawiało pokrzywdzonemu prawa do sądu.
Pokrzywdzony ma jednak prawo do sądu, ale musi sam wnieść akt oskarżenia, opłacić go (300zł) i udowodnić winę oskarżonemu, a jeśli pzregra sprawę to zwrócić mu za adwokata i inne koszty.

Ja osobiście uważam, że jest skanadalem, kiedy dłużnik nie oddaje mi pieniędzy i muszę sam wnosić do sądu pozew o załatę. Uważam, że powinno za mnie dochodzić długu państwo!
I w ogóle państwo powinno mi zapewnić mieszkanie i utrzymanie.

Najnowsze wpisy